41716
  • Árnyvadász
    #1704
    A jövőbelátó Jakuza Mester! :)

    Amúgy a korai stádiumban (PTW által közölt) képeken nekem a legjobban a térkép megvalósítása tetszik. Tiszta klasszikus érzés fog el, mint amikor magam rajzoltam a térképeket mondjuk egy Eye of the Beholder-hez vagy hasonlóhoz.

    A másik pedig az, hogy ezeken a képeken a játék még nagyon hasonlít a Morrowind-hez, persze azért szebb, de eléggé feltűnő. Ez csak azért fura, mert új grafikus motort kapott az Oblivion (Gamebryo személyében) de itt mintha mégis egy Morro továbfejlesztés lenne.

    Persze az is lehet (sőt ebben vagyok a biztosabb), hogy ez olyannyira kezdeti fázis, hogy próbálgatták a régi motoron az új dolgokat, ahogyan az UT-nél annó. Megvolt az UT és az új elemeket a régi motoron tesztelték, majd maga az U2 amikor kijött (és az újabb képeken is amiket kiraktak a megjelenéshez közelítve) már egyáltalán vagy csak nagyon kis mértékben hasonlított az eredeti UT-hez.

    Na sorry az eszmefuttatásért, de már régóta nem írtam. Pótolok picit :)
  • DonnieBrasco
    #1703
    Ha esetleg írtad volna, hogy HONNAN hallottad, akkor nem lenne elég nyilvánvalóan a vak tyúk esete.. :)

    DB
  • [Jakuza]
    #1702
    "Jakuza 2005. szept. 20. 14:52 | Privát | Galéria | Válasz | #1254

    Most hallotam elhuzodik a kiadas 2006 aprilisaig.
    Most ez igaz? "
  • Árnyvadász
    #1701
    PTW: Ezek az korai stádiumban készült képek azért is nagyon jók, mert így látni, milyen lesz ha egy gyengébb gépen (főleg vkari) futtatjuk az Obliviont. Én azt mondom, ez így is nagyon jól néz ki! Köszönet érte!

    A másik dolog, ami lehet elszomorítóbb: tegnap beszereztem a magyar GS magazint és ott a megjelenési dátum: Április 28. Ami azt jelenti pont 4 évvel a Morrowind megjelenése után érkezik a program. Hogy ez mennyire valós azt nem tudom, de gondolom egy magazin munkatársai közelebb állnak a tűzhöz.

    Viszont a másik oldal meg a Bethesda által ígért kora 2006. Az biztos, hogy az április az inkább tavasz, mintsem kora 2006, de meglátjuk.

    Gondolom hazánkban (ha április lenne a megjelenés külföldön) májusban lehetne megvenni. Nem tudom, hogy fogom kibírni addig, de egyenlőre inkább nem gondolok az Oblivionra, mert már lassan én is úgy vagyok, ahogy PTW írta: Nem bírom tovább! :)
  • PTW
    #1700
    szerintem ez eg yolyan dolog hogy ha akarod elkülönül ha akarod nem. Értsd ezt úgy hogyha mage karaktert játszol akkor úgyis mindegy nem? Nem használsz fegyvert(a botok ebben az esetben kifejezetten varázseszközök lesznek, fizikai támadásra nem használhatóak) tehát tökmindegy, viszont annak aki esetleg egy spellsword karaktert indít annak hatalmas "segítség" ez. Morrowindben tényleg szinte játszhatatlan volt egy ilyen típusú karakter az örökös equip miatt.
  • CS@
    #1699
    Ez ízlés kérdése mert nekem ez volt az első dolog ami egyáltalán nem tetszett már az előzetes videókban sem. Így még kevésbé fog elkülönülni a mágia használat a fegyveres közelharctól.
  • Ch_Slater
    #1698
  • Zsolo007
    #1697
    Moderátor topic...
  • PTW
    #1696
    WOW..

