41716
  • DonnieBrasco
    #1962
    Nem fogja. De a duálprocesszort igen! (már ha milliáner vagy és X2-es AMD-d van :)

    DB
  • Zsolo007
    #1961
    Biztos jobb valamiben a 2k3 :)

    Az tuti, hogy stabilabb és jobb a mem kezelése...

    Egyébként nem tudja valaki, hogy a gém fogja e használni a proci 64bites utasításkészletét?
  • Thanatos
    #1960
    de a oprencerre akkorse fogok soha rájönni :D emrt ha mgé azsongya hogy a max a vista lessz akkor azt modnom jó, nade win2k3? :D
  • Thanatos
    #1959
    épp ezt modnom hogy szerintem 9800kevesebbet ér jóval mint amit mondott, mai mongyuk a recommendednél már jobb egy fokkal :)
    meg az is vicces hogy az ő ajánlásukon gyk 6200as krátyák vanak egy kát 6600 meg egy db 6800 :DDD
    pedig ott példának plnt 6800at hozza fel nvidiánál :D jójó tudom az csak reklám de akkoris :P
  • Zsolo007
    #1958
  • Thanatos
    #1957
    megtaláltam énis a recommended fület :DDD igy is mongyuk egyedól vidkártya kevés neki, ez már jobban stimm egy fokkal :)
  • Zsolo007
    #1956
    Szerintem meg nem. Egy 9800-as kevesebb effektet tud mint egy X800-as, és az is kevesebbet tud mint egy 6800-as, pont ezért nehéz összehasonlítani.
  • Zsolo007
    #1955
    Nekem nem win2k3om van, hanem 64bites XPm :). Csak mivel az előbbiből lett átírva, minden annak ismeri fel.....Mondjuk ez nem ad választ a kérdésedre....
  • Thanatos
    #1954
    meg az is fura hogy 9800pro-ra csak egy rublikával ad kevesebbet a maxnál, pedig már nem mai darab..., hát szvsz ez erősen találgatás jellegü honlap, semmit nem csinál csak a min követleményekel összehasolitja azt kihoz valamit, szerintem nekem nem fog igy futni mitn ahogy ez állitja :/
  • Thanatos
    #1953
    hm, azt nem vágom hogy winxp profra közepes pontot ad mig w2k3ra maxot? ez smot nem teljesen tiszta innentől kedzve, amugy ugy ahogy nekem is elfog futni még ezen a géepn is ami msot van, pedig ez már meglepő :D
  • DonnieBrasco
    #1952
    Azért ez az EAX4 már szépen szólhat....

    DB
  • Zsolo007
    #1951
    Hát köszi a tippet :). Mondjuk még akarok venni +1G memót oblivion előtt, így nem tudom mi lesz a hangkártyavételből :D
  • DonnieBrasco
    #1950
    OFF:

    Nekem is NF7-s volt :)) annak tényleg szép hangja volt!
    Az Asus A8N-SLImen nekem is a gyatra Realtek van, hamar meg is vettem az Audigyt :)
    Ma már ne Audigy 2-t vegyél hanem 4-est, vagy ha tényleg jót akarsz, X-Fit.
    De ezekhez már minimum egy Sennheizer füles, vagy egy Cambridge Soundworks 5.1 vagy 7.1-kell (Creative MegaWorks vagy GigaWorks, nekem előbbi van. Egy ÉLMÉNY! :) egy fillérjét nem bántam meg a költségnek!! Csak szoba is kell hozzá....

    /ON

    DB
  • Zsolo007
    #1949
    Szerintem fogok venni egy hangkártyát, mert ez az integrált fos. A régi NF7-esemen nagyon jó integrált hankártya olt (nvidia soundstorm) de a mostani nagyon szar... :(

    Audigy 2 jó? :)
  • DonnieBrasco
    #1948
    Majdnem ugyaez a konfigom :) a VGA hajszállal jobb, illetve Audigy2-m van :)

    Amúgy gondolkodom egy Creative X-Fiben, de majd csak ha már tényleg nem tudom mire költeni a pénzem....

    (de ez már télleg off kezdünk átmenni hardver topicba!)
    Az Oblivion menni fog, ez tuti! A többi nem lényeg:)

    DB
  • Zsolo007
    #1947
    Az enyimé :)

  • DonnieBrasco
    #1946
    RAID nem lesz mert azt túlzásnak tartom, de egy sima SATA2-es winyóról is szépen fog csordogálni az adat :)
    Egy 250 gegás meg már csak 25-30e Ft!

