41716
  • sajoati
    #1424
    nekem most egy 1.4-es celeron + 8500-as radeon van, 768 sdrammal. a morrowind néhol 6-8 fps körülre lemegy, de ettől még tökre jól játszható.

    persze a NASCAR Racing Season 2003-nál ha 25 alá megy, akkor gáz a dolog, de morrónál...

    szóval csak annyit akarok mondani mindezzel, hogy kicsit túl van lihegve ez a hardver-igény dolog. a legtöbb játék, amivel szöszömötölök, a fenti konfigon is elszaladgál (igaz, idénről csak a GTA-SA és az NHL2K6 volt meg), szóval el lennék keseredve, ha nem menne rajta az Oblivion. :DDD

    (különben meg tervezek venni új cuccot, de előbb kivárom, hogy ki mi lesz pl. az oblivionnak is a gépigénye.)

  • PTW
    #1423
    ennek csak a legvégéhez annyit: a 20 perces E3 prezentáció nem xboxos volt hanem PC-s
  • Zsolo007
    #1422
    Ezt tessék elolvasni. Ez is csak spekuláció, de én vele értek egyet...
  • Zsolo007
    #1421
    Elgondolkodtató: (Oblivion fórumról)

    The devs have said that the difference between a "fast" (what they think constitutes fast however, we do not know lol) PC and Xbox 360 would be "minuscule," end quote. So you'll probably be alright.

    I must give my obligatory system requirements schpiel though.

    Until the system requirements are made public, we can only speculate. For the record, I disagree with those who believe they can reasonably predict the minimum requirements. We don’t have any way of knowing.

    Can we get within the ballpark? Of course, any reasonable person with a fair degree of knowledge of how PCs work and what hardware is capable of what can reasonably establish what will probably work. However, we’re talking about people’s hard earned money, and not everyone has the funds to end up being out 100 or more dollars because they followed educated guesses that happened to be wrong. I’m not saying they will be wrong – only that we do not know for certain yet, and as such, they could very well be.

    Many point to what a dev said about using a 9800 XT during development. However, the exact quote is:

    "I'll tell you what kind of machine I'm currently developing on, but not how it runs (hey, it's not done yet, so any performance hints I can give you have no bearing on the final game anyway, and besides, I run the game in the debugger most of the time). I'm using a 3GHz Pentium 4 with 1GB RAM and a Radeon 9800XT with 256MB."-MrSmileyFaceDude

    1) He doesn't say how well it runs, or what graphical features are implemented.
    2) This quote was in April, prior to implementation of soft shadows, which they're still working on as we speak.
    3) Debug modes often tone down graphical flair in favor of performance.

    I think basing our suggestions or expectations on this has the potential to be folly.

    Others point to the footage we've seen, and the video cards used in those demonstrations.

    However, all footage we've seen thus far has been on Xbox 360 alpha and beta hardware, the former using GeForce 6800s or X800 Pros, the latter using something roughly equivalent to the actual Xenos GPU used in the 360. The first had dual core IBM PowerPC CPUs in them, and the latter had the three cores indicative of final 360 hardware. We have yet to see any PC footage.
  • Zsolo007
    #1420
    2 dolgot elfelejtettem mondani(nem újraélesztendő a vitát):

    1. (spekuláció) Egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy a játék ki ofgja használni a 360 képességeit. Az egy erős konzol, elég sok erőforrással. Ha az embernek ilyen gép áll a rendelkezésére hajlamos lustán programozni. Jóval hamarabb készen lehet lenni, nem kell annyira leoptimalizálni. (és általában ezt szokásuk csinálni, ha a mai játékokat normálisan leoptimalizálnák logjobb esetben akár feleilyen erős gépek is elegendőek lennének hozzájuk. Ezt egy ismerőstől tudom aki bennevan a szakmában...) És ezért mondom, hogy bizony jórésze reklám ennek a vegyél új gépet hogy lásd max pompáját.

    2. Pcn más a helyzet itt ezt nem tehetik meg olyan formában, mint ott hiszen az emberek nem fognak egy játék miatt új gépet venni (legalábbis nagyrészük), ezért nem tehetik meg hogy annyira elterpeszkedjenek...