    Rábukkantam egy igen tetemes screenshot gyűjteményre a korábban nagy port kavart "orosz kézre került" igen korai verzióból. Van minden: ló, kezelőfelület (inventory, mapok stb), gyönyörű táj és dungeon képek , még a híres hírhedt újságok egyikét is megtekinthetjük... habár látszik a screeneken hogy tényleg igencsak alpha fázisban készültek (a grafika néhol kifejezetten gyenge, bugos) de olyan iszonyatos hangulat árad belőlük, hogy nekem már megint nehezemre esik nem sikitófrászban kitörni: NEM BÍROM TOVÁBBB !!!

    itt a link, hátha még egy ideig fent lesznek mielőtt beth levadássza őket:

    az oroszok által tesztelt alpha verzió képei


    Banner ügyben meg kinek kell szólni?
  • Zsolo007
    #1695
    Király! Tőlem mehet :)
  • Lysandus
    #1694
    Mert így pl nekem egyszerűbb volt elolvasni!

    Végre visszahozzák a régi EC-és varázslási rendszert. Nem kell annyit hókuszpókuszolni. Egyrészt nem vágnak fejbe közben ötször, másrészt elég hülyén néz ki, hogy a mágia csak a megfelelő testmozgással működik. Ez annyira materialista volt!
  • Thanatos
    #1693
  • PTW
    #1692
    nem cseréljük le a bannert erre? (szerintem sokkal szebb) :


  • PTW
    #1691
    kettővel előtted van a link a cikkhez, minek másoltad ide be ha kérdezhetem?
  • [Jakuza]
    #1690
    Hardwired:

    OBLIVION: Hideg Forró Zuhany!
    Sogun, 13:34 - PC X360 - Játék: RPG - ADATLAP - (22 komment)

    PC Gamer kommandósa - Desslock őrmester - tesztelte az Elder Scrolls 4: Oblivion aktuális verzióját. Tapasztalatait ezennel megosztjuk:

    Labirintusok kisebbek, hálistennek, az őrült méretű Daggerfall labikhoz képest.

    Ellenfelek testén kritikus sebzési helyeket - úgy tűnik – nem különböztet meg az Oblivion. Backstab kísérletekért nem jár bónusz. Nem minden kilőtt nyíl tűnik el a semmiben, néhány beleáll az eltalált felületekbe és onnan kiszedhető.

    Párbeszéd ablak:
    Ugyanaz, mint a legtöbb RPG-ben, listából mondatokat választunk. Nem tűnt úgy, hogy a mondanivaló megválogatása befolyásolná a végeredményt, csak más sorokat kapunk dialógus ablakban.

    Rábeszéléshez minijátékot készítettek a fejlesztők. Először csak fenyegetni, csodálni lehet az illetőt, de ahogy nő a persuasion képességünk, úgy kapunk újabb ikonokat/lehetőségeket a sikeres meggyőzéshez. Megvesztegetés azonnali eredményt hoz.

    Teleportálni lehet bárhova. Érkezés azonnali, bár kevéske idő eltelik a játékban.
    Különféle képességekkel rendelkező lovakkal utazhatunk. Repülő hátasok nincsenek. Továbbá nem lehet varázslattal lebegni és repülni. Hatalmas Negatívum! Daggerfallban a legélvezetesebb volt este közeledtével felrepülni a magasba, mikor kigyulladtak a város fényei és szállingózni kezdett a hó, közben szólt a mennyei zene.. aaahh

    Kezelőfelület:
    Míg a Morrowindben átméretezhető, átpakolható ablakok figyeltek, addig az Oblivionban rögzített minden a bal alsó részen: küldetések, inventory, automap. Nem tűnt úgy, hogy pici automapot a képernyőn lehetne tartani, de van iránytű, ami jelzi ha labirintus vagy más hentmészár hely került a közelünkbe. Hálistennek korlátozottnak tűnt a hatótávolsága, tehát megmarad a felfedezés élvezete! Küldetésünk aktuális célpontját is mutatja.

