41716
  • Zsolo007
    #1464
    Igen igazad van. Befejeztem. Bekussolok.
  • [Jakuza]
    #1463
    Zsolo fejezd mar ezt be, hogy mindenhol osztod az eszt, es ha valaki ellenvelemenyed van leprobalod osztani.
    Nem mindenki gondolkodik ugy mint te.
    Szerintem is egy csomo jatek nem fut el full grafikan, nagyfelbontason rendesen, de akkor en is biztosan egy masik allatfajta lehetek, aki nem ert veled egyet.
    Az Oblivionnal is igy lesz, a keszitok szerint is.
    En nekik jobban hiszek mint ppuszta feltetelezeseknek, raadasul a Morrowind is ezt igazolta, az akkori csucskonfigokon is sokszor 25FPS ala esett a framerate.
  • Zsolo007
    #1462
    Pff ismered annak a szónak a jelentését hogy marketing? Nagyon úgy látom hogy nem :(

    Egyébként jelenleg a procim a szűk keresztmetszet
    de már most is van játék, ami nem fut maxon: a F.E.A.R.

    Itt helyben be fogok rosálni. Nekem A64 3000+, 2x512DDR400, X800GT, és 1152x864 minden !!!fullon!!! 4x FSAA, és anti alas, és így fut átlag 30FPSel...

    Az oblivion nem sokkal szebb. Sőt! Egyszerűen nagyobb teret kell renderelni.

    Szerintem fogja támogatni a 64bitet, ha nem is azonnal, ki fognak adni egy pachot hozzá szerintem.


    Ha elolvasnád az inetrjúkat (én az összeset elolvastam eddig), akkor tudnád, hogy a Bethesda szerint a max effektek eléréséhez a játék MEGJELENÉSEKOR kapható csúcsPC kell majd (ami a Radeon X1800 lesz). Innen a következtetésem, mert tippelgetni, okoskodni lehet bátran, én mégis inkább Peret Hines-nak és Todd Howardnak hiszek.... Képzeld elolvastam mindet én is. Csak én nem szopom be a reklámot. Mondjak neked valamit: A morrowindben a max effektek eléréséhez X1800 kell neked. Igaz az állítás? Igaz! Max effektekkel tudod nyomni valóban. De gynegébben is elmegy. Nemérted? A hardwaregyártók "keményen" fizetnek azért hogy ezt mondják. De hagyjuk. Mind1.
  • DonnieBrasco
    #1461
    Pontosan tudom, hogy a kártyámban nincs SM3 és HDR, olvasd el mégegyszer amit írtam! (nem beszélve...)
    Ne legyen igazam, de már most is van játék, ami nem fut maxon: a F.E.A.R. - és nála az Oblivion sokkal szebb!
    Egyébként jelenleg a procim a szűk keresztmetszet, azt meg nem hiszem, hogy 64 bitet támogatná az Oblivion!

    "Egy gém motorjának megírása után nem lehet csak úgy rárakni új effekteket ahogy új kártya jön, a dolog nem így műxik.."

    De, pedig így működik! Nem is egy játéknál... más kérdés, hogy az effekteket ki is lehet kapcsolni.
    Az Oblivion nagyon szép lesz mindenkinek a kártyáján ami DX9-et tud, de nem fog mindenkinek max felbontáson hasítani, még levett effektekkel sem.
    Ha elolvasnád az inetrjúkat (én az összeset elolvastam eddig), akkor tudnád, hogy a Bethesda szerint a max effektek eléréséhez a játék MEGJELENÉSEKOR kapható csúcsPC kell majd (ami a Radeon X1800 lesz). Innen a következtetésem, mert tippelgetni, okoskodni lehet bátran, én mégis inkább Peret Hines-nak és Todd Howardnak hiszek....

    DB
  • lwb
    #1460
    én speciel egy kósza pillanatra sem aggódtam (aggódok), hogy nem fog futni a gépemen, pedig gyengébb a vasam, mint DB-jé. Q4, F.E.A.R., D3, HL2 meg minden, ami erősebb gépet igényelt igen jó minőségen és sebességgel fut a gépemen, ez is menni fog. biztos nem maxon, de menni fog.

