5017
  • Cat #3094
    Keményen nyomják a japik.


    Tisztítószeres öngyilkossági hullám Japánban

    Tisztítószerekből kotyvasztott mérget belélegezve követett el öngyilkosságot Japánban négy ember, akiknek holttestét egy bérelt autóban találták meg Takasima városban. A halottak - három férfi és egy nő - húsz-harminc év körüliek voltak, és nem álltak rokonságban egymással. A gyanú szerint hidrogénszulfid gázt (azaz kénhidrogént) lélegeztek be. A kocsiban fürdőszobai tisztítószert és egyéb háztartási vegyszereket találtak.

    Az utóbbi időben egy sor hasonló öngyilkosság történt a szigetországban. A helyi sajtó szerint csupán az elmúlt hónapban 50 tisztítószeres öngyilkosságot jegyeztek fel. A rendőrség azok után az internetes honlapok után is nyomoz, amelyek ahhoz adnak tanácsot, hogyan kell összekeverni a tisztítószereket, hogy halálosan mérgező hidrogénszulfid gáz keletkezzen.

    A hatóságok attól tartanak, hogy a gáz a közelben állókat vagy a mentéssel próbálkozókat is megmérgezheti. A múlt héten Hokkaidón mérgezte meg magát egy férfi a házában összekevert háztartási vegyszerekkel, és a kiszivárgó mérgező füst miatt 350 szomszédjának kellett több órára elmenekülnie lakásából.

    Japánban 2006-ban több 32 155 ember vetett véget önkezével az életének, az adat nyomán az országot a világon a kilencedik helyre sorolták az öngyilkosságok tekintetében. A kormány 220 millió dollárt (több mint 55 milliárd forint) különített el öngyilkosság-megelőző programokra, hogy segítsen a depresszióban vagy más lelki betegségben szenvedőkön.
  • Nuki
    #3093
    Nálam se...
  • RelakS
    #3092
    Most nézzétek meg, bár nálam az istennek sem működik...

    Egyébként tényleg az UW adminban kell mókolni
  • armageddon666
    #3091
    amit címsorba ír ilyen <p><font izécuccot, az sztem a tárhely miatt lehet. azon is be kell állítani az adminmenüben. sztem összeakadt a phpvel.
  • FoodLFG
    #3090
    Írd már oda a neved minden oldal aljára, ne csak a levegőben lógjon az oldal. ;)

    Egyébkét jó az animáció, bár én nem tudom, hogy mit kell pontosan csinálni a japán nyelv beállításához. De úgy általában jó ötlet. :D
  • Nuki
    #3089
    Mi az hogy "odaírod"? :D

    A vizsgabiztos nem fogja odaírni, nem vagy kisgyerek tudhatnád. Ki kell nyalnod a felhasználó seggét :P
    Csak tökéletes munkát fogadunk el :D
  • RelakS
    #3088
    Ja, az a Hello akármi nemtudom, miért van ott, de ha a cím végére még odaírod, hogy index.html, akkor eltűnik a banner, meg a zagyvaság is

    a képtárat meg majd meg kell csinálni, csak kép kell hozzá :D

    Szakmailag drímvévörös
  • Nuki
    #3087
    Jártatok már Running Sushi étteremben? ^^
  • Nuki
    #3086
    Valami headban vagy hol a túróban el van írva. Azt írja ki az ablak a kék sávba hogy "Hello <p> <font color=" ..... valami bibi van a php biliben :P

    A képtárt gondolom direkt nem csináltad meg...

    A konkrét tartalmat nem olvastam el, csak a mozgó videókat néztem végig, stb... de amúgy frankónak néz ki, hogy szakmailag mennyire jó, azt sajnos nem tudom eldönteni :)
  • RelakS
    #3085
    Nagyon szar? :D

    Mondjuk mind1, vizsgára megteszi
  • light00
    #3084
    Aham, köszönöm, ez mind amit tudni akartam^^
  • RelakS
    #3083
    ja, a két alap:
    valami most történt, és megköszönöd (pl kértél egy pohár vizet, előre engednek, akármi): (Doumo) Arigatou gozaimasu
    valami korábban történt esemény miatt mondasz köszönetet (pl megkérted a szomszédot, hogy vigye már ki a szemetedet, és este beszámol): (Doumo) Arigatou gozaimashita (múltidő)