    Harc:
    Tőlünk függ a támadások blokkolása és könnyebb varázslatokat dobálni. Ettől eltekintve nem tűnt forradalminak a Morrowindhez képest, talán új megoldással behoztak egy kis Gothic harci ízt. Minden fegyverrel más érzés harcolni. Ráadásul találatkor keményebb a reccsenés élvezet! Agyonzúzás RuLeZ! Első labirintusban rohamoznak az őrült ugró patkányok, emiatt enyhe agygörcsökre készüljetek.

    Szörnyek követik a szintlépésünket?
    Fontos: Morrowinddel ellentétben és hasonlóan a Daggerfallhoz újratöltődnek a labirintusok. A benépesedés azonban némi időt igényel.. Nem örökkön örökké élednek fel a szörnyek minden dungeonban: Határt szab a feltöltődési folyamatnak a szörny lista. Továbbá nem költöznek epic-osztályú vámpírok az első labirintusba, miután elértük a 20. szintünket. Minden dungeonbe csak a lista alapján rögzített monszták csorognak vissza.

    Újítottak a fejlesztők a Daggerfallhoz képest. Eltolt érték rendszerben fejlődnek a szörnyek velünk együtt. 20. szintű játékos elé állhat egy 25. szintű ellenfél, de mi már addigra varázsitalokkal, páncélokkal, mágiával, tápfegyverekkel felturbózva toppanunk elibéje. Emiatt sokkal erősebbek leszünk nála. Ugyanígy eltolt értékrendszerben, 20. szintű játékoshoz képest a szörnyek öt szinttel alacsonyabbak lehetnek, ami felidézi a mennyei kielégítő érzést, ahogy Brutálpáncélban végigszántunk a régi labirintuson. Szóval a fejlesztők ügyeltek arra, ne essenek a Daggerfall útálatos hibájába, ugyanakkor megpróbálták mesterien kiegyensúlyozni az Obliviont. Meglátjuk majd mennyire sikerült nekik. Remélhetőleg ezúttal mindenki elégedett lesz, a tömeghent-mészár meg brutál Főmonszter bunyó kedvelők és az egyenlő kihívást keresők egyaránt. Foghatjuk úgy fel, hogy a kis gagyi patkányok megizmosodtak, mióta utoljára jártunk a labiban, de hiába badiztak a drágák, még mindig elpingpongozunk velük!

    Wizards&Warriors-ban például, miután a játék közepén lemészároltam a legdurvább NPC sárkányt – aki valószínűleg a legerősebb Tirpák volt a játékban – hirtelen elveszett a kihívás. Egyetértek ha ezt az Oblivionban el akarják kerülni..

    Tesztelt hardver: Csúcsgép, egy darab GeForce 7800 kártyával. Konzolokon valószínű nem lesz sebesség probléma, PC-n viszont folyékony framerate, csúcsszuper beállítások mellett nem biztos, hogy garantált. Konzol és PC változat közötti eltérés a kezelőfelület egyszerűsítése lesz konzolon. PC-n még ott figyel a MOD barát Construction Kit.

    Skill rendszer:
    Átdolgozott major/minor skillek és a major skillek kihatnak a szintlépésre. Képességek száma lecsökkent. Might & Magic 6.-7.-hez hasonlóan most már keresni kell a Nagymestereket, ha fejleszteni akarjuk a képességet, így a kutatás maga is küldetéssé válik. Daggerfall módit – kibérelek egy fogadószobát és Ősmágus szintre kasztolom magamat – felejthetjük. Ha fogadóban kasztoljuk a szpellt, kevesebbet ugraszt a skillünkön, ám sokkal nagyobbat fejlődik, ha veszélyes labirintusban, nagy dög szörnyekre lőjük ki ugyanazt a szpellt. Ettől függetlenül még mindig lehet olcsón tápolódni, csak több ugra-bugrálásba kerül.

