41716
  • Árnyvadász
    #2002
    Nos egy kis félreértés történt. Én úgy értettem ezt a quest-tárgy dolgot, hogy ha bemész egy barlangba csak úgy, semmi előzmény, csak a felfedezés öröme által, akkor nem lesz ott a quest-tárgy, hanem lesz más. A quest-tárgy csak akkor lesz ott ha azt egy erre szakosodott npc neked küldibe adja. Tehát nem fordulhat elő, hogy ezt a tárgyat többször megtalálod. De amúgy asszem nem is ez a fő probléma, mert igazatok van: maradjon a Morroban megszokott, igenis elkótyavetélhetem helyzet. Végül is ez valóban felelősség és nagyobb játékélményt ad.

    Viszont egyet továbbra sem értek, és tegnap gondolkodtam rajta. Ez pedig az egyszer már kitakarított barlangokban (maradjunk most barlangnál példaként) mi szükség van arra, hogy újratermelődjenek idővel a szörnyek?

    Hát nekem ilyen megérzéseim vannak:

    A Morrowindben pl. Seyda Neen avagy a kezdő falucska közelében és a a közeli játékrészen a barlangokban tipikusan olyan ládák és ajtók voltak, amiket már alacsony szinten ki lehetett nyitni. Azaz egyszer oda betérsz és utána minek is mennél vissza, hiszen elvégeztél mindent amit lehetett. (Az hogy magában a faluban volt egy-két ajtó, mint pl. a a kereskedőház raktárajtaja és azt csak jóval később, magasabb tolvajképességekkel lehetett feltörni az most legyen más tészta.)

    Tehát arra gondolok, mivan ha az Oblivionban már a kezdő helyeken lévő barlangok is olyan ládákkal, titkos ajtókkal (ahogy DB is említette alant) és egyéb kis meglepikkel találkuzunk, amiket egyszerűen képességünk alacsony mivolta miatt nem tudunk használni. Azaz ide a későbbiek során, pont emiatt vissza is kell térnünk. Így látom értelmét egy újratermelődésnek.

    Mert úgy nem, hogy egyszer már jártam egy ilyen helyen és csak azért visszamegyek, mert gyakni támad kedvem. És ez segíti a fejlődésem. De emiatt minek menjek vissza ugyanoda? Megyek más helyre nyilván, elég nagy a játéktér.

    Vagy egyszerűen a készítők azt akarják elérni, hogy ha már majdnem mindent bejártál, meg már kezded unni a játékot, akkor ha nem akarod befejezni a játékot, ne legyenek kihalt barlangok, hanem igen is bárhová újra be tudj menni. Még ha tárgyak már nem is lesznek ott. [Bár itt megjegyzem, hogy szintednek megfelelő ellenfelek (-5 szint átlagellen és persze bossok +5) fegyverei vagy aranya vagy bármi egyéb is lehet újfent motiváló tényező.]

    Vagy mivan akkor, ha a szörnyeknek a Radiant AI-ja olyan, hogy egyszerűen ők is élnek valahol és ez tölti be a barlang szerepét, majd innen akár az azonos cellában lévő külvilágba is kimerészkednek. Azaz így oldódik meg a szörnyutánpótlás a külvilági helyszínekre is. Bár ez már erősen az én így álmodtam meg határát súrolja :)

    Mert arról én még nem nagyon hallottam interjúkat, mivan pl. egy medvével. Az csak úgy feltűnik az erdőben egyszer előttem. Hát szerintem ha már rAI irányítja őt, akkor csak kell legyen neki is vmi életcélja, pl. vadászik, alszik, és egy bizonyos területet (1 cella, vagy több) bejár egy meghatározott útvonalon.

    Utóbbi példámból élve én tegnap egy olyan szitut is elképzeltem, hogy egy táborban ami egy cellában van a vadonnal (mert ugye olvashattuk a kisebb városok falvak lesznek így beillesztve, csak a nagyoknál van kölün töltési idő) előfordulhat, hogy pl. este egy vámpír kijön a rejtekhelyéről és az éppen alvó helyieket szívogatja. És tegyük fel, hogy én meg épp az erdőt bámulom, egy tábortűz közelében és észreveszem amint egy fura tartású alak a sátrakba bemegy mondjuk. Aztán egész egyszerűen, kifigyelem, majd utánamegyek az erdőbe és elkísérem (közbe nem vesz észre) a rejtekhelyére. Aztán visszamegyek a táborba, teszem azt várok (ott alszom reggelig) és utána az emberek észreveszik, hogy mi történt én meg elmondom, hogy láttam a vámpírt, majd pár emberrel elmegyünk a barlanghoz és kinyírjük.

