41716
  • Zsolo007
    #2122
    Gamespotos preview
  • GrimReaper78
    #2121
    Ja, úgy legyen. Meg jöjjön össze addigra az új géprevaló, különben ehetem majd a kefét...
  • Ch_Slater
    #2120
    nah ez már az Oblivion hónapja. ha minden jól megy :)
  • Ron Ragm
    #2119
    Holnap már március!
  • LegionarR
    #2118
    Én is naon várom már! Ja és nem semmi, hogy még meg se jelent, de ebben a fórumban már ennyi hozzászólás van...
  • csgj
    #2117
    igen, igazad van. És egy egyszerű DVD-re rá fog férni? Mert 4,6 gigának olvastam.
  • reménytelen
    #2116
    Mi nemkülönben, nyugi. Szerdán már március, ami jelenlegi információink szerint az Oblivion hónapja lesz.
  • csgj
    #2115
    JELENJEM MÁR MEEEEG!!!!!!!! Már régóta várom...
  • hen-tes
    #2114
    naa, ma még nem is volt hír :C
    kezdek komolyan aggódni!!
  • MrStokes
    #2113
    OFF

    Hahhahhahahh szetrohogtem az agyamat, nagyon utos ! :D

    ON
  • EndreMan
    #2112
    Én eddig visszafogtam magam,de most bepótoltam a lemaradást és alíg várom hogy bejelentsék a pontos dátumot.
    Tudok várni csak nem szeretem a bizonytalanságot..
  • hen-tes
    #2111
    rendben
  • GrimReaper78
    #2110
    Hűűű, nagyon zsír dolgokat lehet elcsípni 1-2 előzetesből, főleg ami az AI-t illeti.

    Eddig is biztos voltam benne, de most már a fél karomat tenném rá, hogy március végétől jó hosszú időre eltűnök egy másik világban
  • PiszkosFred
    #2109
    Félreérted. Ha találsz valamit, írd le nyugodtan. Örömmel veszi bárki, mert attól hogy pár embernek ez unalomig ismételt tények, addig másnak lehet vadonatúj infok. Mi csak az első variáció kapcsán mondtuk el, hogy sok újdonság nincs most sem, a képeket leszámítva. Ez nem a te "hibád", kár így reagálni, részemről köszönet hogy szóltál, és szólj máskor is.
  • hen-tes
    #2108
    jól van már, bocs hogy szólni mertem!!!!!44444... atyaúristen,.,,,,
  • Ch_Slater
    #2107
    áhh, hogy fogom rágni a kefét, hogy mindenki áradozik róla majd, nekem meg el sem indul. ma is feltettem egy újabb játékot és 5 másodpercenként produkált 1 fpst. alig tudtam kilépni.
    jah és jóelőre megkérek mindenkit, hogy a spoilereket egy bazi nagy spoiler felirattal jelezzétek. és a képeket is linkként szúrjátok be. és ez parancs.
    nah jó nem , de azért gondolom sokan megköszönnék, ha nem lőnék le a szerencsések a poénokat előre...
  • PiszkosFred
    #2106
    most nem annyi történt, = most CSAK annyi történt, ;]
  • PiszkosFred
    #2105
    Hja minimális. Aprócska kis részletek azok amelyek érdekesek lehetnek, de a képeken kívül egyelőre sok újdonság nincs. Végülis nem csoda, hiszem most nem annyi történt, hogy a beth a múlt héten odaültetett X újságírót a játék elé, és hagyta őket játszani pár órácskát. Ezeket mesélik most el sorban. Beth meg nyakonöntötte az egészet pár képecskével, amelyeket amúgy is kiküldött már a nyomtatott sajtónak pár hete (március elején ezekkel lesz tele a nyomtatott sajtó)