    3. Ha a jelenlegi játékok effektjeit veszem alapul akkor az árnyékok, a hiperszuper dinamikus világítás, és a fizika igénylik a legnagyobb erősorrásokat. Namost a fizikát nem lehet kilőni, de az árnyékokat és a mindenféle fényeket igen...a textúraminőség viszont jó marad, és igazából ettől szép egy játék, nem a hülye bloom effektektől meg ilyenektől, ezek csak növelik a látványt. Szóval nemhiszem, hogy olyan "borzalmasan" fog ez kinézni mediumon...


    Ennyit szerettem volna még hozzátenni a dologhoz, ezzel részemről is lezárt.
  • Zsolo007
    #1419
    Én is annak örülnék ha nekem lenne igazam :). Főleg azért, mert én nemrég vettem meg az új gépem és beszarnék ha nem menne rajta nomrális minőségben.

    És még valami: Örülök hogy jó vitapartnernek tartasz :) Ez jó :) Ugyanis szeretek vitázni :)

    Én meg pozotívan állok hozzá, mely sajnos közel áll a naívsághoz is :D
  • PTW
    #1418
    részemről semmi negatív utánérzés nincs sőőt
    végre egy ember akivel lehetett értelmesen vitatkozni 8)

    mindemellett neked legyen igazad hiszen azzal járn amindenki a legjobban, nem?
    én csak úgy állok hozzá, hogyha a legrosszabbr akészülök fel, arra számítok, akkor kisebbet csalódom. ennyi

    písz
  • Zsolo007
    #1417
    mi a reklám? a sm3, a parallax vagy normal mapping esetleg a HDR? tehát csak marketingfogás , értem (lehet nem is lesz benne csak mézesmadzag ténlyeg!!)
    Nem így értettem.


    Sajnálom hogy idáig fajult el a dolog. nem így szerettem volna hogy végződjön. elnézést kérek. Más céllal kezdtem neki, de sajnos nem jött be.

    Részemről is vége, majd meglátjuk.
  • PTW
    #1416
    tényleg nem akarom ezt tovább folytatni mert semmi értelme sincs, ez az utolsó hozzászólásom ehhez az eszmefuttatáshoz,csak a pontosság kedvért, ha már idézel tőlem és mástól gyegyezném meg ezeket:

    #1394- második mondat: arra ALAPOZTAK hoyg LESZnek olyan kárytáák amik képesek arra a sebességre...

    6800 kapcsán- akkor fogalmazz úgy hogy az egyrtelmú legyen, csúcskárytának nem azt nevezik ami a "pénzből-legjobbra-futja", hanem ami a piacon megtalálható legjobb teljesítményű (sajnálom hogy itt már szájbarágásba megy át a dolog)

    mi a reklám? a sm3, a parallax vagy normal mapping esetleg a HDR? tehát csak marketingfogás , értem (lehet nem is lesz benne csak mézesmadzag ténlyeg!!)

    és tényleg az utolsó ami talána második vagy harmadik hozzászólásom is volt:

    nem azt mondtam hogy nem-fog-futni hanem: "hogy fog kinézni, ha odáig butítod hogy szaggatásmentesen élvezhetően fusson?!"

    fin




  • Zsolo007
    #1415
    Szerintem tényleg nincs értelme spekulálni. Majd meglátjuk. Vitázhatunk napestig.

    Majd ha kiadják megtudjuk :). Addig is Morrowind! :)
  • Zsolo007
    #1414
    Jólvan jólvan.

    szóval sem mondta ismételten senki főleg én nem, hogy 7800-ra írták! Nem e?
    Lásd: #1394.

