41716
  • PTW
    #1784
    a newsletterben észak amerikát, UK,ausztráliát és nyugat európát mondanak, attól tartok hoyg itthon nem lehet majd kapni, úgyhoyg meg kell rendelni mondjuk németországból. de azthiszem egy osztrák oldalon is láttam
  • Zsolo007
    #1783
    Nálunk szerintetek kapható lesz a Collector's Edition?
  • DonnieBrasco
    #1782
    Good Morning,



    Thanks for your pre-order of The Elder Scroll IV: Oblivion Collector’s Edition PC. We will ship out all pre-orders as soon as the game arrives in our warehouse. This is often the day before the official release date, but we cannot guarantee that we will have the game before that date. You will receive the game according to the shipping method you chose when placing the order. Therefore, if you picked “next-day-air” shipping, you should get the game mid March 2006, if we receive the inventory according to plan.

    Thanks for your order and we hope you enjoy the game.



    Lisa

    Customer Service

    Rockstar Warehouse/Take 2 Games

    DB :)))))
  • PTW
    #1781
    Most néztem meg az Új német videót. Nagyon sok finomság van benne azonban akad bőven negatívum is. (párat megemlítek mindkettőböl)

    -némely karakter feje eszméletlen gagyi (ismét nagy szükség lesz better heads de legalábbis better HAIRs modra biztosan)

    -a látotávolság eszméletlen. Hihetetlen látvány ahogy a játékos egy hegyoldalon halad lefele és lent a völgyben a távolban (nagyon távol) látni az egész fővárost. tényleg lélegzetelállító

    -sajnos a világítás illetve árnyék tekintetben hatalmas butítás történt az e3 videóhoz képest. egy fórumon Kathode (beth fejlesztő) megerősíti, hogy az árnyékrendszert kizárólag a karakterekre korlátozták (imádkozom hogy esetleg ez még visszajöhet a kiadásig) mert egyzserűen túlságosan leterheli a rendszert egy egy jelenetben minden geometriai formára kiszámolni azt. . sehol sincsenek az e3 videóban látható a láncról vagy a csontvázról vetődő gyönyörű soft shadow effektek, és az egész kezdő cella világítása sokkal butábbnak, fakóbbnak tűnik

    -az animációk sokat javultak, a harc határozottan szórakoztatónak tűnik. nagyon jól néz ki amikor hátbalő eg ynyillal egy csontvázat és az darabjaira hullva előrebukik a becsapódástól. vag yéppen amikor egy goblin a rá lesújtó tűz-kard hatalmas csapásától felrepül majd vicces pozicióban landol egy padon. az NPCk is egy csomó animációval bírnak hálistennek.: gesztikulációk, evés, ivás, látni ahoyg eg yalkimista éppen kotyvaszt valamit, szóval ebben nincs hiány

    -az ellenfelek/szörnyek iszonyatosan jól néznek ki. Pók-daedra eszméletlen jó!

    -az arena szintén ígéretesnek tűnik. megy a harc és egy egy sikeres támadásnál felzúg a tömeg. nagyon-nagyon hatásos

    -a környezet gyönyörű még mindíg, mocsaras vidék nagyon baba. látható egy szép vízesés ami hullámokat kelt és egy szépen csordogáló kis patak

    hirtelen ennyit tudok most írni, írok még ha eszembe jut valami
  • DonnieBrasco
    #1780
    Ezen beszartam a röhögéstől: Oblivion képregény

    A fórum elejétől olvassátok :))

    DB
  • DonnieBrasco
    #1779
    Remélem nem csak én rendeltem meg :)

    DB
  • Árnyvadász
    #1778
    Most dobtam egy hátast! Kész vagyok... Kéne egy olyan szer amit ma beveszek és megjelenéskor felkelek :))) Nem bírom már idegekkel...