    Megjelenésig várni kell még 1-2 hónapot. Addig meg nincs mit tenni, olvasgatjuk az unalomig ismert tényeket... ;]
  • GrimReaper78
    #2104
    Na ja ,de szerencsére ezekből a beszámolókból nagyon az tűnik ki, hogy a március végi megjelenés igencsak reális. És mindenki azt hajtogatja, hogy a Bethesda minden bizonnyal pár napon belül előáll a bejelentéssel. :D

    Irtóra várom már, rengeteget fogom tolni -- már ha elmegy majd a gépemen
  • PTW
    #2103
    lényegében eddig már jól ismert dolgokról van most is szó, szerintem tényleges új információ nem nagyon van. igazából engem már csak a gold illetve a megjelenési dátum érdekel.. 8))
  • GrimReaper78
    #2102
    Azért van: az IGN-es video, meg az előzetesekben is elszórtak egy-két apróságot.
  • PTW
    #2101
    mivel a képeken kívül semmi újdonság nincs... 8)
  • GrimReaper78
    #2100
    Jaja, Fred adta le nekik a drótot... meg egy picit én is.

    Nem nagoyn pörög a topik, pedig sorra bukkannak fel az új képek és előzetesek. Referenciaként a bannerben lévő linken túl az rpgdot.com-ot tudom ajánlani.
  • hen-tes
    #2099
    hardwired-en van egy hír
  • PiszkosFred
    #2098
    Hát én is az igntől kaptam a képeket, ők meg a múlt heti reklámkörúton kapták a Bethtől mint mindenki, szal a forrás ugyanaz ;] Ma járt le a határidő, mostmár nyílvánosságra lehet hozni a képeket, jönnek is dögivel a cikkekkel együtt. Küldtek videóanyagot is, csak a netem vacakol és alig csorog lefele pár kval.. Ha láttok olyan képeket amelyek nincsenek kinn, szóljatok ;] (van egy baltás khajiit kép is, azt nem találtam még jó minőségben, pedig annak is most kellett volna kijönnie...)
  • GrimReaper78
    #2097
    Hopsz, bocsi, nem figyeltem, hogy a Te oldaladon is fent vannak ezek a screenshot-ok, aztán linkelgetek itt össze-vissza.

    Mindenesetre az rpgdot-nak szóltam, hogy nálad ott figyelnek az új képek, gondolom, hamarosan kihírezik ;)
  • GrimReaper78
    #2096
    Új PC-k screen-ek is vannak, itt.
  • PiszkosFred
    #2095
    Na ezeket a képeket vártam már hogy hivatalosak legyenek ;] De ami rohadtul tetszik, az a 7-8 új Artwork. Gyönyörűek. Hosszú egy hónap jön...
  • hen-tes
    #2094
    lol :D
  • GrimReaper78
    #2093
    Gamepsot Oblivion preview. Ugyan X360-as, de mint tudjuk, a külcsín és a belbecs szinte ugyanaz. És ami még fontosabb, van 6 új screenshot!
  • haxoror
    #2092
    "Van látható nézőtömeg az arénában, de nem támadhatod meg őket."
    francba...

    "Az NPC-k ihatnak alkoholt és berúghatnak, de de nem csökkennek túlságosan a tulajdonságaik ettől. Nem várhatsz arra, hogy egy ellenfél annyira berúgjon, hogy könnyebb legyen vele végezni."
    Ezen viszont remélem hogy majd változtatnak
  • David2
    #2091
    valóban nem rossz, habár van egy-két értelmetlen dolog benne