    Miért ne? Simán megoldható lenne ez egy pl. questbe, még akár scriptelt módón is, de akár a rAI képességét (elmondottak alapján) nézve is.

    De visszatérek az újratermelődéshez. Nektek mi a véleményetek, miért lett ez beletéve a játékba? Én három dolgot soroltam fel ami miatt értelmét látom, esetleg nektek még eszetekbe jut más megoldás is.
  • grebber
    #2001
    Ezért ez a system recvest érdekes nagyon szinte minden gamenél minimimot ir holott a game maga full graffal ment lazán.
  • PiszkosFred
    #2000
    Érdekességnek jó, nomeg aki nem ismeri annyira a gépét, az is megtudhatja mire képes, gondolok itt főleg a vidkártyára. A végső próba és megmérettetés úgyis az install után lesz, de hozzávetőleg azért képben lehet aki megnézi ;]
  • David2
    #1999
    én spec nem számítok semmi jóra
    megnéztem cod2nél, ott is a rec fölött voltam jóval, habár max beállításokon igen csak megcsappan(10-20) az fps szám
    szal végülis a kapott eredményt eloszthatjuk legalább 2vel
  • grebber
    #1998
    Nálam minimumon eldöcög majd :D
  • Zsolo007
    #1997
    Hát kíváncsi vagyok mennyire fognak ezek bejönni :)
  • reménytelen
    #1996
    Nem kell új gépet vennem! (Jelenlegi állás szerint)

  • Thanatos
    #1995
    ez csak plda akart lenni :PPP
  • Thanatos
    #1994
    hát jah :)
    de monsztáknál még akár megmagyarázható hogy jöttek még monszták a szomszéd barlangbol vagy mittomén, nade a keresztes lovag sirályában tlaált egyedi erekjéből honnan jön még 5db? :D
  • DonnieBrasco
    #1993
    (hé ez nem a WoW topic :) amúgy ott meg szerintem könnyű pénz keresni, csak ügyesen kell kereskedni... nekem 1 karival játék mellett se volt soha gond!

    DB
  • Thanatos
    #1992
    jó tudom énis csak azt modnom hogy rmeélem nem száll el velük a szekér... :PPP
    (már megjelent lelki szemeim elött hogy pl majd a 5ével késöbbi elderscrollsban is 5 akrival fogok halászni hogy legyen pínz
  • DonnieBrasco
    #1991
    Semmi gáz :)

    Azért respawnoló cuccoknak a világon semmi értelme single RPG-ben.
    Ez pont ugyanaz, hogy egy MMORPG-ben az eldobott cuccok mind és az eladott cuccok nagy része nyomtalan eltűnik, mivel amúgy végtelen mennyiség halmozódna fel belőlük (pont a respawn miatt).
    CRPG-ben meg nincs szükség rá hogy eltűnjön: ha eldobod, leesik (HAVOK! :). Ha eladod, a boltosnál lesz (hacsak az tovább nem adja, de ez beállítás/script kérdése). Így hát a respawn-nak sincs értelme (hálisten).
    Monsztáknál már más a helyzet...