    Thx DB!
  • DonnieBrasco
    #1777
    ITT meg az van, hogy mik lesznek benne. Sütiiiii :)))

    DB
  • DonnieBrasco
    #1776
    Sziasztok,

    ITT lehet megrendelni az Oblivion collector's edition-t Magyarországról, magyar bankkártyával is (több órán át kerestem olyan helyet ahol lehet, és csak ezt az egyet találtam :) Nekem jó volt mert Írországba is szállítanak, és csak 16 dolcsi a shipment. 59.99 USD amúgy - úgyhogy összevissza 80 USD-t (64 EUR) fizettem - szerintem ennyibe bőven fog itt is kerülni a boltban (meg otthon is lesz 16 ezer szerintem ... mondjuk Mao-ra biztos több a szállítási díj...

    DB
  • Árnyvadász
    #1775
  • hapi
    #1774
  • David2
    #1773
  • Thanatos
    #1772
  • PTW
    #1771
    Ez a cikk a hivatalos fórumon most megjelent rajongói interjú #3 fordítása. Pár dolgot kiszedtem, illetve nem fordítottam le amiről úgy véltem, hogy nem annyira lényeges, mert nem bír túl sok információval vagy éppen csak a legelvetemültebb Elder Scrolls bubusokat érintene (ezeket mindenki bogarássza ki magának az eredetiből)



    • NPCk vagy őrök által talált holttesteket jelentik illetve megvizsgálják / fokozott biztonsági állapot? Lehetőség van a holttestek mozgatására vagy a morrowindből ismert „dispose corpse” funkció él?

    Igen, NPCk illetve őrök észreveszik a holttesteket. Megállnak, lehajolnak hogy megvizsgálják azokat, fájdalmukat fejezik ki vagy kiváncsian állnak az esett körül. A legnagyobb gondod az lesz, hogy egy egy holttest mind-mind több embert vonzz maga köré, mgnehezítve a dolgodat, hogy elosonhass. A testeket lehet vonszolni a „megragadás” gommbal, azonban ez egy lassú folyamat, hiszen a testek súlyosak

    • Ha teljesen elrejtőztél az árnyékban és kilősz egy nyilat egy ellenfélre akkor azonnal rádtámadnak vagy elkezdnek keresni téged? MIvan akkor ha egy ellenfél melletti kőrw lősz, meghallja a zajt? Lehetőség van csapdába csalni az ellent ilyen módon? Befolyásolja a lopakodásod sikerességét az hogy milyen ruhát viselsz: világos ruha vagy páncél a sötét ruhaneműkkel szemben?

    Ha teljes rejtőzködésből lősz ki egy nyilat az ellenre akkor megnő az esély arra, hogy felfedezzenek de nem garantált, hogy azonnal rád talál. Ha nem talál akkor „harckész” állapotra vált, várva, hogy előkerülj. Nem alkalmazunk THIEF szintű aprólékosságot zajokkal való elcsalogatás terén, de határozottan lehetőség van arra, hogy csapdába csaljunk egy-egy ellenfelet. A ruháid színe illetve fényessége nem befolyásolja a lopakodást az anyagukból származó hang azonban annál inkább (sima ruha vagy nehézpáncél).

    • Kapcsolatba lépnek az állatok egymással? Például: rátámad egy medve egy őzre ha éhes? Több víziállat lesz mint a morrowindben, pontosan ennyi?

    Van néhány szituáció a játékban amikor ez előfordul, tehát igen. Ez nagyrészt az adott állat RAI beállításain múlik. Ismét jelen lesz a Slaughterfish, habár az Oblivionban sokkal kevesebb víz lesz mint a morrowindben volt. Néhány szárazföldi állat képes úszni.

    • Olvashattuk, hogy „barátok” is csatlakozzanak velünk együtt a Guildekbe ezáltal láthatjuk őket fejlődni. Ezt a Radiant AI irányítja vagy kifejezetten kveszt alapú dolog?

