41716
  • Lord Zax
    #1879
    /off
    Miért is égnék? Mint mondtam már szinte mindenhol ezeket irták, és joideig a hiv forumon is. Az az égö hogy vitatkozol ilyenen hogy kinek van igaza...

    /on
    Egyébként azt lehet már tudni hogy miket szedtek még ki? Ha igaz amit olvastam, mert ezeket is ganmer ujságokban olvastam.... Akkor kiszedték a levitáciot, repülést, a távközlekedést is. (simán lehet ugrálni a városokbol/ba, egy kattal.)
  • DonnieBrasco
    #1878
    A kardozásra nem reagálva, egyetlen óriási baklövésed (és ebből származik az összes, valamint a trollkodás is): szerinted a magyar bulvár gamer honlapok a hivatalos forrás.
    Szerintem meg a www.elderscrolls.com fóruma, ott is Gavin Carter, Pete Hines és Todd Howard nyilatkozatai.
    Kicsit továbbgondolva: ha nem értesz valamihez, ne okoskodj róla!

    Csak ezt az egy dolgot megérted, és a jövőben sok kellemetlenségtől és önégetéstől (szájbólsegg csinálás) kíméled meg magad.

    /case closed

    DB
  • Lord Zax
    #1877
    Üdv!
    Bocs hogy csak most irok, de van aki dolgozik is nemcsak egész nap a gép elött ül..
    Primitiv a kötözködésed, ha nem tetszik egy post ne olvasd el, nem neked irtam.
    1. ez egy szabad forum, mindenki olyan hülyeséget ir amilyet akar. Mindenkinek meglehet a saját magánvéleménye.
    2. a vitát te kezdted hogy beszolsz, és direkt belekötsz minden szoba. Ezt nevezik Flame-nek és az ilyeneket jobb helyeken kib***k egyböl.
    3. én ezeket hivatalos forumokon olvastam, és onnan vettem az infokat. Nem saját magamtol találtam ki. Az hogy te máshol mást olvastál nem az én gondom.
    Többek között Gamestar, Hardwired, és hivatalos oblivion forumokrol.
    ha érdekel irj pm-et szivesen elküldöm a linkeket.

    Nem kivánom a vitát folytatni, bár gondolom te ugyis fogod, mert sérti a becsületedet, és nemfogod fel hogy semmi értelme.
    Egyébként egy szoval sem irtam hogy a játék emiatt sz@r lenne hogy rondább lessz, csupán csalodás lesz. Neked ha jobban bejön játszál nyugodtan 15 éves játékokkal, de én nem azért vettem egy félmillios gépet hogy ne tudjam kihasználni.
    Mindenesetre várom hogy megjelenjen, majd kiderül minden, kinek lessz igaza.
  • Árnyvadász
    #1876
    Szerintem ez be is fog igazolódni, amikor már játszunk vele. Én erre a játékra úgy tekintek: A valaha elkészült legjobb, amit PC-n kiadnak! És hogy miért írok le ilyet?

    Egyrészt azért mert régóta játszom már, és a sorozat elődeiből levonva a konzekvenciákat és az össz számítógépes játékipar termékeit felidézve amit nyújtanak és összevetve azzal amit az TES sorozat ad, egyfelől nem igen lehet kétség.

    Másrészt pedig azért, mert a HAVOK nagyon egyedi játékélményt nyújt, a látványvilág önmagért beszél és a Radiant AI is olyan elem ami kétségelosztó lehet a trollok szemében, de inkább sokakat írok.

    Arról a fentebb említett dologról (ha valakinek nem jött le) azaz a SZABADSÁG érzetéről és a megkötésektől mentes játékmenetről pedig én úgy hiszem nehezen lehetne bármi is jobb. Lásd: CSŐFPS, ÜTÖM-VÁGOM-HENT-RPG és a többi...

    Na és amiatt mert: FPS nézőpontű (hisz így lehet legjobban beleélni magunkat a játékba) és RPG (valódi RPG!) a játék. Márpedig egy RPG, még ha a gyagyibb fajtából is van, akkor is többet tud adni egy szimpla felülnézem a hősőm és osztok (TPS), vagy szembelátom és zúzok (FPS) vagy akár nagyonfelülről nézem és egerezek (RTS) játékoktól, bár ez már a stílusok keverése az igaz, de ha értitek miről van szó (lassan én már nem :D) akkor helyben vagyok/vagyunk.

