41716
  • Árnyvadász
    #1664
    Ja igen. És ugyanez vonatkozik a SOFT Shadow-ra is. Tehát SS ON esetén, szintén nincs AA. Nem tudom az új generációs vkártyák ezt már kiküszöbölték e, ha igen még egy ok van mellettük. Persze kifejezetten annak aki maxra törekszik.

    FEAR esetén jól látható az AA nélküli SS esete, egy 6-ik generációs Nvidián. A HDR AA nélkülre meg ott a Far Cry 1.3-as verziója. Bár én ennek ellenére azért mindkét esetben bekapcsoltam az AA-t és bekapcsolva azért vmivel jobb (fűrészfogatlanabb, de még mindig fogas csak kevésbé) képet kaptam, mintha teljesen OFF-ra lett volna téve az AA.

    Oblivionba nyilván hasonló lesz a dolgok fennforgásának ténye. Hisz technikai dolgokról van szó, azaz nem szoftveres probléma.
  • Árnyvadász
    #1663
    Végül is ahhoz, hogy igazán szép képet kapjál egy új ATI vagy Nvidia kártya nem árt. Ez a HDR miatt szükséges, mert régebbi kártyákon amik tudják a HDR-t, ott nem lesz AA alatta és lassabban is megy a szoftver. A másik: a te esetedben fontosabb a PS 3.0 dolog. Ami azért lényegeseb szebb effekteket tud a 2.0-ás társánál.

    De számomra inkább az a fontos: Jöjjön nemsokára. Egy okból kifolyólag: Már játszani szeretnék vele!

    PTW által megnyílt úton amit megtettem az új szken képek felé: Elképesztő ez a látványvilág! A cikkben amire kölün figyelmes lettem, mintegy bevezető fejlécként a sorok közt: Detail, Detail, Detail...

    Nos igen, valahogy így érzek én is :)
  • DonnieBrasco
    #1662
    Azért az nem lenne nagy baj, ha pl. 64 bitre optimalizálnák az Obliviont :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #1661
    Na azért ez szerintem tuti nem igaz.... az én gépem se csúcsgép már (egy éve még az volt, kivéve CPU), és az összes ma megjelenő játék teljes pompában fut vele, "mindenmaxon" beállítva. Nem mindig 40+ FPS pl. a FEAR vagy a COD2, de futnak. Az Oblivion sem fog _sokkal_ durvább dolgokat igénybe venni ezeknél. Dual magos proci - kizárt, hogy kell majd. A VGA lényeges lehet, de amúgy az én procim csak 2 Ghz-es, de nem aggódom az Oblivion miatt :)

    DB
  • Ch_Slater
    #1660
    szerintem nem azt mondta, hogy nem fog tudni, hanem azt hogy teljes pompájában egy hasonló konfiggal lehet futtatni...
  • j0nNyKa
    #1659
    azert ezt 1 kicsit soknak tartom... az altalad leirt gep az ismerettsegi koromben meg alomnak is nagyon sok, ezek szerint csak az en ismerettsegi koromben SENKI nem fog tudni oblivionozni?
    azt megertem, hogy a procinak nagyokat kell majd szamolni, de azert megfelelo butitassal egy lentebb leirt gepen (9800pro, stb.) csak el kell h csorogjon elvezhetoen... szerintem
  • PiszkosFred
    #1658
    Nem azt mondtam hogy tartsd is meg az idők végezetéig. :D De jelen állás szerint megjelenéskor konzollal jobban jár az ember, mint pc upgrade-del - anyagi vonzatát tekintve. Az persze más kérdés, hogy a boxosoknak le kell mondani jópár usermade cuccról, jelen állás szerint. Viszont ők úgy játszhatnak az Oblivionnal az első perctől, ahogy a Beth megálmodta (túlozzunk kicsit, most a bugokra és egyéb dologra ne figyeljünk;]). PCseknek viszont kell egy kis idő, mire utolérik a játékosok önmagukat gép tekintetében - viszont onnantól jön a kánaán. Konzol jól fogja venni a rajtot, talán az első pár körben vezetni is fog, aztán a pc beleerősít és állva hagyja dobozos barátunkat.

