41716
  • DonnieBrasco
    #1744
    Még vagy 25 napig nem kell emiatt aggódnom.... de azért kösz a figyelmeztetést.

    DB
  • [Jakuza]
    #1743
    Mert mar megint ketelkedtel abban, amit mondok. :PPPP
    Majd kitalalsz valamit.
    Bar kesobb is ujra ellehet kezdeni jatszani barmelyikkel.
    Az EVE-vel ovatosan, mert ameddig az account beallitasaidnal nem nyomod meg a Cancel Subscription-t addig folyamatosan vonja minden honapban a szamladrol a penzt.
    Tehat minden befizetes utan nyomd ki a folyamatos befizetest.
  • DonnieBrasco
    #1742
    Arra bazíroztam, hogy az ígéret szerint Dec elején kijön az Oblivion. Teljesen ideális lett volna, mert Decemberben 2 hétig, most meg 3 hétig egyedül vagyok itthon (életem párja hazautazott Magyarországra vizsgázgatni), úgyhogy nyomhattam volna rogyásig. Mikor kiderült, hogy késik dühömben jól "bevásároltam" MMORPG-ből :)
    Mondjuk azért ésszel csináltam: a WOW-ot 14 napos triallal kezdtem, aztán 39 EUR-ért vettem a fullt (máshol 49 még mindig, ott ahol vettem már csak 1 példány volt).
    Aztán ugyanott 30-ért megvettem a Neocron 2-t (szintén utolsó darab, másik boltban 45 EUR...). + 30 nap játék
    Végül megláttam az EVE dobozát is egy másik helyen, 7,99 EUR-ért amiben szintén benne van 30 nap játék....
    Hát így alakult és most nem tudom micsináljak mert WOW ban már 40. szintű vagyok, de most sógor foggalkörömmel csábít az EVE-be.... :( a drágám jövő héten jön vissza, és lassan a nyakunkon az Oblivion is :)

    DB
  • GrimReaper78
    #1741
    OFF részmeről is (egy rövid időre): a befőTT két "T"


    :D
  • [Jakuza]
    #1740
    Off meg egy picit, aztan beszeljunk ismet a TES4-rol.

    Off:
    Annyi ingyenes MMO van mar, hogy nem gyozom kapkodni a fejem.
    Raadasul vannak hosszutavon is szorakoztatok, valamint igenyesek is.
    Amugy ugyis raerek most, mert EvE-ben ebben a honapban az attribb modosito skillek tanulasat csinalom, meg vagy 1,5 hetig.
  • GrimReaper78
    #1739
    Leglaább elleszel valamivel, mire kijön egy jónak mondható RPG :D
  • DonnieBrasco
    #1738
    EVE-t még csak pár napja kezdtem és eléggé visszafogottan (és persze tök más nick alatt, jó hogy nem láttál...)
    Egyelőre elég lesz ennyi, a Neocront nem is nyomom tovább a free 30 nap után, mivel 6-ból 5ször bugosan logolt be nekem... crap :(

    DB
  • GrimReaper78
    #1737
    RE: megjelenési dátum. Pete Hines ugyebár cáfolta a március 24-ét bizonyíték, nem ígéret, mondván, hogy változatlanul "korai 2006" a tervezett megjelenés, ami lefogadom, hogy náluk 2006 első felét jelenti, mondjuk június 30-cal bezárólag...
  • [Jakuza]
    #1736
    Eve ?
    Egyszer nem lattalak meg Brasco koma. :P
    Amugy mar telleg johetne a Middle Earth Online is. :P
  • DonnieBrasco
    #1735
    Hát a Stalker! :))

    Hmm én is jókor kezdtem bele 3 MMORPG-be is... :) (WOW, EVE és Neocron...)

    DB
  • GrimReaper78
    #1734
    Nem kötözködésből mondom, de ki tudja, mi fog megjelenni még az idén az általad felsorolt játékok közül ;)
  • Árnyvadász
    #1733
    "es meg kitudja mi meg"

    A Might & Magic: Dark Messiah! Oblivion után ezt várom még nagyon, na meg az általad is említett HL-t is, bár az 2007-ben esedékes.
  • haxoror
    #1732
    Jaja fasza év lesz
  • [Jakuza]
    #1731
    Hat meg ha igy huzzak, mint a retestesztat, meg az NWN2 is befogja elozni. :P
    Amugy azthiszem iden elleszunk latva rendesen RPGvel, Elder Scroll 4, Witcher, NWN2, The Roots, Dragon Age, Gothic 3 es meg kitudja mi meg. (lehet ideveheto a Hellgate: London is)
  • MrStokes
    #1730
    Muhahhah, nekem meg evidens a nevnapi ajandekom :DD
  • DonnieBrasco
    #1729
    Fred, itt is szeretném megköszönni a kedvességed és a gesztust WOW-ban :)) Nagyon jólesett !!