    1-arra reagálltam, hogy szerinted a 6800 a csúcskártya ami tényszerűen nem igaz Attól függ honnan nézzük. Széles körben elérhető csúcskártya. De valóban nem a csúcs, bár én nem is úgy értettem, mind1.

    nem is értem honnan vetted hogy nincsenek ezek a játékban hiszen ezért zázlóshajó ezért "nextgen" Konzolra. Akkor ki nincs tisztában a konzol és a pc különbségével?

    a másik meg hogy mintha a morrowindről egyesek megfeledkeznének... majdhogynem nem volt senkinek olyan gépe amin tökéletesen futott volna, kizárólag butítva, most sem lesz ez máshogy és ezt ők is megmondták, "ha megvezsed a legaktuálisabb high-end cuccot és a legújabb generációs vidkártyát akkor tökéletesen ugyanolyan élményt kaphatsz mint boxon"

    nekik semmi vesztenivalójunk sincs


    A morrowindos dolgot eltúlzod. A másik hogy nem magyarországi viszonyokat kell nézni. Amit meg ők mondanak az meg reklám, nehogy elhidd már. Nekik ezt kell mondaniuk ezért fizetik őket :).

    az uccsó dolog meg hogy , igazán kedves tőled de anélkül is tisztában vagyok a konzol és pc közti különbséggel, hogy te felvilágosítanál róla Szívesen De nem kioktatásnak szántam csak spekulálni próbálok, hogy honnan veszed hogy nem fog menni nomrálisan mediumon egy 6600gt szintű kártyán.

    senki nem állítja hogy egy medium konfigon nem fog menni.. a kérdés csak annyi hogy, hogy fog kinézni, ha annyira butítod, hogy szaggatásmentesen élvezhtően fusson!? a Mai játékok még lown is gyönyörűek. Amúgymeg kinek milyen igényei vannak. Főleg hogy manapság a GPU jórészét nem a textúrák eszik meg (ahhoz kell ugye a sok rendzsermem, meg Vmem), ahnem az értewlmetlen effektek (pl a soft shadow, vagy ezek a dynamikus lightok), ezek nélkül is gyönyörűek ezek a játékok.....Aztán ha lesz egy kicsit erősebb géped akkor még ezeket is élvezni fogod (bár szerintem ez olyan dolog, hogy mihez szokik hozzá az ember...)
  • PTW
    #1413
    szóval sem mondta ismételten senki főleg én nem, hogy 7800-ra írták!

    1-arra reagálltam, hogy szerinted a 6800 a csúcskártya ami tényszerűen nem igaz

    2-azt próbáltam leírni de ezexerint nem volt elég érthető, hogy írták a játékot és nyílván, amikor az új technológiák elérhetővé váltak, implementálták a játékba azokat

    nem is értem honnan vetted hogy nincsenek ezek a játékban hiszen ezért zázlóshajó ezért "nextgen"

    az uccsó dolog meg hogy , igazán kedves tőled de anélkül is tisztában vagyok a konzol és pc közti különbséggel, hogy te felvilágosítanál róla 8)




  • Zsolo007
    #1412
    Nem, nem gondolom. De nem egyből a programozással kezdenek. Van előtte még pár fázis. De erről nem tudok sokat ezért nem szeretnék belemenni ebbe a vitába. Semmivel sincs több bizonyíték arra hogy 7800gtxre írták, mint arra hogy 6800gtre.

    Vagy ti csak abból vontátok le a következtetést, hogy a progi kijön xbox360-ra ami nextgen konzol? Ez meg egy marhaság. A játékot máshogy kell leprogramozni konzolra és máshogy pcre. Xboxnál mások a körülmények mint PCn, ott mindenkinek a "csúcs lesz" nem kell hardverkövetelménnyel számolni(Arról nem is beszélve hogy az aktuálisan kijövő konzolok mindíg erősebbek mint az aktuális pck, a pc később persze megveri...). A pcs piacon sokkal differenciltabb a helyzet. Itt relatíve kevés embernek van csúcsgépe (tehát aktuális csúcs), erre a rétegre nem építhetnek. Grafkártyapiacnak a középkat a legszélesebb része. Erre építenek alapvetően. a 7800-asnak még nincs is középkatja....az 1 dolog hogy elérhető....
    Nemsok ember vesz játékért azonnal gépet, nekik most kell a bevétel, ergo a kiadás évének aktuális generációját használják ami legszélesebb körben van elterjedve(ergo 6. generáció geforce szerint). Abszolút értelmetlen a 7.re csinálni gémet, mikor még a kutyának sincs olyan. LOL
  • PTW
    #1411
    de ha már itt tartunk akkor szerinted, ezexerint, normal és parallax-mapping is volt már akkor amikor megirták a motort?
  • Zsolo007
    #1410
    Nem de ne feledd azt, hogy az egy dolog hogy mikor lesz publikus egy hardware. A specifikációkhoz ők bőven hamarabb hozzájutnak. SM3 a 6800ban is van....