    1* hadd OFFoljak én is
    nem akarok más fórumot reklámozni, de ez a topic kész!, garantáltan visszajön az életkedv, vagy elmegy:D
    lényeg, h az elejétől olvassátok
    ON
  • PiszkosFred
    #2090
    jaja, olvastam az eredetit angol osszegzest a hiv forumon, meg ezt is a hwswn. Par dolog nem tetszett, ezert inkabb megnez)t)em az interjut. Mar csak meg kellene fogalmazni... ;]
  • Thanatos
    #2089
    "Nyilakból is csak egy lehet mérgezett, nem lehet egy rakat mérgezett nyilad."
    ennek se sok rételme van :(((
  • hen-tes
    #2088
    Idézet
    1. Nincs hordozható hálózsák.
    2. Minden élő dolgot megbéníthatsz.
    3. Ha beledobsz valamit a vízbe, akkor az hullámozni kezd, a tárgy pedig vagy elsüllyed vagy lebeg.
    4. Több mint 9000 tárgy.
    5. Telekinézis van (nem élő dolgokra hat). Főleg lopásra és tárgyak mozgatására, plusz csapdák hatástalanítására használható.
    6. Az időjárás-effektek a házakban is hallhatóak.
    7. Több féle eső, hó létezik (enyhe, heves...). A ég lehet napos, többnyire napos, enyhén felhős, felhős, nagyon felhős.
    8. 5.1-es és 6.1-es hangrendszer támogatva.
    9. Nem tűnnek elő a semmiből a szellemek a sírokból. Egy ellenfél vagy ott van vagy nincs.
    10. Pete nem tudja pontosan mennyivel, de jobb a kétmagos CPU.
    11. Nem állíthatsz elő külön alapanyagot az alkímiához. A főmágusok pluszt kapnak az alkímiához.
    12. Egy már kilőtt nyílvesszőbe nem tudsz még egyet belelőni (kettéhasítani vagy elmozdítani).
    13. Van látható nézőtömeg az arénában, de nem támadhatod meg őket.
    14. Tehetsz fogadásokat az arénában folyó harcra és nézheted is a harcokat, mialatt a többi nézővel beszélgethetsz is.
    15. Az arénában a halálig tart a küzdelem. Ha meghalsz, újra kell töltened az utolsó állást.
    16. A kézikönyvben benne lesz minden faj kezdő tulajdonsága.
    17. Nem mérgezheted meg az ételt! Találhatsz mérgezett almát, de te nem készíthetsz. Csak különböző küldetésekben lesznek ezek elérhetőek. Csak fegyverre kenhetsz mérget és az első találatnál elhasználódik. Nyilakból is csak egy lehet mérgezett, nem lehet egy rakat mérgezett nyilad.
    18. A csónakok statikusak, nem mozgathatóak.
    19. Az alkímia különböző szintjein különböző tárgyak elérhetőek (mozsár és mozsártörő).
    20. Az NPC-k ihatnak alkoholt és berúghatnak, de de nem csökkennek túlságosan a tulajdonságaik ettől. Nem várhatsz arra, hogy egy ellenfél annyira berúgjon, hogy könnyebb legyen vele végezni.
    21. Ha az ellenfél leejti a fegyverét vagy kiütöd a kezéből, a harc közben is fel tudod azt venni. De ő is fel tudja venni a tiédet, ha te ejted el.
    22. Ha leütsz egy "nem megölhető NPC-t", akkor is kirabolhatod, de Pete nem volt biztos benne
    mit tehetsz még vele.
    23. Pete nem mondja meg, hogy felmehetsz-e egy magas toronyba. de biztos benne, hogy valaki meg kitalálja mi a helyzet ezzel.
    24. Nincs ugrás vagy lassú esés varázslat.
    25. Nincs levitáció.
    26. A vért ki lehet kapcsolni.
    27. Igaz, hogy T (Teen) besorolást kapott a játék, de vér van benne, csak nem durván van tálalva. A vér eltűnik egy kis idő után.
    28. Nincs olyan része a páncélnak aminek lenne támadó tulajdonsága, csak védekező van (tehát nem lehet páncélkesztyűvel többet sebezni, mint puszta kézzel).
    29. Nincs közelharci fegyver, csak ököllel lehet harcolni (tehát a kardon, hasonlókon kívül "egyéb", speciális kézi harci eszköz).