    A RAI egy globális rendszer ami az összes NPC cselekedeteit befolyásolja. Habár nagyban arra használjuk, hogy meghatározzuk, hogy az NPCk hogy és hol töltik napjaikat/éjszakáikat, sokkal kisebb feladatokra is alkalmazzuk, olyan alapvető dolgokra kell gondolni mint pl: egy karakter átvitele egy másik szobába vagy tárgyak felvétele. Egy-egy Guildben találkozhatunk általunk „folytonos karakterek”-nek nevezett NonPlayerCharacter-ekkel. Ezek olyan NPCk akikkel többször is kapcsolatba kerülsz a sztori bizonyos pontjain. Beszélhetsz velük, befolyásolhatod őket, talán még közös kvesztekre is mehettek együtt és megváltoztathatod az útjukat a játék során.

    • Előfordulhat hogy a kalandozó kedvű NPCk kipucolnak egy Dungeont elorozva azok kincsit, mielőtt mi felfedeznénk azt?

    Nem, úgy állítottuk be őket, hogy ne tevékenykedjenek azokban a cellákban, hogy ez ne fordulhasson elő. Habár mindez valósághű lenne, de szerintünk egyáltalán nem szórakoztatná a játékost. Van néhány kalandor aki veled együtt vagy épp veled párhuzamosan zsákmányol egy barlangban, de ahhoz neked is ott kell lenned.

    • Befolyásolják az NPCk érzékelőképességét a rossz látási viszonyok illetve az erdő növényzete?

    Ha ezt arra a képességükre érted hogy észrevegyenek/detektáljanak, akkor igen.

    • Észlelik az NPCk bizonyos tetteidet, tesznek rájuk megjegyzéseket?

    Igen, gyakran.

    • Mit tartotok a legnagyobb előrelépésnek a mágiarendszerben, milyen skill-perkek járnak a 6 különböző mágiaiskolával? Magasabb szinten változik a varázslatok hatékonysága? Miként optimalizáltátok a mágiarendszert, hogy egy varázsló ugyan olyan erős lehessen mint egy tolvaj vagy harcos? Még mindig olyan gyorsan fogyasztja egy varázslat a mágus Magickáját mint a morrowindben?

    A legjelentősebb újítás szerintünk a fizikai motor beépítése a mágia rendszerbe; a telekinézistől kezdve az egyszerű tűzlabdáig. Szintén lényeges a Script Effect amilehetővé teszi, hogy több hatást linkelj egy-egy szkripthez. A mágia perkek szerepe leginkább abban van, hogy erősebb és több varázslatot tudj produkálni. Hatalmas munkát fektettünk az összes karakterosztály optimalizálásába. A spell pontok egész rendszere újra lett optimalizálva és a morrowind számai nem sokat számítanak az oblivionban.

    • Hogy néz ki a Nekromatizmus? Az újjáélesztett NPC simán feléled vagy esetleg zombi lesz belőle? Játszhat az ember Necromancer osztállyal a kezdettől fogva? Újjáéleszthetem a katakombákban található csontvázakat? Az újjáélesztett NPCk szimpla alacsony szintű NPCk lesznek vagy NPC típusról „creature” típusra változnak, mennyi ideig maradnak életben?

    A felélesztés varázslat életre kelti az NPCt, de azok csak vázai lesznek korábbi önmaguknak. Az NPC felemelkedik a földről, lebeg egy kicsit majd visszaereszkedik a földre, hogy szolgáddá válva rátámadjon ellenfeleidre. Az NPCk teljes (eredeti) életerővel térnek vissza.

    • Az E3 videókban látható Persuasion (győzködés) nagyon könnyűnek tűnik, ez a többi NPC esetében is így van?

