60034
  • Jeffjohnson
    #45658
    Vérdíjnak szvsz semmi értelme sincs. Gankerre felraksz x összeget jön a haverja leüti felveszi a pénzt és ennyi. L2 rendszere a legjobb persze azzal is vissza lehet élni de ahhoz képest milyen régi játék még mindig etalon ilyen szinten.
  • picket
    #45657
    Semmit nem értek, de egy valamit biztosan észrevettem: a játék minden porcikája a wow másolata (akár tetszik, akár nem), kiegészítve a bw voiceoveres történetével meg a dark side / light side pontokkal (meg persze fénykardokkal). Ennek fényében ha azt nézzük, hogy lassan 8 éve wow-ban pvp szerveren pvp zónában alapból rajtad van a pvp flag gondolhatod, hogy mennyire fognak áttérni itt másra.

    De megismétlem: az emberek jelentős része nem a genkelés miatt megy pvp szerverre, hanem azért, mert sokkal valósághűbb, hogy - ha már vannak ellentétes frakciók - támadható az ellenséges játékos. Csirke, debuff, Olimposzról lesújtó villám ebbe neccesen férne bele.
  • havast
    #45656
    Amúgy akinek nem tetszik, hogy farmolják a kariját a nagyok, az minek ment pvp szeróra? Nem tudták, hogy ez is benne van a pakliban?:) Vagy csak nem Lineage 2-n nevelkedtetek?:)
  • Pacho
    #45655
    Ja semmit nem tudsz de odavetsz egy választ biztos ami biztos.

    Persze pvp flaggelt mindenki most miután elhagyja a kezdő bolygókat, de simán megoldható lenne (az, mert war-ban megoldották pl), hogy aki egy lvl 24-29-es zónába lvl 38-asként érkezik, az ne legyen automatikusan pvp flagged, és ha gankelni támad kedve akkor számoljon egy debuffal.

    http://www.youtube.com/watch?v=poEZF-K68Yw&feature=related
  • DummyBoy
    #45654
    Tegnap már rendesen ostrom is volt Tattoine-on ...

    Hála istennek időközben sikerült elkerveredni onnan, de Generalon azon röhögtek, hogy jött egy 31-es Tank, akinek volt Pullja, és az addigra már teljesen felbátorodott gankert (Bixxon ...) elkezdték becsalogatni, majd mikor elég közel jött, berántották a bázis közepére, ahol meg a defenderek szétkapták ...

    Bixxon barátunk profizmusát jelzi, hogy ezt többször egymás után benyelte xD
  • Bhalage
    #45653
    amugy utoljara amikor neztem, ugy 30 kill utan egy meleg nyari este, azt vettem eszre, hogy egy valor nem sok, annyit nem kaptam az "open world" pvp-re. (lv50 vs lv50) tehat WAT DA FAK van, gank van, ertelmes pvp nincs. (bocs ha nem kapok popntokat nem emelkedik a rang, nem kapok medalt, akkor annak mi a fax az ertelme? nekem semmi) ennyi
  • picket
    #45652
    "garantaltan gank free zona." - Akkor miről vitáznánk?
  • Bhalage
    #45651
    Nightmare Lands PVE EU, asszem a Hungarikum guild otthona, tegnap tobb fleet is volt miutan az elso 280-290nel megtelt ujat csinalt :)
    vórzón 0-2 percenkent behiv, ekkora general floodot meg ember nem latott.

    aki szeret jo tarsasagban lenni, raidelni, az jojjon
    garantaltan gank free zona.
    !
  • picket
    #45650
    "31-esként visszamentél a területre és pvp flaggelted magad akkor csirkévé változtál" - Kár, hogy nem fogtad fel elsőre, hogy swtor-ban egy pvp szerveren közös területen nem pvp flaggeled magad, hanem pvp flagged vagy (és erre nagyobb összeget tennék, hogy nem fogják megváltoztatni). Ennyit írtam, és kb semmi köze a vitához, csak úgy odavetettem. De amúgy le kell sajnálni helyből, mert attól többnek tűnsz (főleg hogy semmit nem tudok az említett játékról, csak az általad leírt információra hagyatkozom).
  • DummyBoy
    #45649
    Akkor gáz, ha tárgy van bennük, pl valami ami visszajött GTN-ről, vagy sikeres eladás esetén a lóvé, mert akkor azt is törli ...