    a MW-et pedig anno TNT2-es karin nyomtam. na azon lassú volt (minimum view distance mellett is kint a földet kellett néznem, különben nagyon le esett a frame rate), mégis jó sokáig elvittem, mielőtt új videokártyát vettem volna.
    szal nem kell aggódni sztem.
  • Zsolo007
    #1459
    Előre is bocsánatot kérek ha valakit megsértettem kicsit felment bennem a pumpa. Sorry még1x
  • Zsolo007
    #1458
    Egy két dolgot jegyezzünk meg: Nemtudjuk milyen HDR lesz benne. Igen, többféle létezik. Hardwaresen 32bites van az új karikban, az nem megy hardware nélkül. De létezike egy nem szabvány 16bites amit szoftveresen procimunkával elő lehet állítani. Ez lesz a most megjelenő HL2:lost coastban is, és szerintem az oblivionban is. 32bites használata nem logikus, mert a jelen generáció (6.) nem képes normálisan futtatni, a 6800GTket is simán bekajálja. 7. gen még nem nagyon elterjedt.

    Nem akarok még1x belemenni ebbe a gépigény vitába mert értelmetlen. Képtelen vagyok felfogni miért mindenki ennyire pesszimista. Ez meg egyenesen röhej: a max effektekhez meg még az én kártyám is kismacska (nem beszélve a HDR-ről és a SM3-ról :( Már bocs de te olyan szinten beszoptad a marketingot ha ezt hiszed hogy azt már öröm nézni. Jelen hardwarefejlődéssel a softverfejlődés nem tud lépésttartani, még annak ellenére sem hogy a hardwarefejlődés lassul. Egy gém motorjának megírása után nem lehet csak úgy rárakni új effekteket ahogy új kártya jön, a dolog nem így műxik..

    SM3 a te kártyádban nincs is (mondjuk HDR sincs :D). De az SM3 nem rossz dolog. Úgy tudom, hogy az SM3 nem olyan mint a 2 ez inkább performanszban javít sokat és kevésbé az effekteken.

    Szóval abba lehet hagyni a rémhír keltést,vagy nem is, ne hagyjátok abba szarjatok nagyon és rohanjatok a boltba 7800GTXet venni, a sok hardwares meg majd dörzsöli a tenyerét és jót nevetgél.
  • DonnieBrasco
    #1457
    Valóban értelmetlen a vita :) meg nem is itt a helye. Meg úgyis mindegy! Én pesszimista vagyok, szerintem kizárt, hogy Gef6800GT/Ultra és Radeon X800Pro/XT alatt simán fusson majd akár középszerű felbontáson/részletességen is az Oblivion, a max effektekhez meg még az én kártyám is kismacska (nem beszélve a HDR-ről és a SM3-ról :(

    DB
  • Zsolo007
    #1456
    LOL nézz már körül :D ez DX9es teszt, a morro nem DX9es :) nemcsoda hogy olyan erős a 9500 :)

    UI.: Ezek a tesztek hülyeségek, mert 100 fps felett már összevissza mérnek, nem mérvadó.
    Ehhez képest valamiért mégis a tomshardware az egyik legelismertebb és legelfogadott tesztoldal, de nembaj :)
  • Zsolo007
    #1455
    MIvel megígértem: nemtudom már pontosan milyen karija volt havernak, ez a 2 választás van, a különbség nem nagy: első második
  • DonnieBrasco
    #1454
    Ezek a tesztek hülyeségek, mert 100 fps felett már összevissza mérnek, nem mérvadó.

    ezt nézd meg inkább, és nagyokat fogsz csodálkozni! Én is csodálkozom sok eredményen...

    DBteszt
  • Zsolo007
    #1453
    Neked 9500-al ment szépen a morro?
  • Zsolo007
    #1452
    Dx9ben igen, de DX8ban nem volt akkora előnye....


    De kár ezen vitázni....honnan indultunk ki? :D
  • Zsolo007
    #1451
    Egy másik....nem volt olyan erős az a 9500pro, csak nagyon kevéssel verte a 4600-at...
  • DonnieBrasco
    #1450
    "Szal ne túlozzunk ok? Hát egy FX5600-at _bármi_ rommávert, de egy Radeon9500 nagyjából ötször-hatszor erősebb nála"

    Ez viszont tényleg igaz :)

    DB
  • Zsolo007
    #1449
    Hát a 9600-asról itt semmi, de az tuti hogy a 9500pro nem röhögi körbe a 4600-at max 1-2 fps veri de inkább fej-fej mellett.... a sima szerintem kb. 4400-4200 között lehet valahol.

