60034
  • Alienator
    #45417
    Nem is az a célközönség ilyenkor akik szerint szar az egész. Inkább a hezitálókra lett volna hatással, és esetleg az előfizetés felé hajlottak volna. Igen tudom hogy a cancel sub-osok túlnyomó részének nem lett volna elég mert azt látják hogy szar a game, de azért jópár player befizette volna. Akik hezitálnak, azok egy része a BW-t balfasznak tartrja hogy így elcseszték az egészet. De egy ilyen gesztus a többre hatna talán. Ofc nem játékmechanikát érintő dolog, hanem pl új űrhajó skin vagy ilyesmi. Semmi komoly, csak mégis jó és ér is valamit amellett hogy nem okoz előnyt másokkal szemben.
  • Pacho
    #45416
    Dehogyisnem...úgyis belogolnál legalább egyszer, hogy "még egyszer utoljára" meggyőződj, hogy "szar a játék." És akkor a statisztikát máris javítod.

    Bár komolyan kellene ilyen akciókat csinálniuk mert összesen 5 európai szerver van ami (átlagban) felülről veri a light statust.
  • Laroa
    #45415
    Ha unsuboltam volna, mert szerintem szar a játék, akkor egy ingyen biszbasszal vissza nem hoztak volna.
  • Alienator
    #45414
    Az várható volt hogy drasztikusan csökken az aktív accountok száma ha lejár az ingyen hónap, hiszen a játékosok nem elhanyagolható része csak emiatt játszott még. A tapasztalat azt mutatja, hogy sajna a BW nem csak az MMO-khoz nem ért, hanem a tálaláshoz és az időzítéshez sem. Én a helyükben az ingyen hónap vége előtt azért bedobtam volna valami visszacsalogató dolgot, biztos sokan ugrottak volna a bankkártyájuk után valami ütős kis meglepetés miatt. Az 1.4 nem hoz annyi új és jó dolgot hogy újból befizesse a sok cancel sub player, ezért kellett volna valami jó ötlet még most. Anno az aion-ban volt ilyen ajándék mifene dolog. Nem volt akkora nagy dolog, de elég jó és érdekes volt ahhoz, hogy jópáran befizessenek még egy hónapot. És ahogy látom, ez a fajta szerver összevonás sem aratott osztatlan sikert. Egyébként nem hinném hogy technikai akadálya lenne, ilyet már kisebb cég is simáán megcsinált gond nélkül. Szerintem inkább megint egy rossz döntés, ami nem kedvez az előfizetőknek.
  • Pacho
    #45413
    Ja, hát látszik, hogy véget ért az ingyen hónap:

    http://www.torstatus.net/shards/eu/stats
  • Laroa
    #45412
    Engem ugyan nem zavarna :)
  • Pacho
    #45411
    Hát ha még sokáig szarakodnak a végén még valaki kisírja
  • darth devil
    #45410
    Még mindig nem szuperszerverekről beszélek. Hanem a jelenleg megadott szerver párokat kellett volna simán összevonni elsőlépésben.
  • PiszkosFred
    #45409
    Valoszinuleg nem a "szandekkal" van a gond itt sem, hanem pusztan technikai akadalya van ennek, es egyelore nem tudjak megoldani, hogy akar 20-30 000 embert/elofizetot elbirjon az adott (super)server. Annak sincs sok ertelme, hogy osszevonjak ennek ellenere oket, aztan jojjon a hibakod, mint a D3 elso hetenek slagerre valt 37-es kodja :)
  • darth devil
    #45408
    Nem is olyan rég L2ben mergelték a szervereket. Megmondták, x napon hosszabb leállás lesz, majd a leállás után minden karakter az új eu ill us szerveren találta magát. Név egyezésnél új nevet kellett megadni. Nem is értem, h itt miért nem ezt alkalmazták. Persze nagyobb a hibalehetőség, amit a bw igyekszik elkerülni, de így viszont kínszenvedés az egész.
  • picket
    #45407
    Az aktív előfizetés jó a bw-nek. Egyrészt pénz, másrészt a statisztikákban is jobban mutat, harmadrészt ha valakinek már kifújt a játék, és nem érdekli, akkor úgysem fog előfizetni, a bizonytalanok viszont befizetnek, és lehet, hogy itt ragadnak...

    A szerverekkel kapcsolatos elképzeléseitekről nekem egy cukrászda jut az eszembe, ahol kiderül, hogy túl kicsit lettek a torták. Ők kitalálják, hogy felszeletelik, és szeletenként egymás mellé rakják őket így alkotván új, nagyobb tortákat, ti meg - okos vásárlók - jöttök a különböző ötletekkel, amik kb olyan szinten vannak átgondolva, mint az, hogy dobjuk egymás felé a két tortát, aztán majd a mozgási energia elintézi, hogy új, ép torta legyen belőle, vagy rakjuk egyiket a másik tetejére, függetlenül attól, hogy az alsó elbírja-e. Gyors megoldások, kevés macerával, garantáltan használhatatlan eredménnyel.
  • N1ggA
    #45406
    nem "ahoz egy" hanem "ahogy ez"...
  • N1ggA
    #45405
    Azok a szerverek, ahonnan lehet transzferolni, már most kihaltak, nemhogy a transzfer után. Miért nem transzferelnek simán oszt kész. A szerókat meg be lehet zárni. Így nincs probléma abból, hogy az embernek nincs aktív előfizetése.
    A másik meg, hogy azoknak a játékosoknak, akiknek van karakterük a Tomb of Freedon Naddon, meg kéne engedni, hogy oda transfereljenek (így ugye nem nőne a tombon egyszerre játszók száma), mert ez így kib.szás azokkal, akik pl. nem a The Shadow Runner szerveren vannak.

