60034
  • picket
    #45578
    A f2p-nek nevezett játékok 80-90%-ának nincs köze az ingyenes jelzőhöz.
  • talos86
    #45577
    Ott a Tera. Amerikába és nálunk havidíjas, Koreába és környékén F2P micro paymenttel.
  • TDC Geronimo
    #45576
    Nem lenne meglepő. Nagyon ebbe az irányba megy el az MMO piac.
  • picket
    #45575
    Ha már a gondolkozásnál tartunk, akkor gondold át, hogy ki lesz az a tömeg, aki elő nem fizet, de bejön játszani, és majd veszi a fizetős boltból a csicsát!
  • talos86
    #45574
    Aion-t ne emlegessük annyira a f2p között. Minden hónapban 30 napos Gold Pack-ot kell venned orbitális mennyiségű ingame lóvéért vagy kpért(az utóbbi a jellemző), ha AH-zni, tradelni akarsz.
  • darth devil
    #45573
    L1, L2, Lotr online, aion, csak egy pár ami váltott és növekedni tudott. Persze, aki azt mondja, h f2p lesz a játék, az már egyből a játék halálhírét kelti. Nem ártana kicsit gondolkodnotok is. Nem mindenki troll.
  • talos86
    #45572
    Naja. WoW-ban is rekord eladása volt az übercsicsa moutoknak, amiket ingame lehetett megvenni kpért.
  • darth devil
    #45571
    Engem nem érdekel, h fizetős marad e, vagy áttér az f2p modellre.
    Találtam két cikket bemásoltam. Az más kérdés, h f2p több játékos, és több bevétel, mert sok szart rájuk lehet sózni az ingame bazárból. Ergó, én nem negatív dologként látom az f2p modellt.
  • PiszkosFred
    #45570
    Annyiban realis, hogy a legtobb elemzo szerint az elofizetos/havidijas rendszer mar kisse idejet mult, es aki csak teheti, elobb-utobb valtani fog. TESO kapcsan is jott minden gazdasagi elemzo es szakerto, es elemezte, hogy egy uj mmo-nak mi eri meg jobban, es mi lesz a jovo.
  • PiszkosFred
    #45569
    Te is megersz egy miset azert. Vegre van valami ertelmes tema, valami jo dolog tortenik a jatekkal, erre jossz te, a duzzogo kisgyerek akitol elvettek a jatekat, es direkt odaszarsz a szoba kozepere, csak hogy veled foglalkozzon anyuci es apuci :) Ha ettol boldogabb leszel, akkor tessek: IGEN, TE MEGMONDTAD, ELORE SZOLTAL, ES MI NEM HITTUNK NEKED, HIBAZTUNK ES VAKOK VOLTUNK MESTER! Gondolom ilyesmire varsz majd tolunk.. ha igen, tolem megkapod, munkam resze, hogy mosolyogva azt mondjam az embereknek, amit akarnak hallani :)
  • DoctorStryker
    #45568
    Netto baromság... bár csodálkozom, hogy az IGN is átvette.
    amig a Bio hivatalosan be nem jelenti addig csak blikk magazin szintű..
    vagy csak egyszerűen reklám, dobj be valamit és cáfold meg, addig is beszélnek róla.
  • darth devil
    #45567
    myb f2p?
    kettes link

    Kezdődjön a flame. :D
  • PiszkosFred
    #45566
    Anno sikeresen ateltem a wowban az - elore nem tervezett - Hakkar apanktol kapott Corrupted Blood nevu mokat, ahogy az beszabadult IF es Orgri foterere, es hullott a nep tomegevel, azt sem tudva, hogy mi van. Bar hamar javitotta a Blizz, de az a par nap erdekes volt (foleg a lowlvl szintezok, vagy bankos kiskarik es a goldseller lvl1-esek hullakkal volt tele a foter :D).