    DB
  • Árnyvadász
    #1945
    Ok ok... Sebesség... El is felejtettem, hogy a HDD is egyre gyorsabb... Méretben gondolkodtam csak. :) Szelektív gondolkodás rulez! :D
  • Árnyvadász
    #1944
    Megvan végre! Szóval EZ lenne az.
  • Zsolo007
    #1943
    Találtam egy ilyet:

    Recommended:

    * 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
    * 1 GB System RAM
    * ATI X800 series, Nvidia GeForce 6800 series, or higher video card

    Minimum System Requirements:

    * Windows XP
    * 512MB System RAM
    * 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
    * 128MB Direct3D compatible video card
    * and DirectX 9.0 compatible driver;
    * 8x DVD-ROM drive
    * 4.6 GB free hard disk space
    * DirectX 9.0c (included)
    * DirectX 8.1 compatible sound card
    * Keyboard, Mouse

    Supported Video Card Chipsets:

    * ATI X1800 series
    * ATI X1300 series
    * ATI X850 series
    * ATI x800 series
    * ATI x700 series
    * ATI x600 series
    * ATI Radeon 9800 series
    * ATI Radeon 9700 series
    * ATI Radeon 9600 series
    * ATI Radeon 9500 series
    * ATI Radeon 9000 series
    * NVIDIA Geforce 7800 series
    * NVIDIA GeForce 6800 series
    * NVIDIA GeForce FX series
  • MrStokes
    #1942
    Asszem jovo heten beruhazok ket SATA vinyo-ra, most mar ezek utan elkerulhetetlen! :D
  • MrStokes
    #1941
    Szerintem o nem a meretere, hanem a vinyo olvasasi es irasi sebessegere gondolt. Meg hat 2 SATA vinyot RAID1-be bekotve gondolom sokkal gyorsabban muzsikal, mint az altala emlitett 27 GB-os PATA.

    Amugy en is ebben a cipoben jarok, nekem is eleg jonak szamit a gepem (meg 1enlore) de vinyot azt mar nem csereltem, nem volt mar kedvem meg 50-60e HUF-t kiadni a gepujitasra elkoltott 350e HUF utan ^_^' Azert 50-60, mert ha veszek SATA vinyt akkor inkabb 2-t, mint 1-et a RAID-be kotes lehetosege miatt.
  • GrimReaper78
    #1940
    Mi az a benchmark link? Úgy értem: meg tudod adni?
  • DonnieBrasco
    #1939
    Nem az a baj, hogy kicsi, hanem hogy LASSÚ! És pont annak a winyónak nem kéne lassúnak lennie amin az egész WinXP és a swapfile vannak...

    DB
  • Árnyvadász
    #1938
    Úgy látszik sokban egyezünk. :) Ugyanis én is a vinyót szoktam utoljára kicserélni. Na most kicsit off leszek, de még anno amikor a Thief megjelent, akkor 420MB-os vinyóval nyomultam Win98-al egyetemben. 1998-at írunk! Ismétlem 420MB! Igen lál. És mikor mentettem a progiban és kb. 3-szorra, akkor már 4-edjére nem volt hely :) Így ALT-TAB kimenten, töröltem manuálisan egy mentést, majd vissza a gémbe és folyt...

    Szerintem amúgy várhatsz azzal a vinyóval. 27GB még elég bőven. :)) Mit akarsz azon még 4x elfér a TES4 és még hely is marad!
  • DonnieBrasco
    #1937
    Hát Boiling Point azért nekem is akadozott, de persze a SWAP miatt.
    Lehet, hogy át kéne tenne a rendszerpartíciómat a 6 éves 27 Gb-s winyóról most már valami SATA-sra :)))

    DB
  • Árnyvadász
    #1936
    Amúgy esetleg a Boiling Point lehet jó ajánlólevél ahhoz, hogy egy TES4 elvű program hogyan is futhat a gépünkön.

    Tavaly ősszel volt szerencsém megvásárolni a BP-ot és a következő dolgokkal bír a program:

    - 425nKm(négyzetKm) terület
    - Külső és belső terek közti váltás során nincs töltés, az egész hűbelebanc úgy ahogy van bekerül a memóriába és többet nem tölt a program, ha már a világban vagyunk... Az más kérdés, hogy az iszonyat **** memória kezelés miatt a játék állandóan swappel és néha már élvezhetetlenné teszi a játékot... gyak. optimalizálás az nem sikerült fényesen és nemkevés bug is van, de ezt most nem számít...
    - Hatalmas kiterjedésű erdők vannak a játékban. És bár nem Oblivion szinten megvalósítva, de azért igen impresszív a látványa. Arról nem beszélve, hogy a szél mindent megmozgat (növényt, fát)
    - Fizika is jelen van, AI is (na azért nem RAI, de van AI kezelés)
    - Az emberek (NPC) ugyanúgy élik hétköznapjaikat
    - Változik a napszak és az időjárás
    - Szabadon azt csinálunk amit akarunk

    És a többi, és a többi...