    A másik az hogy tuti a grafikus motor megírásával kezdték (azzal kellett, hiszen arra épül az egész...) és tekintve a játék világán komplexitását....nemhinném, hogy mikor kezükbe jutott a 7800gtx speci. akkor nem kezdtek arra való effekteket írni, már csak azért sem mert akkor a kutya sem venné meg :D ennyire nem szokták hajtani a dolgot. tuti nem 7800-ra lett írva.

    UI.: Soha semmilyen játkot sem fejeznének be ha mindíg a legújabbar át kéne írni szerintem...

    UI2.:De mind1 is. Kár ezen vitázni, majd meglátjuk :)
  • PTW
    #1409
    és szerinted nincsen benne a shader model 3? és miért kellett volna arra írniuk az engine-t meg mindent megírhattak, a shader model-t illetve a mapping módszereket bőven utána is rá lehet rakni. mellesleg szerintem amikor elkezdték készíteni a játékot (morrowind elkészülésével egyidőben 2002) szerintem még nem volt 6800GT
  • Zsolo007
    #1408
    Tudsz olvasni? :D

    [i]Mert szerintem nyugodtan eltekinthetünk a 7800-tól, ugyanis ha arra írták volna benne lennének azok az effektek amiket az támogat...
  • PTW
    #1407
    jelenleg 6800 a csúcs?? melyik országban? 7800gtx, x850xt, és kopogtat az új ati
  • Zsolo007
    #1406
    Nalátod. Akkor a gef4 volt a csúcs. És az simán vitte. Jelenleg 6800 a csúcs..
    Mert szerintem nyugodtan eltekinthetünk a 7800-tól, ugyanis ha arra írták volna benne lennének azok az effektek amiket az támogat...

    A másik: Akkoriban más volt a VGAk piaca. Az MX lószart se értek. Viszont az akkor középkategóriának számító gef 4200 simán vitte a gémet fullon (tudom mert haveromnak olyan volt akkoriban, és nála nyomultam vele, neke akkor gef2MX200-am volt :) )

    Szóval: Úgy tekinthetjük, hogy 6800GTre lett optimalizálva. Tehát a 6600GT-ken és X800-akon simán futni kell medium-highon. Biztos vagyok benne. Ne legyetek ilyen negatívak.

    Tehát ami szerintem kell majd neki hogy egy közepes-high részletességet elérjünk:
    2ghz körüli proci
    6600GT vagy hasonlóan erős társa radiéknál
    1gb ram
    4-5giga hely wincsin.
    valami kira 5.1 :)

    UI.:Látjátok ez a baj. Ennyire belénk van ültetve a félelem. Új játék új gép, így össze van kapcsolódva az emberek agyában a dolog. Pedig nem ez a helyzet.

    Én úgy gondolom, hogy még a következő generációs unreal engine is simán el fog futna a mostani középkaton közepes részletességgel. Manapság inkább a programok memóriaigénye nő. A vga, proci fejlődése lassul le egyre jobban.
  • reménytelen
    #1405
    Hm... Morrowind
    Akkori gépem: 1,3GHz Celeron, Nvidia GF4 MX440 64MB, 128+256MB 133MHz SDRAM
    Morrowindben minden maxon (persze pixel shadert nem tudott a kari), látótávolság majdnem minimumon. Gyönyörűen futott városokban is.
    Régi szép idők....
  • [Jakuza]
    #1404
    Mint a Morrowind, sehogy az akkori masinakon.
    2 ev mulva meg mar elviselheto volt.
  • PTW
    #1403
    tévedés ne essék!! senki nem állítja hogy egy medium konfigon nem fog menni.. a kérdés csak annyi hogy, hogy fog kinézni, ha annyira butítod, hogy szaggatásmentesen élvezhtően fusson!?
  • Zsolo007
    #1402
    MIlyet akarsz venni? Az a baj ugyanis ha igaz az amit egyesek vizionálnak (tehát 6800on nem fog elmenni, amit én kétlek..) akkor nem marad más választásod mint a 7800GTX....az meg bőven 100 fölött van, szal..
  • Nuki
    #1401
    én lustaságból nem akarom végigolvasni. Elég volt a képekre ránézni :D
    én úgy tervezem, hogy amikor kijön az Oblivion, akkor veszek ÚJ, és ZSÍR gépet, hogy elfusson. Addig meg elvegetálok ezzel, ami van :P
    (azon talán a Heroes 5 is futogatni fog rendesen ;)
  • PTW
    #1400
    a másik meg hogy mintha a morrowindről egyesek megfeledkeznének... majdhogynem nem volt senkinek olyan gépe amin tökéletesen futott volna, kizárólag butítva, most sem lesz ez máshogy és ezt ők is megmondták, "ha megvezsed a legaktuálisabb high-end cuccot és a legújabb generációs vidkártyát akkor tökéletesen ugyanolyan élményt kaphatsz mint boxon"