    De eppen lehet versenyt is hirdetni a frakciok, szerverek, kasztok, barmi kozott valami alapanyag grindelesebol, mondvan, hogy haboru lesz es kell a nyersanyag, ahogy azt anno a wowban is megmagyaraztak az AQ kapunyitas eventjeben. Barmi, ami keszteti a kozosseget arra, hogy egyutt dolgozzon egy celert, es ne szolozzon.
  • Nephin
    #45565
    Hehe... most is tömeg állt a fleeten, egymást fertőzve, képzeld el egy full szerveren ugyanezt... :D
  • PiszkosFred
    #45564
    Igen, sajnos a BW/EA teljesen kihagyta a kozossegformalas szinte osszes aspektusat, es sajnos a jatekosok onalloan is csak elvetve tudtak kialakitani maguknak megfelelo "rendszert", fokent a kis letszamu serverek miatt. Talan majd most alakul valami a superserverekkel, de a BW reszerol tovabbra is adott a magaslabda, miszerint surgosen kellene valami osszefogasra vagy a jatekosok egyuttmukodeset erosito dolog. Ha nem is most, de a kovetkezo nagyobb content patchben/kiegben mindenkeppen meg kell ezt oldaniuk. Az ilyen zombis event jo volt indulasnak, csak surubben kellene es meg interaktivabban.
  • picket
    #45563
    Ez igaz, de a probléma nem ez, hanem az erre irányuló ösztönzés teljes hiánya a szintezés alatt, aminek a vége az egyedül wz-re járkáló (és abba jól bele is fáradó) játékosok száma, akik így elmondhatják, hogy tök jó volt a szintezés, aztán jön ez a pvp, és rage-cancel.
  • PiszkosFred
    #45562
    Az egyen valasztasi lehetosege, illetve a guildek meritesi lehetosege lenyegesen jobb kepet mutat egy 15-20 000 fos kozosseg eseteben, mint egy 4-5000 fos eseteben. Ez nem jelenti azt, hogy a minoseg is jobb, egyszeruen az eselyek jobbak. Egy rossz dontes utan van lehetoseged valtani, es ujabb guildet keresni egy nepesebb szerveren, mint ott, ahol van max 2-3 progress guild a kis letszamu community miatt, es emiatt inkabb maradsz kenyszerbol, ahelyett, hogy egy tenyleg neked megfelelot keress, mert van meg 10-15 masik lehetoseged. ENnyi.

    A baratok, a progress minosege, a tarsak stilusa, embersege, es barmilyen egyeb emberi tenyezo nem fugg a szamoktol, ez egyeni dolog. Viszont az esely, hogy mindezt megtalald egy jatekban, nagyobb, egy nepesebb serveren - termeszetesen nem kizarolagosan, hiszen a szerencse faktor is jelen van.

    (De mindezek elott feltetelezve azt termeszetesen, hogy ujonckent krealsz oda karaktert, 0 ismerossel, ergo uj eletet kezdesz, nyitott kapukkal)
  • picket
    #45561
    Én azt olvastam ki a mondandójából, hogy nemcsak nem azt a karaktert akarta átnevezni, de kattintott is másikra. Innentől nem tudom eldönteni, hogy tényleg ő-e a hibás, és nem is tisztem megállapítani. De igen, a rage is felesleges, csak megjegyeztem, hogy őt hülyének nézni is felesleges, ráadásul még több rage generálása garantált.
  • picket
    #45560
    Függetlenül attól, hogy hányan voltak wow-ban - mert lehet, hogy én emlékszem rosszul - van itt egy jelentős logikai bukta, mégpedig az, hogy a megszerezhető barátok számát arányosnak tekinted a jelenlévő emberek mennyiségével. Az igaz, hogy egy elszigetelt 500 fős faluban nem lesz 499-nél több ismerősöd, de azt feltételezni, hogy egy milliós nagyvárosban majd több barátra lelsz balgaság. A városlakó ugyanis nem függ konkrét személyektől (szolgáltatásoktól, termékektől függ), a kis falu lakója viszont jelentősen függ a többiektől. A kölcsönös egymástól függés pedig "melegágya" a jó emberi kapcsolatoknak. Egy AH-ba berakott cucc készítőjétől egyáltalán nem függesz, majd legyártja más, ha ő nem. Ha viszont hárman vagytok egy szerveren, akkor a konkrét játékostól függesz: tud-e olyat crafrolni, van-e alapanyaga, hajlandó-e legyártani neked...
    A népes szerver megoldás a kihaltságra, mert a példabeli 500 fős falu sem terpeszkedik akkora területen, mint a milliós város, így a népesség mindenképpen segít, de nem kizárólagos feltétele a könnyű kapcsolatfelvételnek, egészséges és aktív community, erős guildek kialakulásának. Casualoknál ez hatványozottan probléma, mert nem lóg ott állandóan, nem ismert a neve, nincs lenyűgöző gearje, elvan foglalva a játék tartalmával (amiről mindig úgy érzi, hogy másokhoz képest le van maradva), nem szervez és nem tud részt venni órákig tartó, sok erőforrást igénylő vállalkozásokban (raid)... Őket kéne segíteni, és nem abban, hogy gyorsan végig lehessen rohanni mindenen egyedül.
  • Nephin
    #45559
    Én teljesen megértem, engem is bosszantana, de amit itt rage-el, mikor csak ő a hibás, az nem kerek.
  • picket
    #45558
    Leírta, hogy direkt kiválasztott másik karaktert. Akár így volt, akár nem felesleges ezzel tovább cukkolni, ha már amúgy is ideges miatta. Meg tudom érteni a helyzetét, nekem egy lvl1-es karakter miatt kellett átneveznem a mainemet -.-'
    A rage sem megoldás, meg a cukkolás sem vezet sehova.
  • DoctorStryker
    #45557
    Leginkább az volt a probléma, amikor megcsinálták ezt a névváltoztatós mizériát, hogy nem kérdezte meg 10* h biztos ezt a neved szánod ennek a karakternek...