    Jó, hogy van transfer, és olyan szerverekről, amik kb. üresek, lehet transferelni nagyobb szerverekre, de ahoz egy így le van folytatva, az nevetséges.
    Ja és egyáltalán nincs bajom a lépcsőzetességgel, egyszerűen ez az innen csak ide onnan meg csak oda módszerrel + azzal, hogy nem automatikus.
  • Tomy Lee
    #45404
    Ingyen hónap nincs most?:)
  • Alienator
    #45403
    Már hallom is a banhammer suhogását, higyj nekem, avatott szakértő vagyok ebben :)
  • eurom
    #45402
    jó kutya örzi a házat
  • Alienator
    #45401
    Szerintem is amatőrök a témában, de az nem rossz lépés hogy nem ők maguk vonnak össze szervereket. Így megadják a (korlátozott) lehetőséget hogy átmehetsz, várhatsz, maradhatsz. nem lett volna jó egy auto merge.
    A szuperszerver lenne jó megoldás, megnövelt player limittel. ha megvan ez a pár szuperszerver és a populáció, lehetne csinálni egy fizetős transzfer dolgot. Esetleg megcsinálni egy real ID mókát. A blizzardnál remekül működik hogy instába tusz menni olyan haverral aki másik szerveren van. Azért az nem rossz hír, hogy (bár balfaszok még hozzá) foglalkoznak a dolgokkal.
    Csak azokat a rohadt árnyékokat csinálnák már meg rendesen :P
  • Nephin
    #45400
    Igen, írtam is az oldalon, hogy ez igen meglepő és a szuperszerveres teóriát erősítheti a végén akár.
  • PiszkosFred
    #45399
    Amatornek nem neveznem oket, mert gyorsan tanulnak es szerintem fenyevekkel jobb msot a helyzet, mint fel eve. Viszont ketsegtelen, hogy szinte nulla rutinnal kezdtek bele, ezert nem minden alakult ugy, ahogy a tisztelt publikum mas mmo eseteben megszokta. Az elofizetoi bazis beallt egy szintre, most szepen nyugodtan at kell mindent gondolni, es ha meg buknak is tovabbi elofizetot, nem szabad kapkodni. Amikor jon az elso nagyobb kiegeszito lemez (nem content patch), akkor kell minden ujdonsagot applikalni, mert akkor lesz majd lehetoseg akar egy klienst is frissiteni komolyabb szinten, ellentetben most, menet kozben.
  • Pacho
    #45398
    "a népeseket (Tomb, Red Eclipse stb.) szerintem alapból kizárhatjuk az érintettek köréből"

    hoppá....
  • Nephin
    #45397
    Szerintem csupa szakmai gyakorlatos egyetemista, fujjfujj... :D :P
  • darth devil
    #45396
    Lehet. De ez nekem még mindig azt sugallja, h borzasztó amatőr banda kezeli az swtort.
  • Boncmester
    #45395
    Mert mondjuk lehet, hogy valaki nem oda lett volna transferelve, ahova pl felhúzott már pár másik karit. Szerintem jó így.
  • PiszkosFred
    #45394
    Nem vagyok benne biztos, hogy technikailag meg tudna oldani az osszevonasokkal jaro playerszam novekedest egy egy server. Nem hiaba van 3000-4000 korul a maximalis jatekosok szama (osszesen a serveren, mind a ket oldal) a kezdetektol fogva. Gondolom teszteltek a limit megnovelest - ekkor akartak superservereket -, de aztan feltetelezem kiderult, hogy nem birna el a rendszer mindezt, es maradtak az iranyitott transfernal. Ez a nagyon alacsony playerlimit a serveren a kezdetek ota az egyik legnagyobb gondja a BW-nek, mert emiatt az "aprozodas" es a 91 server miatt nem alakult ki komolyabb community sem, amely meg jobban megtartana a jatekosokat.