    A győzködés minijáték teljesen megváltozott az E3 videó óta. Mostmár sokkal inkább mint egy játék funkcionál. Hasonlóan a korábbihoz most is egy kör alakú felületet használunk ami 4 részre van osztva a 4 típusnak megfelelően. A megjenése egész más és teljesen animált lett. A 4 negyed különböző nagyságú ékekkel telítődik. Az ék nagysága a tetted hatékonyságát jelképezi. Ha kisebb éket választasz , kisebb hatást érsz el, ha nagyobbat akkor a hatás nagyobb lesz. Az NPC viszonya lassan, folyamatosan csökken eközben, tehát ne húzd túl sokáig a dolgot. Értelemszerűen ez a mérce feljebb illetve lejjebb megy attól függően hogy általa kedvelt illetve nem kedvelt dolgot csinálsz (dicséret, dicsekedés , vicc, kényszerítés). Tetteid hatékonysága illetve, hogy mennyire „telített” a választott ék a beszélőkédtől függ (Speechcraft skill).

    • Van bármilyen kraft az Oblivionban (alkimián kívül) ?

    Nincs.

    • Tudjuk az állatokat befolyásolni a Beszéd szkillen keresztül?

    Nem.

    • Megtalálható a levitáció varázslat formájában?

    Nem.

    • Van bármilyen válasz a Dwemer rejtéllyel kapcsolatban?

    Nincs.

    • Eljönnek a sárkányok, hogy segítsenek a Brodalomnak a szükség idején?

    Nem.

    • Változni fognak az évszakok, lombot, színt váltanak a növények, esetleg befagynak a kisebb tavak vagy melegebb ruhát vesznek fel az NPCk télen?

    Az évszakok nem változnak vizuálisan a játék során. A különböző területek különböző éghajlattal és megfelelő időjárással rendelkeznek.

    • Mondanátok valamit a víz jellemzőiről? Például ténylegesen mozgó folyók, hullámok amik a tényezőknek megfelelően viselkednek. Állíthatóak ezek a tulajdonságok szkripteken keresztül?

    Különböző típusú vizek vannak, de egyikük sem mozgat illetve befolyásol ilyen módon téged, inkább csak látványosság. Az editor egy külön része foglalkozik a vízzel, hogy megalkothasd saját vízeffektjeidet. A vízesések csodálatosak. (itt megjegyzem, hogy korábbi infók alapján nem a morrowind szerú 0 szintes víz lesz, tehát találhatunk tavakat illetve folyókat magasabb területeken is.)
    -Ezen interjú későbbi részében szintén választ kapunk ezekre: tárgyak reálisan viselkednek a vízben, elsüllyednek, lebegnek stb. a folyók nem „foylnak” de a víz aktívan hullámzik például a vízesések közelében. – de ezeket egybeírom most ezzel a résszel.

    • Tükrözi a víz a környezetet, a fákat illetve a füvet?

    Igen tükrözi a tájat, tehát látszanak a hegyek és az ilyenek a vízben. Szintén tükröz távoli objektumokat, városokat például láthatod a hatalmas birodalmi tornyot tükröződni a környező vízben. Fákat és a füvet nem tükrözi. Tükrözni valamit lényegében annyit jelent, mintha kétszer renderelnéd. Éppen elég a gépnek ezeket egyszer megtennie 8) .

    • A vámpírizmus kapcsán; a vérszívás még mindig valamilyen elnyelő varázslaton keresztül történik vagy van animáció? Magáról a fertőzésről; még mindig gyógyítható? Mennyire elterjedt az NPC populáció közt? Terjesztheti a játékos a „kórt”?

    Kiszívhatod az alvó NPCk vérét, és igen van animációja. Van gyógymód rá. Nem lenne helytálló azt állítani hogy ez elterjedt Cyrodillban de egészen meglepő helyeken találkozhatsz majd vele. Legyél nagyon óvatos ha csatába keveredsz eggyel mert nem csak az elképesztően nagyhatalmúak bírnak a láthatatlanná válás erejével, amit bármikor használhatnak harc közben , hogy eltűnjenek a szemed elől aztán a hátad mögött megjelenve rádrontsanak.

    • Látható a lábunk 1st person módban ?

