5017
  • feamatar
    #2611
    torrentről, mininova.org jön le rendesen, nem tom hogy legális-e de sztem régi műsorról van szó
  • Nuki
    #2610
    megesik...

    honnan van ez meg neked?
  • feamatar
    #2609
    remek ezt is sikerült 2x elküldenem :S :S sry
  • feamatar
    #2608
    japán tanuláshoz én ismerek egy remek 20valahány részes sorozatot, amit még a 80as években készítettek, alapokhoz remek, csak angolul van :D,
    valami Althaus tartotta 80as években. Minden részben van egy filmbetét. EGy csávóról szól Yanról hogy elmegy japánba és egy japán családnál vendégeskedik és közbe az akkori japánt is bemutatják(vicces amikor boltba hatalmas kazettásmagnót sózzák rá Yan-sanra) Rendes natív szinten megy benne a japán, szóval kiejtés megtanulására ideális.
    A kisfilmen kívűl minden rész tartalmaz egy Althaus vezette nyelvtani részt, ahol kifejezésekkel és szavakkal lehet megismerkedni,ebben is pár japán van a segítségében, kis jeleneteken keresztül ismertetnek meg a japán nyelvvel. (Én még a legelején tartok, de belenézve pár későbbi részbe a hiraganaval is foglalkozik, de kanjikat asszem csak említés szintjén, bár a második felét még töltöm, ott lehet pár kanjit is elmond).
  • feamatar
    #2607
    japán tanuláshoz én ismerek egy remek 20valahány részes sorozatot, amit még a 80as években készítettek, alapokhoz remek, csak angolul van :D,
    valami Althaus tartotta 80as években. Minden részben van egy filmbetét. EGy csávóról szól Yanról hogy elmegy japánba és egy japán családnál vendégeskedik és közbe az akkori japánt is bemutatják(vicces amikor boltba hatalmas kazettásmagnót sózzák rá Yan-sanra) Rendes natív szinten megy benne a japán, szóval kiejtés megtanulására ideális.
    A kisfilmen kívűl minden rész tartalmaz egy Althaus vezette nyelvtani részt, ahol kifejezésekkel és szavakkal lehet megismerkedni,ebben is pár japán van a segítségében, kis jeleneteken keresztül ismertetnek meg a japán nyelvvel. (Én még a legelején tartok, de belenézve pár későbbi részbe a hiraganaval is foglalkozik, de kanjikat asszem csak említés szintjén, bár a második felét még töltöm, ott lehet pár kanjit is elmond).
  • feamatar
    #2606
    ha már volt sorry de DOA2 reklám nyalánkság japánból itt
  • Beyzie
    #2605
    Hát nincs:S Csak ezt az egy típust nyomják, többre nem is lenne lehetőség, mert ugye az egyetemi tanárok nyomják. Meg a tanfolyam célja, hogy intenzíven rágyúrjon a japánra, japán szakhoz ötölték ki leginkább.
  • AranyKéz
    #2604
    Na ja, csak kemény egy félévem lesz az egyetemen, franciát is tanulok közben, és amúgy is van még 1-2 dolgom, szóval nem túl okés az a heti 15 óra (hogy az évi 200 rugóról ne is beszéljek XD). Meg haver is jönne, ő meg még elfoglaltabb.

    Nincs ott valamivel lassabb tanfolyam ?
  • Beyzie
    #2603
    Aranykéz, ha erre jársz: utánanéztem a Japány Alapítványos cuccnak, háát.. Továbbá megkérdeztem egy szakértőt is.. Ha komolyabban gondolod, KRE.. Számításaim szerint a KRE-nél 9 hét alatt lesz annyi óra, mint ott egy tanévben...:DDD Meg az infó alapján 5 év kéne ahhoz ott, hogy végigcsináld az alapfokot. Itt egy év alatt középszintre visznek.. És ugye ők csinálják a magyarországi vizsgáztatást is..:DD Szóval.. Éjted..:D
  • Slan
    #2602
    Hát tételezzük fel, hogy este kikészíti a reggelire szánt 1 szelet üres kenyeret és egy termosz kávét
    Akkor másnap reggel 5 perc alatt tornázik és közben két felülés között megreggelizik És akkor még mindíg marad 10 perc arra h felöltözzön és bezárja a lakást XD
  • RelakS
    #2601
    Uff...

    Legépeltem az 5. lecke A1 szövegét.
    Anna-san nem semmi szupercsaj :D
    8-kor felkel, és a 9-kor kezdődő órán már ott figyel. Mindeközben tornázik, kajál, és a házától az egyetemig 45 perc az út...
  • zgmzgm
    #2600
    Minden ami Japán (JPop,JRock,anime,videók,képek,stb...)
    http://myhungarian.ning.com
  • RelakS
    #2599
    [URL=http://www.koln32.jp/maniwa2.html]Fa autó [/URL]
  • Beyzie
    #2598
    He??? Mi az, hogy háromszor drágább?:D Na ennek majd utána fogok nézni, bár valahol olvastam valakiről, aki oda járt egy évig és halál örült az alapfokú nyelvvizsgájának.. Amit nem tudom, hogy rakott le most júniusban, amikor tudtommal csak decemberben van Mo-n japán nyelvvizsga, a KRE szervezésében, ugyebár:D Heti 15 óra amúgy, miért? Ott mennyi? Cseréljünk infót:D Aszondják, mint írtam, hogy a végén emelt szintű japán érettségire lehet rámenni, ami ugye olyan, mint a középfok. Ott is van anyanyelvi tanár, etc? Bár ilyesminek úgyahogy utána tudok nézni, amint hazaértem, viszont ha tudsz valami személyesebb infót, ki hogy vélekedik róla, akkor nyugodtan megoszthatod ám velem:D Bár valahogy nekem a KRE tanfolyama kicsit biztonságosabbnak tűnik. Etc.. etc..
  • RelakS
    #2597
    NM!
    A 3.-kal nagyon el vagyok maradva... 3 napig tartott, mire úgy ahogy megtanultam a 大抵 jelentését :D
  • FoodLFG
    #2596
    Köszi az újabb leckéket
  • mindenfoglalt2
    #2595
    Kösz-kösz, hasznos oldal a témában, feljegyeztem. Többet nem zargatlak titeket ilyennel. :)
  • AranyKéz
    #2594
    http://www.freedict.com/onldict/jap.html