    DB
  • CS@
    #1990
    Bár a Morroban az elején én is jártam úgy, hogy eladtam olyan cuccost ami később még kellett, aztán kereshettem a kereskedőt. Ettől függetlenül ott elég hamar rá lehet érezni, hogy melyek azok a tárgyak amik a későbbiekben valószínűleg kelleni fognak valamihez. Összességébe én nem lennék elragadtatva attól, ha tényleg ilyen „placeitem” elven működne a dolog(kivéve ha ebbe tényleg szellemesség van csempészve), nekem jobban tetszik a vessen magára a user ha elkótyavetyélte.
    Itt megjegyezném azt, hogy a mai napig nem értem, hogy azt a nyamvadt kockát miért nem vehette fel a játékos mindaddig míg erre utasítást nem kapott.
    Döntések súlyával kapcsban: Emlékszem még régebben az 1.0 esetében St.Roris köpenye constans volt és a sztori alatt valaki el akarta kérni tőlem na az volt a kemény döntéshelyzet.
  • PiszkosFred
    #1989
    Nem a játékstílust veszik át, hanem egyes funkciókat, lásd naplókezelés, kveszt és azon kezelése, miegymás. Nem a farmolást, grindelést meg egyéb jellegzetességeket ;]
  • Thanatos
    #1988
    jó egy egy dolgot át lehet venni csak mértékkel mert akkor oblivionbol is az lesz mint mmo-kbol: gringringgringlútlútlút... :P
    a hibaszázalékért meg sorry, nem csak most nagy, általában mindig :/
  • DonnieBrasco
    #1987
    Igazad van - de azért egy-egy jól működő ötletet át lehet venni egymástól. Én pl szeretnék annyiféle tárgyat az Oblivionben mint a WOW-ban van, na és persze Craftingot és stb stb... :)
    Aztán persze beleér a kezem a bilibe :)

    BTW kicsit elkapkodtad ezt a postot, nem? Elég nagy a hibaszázalék a gépelésben :P

    DB
  • Thanatos
    #1986
    hát jah, talán a legjobb az lenne ha ez is állitható lenne, bár nemtom ez mekkroa menü, pl lehetne egy oylan opcio hogy respawnable quest items yes/no vagy hasonlo
    az el mmosodásrol emg csak anyit hogy én annak se örülök, az mmok maragyanak meg mmok a single rpg-k meg single rpgnek... mindkettőbe van olyan ami a másikba nem lehet , és midnkettőnek megvan a pizitivuma negativuma is..., szerintem nem jó ha nagyon elmosodik a határvonal.... :/
  • DonnieBrasco
    #1985
    Az a reális félelem, hogy mégis errefelé mennek el viszont, hiszen ez a mainstream, alkalmi, kevésbé "beleélő", még kevesebbet gondolkodó alkalmi játékosoknak kedvez (mint általában az "elszúrásbiztos" megoldások...).
    Kicsit ilyen a quest-iránytű is, de az még szerintem nem olyan vészes. Viszont minél több ilyen biztonsági megoldást raknak a játékba, annál kisebb a sikerélmény és főleg a felelősségérzet, tehát maga a játékélmény.
    Érdekes, hogy ezt a témát nem nagyon feszegették egyetlen interjúban sem! Azt mondjuk orrbaszájba nyomják, hogy mekkora szerepe lesz mostantól a döntéseimnek... hát csak reménykedni merek, hogy erre is kiterjed majd :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #1984
    Az MMORPG-effektus nálam nem feltétlenül jelent negatív dolgot (sőt! sok esetben kifejezetten jó...), de az tény, hogy "realitás"-érzésből sokat ront az olyan eset, hogy a 3szor kifosztott dungiban, aminek minden csücskét ismered, hirtelen mégis megjelenik egy extra láda, vagy egy ládában egy csodakard. Nyilván meg lehet oldani szellemesen (titkos ital amit ha megiszol meglátod a titkos ajtó körvonalait egy falon amit korábban nem... stb.)
    Szóval kreativitás kérdése, abban pedig azért a Bethesdások sose szernvedtek hiányt :)
    Szóval az optimizmusom töretlen!

    (érdekes amúgy megnézni a Morrowind topic elejét, kik voltak az akkori fanatikus várakozók, és kik most :) elég kicsi az átfedés! Csak érdekességképp....)