    De ha csak szöveges mailed van akkor is törli ezeket a züsztem ...
  • Marfy
    #45648
    Oh, köszi, hát én kapásból bezártam, nem is figyeltem hogy aktív a next gomb .
  • Nephin
    #45647
    Az csak egy figyelmeztetés, menj tovább. Kitörli magától.
  • Marfy
    #45646
    Mi van azokkal, akinek most nincs aktív előfizetése, szerveren ragadnak?
    Próbáltam tegnap a költöztetés, ha netalán egyszer tényleg f2p lesz a játék újra játszogathassak, de azt az üzenetet kaptam, hogy levelem van az ingame postaládámban és így nem költözhetek, viszont nincs előfizetésem hogy kitöröljem.
  • Pacho
    #45645
    Kár, hogy nem fogtad fel elsőre, na mindegy. Lehetsz pvp flagged, csak ha a kicsik zónájába visszamész akkor kapsz büntit.
    Így világos?
  • Nephin
    #45644
    Már megvan.
  • MrStokes
    #45643
    Vannak ilyenek?
  • darth devil
    #45642
    Hát egy egyszerűsített utazás a bolygók között igencsak segítene a dolgon.
  • Nephin
    #45641
    Valaki meg tudja mondani a tombos magyar csatornák neveit?
  • Although
    #45640
    Normális játékban amit a nem csak casualok is szeretnek, van ilyen. anno az rp pvp szerveren a conaba az rp guildek összeálltak és bizony volt kemény retorzió az ilyenek ellen. Egyik nagyon jó pvp játékos panaszkodott is emiatt hogy nem álltak szóba se vele meg bizony élni se hagyták. :) Felkerültek a nevek a listára és onnan nem lehetett lejönni. De ez főleg rp szerveren működik. Persze emberünk azóta már talán nem az ilyenek közé tartozik akik a group után a csapatársukat is gankelik poénból.
  • DummyBoy
    #45639
    Eddig nem úgy tűnik ... Ez zavar a legjobban ... Anno L2-ben, ilyenkor mindig odagyűlt egy valag kari pár percen belül ... itt viszont nem tudod ezt megtenni ... Logikus ugyan, de kár ...

    Na mindegy, előbújt a hisztis picsa belőlem, haladni szerettem volna, de nem sikerül az istennek sem ... xD
  • Kryon
    #45638
    Nincs valami pvp guild tombon, akik leraidelnék az ilyen gyökereket?
    Kéne csinálni legalább egyet, és majd ratedek közt vadászni, az talán használna.
  • darth devil
    #45637
    Nincs retorzió, nincs pvp éhes community. Le se szarják az emberek a pvpt, csak a warzone. Érdekes módon anno l2ben alig találkoztam ilyen gankelőkkel. Persze voltak, de pár percen belül megjelentek a nagyobb karik és leverték őket.
  • DummyBoy
    #45636
    Ezzel csak az a baj, hogy 3-ik napja nem tudom befejezni Tatooine-t ...

    30 perc és megunja? Miért tenné? Megütni sem tudja senki ... A vicc, hogy még a Champion defenderek sem ...

    Vagy mikor nagynehezen elkerülöm és kvesztelnék, mi történik ... Jön utánam egy másik kari stealthben, és mikor 3 silver mobot ütök, nekemugrik ... Ennyi ...

    Persze átloggolok, majd egy órán keresztül keresem nagyobb karival, de elmenekül ... Hurrá, megint elment 2 órám ... a napi 2-ből ... és semmit sem csináltam ...
  • PiszkosFred
    #45635
    Akkor megmarad a legacym es vele a karaktereim, szuper :)
  • El Protector
    #45634
    Fuckyeah :)
  • El Protector
    #45633
    Új lista, célszerver lettünk, yess :)
  • Kryon
    #45632
    OFF

    Másik játék, de témához illik xD
  • Kryon
    #45631
    Ha abból indulunk ki, hogy eleve vert helyzetben vagy, pl. többen vannak, nincs megfelelő pvp gearelt 50esed, vagy van csak k* messze, akkor megér 20-30 perc altozást, addig úgyis megunja és elmegy, mivel az említett örömforrást megvonod tőle, ha nem kelsz fel.
    Abban az esetben, ha van reális esélyed visszavágni, nyilván meg kell próbálni, és ha összejön, akkor elvenni a kedvét a delikvensnek egy időre (van pár szép emlékem ezzel kapcsolatban ).
  • picket
    #45630
    Próbálom sorban.