    ningen human being, man, person


    És nem vagyunk szótárak :P
  • mindenfoglalt2
    #2593
    Hali mindenki. Lenne egy kérésem. Tudom nem vagytok szótár, de egy számban felcsendült mindig ugyanaz a szó(a többit nem tudtam elolvasni), amit úgy írtak, hogy "ningen". Nagyon kíváncsi lettem és ezáltal hátha megtudok vmit, hogy miről is énekelnek :) Ha lennétek olyan szívesek, hogy megmondjátok mit jelenthet, annak nagyon örülnék. Előre is köszi.
  • RelakS
    #2592
    Több helyen elrontottam 夏目漱石 nevét, azt javítottam, plusz felraktam egy képertnyőn is emészthető formátumot:
    Nyomtatóra (A4-es oldal, blablabla)
    Monitorra
  • csocso14
    #2591
    Köszi szépen :D
  • RelakS
    #2590
    Elo szótár 1-20

    Haszhnálati utasítás:
    A4-es lapokra kell nyomtatni, először a páratlan oldalakat, majd utána a másik oldalukra a párosakat. Ezután félbe lehet hajtani, és pl egy kapcsos könyvben lefűzni.
  • RelakS
    #2589
  • Nuki
    #2588
    az hogy még jobban vonzza a nézőket ez az új fajta talkshow... többen néznék így a fábry show-t is nem-e?! :D
  • RelakS
    #2587
    Ennek mi értelme?

    Mondjuk az öreg meg a sárga zakós mögött egész jó bőr ült ^^
  • Nuki
    #2586
    Japán talk-show :D
  • AranyKéz
    #2585
    Hány óra egy héten ? Mert ez így háromszor többe kerül mint a Japán Alapítvány :S
  • Nuki
    #2584
    legyen legalább egy aki megvédi a magyar lányokat... az biztos hogy ti vagytok a világ legszebbjei (az más kérdés hogy távolkeleti, de FŐLEG néhány JAPÁN példány is elég jól kinézős, de több szebb magyart láttam mint japánt ;)
    meg országok ahol jártam, azok közül a magyarok voltak a legjobb arányban szépek :P
  • Beyzie
    #2583
    Kiegészítés: ef-u-cé-ká, hogy én nem tudok most se még japánozni, mert mindig megtalálnak:S 4 napja kép- meg hang- meg htmlszerkesztésre vok rázombulva, volt tancinénim e-learning tanfolyamának része.. Ennél közelebb még nem jártam az öngyilkosság gondolatához..:D De legalább volt némi ázsia feelingje, egy hong kongos képet kellett átbabrálnom:D
  • Beyzie
    #2582
    Amúgy meg nem tudom kinek, de reakció: nem az, hogy féltékeny vagyok, csak az agyamra megy ez az egzotikum-dili:D Én sokkal cukibb tudok lenni a legtöbbjükhöz képest, de mondjuk nem folyton ezt nyomom, mert szerintem azért ez hosszú távon totál agyvérzés. És szerintem valahol fontos és előny, ha a néped tagjával keveredsz össze:D Nemzeti öntudat, mélyebb megértés, etc..:D Na, értitek ugye:)
  • Beyzie
    #2581
    AranyKéz.. így kicsit megkésve, de hátha hasznos infó: KRE (Károli Gáspár Református Egyetem, Kálvin térnél..:) indít intenzív japán nyelvi kurzust, az oktatás délután menne az egyetemi oktatókkal, tehát a japán szakos és a japán tancival:) 200 ezer egy év, év végén emelt szintű érettségire kell rámenned. Én oda fogok járni valszeg. Ha van még vmi kérdésed, kérdezz vagy kutakodj:)
  • Nuki
    #2580
    htx ^^
  • Mustang GT
    #2579
    Tokyo Drift
  • Frosty01
    #2578
    jah, de azt én sem tudom, nem is próbáltam meg rá válaszolni :p
  • RelakS
    #2577
    A kérdés a díszítésre vonatkozott!!!
    Egyébként passz...

    A Hand Maid May-ben meg kicsit durva volt, ahogy a robot benyomta az adagokat
  • Frosty01
    #2576
    na meg Naruto se volt semmi :D
  • AranyKéz
    #2575
    Hehe, én is megkóstolnám már azt a rohadtságot, főleg miután a Hand Maid May majd minden egyes részében láttam Sarát azt zabálni.
  • Frosty01
    #2574
    ramen ?! nyami lehet nagyon ááááá de ennék most eggyet -.-
  • macleod2005
    #2573
    Lenne egy kérdésem, inkább a gasztronómiával kapcsolatos, ez a kérdés foglakoztat minket haverommal már lassan 1 hónapja.
    Bal oldalon az a virág alakú fehér cucc, aminek egy rózsaszín csigavonal van a közepébe az micsoda?

  • RelakS
    #2572
    Mai ajánlatunk a következő:
    聞動海化週置場待正事形電夕広