774


MOD illetve PÁLYA készítés a Counter-Strike: Source és a Half-Life 2 alá a Source SDK segítségével.
  • Tibbbor
    #734
    Na, sikerült a jelszót megcsinálni, tényleg elég hülyén oldották meg.

    Lenne megint egy kérdésem. Letettem egy item_suit-ot(Freeman védőruháját) a pályámra, de nem értem, miért néz ki ilyen rondán?! Mintha alacsonyabb lenne a felbontása. Még a Half-life logó se látszik. A korábbi pályámon sokkal szebb volt. Nézz már bele légy szíves a videóba 1:42-nél! Régen ilyen volt. Mi a franc lehet a baj?

  • Tibbbor
    #733
    Tudok én, ha akarok!
  • Devv
    #732
    Hát érdekes az biztos! :D
  • Tibbbor
    #731
    Ahogy mondod, el kezdtem beírni az entity bongészőbe és nyomhattam egy OK-t. Még 6-ig dolgozom, majd este megnézem, megmaradt-e, de szerintem igen, mert mikor a compiler lefagyás miatt újra kellett indítanom a Hammert, még ott volt... Jó, mi? :)))))
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.12.01. 16:20:13
  • Devv
    #730
    Restart után is ott van? :)
    Elkezdted beírni, hogy prop_static és elmentődött?? Passz...
  • Tibbbor
    #729
    Köszi! Megnézzük.
    Még egy hülye kérdésem lenne: tegnap este prop_static-ot szerettem volna letenni a pályámra és bizisten nem tudom, hogy csináltam, mi a francra kattinthattam rá, de azóta lett az entity-k között - közvetlenül a prop_static előtt - egy "prop_st" nevű valamim... :))) Na és ezt az istennek se tudom kitörölni. Erre varrj gombot, ez hogy lehet és hogy a csudába tüntessem el?!


    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.12.01. 16:17:04
  • Devv
    #728
    Az oldalon kell az új jelszót beállítani. Nem is kell sehova se elkattintani, mindjárt ott meg lehet változtatni csak olyan hülyén van megcsinálva. Nem is emlékszem rá... Majd megnézitek rájöttök. :)
  • Tibbbor
    #727
    Én is melózom, úgyhogy nem sürgős, közben írtam az informatikus fiamnak is, azt mondta, este otthon majd megnézzük. Én se hiszem, hogy ne lehetne új jelszót csinálni, de tegnap amikor a reset passworld opciót kértem, akkor megint csak egy új generált jelszót ajánlott fel. Nekem olyan kellene, amit memorizálni is lehet, nem ilyen betű-szám-jel katyvasz.
  • Devv
    #726
    Igen, nemrég regeltem és elég hülyén van megoldva. Nem tudom beléptet-e azzal a generált jelszóval, de meg lehet változtatni. De most nem tudok segíteni mert melóba vagyok. De megpróbálom telefonon megnézni.
  • Tibbbor
    #725
    Segítség kellene. Tegnap regisztráltam a PlanetPhillip oldalra(tudom, már más a neve), bár 2014-ben már regeltem, de ki emlékszik már a jelszóra. Lényeg, hogy generált nekem az oldal egy jelszót, amit képtelenség megjegyezni. Viszont nem találok olyan opciót, hogy én találjak ki egy saját jelszót. Te is regisztráltál már az oldalon, nem tudod véletlenül, kreálhatok-e magamnak saját jelszót és ha igen, hol találok ilyen lehetőséget?
  • Devv
    #724
    Egyébként lehetne ott egy fórum ilyeneknek...
  • Tibbbor
    #723
    Na, ezeket néztem már végig tucatszámra. Én mondjuk nem saját, custom hangot használok, hanem játékban szereplőt, megcsinálom a pályán az NPC-t, elhelyezem a leírtak szerint a logic_choreographed_scene-t, le is játsza a kiválasztott .VCD fájlt, vagyis a hangot, teszek le triggert, minden a tutorial szerint, aztán élesben nem történik semmi, az NPC csak áll ott nagy bambán és nem mond egy kukkot se. És képzeld el, minden fórumos kérdező ugyanígy csinálta és ugyanidáig jutott. A konzolüzenet pedig annyi: a scenes mappában nem találja a saját scene fájlomat. AMI VISZONT OTT FIGYEL A HELYÉN! És erre nem ad senki választ, hogy hova is kellene ezt a nyavalyás mappát rakni, mivel nekem szent meggyőződésem, hogy ez a baj, rossz helyen van a saját .vcd fájlom.
    Már gondoltam arra is, írok Phillipnek, neki mégis csak tucatszám küldenek olyan modokat, amiben dumálnak az NPC-k, hogy tegyen ki az oldalára egy közérdekű közleményt, valamelyik ügyes modder írja már le, hogy kell ezt csinálni?
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.30. 17:09:19
  • Devv
    #722
    Néha nálam is lefagy a konvertáláskor...
    Ilyet találtam első kattra:
  • Tibbbor
    #721
    Ok, de egyelőre még "fedél" sincs a pálya fölött, csak a geometriát építem, igaz, néhol már fel is textúráztam. Érdekes, így "nyitottan" nagyon gyorsan fut le a compiler, viszont tegnap kordon módban többször is belefagyott a konvertálásba, illetve baromi lassan ment. Remélem, ha kompletten zárt lesz a pálya, nem talál valami fata error-t... :)