    Igaz nincs HDR, nincs 3.0 shader, de DirectX 9.0-ás a program. És nem csak földön, hanem vízen, levegőben is előfordulunk, mindezt kezeli a 3D-s motor. És egy ilyen progi pl. DB gépén tökéletesen elfut. De az én gépemen is (swapet leszámítva) jól teljesített. Nekem a teljesen korrekt frame/sec-hez, le kellett vennem a fűkirajzolási távolságot és a fűsűrűséget, meg az Anisofilter csúszkát is kicsit visszavenni és 1024*768-ban faszán ment minden. (A643000+.1GB.6800Ultra)

    De jóval gyengébb konfigokon is azért elment, ahogy a srácok írták a fórumban. Igazán ez a program a kevés memóriára rágott be nagyon... 1GB alatt halálswappelés volt, vele elmegy kategória, felette mind1, mert szarul lett megírva. :)


  • Árnyvadász
    #1935
    Tegnap a hivatalos TES fórumban találtam egy olyan linket, ami elvitt egy system requirement labs oldalra és ott már szerepelt az TES4 is, és ha kiválasztottad a listából, akkor letesztelte a gépedet és utána megmondta, mi az ami megvan, mi az ami nincs, de az érdekesség az volt, hogy egy csúszkán jelezte, hogy mennyire fog jól futni a progi. Csak most az istennek nem találom ezt a szobát és ha beírom a keresőbe a system req... akkor sem az az oldal jön be. De ha vki esetleg tudja miről kvartyogok, akkor segíthet pontosítani.

    nico000-nak szerintem ez nagy segítség lenne.

    Bár így a gépe alapján: Memória miatt nagyon sokat fog swappelni a vinyód, ami időszakos akadozásokat jelent majd a játékban, és ez idegesítő lehet egy idő után. A processzor fizikát korrektül le fogja kezelni és valszeg az AI-t is, bár kérdés mekkora a cache mérete a procin, mert az is lassíthat a kódkezelésen amint betelik és a lassabb memóriába vagy utána a vinyóra tárolja az adatokat. A vkártya meg egy low-medium szintű beállításra biztos jó lesz, élvezhető frame/sec-el. 800*600-1024*768-ig bezáróan.

  • DonnieBrasco
    #1934
    Hivatalos nincs, de úgy tűnik le lehet majd "butítani" egész alacsony szintre, úgyhogy elvileg 4-5 éves konfigon is elmászik majd.... R9500-as család kb 3-4 éve volt jó VGA (nekem is volt jó kis R9500-as :)

    DB
  • Zsolo007
    #1933
    Döcögni biztos fog :D. Egyébként nem tudjuk :). Lévén nincs hivatalos config követelmény kiadva....
  • nico000
    #1932
    Szerintetek ezzel a configgal el fog döcögni?

    Intel celeron 3.06
    512 Mb ram
    ATI 9550 Gamers edition 128bit
  • MrStokes
    #1931
    Nekem is szep ajandek lesz nevnapomra.
  • Árnyvadász
    #1930
    Na, az biztos! :) Ez az egy vígasztal.
  • DonnieBrasco
    #1929
    Még 38 nap...
    De legalább jó kis születésnapunk lesz, nem? :)

    DB
  • Árnyvadász
    #1928
    Ma hajnalban azt álmodtam, hogy DB átjött hozzám. Beszélgettünk erről-arról, aztán valahogy szóba került a TES4 és DB így szólt: -Ja amúgy itt van nálam egy CD amin egy DEMO van, feltegyük hozzád is? .................................

    10 perces klinikai halál után, felkeltem és Baal-t megszégyenítő ordítással:
    -Igen, Igen, Igen! - volt a válaszom.

    Emlékszem bejártunk egy várost, kirándultunk a hegyekben és az erdőkben. Közben csatáztunk is, mikor hol milyen ellenség bukkant fel. Aztán felébredtem reggel és rájöttem: -Megint egy újabb ***-os nap kezdődik és sehol semmi, max. munka ismét. :)
  • DonnieBrasco
    #1927
    "Bethesda's latest entry in the hugely-revered franchise is set for simultaneous release on PC and Xbox 360 on March 24"

    Forrás: CVG interjú, Pete Hines

    DB
  • Sheva
    #1926
    köszönöm
  • PiszkosFred
    #1925
    Márc. 21. és az azt követő egy hét szerte a világon, jelen állás szerint. EU boltok polcaira 24 körül érkezik. Nem pontos a dátum - manapság már semmi sem az ;] - de kábé ezzel lehet számolni.
  • Thanatos
    #1924
    majd
  • Zsolo007
    #1923
    Lustaság rulzzz