5017
  • AranyKéz
    #2812
    Az amerikai szennyet nem akadályozzák a nyelvi problémák (mindig találni óccsó fordítót, ugyebár), ellenben a japán kultúra elterjedését igen.
  • armageddon666
    #2811
    nem arra gondoltam. hanem ha latin betűvel irnának meg azt használnák akkor a külföldi dolgok is könnyebben bejutnának és elterjednének. akár értelmes is, de amerika biztos oda is betenné a lábát -.- ... de félreérthető voltam tényleg... sorry.
  • Pharaoh
    #2810
    Latin betű mióta amerikai szenny? Mi is régebben használjuk mint ők.
  • armageddon666
    #2809
    szerintem meg maradjanak így és ne engedjék be a sok amerikai szennyet... már így is eléggé meglátszik a hatásuk :S
  • Nuki
    #2808
    A nevük mellett ez az egyetlen dolog ami már elszigeteli őket a külvilágtól...
  • AranyKéz
    #2807
    Hogy törne le a keze annak a baromnak aki kitalálta a Kanji-t, és azoknak is akik ellenzik a latin betűs írást...
  • Nuki
    #2806
    A kissebbik vagy a nagyobbik?
  • RelakS
    #2805
    Adjak vonássorrendet?
  • light00
    #2804
    Fúúú, köszi, ha öcsém rossz lesz, az lesz a büntije, hogy ezt le kell irnia százszor :D
  • RelakS
    #2803
    Mire idáig eljutsz, mind a 214 gyököt fejből kéne fújnod :D Nem is azokkal van általában a gond, hanem hogy hogy követik egymást
  • Nuki
    #2802
    Szerintem válaszd szét a mócsingod úgy hogy azokra a gyakorló jelekre lebontod, és egy sort abból képzel hogy a darabkákat egyenként lehet rajzolni... Érted mire gondolok?

    #2799: pedig ha ezt az oldalt végigrajzolgatod, a felét tuti megjegyzed :)
  • RelakS
    #2801
    Akkor ehhez mit szólsz?
    biáng (pjáng, emelkedő hanlejtéssel, ha minden igaz)
    Igaz kínai, de ennél bonyolultabb nemigen akad. Ez is már csak alap jelek halmaza, mint ahogy a gyakorlólapon levő is
  • light00
    #2800
    (Mármint ne rossz néven vedd, nagyon jó mint gyakorlolap, de én képtelen lennék a legnagyobb verziot is megtanulni, nemhogy....leirni rendesen.)
  • light00
    #2799
    Ha valaki tökéletesen elsajátitotta leirását, jelezze...én be sem nevezek :S
  • RelakS
    #2798
    [URL=http://relaks.uw.hu/downloads/depresszio_gyakorlooldal.pdf]Itt a második "mócsing"[/URL]
    A vonássorrend nem biztos (lehet, hogy a két "fa" közötti résszel kéne kezdeni, nameg a sűrű rész sem biztos, de a jobb oldali karakterváltozat ezt támasztja alá)

    Jó szórakozást ^^
  • armageddon666
    #2797
    jóna, én buta vagyok ehhez :P majd talán valamikor érettségi után tanulok majd japánt :D vagy nyelvvizsga után... vagy nemtom :D
  • _Vegeta_
    #2796
    Romandzsi
  • RelakS
    #2795
    Mondom :)
    涼宮ハルヒの憂鬱
    Suzumiya Haruhi no yuuutsu
  • RelakS
    #2794
    A Yuutsu garantáltan nincs benne, a Yuuutsu viszint igen :P (bár mivel a japánok rendszeresen írják a hosszú magánhangókat rövidnek roumaji-ban, lehet, hogy yuutsuval fogod látni)
  • armageddon666
    #2793
    Láttam ^^ bár a japán címét mindig elfelejtem :D de gondolom akkor Yuutsu benne van :D
  • RelakS
    #2792
    A kínaiak az írásukat ecsetre találták ki, azzal lehet szépen le"rajzolni" a jeleket. Tollal, ceruzával szvsz rém randa.