    Te amikor beírtad azt a bizonyos női karakternevet akkor csak a billentyűzetet nézted s fel sem néztél a monitorodra, hogy más karakter van ott?
  • Nephin
    #45556
    Akartam is mondani, hogy tipikus a saját bajaiért másokat felelősnek tenni, de ne politizáljunk. ;)
  • Omlás
    #45555
    Hát nagyon nem variálok nem lesz más beáldozom a "kis BH"-t

    Majd azt mondom a kölkeinek, hogy megette egy Rancor vagy valami
  • Nephin
    #45554
    Így van, add át valami bankos karakternek, amit simán fel tudsz húzni odaát megint és már mehetsz is.
  • Nephin
    #45553
    Ki mondta, hogy casual vagy? :D

    A béna viszont te voltál, itt is több példa volt rá, hogy mások meg tudták oldani azt a hihetetlenül bonyolult feladványt, amit pár karakter helyes átnevezése jelent. Rajtad kifogott és még neki is állsz hisztizni, plusz mindenki hülye, aki erre felhívja a figyelmedet. Ez a nevetséges és idegesítő, Mr. Helikopter. :D
  • PiszkosFred
    #45552
    Isten ments, hogy beleszoljak a kettotok romancaba, de azert te is megersz egy miset. A TOR fele toketlenseg miatt az egesz komplett BioWare-t, jatekaival es tovabbi dolgozoival elkuldod a picsaba, es kijelented, hogy innentol tuntetoleg nem veszel toluk semmit... Voltak ilyen emberek a tortenelemben, akik egy ember miatt egesz csoportokat es nepeket iteltek meg, remeljuk nalad nem fajul el a dolog ilyen iranyba.
  • Tomy Lee
    #45551
    Trial karakternek nem tudod átadni Guildet?Vagy az lehet guild-be se tud belépni,nem tudom csak ötlet.Másik ha átadod egy pl.l10-es karinak
  • Omlás
    #45550
    Lehet csak fáradt vagyok meg az agyam nem működik eléggé de kérdezem én.

    GuildMaster karakter hogy jut át másik szerverre? Elvileg azt nem lehet transferelni :D Ha átadom valakinek akkor azt a karaktert nem lehet átvinni ... Kilépni a guildből nem tudok ha GL karakterrel szóval akkor most mivan áldozzak be egy karaktert aki marad ?

    Pedig a senkit sem hagyunk hátra elvet akartam követni....
  • a.carkey
    #45549
    8 évig fizettem az SWGt, szóval biztos casual SW játékos vagyok. Két accom is volt. A TOR egy időre csak azért hagytam abba, mert Ahton nem volt senki. Gondoltam, majd most, de nem.