    nekik semmi vesztenivalójunk sincs
  • PTW
    #1399
    az üzlet nekik az Xbox 360 ban van..illetve hogy ők vagyis ez a title a box zászlóshajója.. szerinted van bármi okuk hogy aggódjanak az eladások miatt?

  • Zsolo007
    #1398
    Ott a pont

    UI.: Szoftverfejlődés mindíg 1-2 éves lemaradásban van a hardverhez képest...
  • reménytelen
    #1397
    És az marha nagy üzlet lenne nekik, hogy a hatalmas gépigény miatt senki nem veszi meg a játékot...
  • PTW
    #1396
    szerintem ott a pont, de ez decemberben ki fog derülni
  • Zsolo007
    #1395
    Nem fog :) A FEARtől is hogy félt mindenki hogy húúú de mennyire meg fogja enni és lám...

    Túlbecsülöd a szoftveres fejlődést....

    Ha akadni fog az inkább a memótól lesz, a hatalmas terek miatt.

    Biztos vagyok benne, hogy egy 6800GTn (természetesen megfelelő géppel alatta) futni fog fullon.
  • Kandurex
    #1394
    Nem is arra alapozták. Úgy gondolták, hogy lesznek olyan kártyák amik önmagukba is képesek ilyen sebességre, lsd. 7800GTX, X850XL PE stb. 1 szó, mint 100: akadni fog mint állat még 6800GT is
  • Zsolo007
    #1393
    Jó. De SLIre nem alapozhatnak egy motort, hiszen az emberek 1-2%-nak lehet csak max. Annyi hogy belekerüöl a támogatás. Ugyanez igaz a kétmagos procikra is. Hogy lásd van értelme.
  • reménytelen
    #1392
    6800GT? Akkor mediumon azért nálam is futni fog
  • Kandurex
    #1391
    SLI -ben :)
  • Zsolo007
    #1390
    Amúgymeg a másik amiért nem lehet egetverő gépigénye: A fejlesztőknek legjobb esetben is csak egy 6800GT állhatott rendelkezésükre, mikor tervezték a motort....

    Amúgy én mindíg is harcos voltam/leszek :)

    Ez amúgy ellentmondásos: "mennyivel más úgy alakítani egy tolvajt mondjuk ebben a játékban (de akármelyik másik karakter is lehetne) hogy osonásaid közepette félelmetes árnyjátékok színezik az akciókat hisz az a fajta játék az árnyékokon fényhatásokon alapul. Sötétben osonunk, nem? Akkor hol is az árnyék? :D
    Amúgy is FP nézetből vinném....


    UI.: Természetesen nehéz különválasztani a grafikát a játék többi részétől, mint hangulati elemet. De én az az igazság, hogy inkább funkcionalista vagyok ebből a szempontból. Ha valmit amúgy sem tudok fullon futtatni (mert ha tudom akkor miért ne? :) )akkor kapcsoljam ki a lényegtelen/kevésbé fontos dolgokat.