    Tulajdonképpen így depresszió: 憂鬱 (Yuuutsu - Ismerős? Esetleg láttad a Haruhit? :) ) De vannak egyszerűbb módjai a leírásának.
  • armageddon666
    #2791
    鬱 ; ez jelentené a depressziót? :D azta... ... ... :D ettől tényleg depressziós lesz az ember xD (max betűméretre felbörgetve Firefoxxal is alig kivehető O.o

    amúgy ecsettel miért könnyebb tanulni a kanjikat?
  • RelakS
    #2790
    Akkor este elkészítem a hozzá való kártyát. Úgyis benne van a 21 legbonyolultabb jel között, amit el akarok készíteni :D
  • Beyzie
    #2789
    Relaks, köszi, de miattam ne. Mert még depresszióba esnék...:DDD
  • RelakS
    #2788
    Mint emlegettem, szimpla ecset is jó, csak a lehető legvékonyabb legyen!
    Este kitaláljak hozzá egy vonássorrendet?
    A gondot csak az a kereszt alakú rész jelenti a négy ponttal, ahhoz hasonlót kell keresnem (meg a két FA (木) közötti rész)
  • Beyzie
    #2787
    Megnéztem a kedvedért:D A második mócsing a nyertes:D Én ott tartok a dologban, hogy feljesztem a matematikai számolóképességem, egyáltalán össze bírjam adni, hány vonásos.. Aúcs. Nekem is kéne szereznem ilyen tusolós ecsetes izét, de lustaaa vagyok. Valami módszert ki kell találnom, mert úgy tűnik, az eddigi szavakat nem gyakorlásból írkáltatták le velünk, aztán már az igéknél járunk és hát na.:D
  • RelakS
    #2786
    Drága volt a beugró, viszont rohadt sokáig elég egyetlen tömb tus.
    És a Pelikan 0-ás ecsetével talán szebben írok, mint a rendes kínai cuccal, csak gyakrabban kell "tölteni" ^^
  • _Vegeta_
    #2785
    Jah ertem ecsetezel. Az mokas modszer lehet a tanulasra, csak kicsit koltseges, nem? :D
  • RelakS
    #2784
    próbálom a kártyáimból memorizálni, egyébként meg amikor tanulok egy szót, azt úgy csinálom, hogy leírom sokszor. Kanjival. Ecsettel.

    Mondjuk ettől pl a 下 több mint egy tucat olvasatát nem fogom tudni :D
  • _Vegeta_
    #2783
    RelakS te milyen modszert hasznalsz Kanjitanulasra? :)
  • RelakS
    #2782
    Használj FireFoxot, nagyítsd ki hatalmasra, és válaszolj :D

    Egyébként az első 26, a második 29 vonásos :P
  • Beyzie
    #2781
    RelakS, ne téríts ki a hitemből:D Gondolom, valamelyik a két paca közül.. Ja és újfent igénybeveszem a kanás tanulókarijaid, mármint a pdf-et, egyik osztálytársamnak kell átküldenem:D
  • RelakS
    #2780
    Depresszió?
    Melyik? 欝, vagy 鬱? :D
  • RelakS
    #2779
    elkészítsem hozzá a tanulókártyát? :D

    Mindenesetre tényleg van humora a tanerőnek, mert mind a JLPT, mind a Jouyou Grade maximum 24 vonással leírható karaktereket tartalmaz
  • Beyzie
    #2778
    Rémiszgessél még:D Természetesen a kana:D A kanjikkal való ismerkedésünk valami huszonöt vonásos rémséggel kezdtük, a depresszióval, szóval igen kifinomult humora van a tanárnak..:D Ettől a héttől kezdjük, szóval lehet, a kanji karikat is elkezdem kiszabdalni:D
  • _Vegeta_
    #2777
  • Agunesu
    #2776
    Sziasztok!

    Tudja valamelyikőtök, mi a különbség az "aozora" és az "aoi sora" között? Mindkettő azt jelenti, kék ég, de mikor használjuk az elsőt, mikor a másodikat?
  • RelakS
    #2775
    Visszajött a 3. házim az ELO-tól.
    Szerintem mikor meglátta a magyar tanerő a házit, helyből passzolta a japán koleginának
    Mindenesetre a すばらしい-t elsőre おばうしい-nak akartam olvasni a kézírás miatt :D
  • Nuki
    #2774
    Ezen felröhögtem (részlet innen)

    "A ceremónia szokás szerint a Harvard Egyetemen zajlott, ahol a fentiek mellett díjaztak egy angol-amerikai párost is, akik mélyreható tanulmányt készítettek a kardnyelés hatásairól, valamint egy spanyol kutatócsoportot, akik arra adtak választ, miszerint képesek-e különbséget tenni a patkányok a visszafelé beszélt japán és a holland nyelv között. Utóbbira a válasz egyébként nemleges, bár normálisan előadva a patkányok felfedezik a két nyelv közötti ritmusbeli különbséget, visszafelé beszélve azonban ez már nem működik."
  • RelakS
    #2773
    A kana, vagy a kanji? :)

    Ezúton is Arigatou Gozaimasu neki ^^