    Nyelj egyet, reloggolj altra, játssz máshol? Az alap tézis, hogy ott akar játszani, ott akar questelni, azzal a karakterrel. Nehogy már egy senkiházi miatt kelljen mást csinálnia. Ez egy játék, az ő szórakozása, az ő ideje, és nem idegeskedéssel akarja tölteni, meg egy másik karakterrel. És aki úgy viselkedik, hogy az zavarja a közösséget, annak szólni kell, lehetőség szerint meg kell büntetni (viszont kell gankelni). Szemetelőre sem szólsz rá, akkor azt hiszi ő bárhol eldobhatja a szemetét.

    Pontozás, csirke, vérdíj? Az ember azért megy pvp szerverre (azon kívül, mert ott vannak az ismerősei is), mert sokkal reálisabb, mint a pve steril farkasszemezése. Ebbe a csirke biztosan nem, a vérdíj meg csak akkor fér bele, ha játékosok dobják össze. Az meg alap, hogy mindenkin van pvp flag, mert pvp szerverről beszéltünk, és pvp zónáról.

    Normális open wold pvp lenne, akkor nem lenne gankelés? Ezt tapasztalatból mondom, hogy semmiféle valóságalapja nincs. Ezek az individuumok nem akarnak egyenlő küzdelmet, nem várják a magas szintűeket. Ők csakis azt szeretnék, ha az agyuk minél gyorsabban és egyszerűbben kibocsássa a megfelelő enzimeket... és ezt egy ellenséges játékos halála megadja nekik. Minél gyengébb, annál gyorsabban hal meg - profitmaximalizálás van: kicsiket kell genkelni.
  • Bandras DaSilva #45629
    Sztem álmodozol. Igazából akkor lett volna jobb az egész ha vissza is járnánk magasabb szinten a korábbi bolygókra. De itt ugye nem nagyon kell. Néha visszavisz egy-egy companion küldi de aztán annyi.

    Ezért nem annyira jók ezek a csőjátékos dolgok.

    Ha meg már ílyet terveztek, akkor a szint limitet be kellett volna rakni és az meg is oldotta volna a dolgot, csak erre nem nagyon gondolt senki...vagy nem akart vele foglalkozni.

    A kiskarim pl, örökre megakad sztem 37esen mert semmi késztetést nem érzek, hogy ugyanazokat a questeket csináljam meg ismét. Néhány zóbától előszörre is rángógörcsöt kaptam...szal még egyszer nem kell. Max pvpvel húzom még egy picit...

    A nagy karival most élem a világom mert van mindenre group kb 2 perc alatt és lemegy egy egy-hm fp vagy raid meg max pár kör wz és azzal le is telt a játékra szánt időm. Így jó mert mindig érdekes marad.

  • Omlás
    #45628
    Szerintem a legjobb az ha nem a fejlesztők nyúlnak bele a játékba olyan téren, hogy "Ne Gankelj köcsööög mert büntit kapsz!"
    Rá kell hagyni a játékosokra igen is oldják meg a playerek ha gankelés van előbb utóbb úgy is lesznek akik szembeszánlak. Miért kéne még ezt is kiölni a játékokból és beleavatkozni? Szerintem rá kell hagyni a játékosokra és kész majd alakítja magát a player "társadalom".