    Szóval én mindenképpen megkockáztatom azt, amit a Bethesda már elhintett itt ott az infókban, hogy ők olyan játékot akarnak készíteni, amit szó szerint szinte minden játékos valamilyen formában, uton-módón meg fog ismerni, ki fogja próbálni (előbb-utóbb) vagy hajnalokig fog játszani vele, vagy végsősoron rabja lesz, illetve van egy lépcső még felefele: Már az! :)

    Kicsit olyan játékot akarnak alkotni ami népszerűsége (persze előre, jövőbe beszélek, nem tények tehát, de erős megérzés öreg medverókától, azaz tőlem) ismertsége által akár olyan nagy név is lehet mint anno a DOOM. Egyszerűen még annak is volt fogalma ez utóbbi játékról aki még csak nem is próbálta ki. Na remélem ez is érthető volt, mire akartam ezzel utalni.

    Remélem a játék lehető legnagyobb sikereket éri el, mind eladásilag, mind elismertségileg és mind ismertségileg. Bethesda ezúton is köszönjük, hogy lesz újabb rész (bár tudom ezt nem olvassátok :) és várjuk hűen ahogy eddig is, na mondjuk ki: A DRÁGASZÁGOT!!!

    Nahh annyit írtam, hogy ideje elszompolyogni :D
  • DonnieBrasco
    #1875
    Worthplaying's most anticipated games of 2006

    :)) és ez "all platforms"!

    DB
  • DonnieBrasco
    #1874
    Valamiért nekem a cdgalaxis.hu nem jön be...
    Mondjuk nem is kell mert itt kint rendeltem meg, de akkor is fura.

    DB
  • Árnyvadász
    #1872
    Én már megrendeltem az alap és a CE változatot is,a CDGalaxistól. Persze értelemszerűen a CE-t veszem meg, csak amikor még az előrendelés első fázisa volt, akkor csak alap változatra lehetett leadni azt.

    Látom megy a vita rendesen :)

    Jakuza szerintem ezt Te sem gondolod komolyan! PTW, DB és persze PiszkosFred egyértelműen leírta mi az ábra. Meg sokan mások :)

    Persze felőlem vitázhattok, legalább van mit olvasni :D
  • [Jakuza]
    #1871
    http://www.cdgalaxis.hu/elorendelheto.php

    Persze ez meg azelott volt mielott nem futottal sirva a mamahoz. :P
  • DonnieBrasco
    #1870
    Valaki itt írt korábban valami magyar helyről... cdworld vagy mi - talán ott lehet előrendelni? Nem emlékszem pontosan, még a troll-támadás előtt volt.

    DB
  • [Jakuza]
    #1868
    HW cikk:

    Elder Scrolls Oblivion: HidegZuhany
    (RPGDot) Az E3 alkalmával bemutatott Oblivion videók isteni szuperül néztek ki. Gyönyörű fények, árnyékok és HDR csillogott pompázatosan. Mindenki elalélt a látványtól. Nemrég az X360 kiállításokon azonban nagy ledöbbenést okoztak a most decemberi változatból bemutatott videók, mert a Bethesda - gyenge kifogással -, kivette a szuper effekteket a játékból: "Áh ez csak a decemberi változat, kikapcsoltunk pár árnyékot, de nyugi, benne lesznek a végső játékban."

    Kööhh.. esetleg egy X360 kiállításon nem kéne az E3 alkalmával beharangozott és agyondícsért, agyonajnározott szuper effekt-tüzijáték esővel előnyomulni? Csak már az eltelt időt felhasználva az E3 változathoz képest szuperül optimalizált 3D motorral dicsekedni? NEM! A Bethesda nem dicsekedett, és valószínű, hogy menjen végre akadás nélkül Xbox360 konzolon az Oblivion, kivette az E3-on istenített effekteket. Persze, hogy most már megy az Oblivion gond nélkül. Kissé viszont úgy néz ki, mint egy enyhén felsuvickolt Morrowind.