    Nem.

    • Említették hogy a játékban lesz fizika-alapú telekinézis, azonban azt is, hogy a dobott tárgyak nem sebezenek.

    Az ellenfelek nem sebződnek a dobott tárygak által. Ez sok sok fejfájást okozna a játékosnak - igen könnyű véletlenül elrepíteni valamit egy asztalról…

    • A pénzért letölthető rendszeresen megjelenő modokról. El tudnátok mondani az elhatározás okait, filozófiáját?

    Teljesen máshogy közelítünk mint a Morrowind esetében. Azt akarjuk, hogy sokkal rendszeresebben , magasabb szinten hozhassuk ezeket el nektek és ehhez szükségünk van bizonyos erőforrásokra. Az, hogy minimális díjat számítunk fel ezekért teszi ezt lehetővé. Ingyen csinálni ezeket nem nagyon volna a dolgozóknak kedvük. Nem szerettük ahogyan ez eddig működött ezért meg akartuk változtatni, és jobban csinálni. Csakúgy mint a játék, ha egy ember úgy gondolja hogy érdemes akkor megveszi, ha nem akkor nem.

    • Kihatással van ez az új rendszer a jövőbeli kiegészítőlemezekre?

    Nem, semmilyen formában.

    • Azt tudjuk hogy a varázstárgyak készítése a Mágusok céhének kiváltságos perkje, mi ez a kiváltság mondjuk a harcosok a tolvajok céhe vagy a Dark Brotherhood esetében?

    Minden céhnek megvan a saját bázis szerűsége ami céhspecifikus szolgáltatásokat nyújthat. A játékos vásárolhat felszereléseket illetve tréningezheti magát ezekben. A tolvajcéh például árusok egész hálózatát működteti akiknek a játékos eladhatja lopott holmijait. A legmagasabb szint elérése egy céhben különböző előnyökhöz juttathat pl. bizonyos pénzösszeghez vagy felszerelési tárgyakhoz juthatunk havonta vagy egy ?kifejezetten kveszt specifikus tárgy használatának joga?

    • Tudjuk, hogy a legmagasabb rank egyik perkje, hoyg újoncokat toborozhatunk illetve előléptethetünk tagokat. Lehetőségünk van ezek ellenkezőjére; kirúgni illetve visszafokozni tagokat?

    Nem, és nem mindegyik céh kezeli így a tagsági rendszert.

    • Lesz forgalom az utakon a városokon kívül illetve közt?

    Igen láthatunk NPCket utazni a környező utakon. Az őrök szintén rendszeresen járőröznek az utakon ami kicsit trükkösebbé/nehezebbé teszi a városon kívüli gaztettek elkövetését.

    • Van bármilyen szállítható tároló, pl. zsákok?

    Nem, nincsenek.

    • Van tényleges, igazi következménye a tetteinknek a játék folyamán? Tudnátok egy példát mondani?

    Ez a kérdés annak a függvénye, hogy miként határozzuk meg a „ténylegesség” fogalmát ebben az értelemben. Határozottan, a fő történeti szál teljesítése hatalmas hatással van a játékvilágra, aminek különböző jelei vannak szerte a birodalomban. Több kveszt van ahol morális választás elé kerülsz. Például egy őr sztorijának hiszel egy polgáréval szemben aki azt állítja hogy az őr korrupt. Korábbi döntések szintén kísérthetnek. Van egy pont a történetben, amikor seregeket kell irányítand Cyrodill házainak mindegyikéből, hogy egy bizonyos csatában segítkezz. Hogyha korábban feldühítetted őket vagy olyat tettél, ami nem tetszik nekik, akkor megtagadhatják a segítséget.

    • Át”szerpjátszatjuk” magunkat a dialógusokon, értsd: vannak különböző dialógus opciók amik megfelelnek a különböző karaktertípusoknak? Valamiylen dialógus-fa féleség van?