    De hát ez törvényszerű, ki a francnak kellene nextgen konzol, ha egy mostani középkategóriás(annak a teteje mondjuk) felvenné vele a versenyt. Én részemről igencsak beszerzek egy boxot, csak azt nemtudom még, hogy szabaduljak majd meg tőle később, hogy azért ne nagyon bukjak rajta ;] Mert pct most fejleszteni nem igazán van keret, ha esetleg a mostani konfigon nem menne úgy ahogy szeretném - amire van esély.
  • PTW
    #1657
    heh kizárt dolog! 1 - anti konzolos vagyok (persze ez viccesen értendő)
    2 - MODDING (hogy csak 1-et említsek a számtalan PC előnyből)
  • PiszkosFred
    #1656
    Vegyél egy box2t, lehet olcsóbb mint a pct upgradelni a megfelelő konfigra, a tavaszi megjelenés pillanatában... ;]
  • haxoror
    #1655
    Nyugi tíz év múlva amikor majd megint előveszed már hasítani fog az akkori gépeden!
  • haxoror
    #1654
    na ez a gáz hogy videot lehet butítani de az AI-t nem szal processzorfüggő lesz erősen :/
  • PTW
    #1653
    énis ezért vagyok kétségbeesve mert, jó oké tudom , hogy nem csak a grafika számít meg lehet élvezni gyengébb minőségben de könyörgöm nekem ez a játék lesz a MESSIÁS, amit azóta várok hoyg életemben először nemistudom már mikor rpg-hez nyúltam, ezért ezt én úg yszeretném maximális pompájában élvezni ahoygan azt a készítők megálmodták és elkészítették. csak hát sajnos ez nem tudom hogy fog megvalósulni, hehe majd kirabolok egy postát vag ynemtom
  • musha
    #1652
    ejj...
  • PTW
    #1651
    hát szomorú de sajnos nem. mivel iszonyatos számolások zajlanak AI,speedtree stb stb.. processzorra is nagyon érzékeny lesz a játék. szerintem 3 giga ami már ok plusz legalább 1 de inkább 2 giga ram és egy high end videókártya(előző generációból). maxhoz valami dúrva duál magos processzor (mert az oblivion maximálisan kihasználja ennek előnyeit, míg az egyik végzi a szokásos műveleteket addig a másikban irányítja az ai-t stb), 2 g ram és a lehető legdúrvább kártya 512 rammal


    egy olyan szintű géppel ami neked vagy nekem van szerintem egy gyenge medium beállítással menni fog de szerintem még úgyis döcögősen
  • musha
    #1650
    fú de gáz, hogy egy ilyen gép már lassúnak számít nekem is hasonló van, csak még egy kicsit gyengébb (ugyanez csak egy sima 9600-os kártyával). szerintetek egy jó (jobb) videokártya elég az üdvösséghez?
  • PiszkosFred
    #1649
    Világos, nincs ezzel gond. Csak valahogy most olvasgatva a dolgokat, valahogy felmerült ez a gondolat, kizárólag a fejemben. Nemtudom, amolyan megérzés. Vagy álom egy mmorpg tamrielen? Fene tudja, de most ilyen érzésem van. Semmit sem jelent mindez btw...
  • PTW
    #1648
    2.4 9800 pro 1 G lassú ram