    Az "ou"-t következetesen "ó"-nak olvasd, szal kb így hangzanak:
    (dómo) arigató gozaimasz
    (dómo) arigató gozaimasta
  • Pharaoh
    #3082
    Van jelen időbem, múltban, férfi, nő, stb Részleteken nem tudok sajnos
  • light00
    #3081
    Hmm, urak lenne egy kérdésem, ki lehet nevetni, annyira nem értek a nyelvhez, de:
    mintha láttam volna a gozaimasu-nak több változatát is, gozaimasen, meg gozaimasta, vagy ilyesmit, csak én vagyok hülye vagy tényleg van ilyen?
  • TIBI
    #3080
    én is így tudom...
  • Pharaoh
    #3079
    A köszönöm udvariasan, ha utána teszed még a gozaimasu-t Mondjuk köszönöm szépen. De javítson ki valaki ha tévedek.
  • Rundstedt17
    #3078
    az egyetlen japán szó amit értek arigato köszönöm.de mit jelent a másik?
  • RelakS
    #3077
    どういたしまして。
  • TIBI
    #3076
    Arigato gozaimasu^^
  • RelakS
    #3075
    Word

    Egyébként meg Wakan, amit ajánlani tudok.

    Automatikusan működőről (berakod a szöveget, azt konvert) meg még nem hallottam
  • TIBI
    #3074
    estét^^

    Nem tudtok valami olyan programot ami a szavakat latin betűsről átírja írásjelekre?
  • RelakS
    #3073
    srácok, ez csúnya!

    Az ELO összesen 274 kanjit taníttat meg velünk. DE!
    184. kanji: 馬
    190. kanji: 馬

    mit vesztek észre? [&idiota] persze, a 鳥 meg kimaradt, szal ha valaki nem művelődik, lehet, hogy sültcsirkét már nem tud venni :D
  • RelakS
    #3072
    pl itt, ha nem nyerő a fordítás, akkor bele lehet kötni.

    Persze, törekedni kéne a nem teljesen szó szerinti, hanem magyaros fordításra
  • nectarin
    #3071
    hello!
    miben lehet segíteni?
  • RelakS
    #3070
    új adag kanji került fel!
  • feamatar
    #3069
    áhhh de jó ötleteid vannak, ha tudnék elég jó szinten szívesen csinálnám énis, de sajnos az még odébb van
  • RelakS
    #3068
    Akinek van kedve, gyűljön segíteni :)
  • Count Adyn
    #3067
    Nankuranaisa?
    Én ugy tudom olyasmit jelent hogy
    "Élj a mának ,de mindig tekints a holnapba"
  • biomage
    #3066
    hali

    Leforditaná ezt valaki?
    Nan-kuru-nai-sah
    ez a blood+ cimü anime utolsó részének a cime, az animax weblapjáról kopiztam le, ugy hogy ne is keresétek a magyar cimét mert nincs
  • RelakS
    #3065
    Menjetek szótárazni :]
  • FoodLFG
    #3064
    Nekem úgy jobban hangzik. :P
  • FoodLFG
    #3063
    Az Every Little Thing nevű duónak van egy olyan száma, hogy キラメキアワー
    アワー azé' már ez milyen durva..

    http://www.dailymotion.com/video/x4ckih_every-little-thing-kirameki-hour_music
  • RelakS
    #3062
    meshuteru? :D

    A mester az inkább: メシテル (meshiteru - mesteru)
  • FoodLFG
    #3061
    ありがとう メシュテル
  • RelakS
    #3060
    Naszal,
    20 kötet lesz, ez ugye összesen 40 lecke, meg valami 300+ kanjit számoltam össze
  • FoodLFG
    #3059
    クカッツ

    ELO-ből összesen hány leckére számíthatunk mester ?
  • Nuki
    #3058
    Köszönjük mester ^^
  • RelakS
    #3057
    tanuljatok! :P :D
  • FoodLFG
    #3056
    Annyira már nem új, de a srác, aki csinálja, nemrég készített hozzá egy új dizájnt.
    Mindemellett szépen fejlődik a tartalom is és tényleg hasznos..

    Nézetek be a linkek közé is, ott is lehet találni pár forrást a tanuláshoz ;)
  • feamatar
    #3055
    domo arigato!!!!! ez valami remek sitenak tűnik