    Varázslás gyorsan, gyilkos hatékonysággal:
    Hotkeyekhez köthetők a szpellek, úgyhogy lehet kényelmesen sorozat lövöldözni! Ugyanolyan pörgősen gyógyíthatjuk is magunkat! Elfelejthetjük a Morrowind gázosan bonyolult varázshasználatát. Gyorsgombok száma azonban korlátozott, kb. annyi, mint a Diabloban volt a derékövön aktiválható erőlöttyök száma.

    Elder Scrolls Construction kit: igazi újítás az AI paraméter rendszer, ami tuti, hogy jópár érdekes lehetőséget tartalmaz.

    Felfedezés élvezete:
    Még mindig jutalmaz a játék, ha ismeretlen terepre tévedünk és az automapen nem szereplő helyszínekre bukkanunk. Iránytű hatósugara korlátozottnak tűnt, így értelmet kap a titkos, torokszorító izgalom, ami a gyönyörű, ismeretlen vadon felderítésekor elkapja az embert
  • PTW
    #1689
    mennyire utálom Sogun cikket, hehhh
  • hen-tes
    #1688
    mikor jön ki :c
  • KH
    #1687
    The Elder Scrolls IV: Oblivion, Technology Interview
  • musha
    #1686
    ez így jó lenne, csak nehogy toljanak még rajta...
  • PTW
    #1685
    ez nem hivatalos megjelenési dátum csak spekuláció de valószínüleg február-március a megjelenés..

    crazy mate: a morrowindben lehetsz vérfarkas ha van BloodMoon kiegészítőd
  • Ch_Slater
    #1684
    a #1677-ben lévő GameSpy elözetes első oldalán az van, hogy: Release Date: March 21, 2006
    ez nem az?
  • Crazy Mate
    #1683
    Tudtok olyan játékot amiben vérfarkassal kell lenni?Vagy meg tudjátok mondani hogy hol lehet megvenni vagy honnan lehet leszedni a werewolf:the apocalypse-t?
  • musha
    #1682
    ááá, nincs pontosabb a megjelenésről, mint hogy q1 2006? (csak mert nálam is felkerült a legjobban várt játékok lista élére (megelőzve a d&d online-t és a teljesen más szempontból várt crashday-t))
  • PTW
    #1681
    nem , csak vámpír
  • Crazy Mate
    #1680
    Ebben a részben lehetünk vérfarkas?
  • PTW
    #1679
    van benne egy elég érdekes félreírás miszerint akár mindkét kezünkben tarthatunk fegyvert. ez nem igaz- dual wield nem lesz a játékban (amíg nem moddolják)
  • Ch_Slater
    #1678
    március 21?
  • KH
    #1677
    Gamespy előzetes
  • PTW
    #1676
    ennek a procis dolognak nemsok értelme van.... nem összehasonlítható mivel 3 magos proci van viszont 3db processzort nem fogsz berakni egy gépbe (eygelőre legalábbis), na mindegy ez lényegtelen..

    a graf rész így van.. egy x1800xt sokkal jobb kártya mint ami a boxban van
    ára (most ebayes árakat mondok) olyan 120-tól 140 ezer ig

    egy x1800xt ugyaníg ebayen 100e (csak említésképpen)
  • David2
    #1675
    sztem a 3magos proci nem ér fel 3db 3.2 ghz db prockóval
    meg sztem a grafikus egység teljesítményét is lehet überelni
    amúgy nem rossz, h az ára?
  • Zsolo007
    #1674
    Ez jó, pont egyszerre :D
  • Zsolo007
    #1673
    öhöm...öhöm, öhöm

    rosszul tudod:

    Processzor és memória: Xenon, tripla magos IBM PowerPC CPU @ 3,2 GHz - 512MB GDDR3 RAM
    Grafikus egység: ATi R500 Xenos, 500 MHz, 10MB beépített DRAM, egységes shader architektúra, 720p és 1080i felbontás
    Hang és I/O: Hat csatornás (5.1) Dolby Digital surround, CD/DVD, USB 2.0, 20GB HDD
  • PTW
    #1672
    nemnem.