    Szal ne túlozzunk ok? Hát egy FX5600-at _bármi_ rommávert, de egy Radeon9500 nagyjából ötször-hatszor erősebb nála
  • DonnieBrasco
    #1448
    A Radeon 9500-as majdnem olyan erős volt, mint a Radeon 9600 Pro. (A R9500 PRo meg sokkal erősebb volt a 9600 PRO-nál).

    Nyugodtan nézz utána, játéktesztekben is!

    DB
  • Zsolo007
    #1447
    Hát, nem kötekedésképpen:
    1. a listán amit linkeltél nincs rajta a 9500-as vagy nekem van rossz szemem...(3x végignéztem tételesen de nem láttam)
    2. de még a 4600-ast is körberöhögte a 128 megás R9500-am, DX8-ban is (ott egyébként a 8500-asok is!) öhöm, öhöm, öhöm...tessék? mit ver meg a 8500-as? 3ast is alig alig veri Mindjárt nézek más teszteket. plusz megnézem milyen kártyája volt haveromnak pontosan, azt tudom, hogy leadtek volt, szal rájövök én hamar :)

    A másik: Te is tudod (tudod?) hogy a 3dmarkos szintetikus szarok hát nemsokmit jelentenek....
  • DonnieBrasco
    #1446
    Hát egy FX5600-at _bármi_ rommávert, de egy Radeon9500 nagyjából ötször-hatszor erősebb nála, szóval azért a 4200-ast, de még a 4600-ast is körberöhögte a 128 megás R9500-am, DX8-ban is (ott egyébként a 8500-asok is!)
    Lásd még:
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1076251193
    FX5600 a listán sincs a pár száz pontjával, az R9500-as (sima, nem Pro) olyan 1400-1500at tudott, az R9500 PRO meg 2000 körül ( a példa konfigon)

    DB
  • Zsolo007
    #1445
    Akkor jóhogy akadt...
  • CS@
    #1444
    128ról 64bitre.
  • Zsolo007
    #1443
    Volt gyengített 5600-as? Vazz hova lehet azt még gyengíteni?
  • CS@
    #1442
    Upsz csak a legfontosabbat hagytam ki : 1024X768-ra vonatkoztak a lent írottak.
  • CS@
    #1441
    Morrot kezdetben 1200TB+GF2MX 256Mb -al kezdtem akadt mint állat(Balmora 5-7FPS ,árnyék nélkül kb 80% látótáv) de nem érdekelt. Aztán belekerült egy GF3Ti200 igazából a helyzet nem sokat változott mert a shader nagyjából elvitte a sebességtöbbletet(a látvány azért megérte). A Ti200tól meg kellett ,hogy váljak és jött egy FX5600XT+egy 2000Palomino+256Ram. Megint nem sokat változott a helyzet mert a videokártya talán még gyengébb mint a Ti200 volt (árnyék nincs látótáv 80% Balmora 9-12FPS Solstheim sűrűbb erdőiben hóesésnél néha 5-7FPS). Aztán mostanában az Oblivionra készülve úgy döntöttem kicsit vásárlok lecseréltem az 512Mb 1024re a Palot meg egy 3000+Bartonra.
    Ez már meglepi volt nekem is mert max látótáv mellett árnyékok nélkül (XP és ME* alatt is) Balmora 20-25Fps ,Solstheim 17-22FPS ami az én átlag 12FPShez szokott szememnek határozottan kellemes(no persze ha elsütök egy 100as Jumpot majd nekifutásból ugrok akkor ez drasztikusan csökken). Majd ha kijön az Oblivion akkor az 5600XT lecserélem egy sima 6600ra és ezzel egy időre megint befejeződik a fejlesztés.

    A Boksz –os hozzászóláshoz annyit még hozzátennék, hogy a Morrot nyomkodtam kicsit X en is és bizony volt olyan, hogy egy két helyszínen beszaggatott(igaz ez nem eredeti példány volt).

    *Ez meg azért furi mert a ME ugye 9X és mivel nem kezeli rendesen az 512Mb feletti memóriát így le van korlátozva 512 -re.
  • Zsolo007
    #1440
    Nem az enyém volt. Haveromé.