    Nem tudhatjuk a jövőt, de azért a múltat ismerjük. Molyneux folyamatosan növő fákról és egyéb ámító finomságokról beszélt a Fable esetében. Semmi nem lett belőle, csak gyenge magyarázkodás. Aztán itt fityeg a STALKER, égen felette baljós felhők tornyosulnak. Amott meg a másik sarokban, haláltusájukban vonaglanak az előzetesen istenszupernek bemutatott KREED és fantasztikus valósidejű rendergrafika minőséggel beharangozott New World Order játékok - piacra kerülés időpontjára - már felismerhetetlenségig elszenesedett hullái.


  • PTW
    #1867
    Már fel akartam dobni tegnap a témát.

    Én előrendelném a collectors Edition-t de igazából egy osztrák oldal kivételével, ahol 21 ezer forint szinte semmilyen európai online store oldalán nem láttam még. Hivatalos fórumon is megy ezen a szenvedés...
  • DonnieBrasco
    #1865
    Nyugalom, van moderátor is a világon (köszi, gyors volt! :)
    Mielőtt még hagynátok magatokat hintába tenni.

    Visszaevezve a civilizált vizekre... preorder valaki? :)

    DB
  • PTW
    #1864
    Jó isten, te konkrétan szót sem érdemelsz, ez volt az utolsó hozzászólásom, megvárom amíg elkotródsz innen és majd visszanézek, ha az értelmes emberek hozzászólásit lehet olvasni.

    -az nem conceprt art hanem SCREEN SHOT
    -a két kép köztöttamiről te beszélsz 2 nagy különbség van:
    1.- az egyiken van shadow a másikon nincs
    2.-különböző beállítások mellett készült a két videó..

    de hiába mond neked bármit az ember mert annyira egyszerű vagy mint a bot és nem vagy képes felfogni
  • Zsolo007
    #1863
    Igazad van . Részemről is vége.
  • DonnieBrasco
    #1862
    Fogjátok fel unaloműzőnek, amúgy /ignore :)

    Vegyétek észre, hogy NEM A VITA TÁRGYA a lényeg, hanem maga a VITA! Szánalmas, de van akinek ennyi jut.

    DB
  • PTW
    #1853
    nem tudom pontosan melyiket kéne lefordítani de azért leírom ismételten amit kb 20 hozzászólással ezelőtt megtettem:

    #1814 -kathode szintén elmondta: a játék ugyanígy fog kinézni, semmilyen árnyék sincs, 2004 es shot , mégis olyan gyönyörű hogy az már fáj.. kell több? nekem nem!

    ez az egyik..

    a másik.. ha mondjuk nem a hardwiredet, meg az ilyen szenny gamestar és hasonló oldalak nevetséges nem hivatalos forrásból származó pletykáit olvasod hanem mondjuk esetleg a hivatalos fórumot ÉS más olyan fórumokat ahol a fejlesztők rendszeresen hozzászólnak egy-egy témához, akkor már rég tudnád, hogy mi a helyzet:

    -a játékban az OBJEKTUMOK ÁRNÉYKAIN kívül semmit sem vettek ki (kizárólag grafikáról beszélünk)

    -ugyanúgy megvan az összes "csilli-villi" effekt

    -szerintem 1-2 emberen kívül, azok akik tényleg tájékozódnak a játékról, mind tudja már, hogy a német videó MEDIUM beállításokkal készült, alacsony texturaminőség stb. mellett effektek nagy része nélkül

    "..Gyönyörű fények, árnyékok és HDR csillogott pompázatosan....
    mert a Bethesda - gyenge kifogással -, kivette a szuper effekteket a játékból"

    na ők pont ugyanannyit tudnak mint a többi tájékozatlan ember, csak sajna ők ezt közhírré is teszik (HW)

    lényeg a lényeg, hogy nem nyivákolni kell hanem normálisan utánanézni a dolgoknak és csak azután kijelenteni mert így amit az ember eléraz csak annyi, hoyg hülyét csinál magából és segget a szájából.

    annyira vicces hogy az emberek nagy része mindíg talál valami fikázni valót (általában ezek azok akiknek az oblivion csak egy jól kinéző játék a sok közül). H benne lenne a full árnyék rendszer akkor meg azon hőbörögnének teljesen felháborodva, hogy nem megy az ő gépükön. Hála istennnek a Bethesda nem ezeknek a játékosoknak csinálja a játékait illetve az obliviont.