    DB
  • DonnieBrasco
    #1728
    Március 24....??

    http://www.rpgdot.com/#45549

    Ha ez igaz, akkor evidens a szülinapi ajándékom :))

    (és még Jakuzának se lesz igaza, mert NEM húzodik el Áprilisig... :PPP :)

    DB
  • PTW
    #1727
    jó én is így gondoltam, heh csak megkérdeztem, hátha. 8)

    szerintem viszont ebben a március 20. kürüli időpont reálisnak tűnik. remélem annál tovább már nem húzzák
  • PiszkosFred
    #1726
    Tudom, csak a te kommented kapcsán írtam, de nem mint cáfolat, hanem mint "továbbragozás". Én sem hiszek a limlom újságok hasraütött időpontjaiban. (nem minden válasz cáfolat vagy ellentétes érv, csak fórumon ez kissé hülyén jön ki néha, sorry)
  • PTW
    #1725
    ő.. nem igazán értem , hoyg ezt miért nekem címezted. lényegében ugyanezt mondtam énis
  • PiszkosFred
    #1724
    Majd akkor lesz tuti, ha a gépemen lesz és kreálom az első karaktert. :D Még a forgalmazó sem tudja szerintem mikor is fogja szállítani, egy időpontot bárki tud írni hasraütve, aztán max csúsznak. Naés? Én részemről csak akkor kezdek bizakodni, amikor hivatalosan bejelentik hogy aranyra került. Örülni pedig ha megvettem ;]
  • reménytelen
    #1723
    Hát elvileg pont azért nem jött ki karácsonykor, mert azt mondták, még optimalizálni kell...
  • Árnyvadász
    #1722
    Én is ebben reménykedem!
  • Zsolo007
    #1721
    Hát a későbbi megjelenés sokmindent okozhat, kivéve gépigény növekedést, pont fordítva inkább...minél később jön ki annál jobban tudják optimalizálni (remélhetőleg)
  • Árnyvadász
    #1720
    Ezt légyszi ne! Persze.
    Végül is mind1 mikor jelenik meg, legalábbis én már kivárom. Csak a gépigény ne növekedjen ha később fog.
  • Zsolo007
    #1719
    MIért vagytok úgy oda a GStől? Egyébként 2005/03 óta rengeteg dolog történhetett ami miatt csúszhat..
  • Árnyvadász
    #1718
    Csak annyit tennék hozzá az "újjából szopja ki"-hez, hogy a 2005/03-as GS-ben is már 2006 eleje van megjelölve megjelenési dátumnak. Szóval csak tudnak/tudtak vmit. Amúgy persze: a hivatalos oldal a nyerő.
  • PTW
    #1717
    a megjelenéshez- a gamestar csakúgy mint az összes többi magazin az újjából szopja ki a megjelenési dátumot, ennek az április 28 nak annyi a valóságalapja mint akármelyik másik találgatásnak. Egyetlen dolog a biztos , majd ha elderscrolls.com on hivatalos lesz akkor az a tuti.
  • PTW
    #1716
    én ha jól tudom a Morrowind motroját még NETimmerse-nek hívták a gamebyro pedig ennek a továbbfejlesztett változata (netimmerse x.y alias gamebyro)
  • Lysandus
    #1715
    Szerintem is egyetértünk, max más nézőpontból jól körüljártuk a témát. Meg legalább telik az idő melóhelyen!

    A testmozdulat max idegesít. Morroban értettem én a fejlesztők elgondolosát, hogy ne rohangáljak 100 százalékos spell reflection effectel magamon fél órákat. Csakhogy a néhány másodperces ilyen varázslatot meg nem volt értelme felrakni, mert ha láttam, hogy az ellen varázsol, mire lehívtam a megfelelő választ, és utána még elsütöttem, addigra már rég rámmondta a magáét a kis ravasz. Közbe meg szaladt felém. Így egy mágus karakter is varázstárgyakra volt utalva, akármennyire küzdötte fel magát. Amelyek szintén kicsit "gagyik" voltak, ahhoz képest, amit az előző két epizódban megszokott az ember. Ezeknél ugyanis magam jobbat csináltam, pontosabban csináltattam akkor.