    Vagy csak álmodozok ? :D
  • darth devil
    #45627
    Ha lenne normális open pvp, akkor nem lennének az emberek ráfanyalodva erre a gankre. Ezzel pont annyit akarnak elérni, hogy jöjjön az enemy lvl50es karikkal és menjen a pvp. De nincs normális open pvp. 50en fleetről se kell lemenned, a napi küldik szart se érnek. Ott is inkább elmennek egymás mellett a játékosok. Csodálkoztok, h gangelnek?
    Ott az l2, aki úgy lever egy játékost, h az nem üt vissza, akkor kap szépen karmát, pk pontot amit aztán dolgozhat le. Ellenkező esetben ha meghal akkor bizony dobhat cuccot magáról/invetoryból. Persze már ezt is kinyírták az l2ben. :D
  • Pacho
    #45626
    Itt nagyon kevés ember játszott a warhammerrel, ott úgy oldották meg a rendszert, hogy ha egy terület lvl 20-30-asok számára volt fenntartva, akkor ha 31-esként visszamentél a területre és pvp flaggelted magad akkor csirkévé változtál 10 hp-val, és 1-es dmg-el.
    Visszamehettél alacsony zónába, de csak mobot ölni, vagy unlockokat keresni. A kicsiknek nem kellett attól tartani, hogy valami köcsög ráugrik hátulról aki 20 szinttel magasabb, mert azonnal csirke lett volna belőle. (Halott csirke, mert az kb. egy ütés volt.)

    Érthetetlen, hogy a BW, ami állítólag több pvp fejlesztőt is átvett a Mythictől direkt az swtor-hoz - most már legalább tudjuk, hogy csak "állítólag" képtelen volt ezt a rendszert áthozni.

    Ja és amúgy simán meg lehetne csinálni, hogy pl. az outlaw's den-ben mindenki pvp flaggelt legyen, oda úgyis csak tényleg az megy, aki harcolni akar.
  • Kryon
    #45625
    Ilyenkor jön jól, ha sok altod van. 2-3 halál után átlogolsz, és élvezed a játékot máshol, a hülyegyerek meg ülhet a hulládon reggelig :)
  • PiszkosFred
    #45624
    Sajnos ha az elnyomott emberek valamiféle "hatalomhoz" jutnak, akkor szeretnek vele azonnal visszaélni. Ez az élet minden területén megmutatkozik, meglepő lenne ha pont egy MMO játék PVP szerverén ne lenne ... Ráadásul hülyék mindenhol vannak ...

    Ennyi. Pont ezert kell nyelni egyet, esetleg nagy levegot venni, vagy barmi nyugtato tevekenyseget folytatni ilyenkor, mert mast nem tudsz tenni. Ennek semmi koze a pvp-hez, ez pusztan par senkihazi f*szjanko szorakozasa masok karara. Viszont a jelenseg minden pvp serverne megfigyelheto, a barbie onlinetol kezdve a wowon at az swtorig bezarolag, ezzel mindenkinek szamolnia kell, ha pvp serveren kezd jatszani.

    A szankciokat, es az erre vonatkozo otleteket (a bounty rendszert mar korabban is emlitettek nagyon sokan, meg a wow kezdeti idoszakaban olvastam rola hivatalos valaszt, de azt irtak, hogy az otlet kivalo, de kutya nehez megvalositani ugy, hogy ne ez legyen a kovetkezo QQ indikator) erdemes lenne leirni a BW forumaban, akar az Alien fele szankciokat, vagy a bounty rendszer, sose lehet tudni, mennyire nyitott a dologra a fejleszto. Az biztos, hogy SG-t nem olvasnak :)

    Az meg mondjuk tenyleg igaz - es vicc -, hogy ha segiteni akar valaki, mire odaer hozzad, oregszik kozben 2-3 evet...
  • Torzonborz
    #45623
    mert nem "ez a PVP" , hanem : ez IS a PVP része.
  • DummyBoy
    #45622
    Köszi szépen :)

    Akkor egy kis vól of tekszt:

    Prostituáltnak álltam, megszekszuálnak ... Ez eddig oké ... Értem.

    Az "Ez a PVP" részen viszont csak röhögök ... ha "ez a PVP" akkor miért hisztizik folyamatosan mindenki, hogy ez erősebb, az erősebb, ez miért lehet az miért lehet? Miért is beszélünk akkor egyáltalán PVP balanszról? Mi a f@sznak? Hiszen "ez a PVP" ... Amikor az egyik kasztnak 50-el nagyobb DPS-e van mint a másiknak, akkor a fél gárda csoportos harakirit akar elkövettetni a BW-vel, de mikor a fullBM-es karik, 7k-s kritekkel ütik az 5k HP-s kvesztelőket akkor meg "az a PVP" ??? Akkor most melyik?