    -nem akartam személyeskedni. akinek nem inge ne vegye magára
  • Zsolo007
    #1852
    Előtte is soft shadow volt..
  • [Jakuza]
    #1851
    Ja lecsereltek soft-shadowra. :P
    Bravo. :P

    Our initial shadow tests were done using cube maps on every surface, but after extensive testing we found them to be too slow overall to use as a general solution. We have switched to doing single shadow maps directed at characters. The system supports full self-shadowing and we do multiple samples and depth comparisons to provide a soft-shadowing effect.
  • Zsolo007
    #1850
    LOL.
  • reménytelen
    #1848
    Van egy javaslatom. Látogass el az www.oblivionhq.hu-ra, és szavazz a második opcióra!

  • [Jakuza]
    #1847
    Mar bocsi de az annak mi koze van a forumon zajlo esemenyeknek ?
    Az csak arra hivatkozik, hogy ezeket a megjegyzeseket tette a Beyond3D interjuban.
  • DonnieBrasco
    #1846
    "Megigertek, hogy benne lesz a HDR vagy nem igertek meg ?"

    Megígérték. Benne is lesz - (ja, hogy tudni kéne angolul....:)

    "Kivettek az arnyek, feny es egyeb effekteket vagy nem vettek ki ?"
    Nem vették ki. Egyes tárgyak árnyékeffektjeit vették ki, ez is benne van az interjúban. A játékosok és a fák soft shadowját, valamint a falak/dungik atmoshperic shadowját nem bántották.

    Csupa megtortent hulyeseg. :P

    "Amugy mit forditsak le neked egy forumban zajlo vitabol, ahol egy keszito nevet nem latom ?"

    Gavin Carter hosszászólásai vannak beollózva az általam beadott linkben, le is van írva...

    Ez gyenge volt, tudsz te jobbat is!

    DB
  • Zsolo007
    #1845
    ahol egy keszito nevet nem latom
    Tessék:
    Anyway, Gavin "kathode" Carter have made plenty of comments regarding the shadows. First is a comment from an interview with Beyond3D
  • DonnieBrasco
    #1844
    Egyébként a Betrayal at Krondorral is imádok a mai napig játszani, pedig (úristen!) nincs benne dynamic fullscreen soft shadow, a max felbontása (úristen!!!) 640x480 (vagy még kevesebb?),és az ellenfelek, valamint a játékosok a csatákban (úristen!!!!!!!!!!!) sprite-ok!!! :))
    Szóval mégha csúnya is lenne az Oblivion, de minden más ígéret beteljesül (vagy csak akár nagy részük), már tuti hogy jó játék lesz, OBJEKTÍVEN. Így persze a trolloknak nehéz belekötni, de hálistennek jött ez az optimalizációs műbalhé, úgyhogy van fogódzkodó. Nem baj, engem szórakoztat a küszködésük :)

    Az nem gáz, hogy multi se lesz?

    DB
  • DonnieBrasco
    #1840
    A többiek kedvéért most nem alázlak rommá azzal hogy tényekkel egyenként megcáfolom az összes hülyeségedet, meg mert úgyis tudják.
    Inkább megvárom míg megjön a pre-orderem, és szenvedek majd kutyául.
    Ugye futhatok majd hozzád sírva? :P

    DB
  • [Jakuza]
    #1839
    Egy nem en irtam a cikket, ketto, le van irva benne, hogy kivettek az az effektet is csak elkene olvasni rendesen a idezojellek kozti szoveget.