    Sokkal több lehetőség van a párbeszédekben, mint a morrowindben volt. Átlagos párbeszédekben a karakterekkel még mindig szeretjük a téma listát, de ügyelünk rá, hogy ne legyenek olyan hosszúak és unalmasak mint a MW-ben.

    Fordította : PTW
  • HellWolf
    #1770
    Nem akartam én itt vitát nyitni, csak elmondtam a véleményem. Nincs olyan új játékkonzol, aminek az első szériájában ne lenne hiba, ez természetes (Illetve az is természetes, hogy valakik fanyalognak és rosz hírét keltik az adott konzolnak). De ha már itt tartunk, ki hallott olyan konzolról, amit a leköszönése idején (kb 5 év után) azzal vádolnak, hogy mennyi baj van vele, lefagy, stb? Én ilyet nem nagyon tudok. Főleg mostanában már nem. De mint mondtam, nem az első szériából kell venni. Ha viszont átlépünk PC-re, azért ott is volt olyan, hogy új processzorokat visszahívtak, mert hibás volt a széria.
  • j0nNyKa
    #1769
    es ezt te honnan tudod biztosan ?
    mi van, ha csak egyszeruen okosabb nalad, mivel o tenyekre alapoz
  • Thanatos
    #1768
    ott a pont :)
  • reménytelen
    #1767
    Ha olyan helyen melózol, az mindig pozitív irányba lendíti az ilyen dolgokat...
  • HellWolf
    #1766
    Egyrészt ez csak kamu (ilyen helyen melózom) másrészt meg hülye leszek az első szériából venni.
  • reménytelen
    #1765
    Hát, ha nem zavar, hogy kéthetente új Xbox 360-at kell venni a magas meghibásodási és lefagyási arány miatt...
  • HellWolf
    #1764
    Én valószínűleg Xbox 360-on fogom ezt tolni. Semmi kedvem egy vadi új gépet venni.
  • Thanatos
    #1763
    énis megvagyok az enyémel csak nincsenek illuzioim :)
  • Thanatos
    #1762
    énis megvagyok az enyémel csak nincsenek illuzioim :)
  • Zsolo007
    #1761
    Valóban....
  • Esrohnoil
    #1760
    Nekem meg 1G-s p3-om van és meg vagyok vele elégedve. :P :D
  • Thanatos
    #1759
    jah és még annyit hogy 4 évvel ezelött a 512 volt a normál és a fullextra az 1giga, 2 giga max szervergépekben ..., és nem azért mert nem volt rá pénze hanem mer tnem volt értelme ugye akkori viszonylatban..., ez oylan hogy akinke sok a pénze ma is vehetne a gépébe mongyuk 8 gigát de mgése vesz emrt értelmetlen mert nem fog tőle jobban futni semmi sem mer tnem az a szűk keresztmetszet ugye... (és egy játékfejlesztőröl hagy feltételezzük azért hogy ilyen téren a földön mozog és nem dobálja ki az ablakon a pénzét 0 hülyeségre...)
  • Thanatos
    #1758
    én nem lasókategóriát írtam hanem közép-gyengeközép kategóriát amire a válaszom igen... nekem 3ghz-s p4van (northwood) 1giga ram, 9800pro és bizony 1024-nél feljebb nem sok midnent futtatok ésált közepest beállitások csak néha a max..., a leggépigényesebb gameknél meg jó esetben közepes beállitások rosszban méglejebbb... (és antialiasingot gyk soha nem hazsnálok új gépeknél mert egyszerüen tul sokat nyom le fps-ből...)