    Nem tudod véletlenül, hogy lehet megcsinálni, hogy egy NPC beszéljen? De ajakszinkronnal!
    Egyetlen fórumon se találtam erre megoldást, pedig rengetegen akadtak el benne. Ambient_genericcel is meg lehet oldani a dolgot, hogy beteszel egy játékban szereplő szöveget a suond name rovatba, de ilyenkor az NPC-nek nem mozog a szája, az meg olyan ciki.
    Az elegánsabb megoldás a logic_choreographed_scene, csakhogy ez meg senkinél nem működik úgy, ahogy a neten fellelhető összes tutorialban szerepel. A fórumokban a válaszadók 90 %-a egyszerűen belinkeli a Valve erre vonatkozó oldalát, aztán eltűnik a susnyásba. Ne tudd meg, hány olyan segítséget váró pályatervező kommentjét olvastam, aki visszakérdezett egy ilyen semmitmondó vagy homályos válasz után, de az illető SOHA nem válaszolt újra.
    A másik baj az, hogy minden tutorial arra vonatkozik, ha valaki saját hangokat akar betenni párbeszédként a pályájára, egyetlen példával nem találkoztam, ahol valaki azt mutatná be, hogyan lehet a már meglévő hangokat használni? Én csak annyit szerettem volna elérni, hogy az egyik NPC-m annyit mondjon: "- Over here!"
    Már legalább tíz forum hzzászólásba írtam, kérdeztem, talált-e már megoldást, de vagy nem kaptam választ, vagy az illető visszaírt, hogy feladta a próbálkozást.
    Ugyanakkor az idei mod-okban is látom, hogy használják ezt az entity-t, tehát VAN MŰKÖDŐ MÓDSZER, csak nem akarja egyetlen disagner sem elárulni, mi az?
    Nem kicsit felhúztam magam most is, mert rengeteg energiát öltem már a témába, eredménytelenül. Nem érdekelne a téma, ha ugyanolyan egyszerűen lehetne használni itt is a scripted_sentence-et, mint a Hl 1-ben(ott nagyon könnyen lehetett ajakszinkronos dumát berakni), itt viszont ezt agyonbonyolították. Ettől függetlenül lehet, hogy végső elkeseredésemben ennek fogok utána nézni.
    Ha meg ez se sikerülne, marad a feliratozás. Az se rossz, csak kevésbé brilliáns.
    Na, jó hosszú komment lett.
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.30. 15:52:18
  • Devv
    #720
    Megnézem, köszi.
    Te meg küldd ám a pályádat, ha játszható lesz! :)
  • Tibbbor
    #719
    Használd ezt, építs fedezékeket(alacsonyt és magasat) és ezt pakold mögé. Olvasd el a Hint types részt és állítsd be a fedezékek mögötti info_hint-eket a megfelelő módon! Sok sikert!

    info_hint
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.29. 23:55:41
  • Devv
    #718
    Az invisible a tuti!

    Ez az assault nem igazán jó nálam, kifut a combine a kijelölt helyre és tüzel is, viszont nem nagyon mozog, nem megy fedezékbe.
  • Tibbbor
    #717
    Akkor Invisible vagy Nodraw textúra kell szerintem.
  • Devv
    #716
    Köszi megint. Olyat akarok amivel ütközik.
  • Tibbbor
    #715
    Ütközzön vele a játékos vagy nem?

    Próbáld meg az "Invisible" textúrát és esetleg a func_illusionary-t! Előbbivel ütközik, utóbbival nem. A trigger textúra viszont nem jó, mert ha nem csinálsz belőle entity-t, akkor látható maga a trigger textúra.
  • Devv
    #714
    :D Köszi szépen. Látod, egyből tudod mi a válasz...

    Másik kérdésem, hogy direkt láthatatlan falat szeretnék csinálni, megcsinálom nodraw textúrával, csak az a baj, hogy árnyékot vet.
  • Tibbbor
    #713
    Parancsolj:

    player_weaponstrip

    Erre még emlékeztem a Hl 1-ből, használtam is, csak nem tudtam, hogy ugyanígy létezik a Hl 2-ben is, azonos névvel.
  • Devv
    #712
    Nem tudod, van arra parancs, hogy elveszítsd az összes fegyvered? Vagy azt hogy lehet megcsinálni?
  • Tibbbor
    #711
    Gratulálok! Én is szépen haladtam.
  • Devv
    #710
    Na sikerült akksi-val nyíló ajtót csinálni. :D
  • Devv
    #709
    Igen, de mivel nagy volt a mérete (300-400 Mb) ezért automatikusan drive-ba töltötte fel. De ugyan úgy működik...
  • Tibbbor
    #708
    Érdeklődve várom!