    ...Gyönyörű fények, árnyékok és HDR csillogott pompázatosan....
    mert a Bethesda - gyenge kifogással -, kivette a szuper effekteket a játékból
  • reménytelen
    #1838
    Az E3-as videó arra volt jó, hogy lássuk, meg tudják csinálni, ha akarják...
  • [Jakuza]
    #1837
    Inkabb te vagy a troll ahogy nezem. :P
    Es miert kuldesz mast el innen valahova ?
    Ez nem egy nyilvanos forum ?
    Amugy milyen mubotranyrol beszelsz ?
    Kivettek, vagy nem vettek ki ?
    Megigertek anno, hogy benne lesz vagy sem ?
    Attol, hogy te meg istenitted a jatekot es akar kotont is huzhatnak a fejedre a keszitok Oblivion felirattal az a te egyeni nezeted, de nekunk nem kell elfogadni, mint ahogy neked sem mas nezeteit.
    Mi ugy latjuk, hogy ez nemvolt szep huzas, te azt a nezetet osztod, hogy neked mindegy.
    Amugy a meglatasom, hogy mas van a hatterben, pontosabban az Xbox360.
    Ugye beharangoztak nagy dirrel-durral a nextgen konzolokat, hogy mennyire jobbak lesznek a mostani PC-knel.
    Viszont mit szolna mindenki, ha mar a kiadasuk utan sem kulonbozik semmiben egy PCs jatek.
    S mivel a penz termelest a konzolok hozzak igy aztan, kicsit tesznek rola, hogy a regi hir igaznak bizonyuljon.
    Amugy a kepeken tisztan latszodik, hogy nem csak a fenyek es az arnyekok valtoztak meg, hanem a texturak minosege is, a falakon tisztan latszik.
    Es kitudja meg milyen effekteket szedtek ki belole.
  • Birdwatcher
    #1836
    Affrancba lebutították, pedig már elloptam a NASA-tól egy rakás gépet hogy tudjak játszani az Oblivionnal :D Most akkor adhatom el őket és a régi gépemen játszok majd vele, ez kész katasztrófa, asszem megyek és feldarabolom az ereimet :) Remélem titeket sem a játék hangulata érdekel csak az hogy csilli-villi legyen :) Asszem visszamondom az előrendelést :))
  • Zsolo007
    #1835
  • DonnieBrasco
    #1834
    Egyébként a két kép között nem az árnyékolás a difi, hanem a HDR hiánya a másodikon.... az árnyékolás ugyanaz. Ha ugyanis nem a hardwired félrefordított pletykáiból tájékozódnátok, akkor tudnátok hogy a soft shadows megmaradt a karakterekre és a fákra - csak az egyes külön tárgyakra nem lesz. Bár ehhez elég lett volna elolvasni ennek a topicnak az utolsó néhány hozzászólását is...

    DB
  • DonnieBrasco
    #1833
    Ennyi hülyeséget pontatlanságot és pletykát ritkán látni egy postban. Ha semmit nem tudsz az Oblivionról, legalább ne reklámozd!
    Íme egy link: ha mégis érdekelne a ligthing-műbotrány helyett az igazság :)

    "Egyébként engem is az fogott meg hogy ebben lessz valami extra, valami uj, és az az árnyékolás lett volna. Ezt vártam anno a stalkertöl is, de az meg...."

    1. A Morrowindben is van árnyékolás, sőt dinamikus, sokszorozott árnyékok vannak benne. Tehát NEM újdonság...

    2. Radiant AI, Havok fizika, új harcrendszer... ezek meg nem újdonságok :)) széép.

    "A másik amiben mindig csalodok hogy xboxra adják ki mindig elöbb, és arra van optimalizálva, utánna meg átszenvedik pc-re, és meg is látszik rajta"

    Nagyjából az összes interjúban írták, hogy párhuzamos volt a fejlesztés, és egyszerre jelennek meg (hivatalos info).
    De persze tárgyi tudás csak árt, ha csak beleugatni jön az ember egy topicba...

    Go troll elsewhere!
    (bocs az etetéséért... csak pár tényt korrigálni kellett!)