    namost oblivion akár merről nézed a hagyományok alapján se nem lessz egy rossz grafikájó game és senem kis gépigényű..., tehát ha még tényleg enyire maxot vett volna akkor is nehezen hihető... (az rd ramot meg kétlem..., mégha nem is sokat változtat a dolgon, tudniillik a programozok nem milliomosok a közhiedelemmel ellentétben :) )
    arról nem is beszélve hogy kareszra dated-et irt ami azért elég tág... lehet az ekvesebb 9800-nál is akár ha nagyon kötekedni akarnék :)
    a marketingre visszatérve meg hogy ellenörzöd le hogy tényleg olyan gépe van? tényleg ugyfut, etc..., nem azt mondom hogy hazudik, de esetleg féligaságokat mond..., és jobb megszokni hogy egy jólmüködő marketinggépezetben (és szvsz az oblivionak ilyen van, elég nagy név ehez...) nincsenek véletlen kikotyogott információk, olyan magányvélemények ami nem előre "jóváhagyott" etc etc...
    szóval az hogy ő mit irt lehet hogy igaz de lehet hogy a marketing pl az adatok szépitgetésében rejlik...
    meg ismétlem, ha tényleg igy lenne még egy bétánál is komolyan gondolod hogy nem rohantak volna már az összes újsághoz világgá kürtölni a csodás alacsony gépigényt jó grafnál? (mert a bétához képest max csökenhet a full gépigénye, nőni ált nem nagyon szokott..)
  • Zsolo007
    #1757
    Tévedni teccik. Csináltam egy kis ríszörcsöt :). És meglepődtem, hogy odakint mi volt. 2002 első negyedévét vettem alapul hiszen 4 évet mondott. Intellel számoltam, mivel az illetőnek van pénze, hiszen egy jól menő cégnél dolgozik, tehát vehet csúcsot. Igaz amit mondok az elég erősen spekuláció, csak nagyjából futottam át 2002-es cikkeket, szóval lehet pontatlanság, de kb. így nézhetett ki akkor a gépe mikor megvette: P4es alaplap, olyan ami a későbbi Northwood magosokat is támogatja. Ebbe egy 2Ghz-es (minimum) proci. NAmost két lehetőséggel állunk szemben: akkoriban még létezett az RDram, nehéz volt beszerezni, de létezett. Igaz ahogy most nézem, inkább nyár fele lehetett inkább, de feltételezem hogy 1. negyedévben is volt elérhető odakint. Nah ez drága multaság, de tekintve a pénzügyi helyzetet lehetséges. Szal RDramos rendszert vett. Ez elég brutális erőt ad a rendszernek. Mondjuk vette belőle 1 gigát. Másik lehetőség, hogy valamilyen DDRes rendszert vett (személy szerint kétlem), ebben az esetben DDR266-os, max. DDR333-as(kétlem) memóriák mehetnek bele. gef4es széria mégcsak kijövőben volt, de ha már feltételeztem a rambust, akkor feltételezem ezt is :). Tehát akkor vett egy Gef4600-asat. Jah, akkoriban még csak AGP4x-es volt!. Szal ha vett egy ilyen akkoriban csúcsnak számító gépet, akkor ehhez képest minimális fejlesztés valóban (és tényleg nem nagyon kéne fejleszteni ezt) nem más mint egy vid. kari csere, tehát mondjuk vett bele egy 9800XT-t később. És valószínű ez van neki most is.