    Még valami: a pályádat fájlmellékletként küldted el gmail-ben?
  • Devv
    #707
    Elölről nem kezdek semmit, de fogok egy kis mapot csinálni Black Mesa-ban. :)
  • Tibbbor
    #706
    Szerintem se kezdj bele ekkora projectbe az elejétől.
  • Devv
    #705
    Próbálkoztam átültetni a pályámat (egyelőre csak a testroomot) a Black Mesa-ra konfigurált hammerre, de nem jártam sikerrel. Magát a hammert sikerült átkonfigolni BM-re, csináltam gyorsan egy kockát és működött. De a testroom nem, kilépett már az elején, pedig láttam az induló pozíciót. Persze vannak hiányzó textúrák, de gondolom nem azért nem indult el...
    A Black Mesa-ba jobban ki tudnék bontakozni, de elölről elkezdeni egy mapot az még fél-élet. :/
  • Devv
    #704
    E-mailt írtam neki:
    [email protected]
  • Tibbbor
    #703
    Látom, ez más javított volt az én verziómhoz képest és Phillipnek jobb szeme van a fejtörőkhöz, mint nekem.

    Hogyan lehet neki pályát küldeni? Mert olyan rég volt, hogy már nem is emlékszem...
  • Devv
    #702
    #700-ra:
    Igen néztem róla a videót.

    #701-re: Igen :), a medencést javítani fogom, hogy ki tudjál jönni belőle. A többire is kitalálok valamit... Az ajtókat már fixáltam, hogy ne csukódjanak be 5 mp. múlva.
  • Tibbbor
    #701
    Csak nem adtam rossz tippeket, mert Phillip ugyanazokat az észrevételeket tette: vizes résznél elakadás, végénél, a csáposnál elakadás... Viszont felkerültél!!!
  • Tibbbor
    #700
    Gratulálok!!!

    Meg is találtam a mododat!!!

    Ha még esetleg nem tetted meg, Te is rákereshetnél az enyémre: Hl 1-nél "The Returning" címmel van fent. Mappack!

    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.25. 18:54:02
  • Devv
    #699
    Köszi szépen, ez a tesztelés lényege, hogy az ember leírja mik voltak a nehézségek. És köszi minden segítséget, gyakorlatilag a nulláról kezdtem. De a map folytatódik!
    Közben beküldtem a mapot a runthinkshootlive.com-ra kaptam is Phillip-től 3 csillagot, úgy gondolom reális. :)
  • Tibbbor
    #698
    Na, végigjátszottam. Már amennyiben az a vége, amikor a G-Man elsétál és én egy létrához érek.

    Nagyon jó, nagyon szép a pályád, pár észrevétel, szigorúan csakis az én véleményem:

    1.medencés rész az elején: mindenképp tennék egy létrát a medencének arra a szélére, ahová beérkezik a játékos, hogy ki tudjon jutni a vízből, ha véletlenül mentene a medencében!
    2.Nem dugnám el ennyire a robbanó hordót a bedeszkázott ajtó mögött egy normál hordó mögé. Ok, legyenek rejtvények, de nyilvánvalóbbá tenném a megoldást.
    3. Baromi nehézkes a hordót megfelelő pozícióba hozni a vízben.
    4. A felhúzós szörny+létra dolog szerintem ki fogja verni a biztosítékot a játékosoknál, mindenképpen kiegészíteném egy game_text-el, hogy sejtessem, mi a feljutás módja.
    5. Baromi körülményes jó időben leugrani felhúzás közben, de lehet, hogy ez csak nekem ment ilyen nehezen.
    6. A kivezető ajtó előtti nagy láda mozgatása sem egyszerű, de ez már a Te döntéseden múlik, ezt a megoldást hagyod-e benne?
    7. Egy picivel több lőszer nem ártana.

    Bocs, ha túl szőrszálhasogató voltam, de mostanában éppen profi level designerek oldalait olvasgatom, azért gondoltam, hogy leírom ezeket.
    Egyébként kiváló munka, nyilván a fényeken és hangokon dolgozol majd még, de csak gratulálni tudok, mert én aztán átérzem, mennyi meló van egy ilyen rövid pályában is!
  • Tibbbor
    #697
    Kábel dugdosós

    3 battery puzzle

    A második egy fórum oldala, kicsit görgess lefelé és Mr.Happy postjánál megtalálod. Ezt még nem próbáltam ki és a dugdosósat sem fejeztem még be, de a kommentek szerint működnek!
  • Devv
    #696
    Lehet, hogy nekem is kéne majd a 3 akksis dolog, vagy a kábel dugdosós dolog, hogy továbbfűzzem a 2. fejezetet a 3-ra... :)
  • Devv
    #695
    Nekem is megvannak a régi levelek. :)
    Több helyre kell tenni a biztonsági mentéseket, én pl. mentek a google drive-ba, egy ftp szerverre meg pendrivera is. :D