    DB
  • DonnieBrasco
    #1832
    Örülj neki! Ha nem csalódnál benne, hogy tudnád fikázni másképp :)
    Mi meg csendben játszunk majd és élvezzük a "csúnya" grafikát és az 1000 más dolgot ami miatt jó lesz :)

    DB
  • Lord Zax
    #1831
    Nem csak ö csalodik, szerintem mindenki aki kicsit is hitt nekik, mindenesetre kiváncsi leszek rá mit képesek kihozni belölle.
    Nekem sem tetszik hogy folyton hazudnak, beharangoznak egy szuper graf, kicsi gépigényt stb stb, aztán kijön egy fele annyira jo játék. Tisztára mint a politika, azt meg nagyon rühellem.
    Egyébként engem is az fogott meg hogy ebben lessz valami extra, valami uj, és az az árnyékolás lett volna. Ezt vártam anno a stalkertöl is, de az meg....
    A másik amiben mindig csalodok hogy xboxra adják ki mindig elöbb, és arra van optimalizálva, utánna meg átszenvedik pc-re, és meg is látszik rajta.
    Mindig csak a pénz, hogy minél gyorsabban, minél többet tudjanak kisajtolni a játékosokbol..
    Na majd meglátjuk milyen lessz ha kijön egyáltalán valamikor.
  • Zsolo007
    #1830
    Szerintem ha nem lesznek benne azok a csili vili fények akkor is gyönyörű és magával ragadó lesz. Ha te emiatt csalódsz az Oblivionban akkor szar neked.....
  • [Jakuza]
    #1829
    Hat nekem a Hardwireden megjelent cikk egyaltan nem tetszik.
    Remelem ez megvaltozik, mert nagyot fogok akkor csalodni az Oblivionban.

    "Az E3 alkalmával bemutatott Oblivion videók isteni szuperül néztek ki. Gyönyörű fények, árnyékok és HDR csillogott pompázatosan. Mindenki elalélt a látványtól. Nemrég az X360 kiállításokon azonban nagy ledöbbenést okoztak a most decemberi változatból bemutatott videók, mert a Bethesda - gyenge kifogással -, kivette a szuper effekteket a játékból:"Áh ez csak a decemberi változat, kikapcsoltunk pár árnyékot, de nyugi, benne lesznek a végső játékban."
    Remelem valoban visszateszik, mert ha nem nagy blama lesz.

    E3-as kep



    Mostani kep

  • Árnyvadász
    #1828
    A második remek hír! Az ajánlott nálam meg is van, végül is erre a játékra vettem tavaly februárban a gépemet.

    DB: Egyenértékű. Sőt az A64 3000+ nagyjából a 3.2Ghz-es P4-el van egyszinten.

  • PiszkosFred
    #1827
    Hehe, jó vicc ;]

    Nem lesz itt gond senkinél sem, maximum ideje a régi vkártyákat lecserélni és esetleg venni még memóriát a gépbe. 2Ghz proci meg szerintem már minden gépben van, főleg ha az illető nem casual játékos, hanem esetleg többet tölt a gépe előtt mint az átlag. De - és kövezzen meg érte aki akar - nekem ez az egész sántít, és van egy olyan rossz érzésem (nem paranoia ;]) hogy az egészet azért adták közre, mert már nagyon hisztizett a community egy konfig listáért. Most itt van egy, ami nem is túl nagy, nem is túl alacsony, olyan semmilyen, "középutas"...
  • DonnieBrasco
    #1826
    Remélem, hogy az AMD64 3000-es "egyenértékű" egy 3 gigás penyóval :))

    DB
  • PiszkosFred
    #1825
    What are the PC system requirements? New!

    Recommended:

    * 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
    * 1 GB System RAM
    * ATI X800 series, Nvidia GeForce 6800 series, or higher video card

    Minimum System Requirements:

    * Windows XP
    * 512MB System RAM
    * 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
    * 128MB Direct3D compatible video card
    * and DirectX 9.0 compatible driver;
    * 8x DVD-ROM drive
    * 4.6 GB free hard disk space
    * DirectX 9.0c (included)
    * DirectX 8.1 compatible sound card
    * Keyboard, Mouse

    Supported Video Card Chipsets:

    * ATI X1800 series
    * ATI X1300 series
    * ATI X850 series
    * ATI x800 series
    * ATI x700 series
    * ATI x600 series
    * ATI Radeon 9800 series
    * ATI Radeon 9700 series
    * ATI Radeon 9600 series
    * ATI Radeon 9500 series
    * ATI Radeon 9000 series
    * NVIDIA Geforce 7800 series
    * NVIDIA GeForce 6800 series
    * NVIDIA GeForce FX series