    Tehát: Most kb. így nézhet ki a gépe: 2-2,5 Ghzes northwood (ha jól tudom ebben még nem volt HT), 1-2 giga ram(vagy DDR, vagy RDram (értelemszerűen ha RD az sopkat nyom a latba)), 9800XT.

    Szal itt a gépünk. ÉS ezen simán el tudom képzelni a leírása szerinti futást.
    Felteszem a kérdést Thantos, ez egy alsókategóriás gép? :)

    Várom a reakciókat, de kiemelném, hogy [b]nem szeretnék vérremenő hardwarevitát indítani!!!
  • Seth
    #1756
    ja, minimális fejlesztés: felállított az egyik feleslges szobájába egy szuperszámítógép parkot....
  • hapi
    #1755
    Nem kell találgatni!
    Aki látta az előzeteseket az tudja:

    Ilyen grafika és fizika valamint a hatalmas térkép és radiant AI, nem fog könnyen futni.
    Csodák nincsnek. Vannak jól leprogramozott dolgok de ide csoda kéne. Ennyi.
  • Thanatos
    #1754
    azt mondta hogy 4 éves gépe van minimális fejlesztéssel csak..., akár merről nézed 4 éves gép ha akkor a top gép is votl akkor is mamár egy közé vagy ygenge közép kategória...
    ha ezt összerakod azzal hogy " hivatalosan nem modnhat gépigényt" (ami ha nagyon picit gondolkozol akkor tudod hogy aztjleneti hogy nem lesz ekvés mert ha már csak ugy tünik hogy alacsony gépigény lessz mint ahogy állitja már rég eldicsekedtek volna vele...) rájössz hogy marketing szöveg..., mongyuk eleve pont ahogy modnod nem monthat ezt emg az, gyk amit a amrketingesek a szájábaadnak azt modnhatja :) mongyuk ez ált igy szokott lenni hogy akármilyen hangvételben meg helyen is szólal meg egy fejlesztő az tuti hogy már marketing, mráha kicsit is normális projectról van szó kellő reklámmal, hype-al etc... (mivel ugye ilyen esetben nem hagyák hogy azt mondjn amit akar hanem csk azt amivel a maximális hatást érik el mint jelen esetben is :P)
  • Zsolo007
    #1753
    a léynege kb hogy a hűde hűde szar gépen is maxon megy és igy emg ugy de egyebet nem modnhatok....

    Ő nem azt mondta hogy hű de szar gépe van, ne túlozz :)

    Egyebet meg azért nem mondhat, mert hivatalosan nem mondhat gépigényt... Mondjuk kíváncsi lennék rá hogy ez miért van.
  • Thanatos
    #1752
    ovlasd el...
    a léynege kb hogy a hűde hűde szar gépen is maxon megy és igy emg ugy de egyebet nem modnhatok...
  • Zsolo007
    #1751
    Ebben mi a marketing?

    Az hogy aztmondja: Nem kell neki atomerőmű, nem kell szarni, vedd meg. Megveszed. És mégiscsak atomerőmű kell neki? :D Hát csavart egy marketing.
  • Thanatos
    #1750
    marketing...
  • Zsolo007
    #1749
    Sosem volt az, csak bízni kell
  • reménytelen
    #1748
    Akkor nem reménytelen... (talán menni fog a gépemen... talán maxon)
  • Zsolo007
    #1747
    Bethesda fórum, egyik fejlesztő kommentje:
    Megerősíti azt amiről korábban elég komoly viták folytak, hogy nem kell ide atomerőmű :).

    I have one of the oldest systems here at work. Its about 4 years old and has only had minor upgrades since then. I tested today with EVERYTHING turned on and maxed out. I didnt think it would do it, but it worked. And yes, it was higher than 1024x768 on a fairly dated card. Extremely beautiful. I do recommend something better than what I have here for "complete" enjoyment, but by knocking down some of the bells and whistles (and there are MANY options to play with), it is still a great time while being pretty.

    I would love to share my actual system specs with you all to compare, but that is a no go. Hopefully, you can take my word for it with what I COULD tell you, so that you know that you dont have to get a 2nd job flipping burgers just to buy new gear. New gear helps and allows Oblivion to shine in 100% of it's visual glamour, but lower specs dont mean you cant enjoy it and have a lot of goods at the same time.

    Relax, you all will still be surprised. I am still in awe that it can run as well is it does and still look insanely beautiful. :)
  • PTW
    #1746
    Ők 2006 első negyedévét/kora 2006 -ot mondanak, ami PÉNZÜGYI negyedévekben nézendő. Azthiszem április ennek a vége (valameylik fórumban le volt írva de most lusta vagyok kiguberálni)
  • Thanatos
    #1745

    ennél rosszab év rpg szempontbol soha ne legyen :)