    Sajnos ha az elnyomott emberek valamiféle "hatalomhoz" jutnak, akkor szeretnek vele azonnal visszaélni. Ez az élet minden területén megmutatkozik, meglepő lenne ha pont egy MMO játék PVP szerverén ne lenne ... Ráadásul hülyék mindenhol vannak ...

    Sajnos viszont a SWTOR rendszere nagyon gáz ebből a szempontból. Először is semmiféle negatívum nem jár a gankelésért ... Pedig lehetne ... kaphatnának pl: vérdíjat a fejükre ... lennének Bounty Boardok, és ha valaki felveszi, akkor onnantól mutatná nekik, hol van épp az aktuális arc, és a levadászásért járna pénz/xp/commendation/title akármi ...

    Arról nem is beszélve, hogy ha kifog az ember egy nyomi gárdát és kénytelen ismerősök, guildtagok segítségét kérni, az fél év ... Taxi a hajóig, loading screen - el a bolygóra - loading screen - bolygón taxi a helyszínig ... és már lehet el is ment az illető ... Kár hogy erre nincs teleport ...

    Azért jönnek most ezek a dolgok hatványozottan elő, mert míh Ahton néha volt egy kis PVP és vagy elkenténk a szánkat az arra kvesztelők, vagy mi az övékét, itt most gyakorlatilag ott álltunk 3-an és sehova nem tudtunk menni ... Első nap PVP-ztem, inkább, második nap FP, de 3-ik nap, mikor már ott vagyok, hogy lassan 30 leszek, de egyszerűen nem tudom folytatni a kvesztelést, akkor idegesít ... 50-esként én ha ott lettem volna tuti elindulok vadászni ...

    Csakhogy az én 50-es scoundrelem healer lett, és csak healer gearje van, mert ugye a nagyarcú "ez a PVP" bullshiting miatt kellett szarrá nerfelni ... Különben csak átlogoltam volna, és szépen visszamegyek azzal ...
  • Alienator
    #45621
    Én olyasmire gondoltam hogy pontokat kap gankelés miatt, ha egy bizonyos pontszámot elér akkor már városba se mehet be meg instába se, sőt a vendor se áll szóba vele. ez megállítaná a gankelést.
  • PiszkosFred
    #45620
    Az emberi viselkedes ellen nincs megoldas. Nem pontokert genkelnek, hanem szivatasbol. Egyetlen egy megoldas van az ilyen lowlvl vs higlvl szivatasnak, megpedig a zonahoz szintezes, amit a GW2 vagy ujabban a TESO is tervez. Igy mindjart lvl30 vs lvl30 lesz, es nem lvl50 vs 30. Persze a szambeli foleny tovabbra is adott, de az eselyek jobbak.

    Hiaba adsz 10 sec immunitast, vagy stealth vagy barmi menekulo kepesseget a szenvedo lowlvl karakternek, az unatkozo 50esek ugyis utanad mennek, ha nem azonnal, akkor fel perc mulva. WoWban pl pont ezert van az adott zonaban a 85os pvp karakterem, hogy ha nagyon b*szogat valaki altozas kozben, akkor egy aranylag gyors relog utan legalabb revansot veszek, sot, neadj'sten meg el is kergetem. (oke, o ezen jobban felduhodik, es masokat kezd el mas zonaban szopatni, de ez mar legyen a tobbiek gondja, max ha nagyon verszemet kapok, utanamegyek, es en is raulok a hullajat piciket - na es ugye igy kezdodik "en csak visszautottem" mesedelutan...)
  • Alienator
    #45619
    Ha nincs ember a szerveren az a baj, ha sok van az a baj... ennek a szerencsétlen játéknak semmi nem jön össze :)

    Egyébként a gankelésre is be lehetne vezetni valmi büntetést ahogy már más játékokban is megoldották. Tényleg hiányzik a kreativitás a BW-ből. Jellemző rájuk higy átgondolatlanul megalkotnak egy helyzetet aztán nem tudnak mit kezdeni az eredménnyel (Ilum is pl). Én a BW nagyfejűek helyében azt tenném, hogy az ezekért felelős embereket beültetném az ismertebb MMO-k elé játszani egy hónapot hogy lássák hogyan kell ezt csinálni és beépítik. mert a nép mindig kisír valamit,, szerencsétlen amatőr BW berakja és fogalma sincs mik lesznek a következmények.