    DB
  • Thanatos
    #1983
    a példád tökéletesen azt mutatja be ami szerintem a jó irány..., ha faszságot csinálsz igenis legyen meg az ára mint a valóságban..., ne pedig a "áh, leszarom, majd kifoszom 560adszorra is ugyanazt a labirintust és meglesz a 420. példányom is ugyanabbola quest itemből...)
    mivel ha egyszer már elvitted mitől lenne mégegyszer ott az ereklye? visszarakja a albirintusba a kereskedő? :D vagy netán klonozodnak már a tárgyak is agybafőbe? heh :P
  • Árnyvadász
    #1982
    Na mennem kell, majd holnap csemegézek :)
  • Thanatos
    #1981
    jah és engem spec zavarna is..., tözviről h4egyire átkutatsz egy termet nincs ott semi majd a quest felvétele után tele van midnenféle cuccal..., elég illuzio rombolo szvsz és egyértelmüen a tápolásnak kedvez :) én inkább annak örülnék ha nem a tápra lenne kihegyezve hanem ha az embe rnormálisan végigjátsza pl akkor olyan legyen mint egy mozifilm, ne legyenek benne logikátlanságok, az események egyenes következményei legyenek egymásnak etc... ( nem a linearitásra gondolok, hanem hogy ha valamit teszel az tényleg befolyásolja a dolgokat és nem csak enyi eredménye legyen hogy a jobb vagy a bal odlali folyoson van a kincsesláda... :P)
  • Árnyvadász
    #1980
    Előző felvetésemhez picit kapcsolódik is ez a történet:

    Morrowindben, Molag Mar alatti területen egy tábor mellett volt egy sírbolt (egy bizonyos család pl. Andretti sírja) és én kalandozásaim során belebotlottam, majd kifosztottam. :) Találtam is három családi erekjét, melyből kettőt megtartottam, de a harmadikat (talán amulett, nem emlékszem már pontosan) eladtam az egyik kereskedőnek.

    Aztán teltek múltak a napok Morrowind világában és valós időben is jópár nappal később az egyik Guild-ben (mágus ha emlékeim nem csalnak) épp azt a feladatot kaptam, hogy egy családtag NPC-nek hozzam már el azt a három erekjét. Arra nem emlkszem már, hogy rögtön beugrott, vagy a párbeszédben szerepelt, hogy nálam van már két darabja... De arra igen, hogy a harmadik ami épp hiányzott, szóval azért igencsak megdolgoztam az agyam, hogy kinek, mikor és hol adtam el :D

    Az volt a szerencse, hogy azért vissza tudtam pergetni az időt és az eseményeket és felkerestem azokat a kereskedőket akikkel az utóbbi napokban adtam-vettem. És egy-két óra után végül is meglett az amulett. De kérdem én, mi van ha már azt se tudom (mert oly régen zajlott volna időben az eladás) hol keressem. Hát szép nagy szívás lett volna belőle. Mint tűt a szénakazalban kb. Ja és arról nem is beszélve, hogy akkor ha nincs meg az amulett, akkor a Guildben sem tudok további küldiket elválalni.

    Erre Bethesda mit mondott volna: -Így jártál fiam! :D

    Szóval pl. ezért is lehetne ez a csak akkor rakja illeszti be a tárgyat a világba a progi, ha felveszem a quest-et dolog. Mert ha éppenséggel nem is a quest felvétele után megyek el megkeresni, hanem jóval később, akkor is jelzi ez egy questhez tartozik, ez egy fontos tárgy, ne add el, nem is lehet eladni stb... Van ilyenre is példa más játékokban.
  • PiszkosFred
    #1979
    Viszont így nem lenne olyan sírás, mint volt midnig is mondjuk a BitterCup esetében :D Rengeteg példát hoznak fel mmo-kal kapcsolatban, sosem lehet tudni mit találtak ki ezúttal..
  • DonnieBrasco
    #1978
    A "csak felvett quest esetén megjelenő tárgyak" tipikus MMORPG effektus :)

    DB
  • WagnerUr
    #1977
    Tetszik ez a sor a tesztben:"Congratulations, your system will Rock this product! Wish we had a system that hot you lucky dog."
  • Árnyvadász
    #1976
    Egy érdekes gondolat jutott eszembe és le is írom, akár esetleg egy későbbi interjúban kérdésként is szerepelhetne.

    Sok szerepjátékban van, hogy ha szabadon felfedez az emberfia (vagy más faj, ha azt választjuk) , akkor egy dungeon kifosztása után felvett tárgyak, fegyverek illetve egyéb dolgok, egy a játékban már meglévő QUEST-hez tartoztak. Azaz mikor betérünk egy Guildbe, táborba szóval olyan helyre ahol az egyik NPC épp azt a feladatot adta volna nekünk: -Keresd már meg nekem ezt és ezt... De történetesen már nálunk vank, akkor egyszerűen aktiválódik a QUEST mintha eleve már az NPC adta volna és slussz-passz ezzel a jutalom és egyéb is megadatik és ez a feladat el van végezve.