    Custom IBM PowerPC-based CPU
    - 3 symmetrical cores at 3.2 GHz each
    - 2 hardware threads per core
    - 1 VMX-128 vector unit per core
    - 1 MB L2 cache

    CPU Game Math Performance
    - 9 billion dots per second

    Custom ATI Graphics Processor
    - 500 MNz
    - 10 MB embedded DRAM
    - 48-way parallel floating-point shader pipelines
    - unified shader architecture

    Memory
    -512 MB GDDR3 RAM
    - 700 MNz DDR

    edit: szépen néz ki de a látótávolságot nem tudja
  • grebber
    #1671
    Oké de addj mellé sok pénzt amiért megveszem hozzá az eredeti gameket.
  • reménytelen
    #1670
    Tudtommal egy XBox360-ban egy 3.0GHz-es nem duplamagos Pentium processzor, egy GeForce 6800, és 1GB RAM van. És azon elég szépen néz ki akadásmentesen.
  • PTW
    #1669
    ja csak nehogy az legyen majd hogy az összes fórum el lesz árasztva,hogy: mekkora sz*r, meg nem megy se ezen se azon, optimalizálatlan f*s stb...
  • reménytelen
    #1668
    Csalódi fogsz. Csak éppen kellemesen :)
  • musha
    #1667
    ehh, na de a lent leírt videokártya már önmagában drágább, mint egy xbox 360 ^^
    és ezzel nem azt akarom mondani, hogy én konzol vagy pécé-párti lennék, mert van pc-m is, ps2-m is, és mindkettőt másért szeretem. mindenben a maga értelmét kell keresni, aztán ki-ki eldönti, hogy akar-e konzolt vagy nem. de változatlanul fenntartom, hogy a konzolellenesek azért azok, mert a cégek/programozók a kelleténél jóval kevesebb energiát/időt fektetnek a legtöbb átiratba.

    na mindegy, 1-2 hónapon belül tervezek egy 6600 gt-t vagy egy x700 xt-t, ezeken már csak eldöcög valahogy a játék :/
  • Thanatos
    #1666
    a 2. részhez ez pontossan igy van de probáld ezt megértetni egy elvakult konzolossal, reményételen... :P tény lehet én meg elvakult pc-s vagyok de akkoris... :P
  • PTW
    #1665
    szerintem egy COD2 vagy eg y FEAR olyan messze van grafikailag sz obliviontól mint Makó Jeruzsálmtől. Persz ehogy szépek meg minden de ezek puszta tények: fogd meg az Oblivion 1 !!!! celláját és számold össze hogy hány poligont tartalmaz+a 8 milliárd fa + a konstans állandóan aháttérben futó Radiant AI ami mindíg figyelemmel követi a játék összes! npc-jét. nem vagyok jós meg semmi, csak nem esek abba a hibába hogy hitegetem magam mert így csalódni sok más emberrel ellentéten nem fogok , max igazam lesz. tényleg elég csak példának venni a morrowindet hoyg akkor mivolt, de ebbe nem akarok belemenni mert már számtalanszor lerágott csont.

    piszkosfred: jelen állás szerint ahoyg utánaolvastam cikkekben, fórumokban minden létező helyen, a PC verzió SZEBB mint a Boxos. nem sok mindenben egész konkrétan egyetlen egy dologban: a box képtelen kezelni a hatalmas látótávolságot: poppol, ködösít, ellenben nézd meg a PCGamer szkenneket, hoyg milyen írtózatos draw distance van. az PC.
    igazából a box egyáltalán nem űberelhetetlen már ma sem. egyetlen ötős funkciója van a két magos proci benne. ha fogsz egy jó duálprocit, egy x1800xt 512-est, 2 giga ramot egy gyors vinyót, messze jobb gépet kapsz mibnt a box.