    Nem mondom valóban lényeges a grafika, főleg egy erdőben. De abban biztos vagyok hogy egy játékot 2 év múlva nem a grafikája miatt fogsz elővenni. A grafikának jelen esetben annyi szerepe lesz, hogy mikor először meglátsz majd valamit tátva fog maradni a szád. De ha eleget játszol vele meg fogod szokni (a valóságban is ígyvan nem? Ha nyaranként kimész a Tátrába piheni, mindíg elcsodálkozol milyen szép, de ha ott laksz...). Szal ennyi a grafikáról. És ha úgymond "megszűnik hangulati elemnek lenni, akkor bezony a funkcionalitás marad csak...)
  • PTW
    #1389
    értem..

    van amiben egyetértek, van amiben nem... nálam szintén fontosabb egy játéknál (pláne RPG ben) a magával ragadó hangulat, eredetiség stb stb. DE az Oblivion esetében ez nálam már nem választható szét ennyire egyértelműen, hisz itt játék hangulatának mondjuk úgy 50%-a a látványból fakad.. vegyük pl a te példádat a soft shadow-t: mennyivel más úgy alakítani egy tolvajt mondjuk ebben a játékban (de akármelyik másik karakter is lehetne) hogy osonásaid közepette félelmetes árnyjátékok színezik az akciókat hisz az a fajta játék az árnyékokon fényhatásokon alapul.

    természetesen megértem hisz a kényzser nagyúr , kinek erre van pénze kinek arra.. én azt hiszem mióta tudok az oblivionról azóta "spórolok", hogy megjelenésekor alá tudkjak rakni egy olyan gépet amin úgy fog futni ahogy kell neki full pompában (remélem ez meg is valósul, a terv legalábbis ez, csak az idő fogy vészesen hehe)

    más játékkal eszembe se jutna ezt megtenni, valószínüleg jóideig ez lesz az utolsó nagy beruházásom a gépbe, DE nekem az Oblivion a játékok messiása, amióta hozzányúltam életem első RPGjéhez erre várok..
  • Zsolo007
    #1388
    Hát úgy, hogy egyértelmű volt vásárlásnál, hogy középkatot kell venni, mert drágábbra nincs pénz. Eredetilag 6600GT akartam (amiben ugye van HDR, meg SM3.0, hogy mennyire fogja ezeket bírni a kártya azt most inkább ne vitassuk meg)(ami ugye 128bit-128mb), ez elég egyértelmű választás volt, mivel az ati középkatja az x700 elég gyengus volt....

    Aztán aug végén megjelentek a leselejtezett x800GTk. És akkor azt mondtam hogy nekem az kell :). Ez 256bites-256megás, SM2.0 és nincs HDR. Viszont jobban bírja az élsimításokat. Úgymond több "pure power" van benne mint a 6600GTben. Én amúgy sem játszok 1152x864-nél magasabb felbontásban, egyszerűen nem látom értelmét....és ha medium-highon el fog futni akkor boldog leszek. Meg azt is figyelembe kell venni nálam, hogy vannak dolgok amik engem nem érdekelnek a grafikában (engem sosem az érdekelt, hogy mennyire néz ki jól egy gém, sokkal inkább az, hogy legyen hangulata, magával ragadjon), ilyen például az árnyék. Magasról szarom le ezt a magasra ajnározott soft shadowt, ami mondjuk tuti bekajálná a GPUt, de gyakorlati haszna minimális...úgysem azt fogom bámulni, hogy milyen szép a lánc árnyéka ahogy mozog (LOL). Alap szinten elég nekem az árnyék, csak annyira hogy pl egy sarkon állva lássam, hogy vanm ellen a másik oldalon...És még van egy pár dolog a grafikában amit én nagyon szívesen feláldozok, mert "gyakorlati haszna" nincs.
  • PTW
    #1387
    hogyérted hogy feláldoztad?
  • Zsolo007
    #1386
    Nekem 256-os van :D

    Én VGA vásárlásnál feláldoztam a SM3.0-át, meg a HDR-t :)

  • PTW
    #1385
    hát ebben szerintem ne legyél olyan biztos...

    megnézném azt az erdő-scene-t medium-high on, 5 vagy 10 fps lesz?' heh

    komolyra fordítva.. videókártya, ennyi... hiába van alatta bika gép egy 128 as kártyán igencsak szenvedés lesz