5017
  • Nuki
    #3174
    Ilyen széles skálán?
  • Cat 02 #3173
    Hát mostanában én is nagyrészt japán zenét hallgatok :P
  • Nuki
    #3172
    Jó egy hozzáértőt is hallani
  • Cat #3171
    Enni Japánban
  • feamatar
    #3170
    szóval amit mindezzel mondani akartam, hogy a zenéjükön biztos nincs mit szégyenleni
  • feamatar
    #3169
    elég sok japán muzsikát hallgatok, főleg fémesebbet.
    úgy vettem észre rockban elég sok minőségi és nyugaton is népszerű csapat van: Malice Mizer, Dir en Grey, Janne D Arc
    a folkos Yoshida Brothers is remek
    a kedvencem meg a metaljuk: X Japan, Onmyouza, Gargoyle, Sex Machineguns, Boris(voltak pesten nemrég) csak hogy pár igazán nívós nevet említsek.
    remek jazz/klasszikus zenészeik is vannak: pl: Hiromi Uehara, Keiko Matsui
    vagy a remek zeneszerzőik: YOKO KANNO(személyes kedvenc), Maaya Sakamoto, NOBUO UEMATSU, Tsuneo Imahori(trigunt jegyzi), Yasunori Mitsuda
    na meg még esetleg megemlíteném a Alice Projectet amely egyfajta opera/techno? keveréknek vagy minek mondanék és pl a Noir és Rozen Maiden zenéiben működtek közre.
  • Nuki
    #3168
    Tanulságos.
    A japán zenékről olvastam valaha valahol egy másik igen jó cikket, eszembe juttatta.
  • csocso14
    #3167
    Diákok között a nálad idősebb diákok tiszteletbeli megszólítása, de máshol is használják, munka helyen is az idősebb kollégákkal szemben.
    Nagyjából :D
  • Tisszi
    #3166
    egy megnevezés.. idősebbeknek szokták mondani (legalábbis én igy tom)
  • Cat 02 #3165
    Mi az a senpai ?
  • armageddon666
    #3164
    igen, köszöntem ^^
  • Pharaoh
    #3163
    Amidakuji -ra gondolsz?
  • armageddon666
    #3162
    hogy hogyan működik arra már rájöttem XD márcsak a neve kell :D
  • armageddon666
    #3161
    helpp!

    van az a kiválasztós "játék" amit már több animében is láttam. ilyen létraszerűek vannak benne és így válasszák ki a párokat :S nemtom jobban leírni xD szal mi ennek a neve és hogy működik? XD
  • Cat 02 #3160
    Én csak Ellegardent csípem, meg Aimee B 1 számát :D
  • armageddon666
    #3159
    Húúú én akkor részben japanofil vagyok O.o :DDD
    am L'Arc~en~ciel nem olyan rossz, Maximum the Hormone kifejezetten tetszik (legalábbis a legújabb album), meg még van pár banda ami bejön... meg úgy az animemuzsikák, bár azok lehet hogy csak azért mert tudom valamihez kapcsolni...

    Akihabarába meg Shibuyába pedig ellátogatnék XD azért szépet is lehet ott látni ^^
  • Cat #3158
    http://kk.blog.hu/2008/06/25/ket_sulyos_tevhit_japannal_kapcsolatban_2_meno
  • Frosty01
    #3157
    Arigatou Relaks-sama ^^
  • Frosty01
    #3156
    Interneten fenyegetőzött késeléssel, őrizetbe vették
    2008. június 23. 22:28, Hétfő - Forrás: MTI

    A japán rendőrség hétfőn őrizetbe vett egy 19 éves férfit, aki az interneten azzal fenyegetőzött, hogy megkéseli a tokiói Disneyland látogatóit.

    Az üzenetet mobiltelefonról tették fel a világhálóra június 15-én, egy héttel azután, hogy egy hasonló internetes üzenet után egy férfi halálra szurkált hét embert Tokió belvárosában. "Halálra fogom késelni a Disneyland látogatóit" - írta a 19 éves férfi a csibai rendőrség szerint. Tokiónak ebben az elővárosában található a Disneyland. A hatóságok egy nő után is nyomoznak, akit azzal gyanúsítanak, hogy három embert megsebesített vasárnap Oszaka egyik forgalmas vasútállomásán.