    De mindegy, a lényeg, hogy jöjjön már ki a game!
  • CS@
    #1714
    Azért egy maxos mágus karival elég morbid varázslatot kellett csinálni ahhoz, hogy ne sikerüljön elsütni. Azzal egyetértek, hogy az istenségek egyszerűen bénák.
    Igazából szeretnék valami olyat látni, hogy legyen valami előnye is és ne csak hátránya egy mágusnak egy spellsword -el vagy bármilyen más közelharcos/varázstudóval szemben.
    Amennyiben jól láttam a mágia „elsütéséhez” itt is int egyet a kezével tehát itt is lesz testmozdulat csak nem kell elrakni hozzá a fegyvert.
    Félreértés elkerülése végett itt megjegyezném, hogy szerintem a Morroban sincs igazán értelme egy mágus karakternek kivéve a saját szórakoztatásomat.
  • CS@
    #1713
    Remélem, hogy igazad lesz és tényleg minden a játékoson fog múlni.
  • [Jakuza]
    #1712
    Arra meg nem jottel ra, hogy ha en igazat mondok, akkor te nem mondasz azt ?:P
  • DonnieBrasco
    #1711
    Másnak igen, de neked soha!

    DB
  • [Jakuza]
    #1710
    Kb ismerek 147 nagy jatekoldalt es nem talaltam 2 nappal kesobb meg, mert nem emlekeztem az oldal cimere.
    De akkor is mondtam, hogy ugyemlekszem a Avaulton irtak. Valami fejleszto sugta meg nekik.
    Miert talaltam volna ki ezt ? Semmi ertelme sincsen. Raadasul a dolgok fenyeben, mar eleve ellentmond a kitalacionak, a jelenlegi helyzet.
    Tehat ha megis igazam lesz, akkor remelem megkovetsz. :P
    Te mindig azt hiszed, hogy en valotlant allitok, meg akkor is ha bebizonyosodik a dolgok ellenkezoje. Masnak is lehet am rajtad kivul igaza.
  • Lysandus
    #1709
    Bocs, spell absortion mellett még a critical strike.
  • Lysandus
    #1708
    Szerintem elég jól elkülönül az. A Morrowindba nekem épp az tetszett kevésbé, hogy a mágiából nagyon visszavettek. Nagyobb spellpontigény, meg ezek a dühítő valószínűségek a varázslatoknál. Elég kiábrándító volt, hogy egy max mágus karival is vagy sikerült egy varázslat, vagy nem. Oké, az Arénában és a Daggerfallban nem így volt, viszont ott meg nem voltak méltó ellenfelek. De ha megnézzük, a Morrowind Istenként tisztelt NPC-i is egyszerűen szánalmas mágikus potenciállal bírtak ahhoz képest, amivel egy képzeletünkben élő istennek rendelkeznie kéne...

    Én csak arra értettem ezt a tornagyakorlat dolgot, hogy a mágia a képzelet, a szellem diadala az anyag fölött. Szal amikor egy lény a szellem erejével bírja változásra az anyagi valóságot, nem pedig testmozgással. Számomra ilyen értelemben nem is mágus az, aki mindenféle amuletteket aggat magára és ezekkel villog.

    A régi/új varázslási rendszer alapból nem biztos, hogy az univerzális karakter felé nyomja el a dolgot. Legalábbis nem így volt a korábbi EC-ben. Ezt viszont akkor úgy oldották meg, hogy voltak bizonyos korlátozások még a karaktergenerálásnál. Például egy spellsword nem hordhatott lemezpáncélt, egy battlemage pedig maximum bőrvértet húzhatott magára, a mage pedig semmit. Egy haverom healer karakterét pl meg is ették a patkányok még a kezdő dungeonban. Emelett - még szintén a generálásnál - ahhoz, hogy ütőképes varázsló karid legyen le kellett tiltani dolgokat. Pl fémeket. Ha egy anyagot letiltottál, akkor sem az abból készült fegyvert, sem pedig páncélt nem vehettél fel. De a plusszpontokból választhattál olyan képességeket, amilyenek most a birthsign vagy fajspecifikáció függőek, pl spell absortion, vagy birthsign. Tehát nekem épp a Morrowind volt az, ahol az "egy kicsit ez, egy kicsit az" stílus volt a nyerő.

    Egyébként pedig adják már ki! :-)
  • DonnieBrasco
    #1707
    Jelenlen már meg!! :(
    A WoW-on kezdem egyre kevésbé jól érezni magam.... nem az én társaságom az biztos :(

    DB
  • Ron Ragm
    #1706
    Persze. De ha mégsem, le kell vágjuk az egyik ujjadat.
  • Árnyvadász
    #1705
    Na közben meg is találtam amiről fejtegettem gondolataimat! Szóval a helyzet az, hogy már a Morrowind is Gamebryo motorral lett fejlesztve és íme lőn bizonyíték:

    "Bethesda Softworks first licensed Gamebryo in 1999, and now uses it across all titles. Bethesda’s success with the Gamebryo engine led them to select Gamebryo for use in Elder Scrolls IV: Oblivion, which is a launch title for Xbox 360 and also currently in development for the PC."

    És az oldal ahonnan az infó származik:

    Emergent