    Biztos vagyok benne, hogy dolgoznak a problema megoldasan, es lesznek meg tomott stabil serverek, megnovelt jatekos szammal, de mindez nem 2 perc kerdese. (hozzateszem, a Blizznek a wowos kozos kvesztelos zona megoldasa serverek kozott megoldana a dolgokat itt is, vagy valami hasonlo)
  • Laroa
    #45393
    Gondolom első nap a leginkább üres szerverekről biztosítják a menekülést, az ahto gondolom vmivel népesebb volt, ezért az majd csak 2-3 nap múlva lesz listázva.
  • Nephin
    #45392
    Tipp: sokan.
  • Kazagor
    #45391
    Hehe, lehet tippelni, hogy mennyien fogják beszívni, hogy GTN-en vagy mail boxban hagynak cuccokat, majd transzfer után pampognak, hogy bukták a cuccokat.:)

    Kiváncsi leszek, hogy ezt figyeli-e a játék és figyelmeztetést kapsz, vagy simán átvisz a másik szerverre.
  • Nephin
    #45390
    Eddig is csinálhattál volna másik karaktert máshol, bár semmi vész, ha a transzferre vártál. Az Ahton semmilyen magyar community nincs, főleg nem az én vezetésemmel (egy communityt sem vezetek, FYI), mert karakterem sincs azon a szerveren, másrészt akik ott voltak, nagyrészt rég abbahagyták vagy átmentek máshová. A hőbörgő kitételt sem rád írtam, ha magadra vetted és most magyarázkodsz, azért ne engem okolj.
  • darth devil
    #45389
    Nem superszerver. Hanem mindenféle transferes plusz munka nélkül, összevonták volna a szerver párokat.
  • PiszkosFred
    #45388
    Egyszerubb lett volna, ez is volt a terv kezdetben, de aztan tisztazva lett jo par hettel ezelott, hogy nem lesznek superserverek, hanem free transfer lesz a szellem serverek es az aranylag telitett serverek kozott. Aztan egy het, es jon a kovetkezo turnus.

    Persze, mindenki azt szeretne, ha a sajat serverevel kezdodnek a lista, de nem ugy lesz. Nincs mas, mint varni.
  • Kazagor
    #45387
    Negativum:

    Sajnos, ahogy gondoltam, se Ahto, se HB nem került be az első körbe.
    Sokan már rohadt türelmetlenek a szellemszerverek miatt (lásd Ahto) és szeretnének minél előbb átmenni egy sűrűbb szerverre. Szerintem ez megérthető, és több hónapos várakozás után megérthető is. A "coming days" akár heteket is jelenthet, és a játékosok egy része inkább abbahagyja, minthogy várjon még annyit.

    Pozitívum:

    Ami a lényeg, hogy nem rajtunk tesztelik a servermove-ot. Nem mi fogunk szívni, az eltünt cuccok, törlődött legacyk stb miatt. Legalább emiatt nem kell majd bosszankodnunk, és mi már egy javított, bugmentes vándorlásban vehetünk majd részt.:)
  • havast
    #45386
    Mondtam, hogy elolvastam. Csalódott vagyok, már ma szerettem volna lelécelni az általad "vezetett" magyar communityből.Nem találgatok, elolvastam az eredeti anyagot, szövegértelmezési nehézségeid akadtak? Elolvastam az eredeti angol anyagot. Érted már? Tudom, hogy ez is benne volt a pakliban. Azt írtam, hogy addig nem hosszabbítok, Míg Atho be nem kerül a listába. Vagy nem jön fizetős transzfer. Fenntartom, hogy a hangnemed nem korrekt. A feltételezésed, miszerint nem tudok olvasni, méginkább inkorrekt. Az enyémmel szemben, hogy nem tudsz szöveget értelmezni, hiszen sokadjára írom le, hogy olvastam az eredeti anyagot.
  • Nephin
    #45385
    Here is the current list of qualifying servers available for transfers. Check back regularly as we will be updating this list with additional servers in the coming days!

    Mondtam, olvass, ne találgass meg siránkozz. Szerintem.
  • darth devil
    #45384
    Omg. A baj azzal van, h túl hosszan és túlbonyolítva oldják meg. Nem azzal, hogy bizonyos szerverről csak bizonyos szerverre lehet menni. De most őszintén, nem lett volna egyszerűbb simán összevonni a kiválaszott szervereket?
  • havast
    #45383
    Elolvastam az eredeti angol anyagot a transzferről. Úgy gondolom, hogy Atho City elég rossz helyzetben van ahhoz, hogy bekerülhessen az elsők közé. Mindemellett véleményem szerintem nem sértő. A te hangnemed az. Vegyél vissza. Szerintem.
  • Nephin
    #45382
    Ennyi.
  • PiszkosFred
    #45381
    De elmondtak, hogy ez lesz. Az, hogy egyesek a "free transfert" ugy ertelmeztek, hogy barhonnan barhova, az egyeni butasag. Idovel lesz majd fizetos transfer, ott majd mindenki odamegy, ahova akar. Addig vagy el a BW altal felajanlott lehetoseggel, vagy megy vissza diablozni.
  • Laroa
    #45380
    Go go flame war
  • Nephin
    #45379
    Tanulj meg olvasni.
  • darth devil
    #45378
    Tudom, h a kezdő lista, de mit várnak? Hogy majd előfizetek azért, hogy transferelhessek? Meg miért kell így kínlódni, ez egy irányított merge. Simán összevonhatták volna az érintett szervereket. Ja hogy úgy nem lehet pénzt lehúzni az emberről.