    jó valószínüleg fog menni , de nagyon szarul és nagyon rondán azt meg nagyon nem akarom...
  • Zsolo007
    #1647
    Milyen géped van? (nem, nem akarok hardwarevitába menni :) )
  • PTW
    #1646
    ezt a kis időt kibírjuk, habár én már nagyon kész vagyok egyetlen gondom hogy fogalmam sincs min fogok játszani vele mert a mostani gépemen örülök ha elindul.... hozzám vághatna most valaki egy olyan 250 ezer forintot
  • Zsolo007
    #1645
    konzolon olyan fizetős rendszert találnak ki amilyet csak akarnak, engem nem izgat...
  • Dr4gonlord
    #1644
    A védekezés manuális (sajnos), de az, hogy a védekezés mennyire hatásos (mennyi sebzést neyel el), az viszont a stattól függ (szerencsére). Bejövős ez az Oblivion, kár, hogy eltolták, de ha ezzel egy sokkal kidolgozottabb játékot kapunk, akkor nem gond.
  • PTW
    #1643
    én kizártnak tartom hogy a bethesda mmorpg-t készítsen. egy cég ami a crpg-ben profi és abból csinál jó kis pénzt miért kockáztatna meg egy hatalmas bukást egy számára teljesen ismeretlen területen?! elég csak belegondolni hogy hán yés hány mmorpg project bukik el fejlesztés közepén vagy akár megjelenést követően.. szerintem beth túl öreg róka már ehhez
  • PiszkosFred
    #1642
    Az OXM scan közepén van egy keretes cikk, benne a fizetős contentekről. Így már azért egészen más. Érdekes dolog, hogy a már a Bethesda is a mmorpg "extra" dolgai felé kacsingat - lásd karácsonyi peccsek, valentin nap, szilveszter stb. Ilyesmi tartalmak lesznek majd letölthetőek a játékhoz, amellyel picit megdobják a játékot azokban az időszakokban. Korai lenne erről beszélni, és csak tippelgetek a nagyvilágba, de meg mernék rá esküdni, hogy már régen fabrikálják titokban az ES mmorpg-t, de legalábbis a terveket... ;]
  • DonnieBrasco
    #1641
    ÁÁÁÁ tuti hogy ez az amcsi PC Gamer? Mert a brit kiadást én itt meg tudom venni Írországban... rohanok is meló után azonnal!! :))

    DB
  • PTW
    #1640
    úgy látszik ez egy nagyon termékeny nap számomraa: Újabb nagyon finom magazin szkennre bukkantam amiben elképesztően jó városképek láthatóak feltehetően az editorból, kielemezve a város különböző pontjait.

    NAGYONNAGY ÁÁÁÁÁÁÁ gyönyörűűűséges

    újabb MAG
  • PTW
    #1639
    de úgy kezdődik. a pontosság kedvéért: feltétel , hogy Újra bebörtönözzenek lopásért. gondoltam ezt senki se veszi alapnak mivel az összes elder scrolls játék úgy kezdődik, hogy fogoly vagy
  • Ron Ragm
    #1638
    "tolvajcéhhez való csatlakozás feltétele a börtönviseltség"
    Nem úgy kezdődik hogy kimész a börtönből? :)
  • David2
    #1637
    sztem itt senki sem rágódik rajta, csak az a lényeg, h shotok legyen valódiak
  • PTW
    #1636
    najó, megtaláltam a linket úgyhogy inkább berakom ide, de mindneki legyen tisztában vele hoogy ez nem túl legális:

    Pc Gamer
  • PTW
    #1635
    mindenkinek el fogom küldeni a képeket mailben aki kérte de csak este fogom tudni mert akkor lesszek otthon
  • PTW
    #1634
    nincs mit ;)
  • PiszkosFred
    #1633
    PTW: hatalmas köszönet a cikkért ;]
  • j0nNyKa
    #1632
    en megkoszonnem, ha dobnal nekem 1 mailt a kepekkel
  • grebber
    #1631
    Lesz benne nyil király legalább talán nekem is menni fog a game.
  • PTW
    #1630
    rákerestem megint google-ben de már nem látom a linket,
    2 lehetőség van:
    STREEX nevű felhasználónak dobsz egy privit mert neki megadtam a linket privátban a másik pedig hogy elküldöm neked mailben a képeket , de ezt csak holnap este tudom megtenni
  • GrimReaper78
    #1629
    Nincs mit, én meg elbaltáztam a helyesírását :P

    A képekhez adsz linket?
  • GrimReaper78
    #1628
    sőt: élőszóban
  • PTW
    #1627
    ja tudom, köszönöm csak ez így hajnali 4 tájban nem annyira jutott eszembe
    hehe
  • GrimReaper78
    #1626
    spoken = élő szóban hangzanak el


    mondjuk...
  • GrimReaper78
    #1625
    Na, lökd a linket nekünk egyszerű halandóknak is...