    No de kérdem én, mi van ha a TES4-ben újítanak ezen, mégpedig úgy, hogy te nyugodtan kifoszhatsz dungeonöket és egyéb helyeket, attól, hogy az aktuális illetőhöz érsz aki ezt küldibe adná, ő mégis megadja QUEST-be, ugyanis a program csak akkor helyezne le úgynevezett QUEST-hez kötődő tárgyakat, ha már beszéltél az éppen aktuális NPC-vel. Azért is jutott ez eszembe, mert a TES4 dungeonjei egy idő után újratermelik a szörnyeket, tehát ha jártunk egy helyen, akkor visszatérve is lesznek "lecsapandó egyének" és plusszban még az új tárgy/tárgyak, fegyver, bármi keresése is megdobja a hangulatot.

    Tehát akár minden küldetés lehetne ilyen, hogy járt helyekre visszaküldene a program. Egyik Beth fejlesztő említette, hogy most jóval több QUEST lesz dungeonokhöz kötve, mint a Morrowindben, akár így is értelmezhető lenne a gondolatom. Azaz biztosabban belefutnánk (ha szabadon kezdünk felfedezni és nem egyből a városba caplatunk) ilyen helyzetekbe.

    Meg eleve ha ilyen nem is lesz, akkor is pl. már az elgondolkodtató, hogy az újratermelődőtt szörnyek miatt érdemes e visszamenni, ha pl. nincsenek újabb tárgyak is? Mert az ok, hogy persze újabb kard-balta-buzogány vagy íjhasználat az növeli a tapasztalatot, de újabb tárgyak nélkül mégis ez inkább Diablos hentnek tünhetne, mintsem kalandos felfedezésnek. (Bár az is igaz, a Diabloban mindig új volt a dobása is a szörnyneknek, de ez más tészta, más rendszer. ;-) )

    Szal ez azért érdekelne...

  • Árnyvadász
    #1975
    Nemrég mentem be a HQ-ra, hátha van valami új hír és meglepdőve tapasztaltam, hogy én is szerepelek benne. :) Örülök, ha segíthettem ezzel az aprósággal és köszi, hogy kiraktad. Mondjuk tényleg hasznos dolog.
  • PiszkosFred
    #1974
    Ki is raktam cikkbe, talán ezzel megszűnik a napi 5-10 levél, hogy szerintünk menni fog e vagy nem. Örök hála :D
  • musha
    #1973
    ehhe...dettó ^^
  • hen-tes
    #1972
    FAIL: Sorry, your computer does not have enough Free Disk Space to meet this minimum requirement.

    csak ebben nem felelelek meg a minimumnak :CC
    akkor nem fog menni a játék?
  • DonnieBrasco
    #1971
    Az én alaplapom támogatja, azt tudom - és ez már lassan 1 éves deszka! (A8N-SLI)
    Ez a #1963-ra válasz :)

    BTW nekem is AMD64 van, szóval én is örültem volna a 64 bitnek... de ez még a jövő zenéje!

    DB
  • Zsolo007
    #1970
    Persze :)
  • Thanatos
    #1969
    ez de midnenki tudja hogy effective valójában nem jelent ennyit...
  • Zsolo007
    #1968
    Ebben mi az érdekes? Ez a HT lényege :D LOL
  • Zsolo007
    #1967
  • Thanatos
    #1966
    érdekes én gépemre is azt irta hogy 2db 3ghz-s proci van benne pedig csak 1db sima ht-s intel proci..., érdekes :P
  • MrStokes
    #1965
    Hm, ugy nezem en akkor minden pontban maximalisan megfelelnek a rendszeremmel. Ez jo hir!
  • Thanatos
    #1964
    őőő jah, szervernek sokkla jobb :DDD enek viszont nem tom miköze oblivionhoz :DDD
  • MrStokes
    #1963
    Umm, a mostani vinyok amik kaphatoak kereskedelmi forgalomban, azok mar SATA2-esek? Ezeket tamogatjak mar a lapok, driverek?