    Pontosan nem emléxem pontosan a konfigjára. Azt tudom hogy valami AMDje volt (athlon XP, de sebesség már nem rémlik) 512 volt neki (mi az hogy igazán jól csak 1 g rammal ment. LOOOOL én az FX5600-asom mellé kaptam meg a gémet és akkor mgé csak 512 ramom volt. ÉS minden fullon 1152x864 mellett gyönyörűen szaggatásmentesen futott. Azt tudni kell hogy DX8ban az FX5600-at darabokra veri (abszolút darabokra) a Ti4200. Nem kötelező elhinni, én játszottam én láttam...
  • Thanatos
    #1439
    MW? bazz először nem tudtam mitkeresnek itt a mechwarrior gamek aztán leesett :D
  • EqUiNoX
    #1438
    Nekem is 4200esem van/volt és ez az egyik legjobb kártya a világon ;] De hiába a kártya, ha mellette kevés a memória, és mondjuk egy celeron pöfög a háttérben "giga alatt". (Mw megjelenésekor átlag 256 mem volt a gépekben, ami édeskevés volt, akármilyen konfigod is volt mellette...) A memóriakezelés botrányos volt MW esetében, de megfelelő mennyiséggel már nem volt ez sem vészes - max a desktopra dobások;]
  • DonnieBrasco
    #1437
    Egyébként igen....RAM-ra nagyon érzékeny volt, 512 alatt rémálom, de igazán jól csak a 1 GB RAM-mal ment!. Én anno Gef2 MX-szel is játszottam, persze városban slideshow volt és nyoma sem volt pixel shadernek :( De a játék mindenért kárpótól!
    A sógorom Gef4600-ason nyomta és ott is vissza kellett venni a látótávból, mert városokban akadt. Még 9800-as Radeonon se volt konstans 25 fps felett (ja, mert nekem EZ a sima).
    De nyilván ezek mind gyengébbek, mint Zsolo 4200-asa :))) :P
    Valljuk be, a Morrowind nem volt tökéletesen optimalizálva... reményeink szerint az Oblivion sokkal ügyesebben lesz megírva!

    DB
  • DonnieBrasco
    #1436
    "fullon akadásmentesen"... mit értesz full alatt? MAx látótáv? Persze, nagymamám meg 9,6 alatt futja a 100-at...

    DB
  • EqUiNoX
    #1435
    Akadásmentességhez azért kellett erő is a titán mellé, kezdve a memóriával...
  • DonnieBrasco
    #1434
    A TE 4200-asod minden bizonnyal erősebb volt, mint az én R9500-asom. A szériából az egyetlen, de a tiéd mindenképpen!

    DB
  • Zsolo007
    #1433
    LOL a Gef4es széria nagyon nagyon erős lett. Az FX jórészét szarráverte dx8ban és ugyanez igaz a radeonokra is. Szal az egy dolog hogy a 9500-asod nem vitte. Én tudom hogy a 4200-as vitte mert én magam toltam és fullon akadásmentesen vitte. Ha nemhiszed járj utána :)
  • Hrisskar
    #1432
    Nálam a Morrowind 1 teljes konfigváltást és 1 op. rendszerváttás ért meg.
    Win 98, 1000MHz, 256MByte RAM, Geforce 4 MX=> Win Xp, 1400MHz, 512 Ram, Geforce FX 5500
  • DonnieBrasco
    #1431
    "Viszont az akkor középkategóriának számító gef 4200 simán vitte a gémet fullon"
    Egy fenét, még a Radeon9500-asom se vitte fullon a Morrowindet, nemhogy egy Gef4200....
    Mindegy, nekem nincsenek illúzióm, hogy még veletlenül se fogom tudni maxon futtatni az Obliviont, pedig nem piskóta a gépem.... viszont 1-2 év múlva is játszani fogok vele :) Egyelőre meg nálam úgyis a proci a szűk keresztmetszet!

    A Morrowind 2 grafkártya-váltást ért meg a gépemen!!

    DB
  • Zsolo007
    #1430
    Aham.... hát nemtudom, végül is mind1, majd meglátjuk :)

    Én most amúgy is az X3at várom nagyon Oblivion még messze van
  • PTW
    #1429
    onnan hogy az X5-ön mutaták be először a boxot, ez az egyik a másik meg csak pl ilyen apróságok hogy exit gomb van, boxos játékokon meg nincs olyan ha jól tudom, eg ykét helyszínen beszaggat stb...
  • Zsolo007
    #1428
    Miért? Most néztem meg megint. Hááát nemtudom, végül is nem egyértelmű, talám 1 vagy 2 szó volt benne ami arra utalhat hogy xbox...te honnan gondolod hogy PCs?
    Írták valahol?
  • PTW
    #1427
    nem is reagállok inkább
  • Zsolo007
    #1426
    Ott a pont...
  • Zsolo007
    #1425
    Xboxos volt. Xboxos irányításról beszéltek benne.....