    Nephin, te viszont tényleg baromi idegesítő vagy. Marha idegesítő még olvasni is, ahogy véded ezt a béna bandát. De te tudod, max. 1x majd csalódsz egy hatalmasat te is.
  • picket
    #45548
    Az ő kezükben vannak a statisztikák - én mindig hangoztatom, hogy az előfizetők jelentős része casual (főleg mikor jönnek a kockák mellet verve, hogy nekik kell játékot csinálni... hát nem, mert a casual tartja el a játékot). Persze definíció kérdése, mert mindenki azt mondja magáról, hogy casual, aztán napi 25 órát játszik
  • PiszkosFred
    #45547
    Ahogy megjelent a census (ha jol emlekszem akkor meg valami limlom dualisdn vonalon jatszottam, es egy-egy lekerdezesnel le is dobott a francba az addon "flood" miatt), hasznaltam sokaig, sot... Eleinte elkovettem azt a hibat, hogy mentem a csordaszellem jegyeben a Bloodscalpra en is, amig a haver az Arathorra. Probaltuk egymast meggyozni, es ekkor mindig szoba jott az adott server nepsurusege, mint indok. Az akkori adatok alapjan kb 10e volt az ally oldal nepessege. Horda kevesebb volt, azt anno nem mertem, nem lehetett meg akkor pvp serveren mindket oldalra krealni. De ismerve es olvasva a kommenteket, ha 2:1 aranyt veszunk (horda kevesebben volt, instant hivta oket bgre, amig mi felorakat vartunk :)), akkor is kb 15000 fovel indult az elso honapokban a BS, es akkor ez a szam meg folyamatosan nott az elso evben. Voltak sorok a loginnal, es voltak 0-1 fps stilusu pvp harcok (lasd tarenmill vs southshore), stb, de az emberek talaltak konnyen guildeket, tarsakat, kialakultak olyan kozossegek, amelyek mai napig tartanak.
  • Nephin
    #45546
    Szerintem sem, mégis minden fejlesztő nekik akar kedvezni... :D
  • Nephin
    #45545
    Hát ez az.
  • DoctorStryker
    #45544
    Hosszútávon nem a casualok fogják a játékot eltartani...
    Tombon FP-re nehezebb lett embert keresni, mert annyira pörög a general :)
  • picket
    #45543
    Tudom, de azt is látni kell, hogy a casualok nem építenek community-t, viszont elvárják a meglétét.
  • Nephin
    #45542
    Persze, mert meg akartak felelni a casual tömegeknek, akiknek van egy órájuk játszani és sem kedvük, sem idejük társaságot keresni, de ugyanazokat a cuccokat szeretnék. Minden játéknál ez van, még a kifejezetten nehéznek indulóakban is, lásd Lotro - lenerfelnek a földig mindent, hogy szólózható legyen. Itt az elejétől úgy alakították, ami egy részről jó volt (lásd az említett casualek), más részről meg nagyon nem (amit te mondtál).
  • DoctorStryker
    #45541
    Akkor nyomj egy cancelt és menj isten hírével, nem kell visszanézned.
  • picket
    #45540
    Azért ez így nem teljesen igaz ám. Nekem wow-ban fent volt a census addon, amikor végigszámlált mindent jó ha voltunk fent ezren (igaz, a kisebbik frakcióban, de max kétszeres volt a másik oldal fölénye). És sorok voltak, elég keményen. Főleg peccsek után, amikor bekukkantottak az emberek. Persze az elején. Aztán mikor jobban szétoszlott a nép, meg csökkent az aktivitás, akkor engedtek rá többet.

    Az swtor community építési lehetőségével az a baj, hogy szinte mindent elérhetsz egyedül is. Healerként végigvittem minden normál küldetést: companion megoldotta, én gyógyítottam, néha egy villám, amikor untam a healelést . Egy-két kaszt küldetéssel szenvedtem, de azokat is meg lehetett oldani. Heroic francnak nem kellett, semmi érdekeset nem nyújtott, semmivel nem volt több, mint egy sima küldetés (nehogy már 2 commendationért törjem magam). Van benne egy minigame, ami single player. Van benne crafrolás, amiben egyáltalán nem vagy a többi crafrolóra utalva. Egyszóval mindent elkövettek a játékmechanikával, hogy egyedül játszhasd. Így aztán nem csoda, ha magányos farkasként tolod. És mire eléred az endgame-et, addigra ki is jelented, hogy olyan nincs, mert nincs társág, akivel csináld, és nem is keresel, mert hozzászoktál, hogy minden megy egyedül is. Na ez a játék hibája. Nem Ilum, meg hogy nem lehetett invelni guild ablakból.
  • Nephin
    #45539
    Biztosan csődbe fogod vinni őket.

    Úgy imádom, amikor mindenki hülye, csak az nem, aki okozta a bonyodalmat. :D