    A június elejei késelés óta a rendőrség több embert őrizetbe vett, akik a gyanú szerint a világhálón tettek közzé vérfagyasztó közleményeket. Egész Japánt riasztották hasonló bűncselekményektől tartva. Június 8-án egy férfi hét embert szúrt agyon és tíz másikat megsebesített. A gyanúsított, a 25 éves Kato Tomohiro gyári munkás több fenyegető üzenetet rakott fel az internetre 20 perccel a vérengzés kezdete előtt.





    hm. :(
  • RelakS
    #3155
    tanulni tessék, dehirtelen
  • Cat 02 #3154
    Kiborul a bili ha devil a buli vili ? xDDD
  • Nuki
    #3153
    Petőfi vers japánul
  • RelakS
    #3152
    Jah :D

    De valamiért a 大 is kétszer van benne, csak az a füzetekben nincs kétszer
  • Frosty01
    #3151
    én próbálkoztam vele, de jojózott az első két sor után a szemem. főleg úgy hogy nem is értem a kanjikat X_X :((
  • FoodLFG
    #3150
    Frosty01-től loptam. És nem fizetek jogdíjat
  • FoodLFG
    #3149
    馬 `(O.o)´ XD
  • Frosty01
    #3148
    akár :D

    csak érzékeltetni szerettem volna a kép segítségével, hogy mi jutott legelősször eszembe :DDD
  • RelakS
    #3147
    Ezt most akkor töröljem? :P
  • Frosty01
    #3146
  • RelakS
    #3145
    Találjátok meg a két azonos karaktert :D
  • armageddon666
    #3144
    jjaaah... aham... tényleg most hogy így belegondolok... picit több karaktert kell tartalmaznia mint egy latinbetűsnek -_-

    akkor nem kell feltöltened leszedem az oldalról :D csak nem akartam annyit klikkelgetni :C
  • RelakS
    #3143
    leginkább azok vannak, amik azon az oldalon is, viszont könnyen összejön 500 mega, mikor egyetlen fontfájl 7-12 mega között van
  • armageddon666
    #3142
    őőő... hmmm... fordított esetben aztmondanám elküldöm MSNen, bár nemtom hogy néked van-e 3Mbit feltöltésed. Esetleg extrára regelhetsz tárhelyet és oda felfér 2szer is xD.

    Amit linkeltél oldal onnan van az összes? mert ott csak 2 oldalnyit találtam :C

    igazából kéne ilyen menő classic kinézetű, valami modern cyberpunkos, valami darkos, egy könnyen olvasható (nemmintha amúgy érteném) egyszerű változat, aztán más talán nem is xD

    ezekből a linkelt oldalon egyedül talán a cyberpunk nincs meg ^^ ill a darkos, de olyat nem is nagyon tudnék elképzelni :K mondjuk van Blood of Dracula, ebből nincs ilyen elfolyós véreses? XD
  • RelakS
    #3141
    van 5leted, hogy hova tudok 500 megát feltölteni? Ha van, akkor lesznek betűid
  • bens
    #3140
    ez az :) köszi. hálám üldözni fog.
  • armageddon666
    #3139
    oh. akkor nem csak 2 oldalnyi van? XD
    amúgy akár jöhet is :D max kiszortírozom :D arra nem merlek kérni hogy válogasd ki te hogy a nagyon hasonlóak ne kerüljenek bele xD
  • RelakS
    #3138
    kell mind a 177?

    Bár asszem azóta, hogy megszámoltam, csak gyarapodott :D
    Több, mint 1 giga :P
  • armageddon666
    #3137
    omgomgomg, mond hogy van egy csomag ami mind tartalmazza xD ha nincs csinálj lécciléccilécci xD
  • RelakS
    #3136
    omg :D
    Én is azt hittem, hogy a beállításokról kérsz screenshot-ot XD

    Esetleg kéred valami cifra betűtípussal? :]
    asszem mind megvan, de nem biztos
  • Nuki
    #3135
    Ja, az más.
    (kattints a képekre és nem lesznek ilyen torzak)