    30. Van Monk (szerzetes) kaszt.
    31. Az páncélzatnak hatása van az életerődre. (erre nem emlékszek, ez pontosan mit takar).
    32. Ha nem vagy jártas az adoot páncél viselésében, akkor az csökkenti a hatékonyságodat, mikor varázsolsz. Ha jártas vagy benne, akkor nem számít. A képernyő alján lesz egy kis sáv, ami mutatja mekkora a hatékonyságod.
    33. Nem lesz feltüntetve, hogy már jártál-e egy adott dungeon-ben van sem.
    34. A mágusoknak lesz külön varázserővel feltápolt ruhájuk (robe).
    35. Pete nem volt biztos benne, hogy látod-e saját magad tükröződni a vízben, de vannak tükröződések, mint például tornyok, fák...
    36. Lehet sétálni vagy futni. A sétálás nincs hatással a staminára, a futás, ugrálás igen.
    37. Most is lehet ugrálva futkározni, hogy fejleszd az akrobatikádat, de ez nem olyan könnyű, mint a Morrowind-ben. (pontosan nem melékszek már hogyan magyarázta ezt el, nézzétet/hallagassátok meg - a ford. biggrin_2.gif)
    38. Ha már bementél egy házba és megvolt a töltés, akkor nem látod a kinti világot.
    39. Nem tudsz NPC-ket felvenni magad mellé. Náhány küldetésben lesz társad, de nem tudod irányítani őket.
    40. Nem tudod a lovad tulajdonságait javítani. Van 5 fajtájú ló, vehetsz gyorsabb, erősebb (több HP-vel rendelkező) lovat.
    41. Van egy unikornis.
    42. Ha úszol, a víz hullámzik, az eső is hullámokat kelt. Csobbanás effekt nincs sem az esőnél, sem a víznél.
    43. Ha harc közben a lovad elmenekül vagy te kerülsz messze tőle, akkor később megtalálod a város istállójában.
    44. Az NPC-k főleg téged támadnak, de megtámadhatják a lovadat is.
    45. Wannak körözött személyekről poszterek, de Pete nem árulta el, hogy te is lehetsz-e a posztereken és hogy lehetsz-e körözött személy.
    46. A legtöbb NPC kedvesen vagy durván köszön neked/szól hozzád, ha a közelükbe mégy. Néhányan meng rád sem hederítenek.
    47. Csak a mágusokhoz csatlakozva tudsz varázslattal tápolni tárgyakat. Ha nem vagy tagja a mágusok rendjének, akkor csak vásárolni tudsz ilyen tárgyakat.
    48. Az Oblivionban megéri saját varázslatot készyíteni! (az interjúban Pete is említ egy esetet ezzek kapcsolatban, nagyon vicces! nézzétek/hallgassátok meg - inkább nézzétek biggrin_2.gif - a ford.)
    49. A csapdák lehet nyomásérzékenyek vagy kötéllel vezéreltek. (lehet, hogy még van több féle is, nem tudom, mást most nem említett - a ford.)
    50. Telekinézissel mozgatott tárgyakkal lehet aktiválni capdákat, varázslattal (tűzlabda...) nem.
    51. Összesen 4 guild van.
    52. Minden téglán parallel mapping van.

    innen van
  • PiszkosFred
    #2087
    Videóinterjú volt, szó sem volt ingame moziról. Amúgy is, ennek van egy pármegás mp3 változata, a videó változat csak extraként lett letölthető. Egy-egy kérdés kapcsán azért sokat elárul Pete testbeszéde. De a lényeg, hogy ez az interjú ez így volt meghírdetve midnig is, nem volt szó róla hogy játékvideó is lenne benne...
  • Cassell
    #2086
    Ezt benyaltam végig csak egy csóka löki a szöveget több mint 50 percen át gyorsba leszedtem nagyon szépen indul a régi Morrowindes zene képek aztán váltás 2 pacák dumál végig egy deka videó sincs a játékból. Erről mi a fenének videót csinálni elég lett volna leírni.
  • PiszkosFred
    #2085
    Hja, épp most próbálom kihámozni az érdekesebb dolgokat belőle, csak lassan megy ;] A neten megjelent összegzések nagy része hülyeség vagy nem pontos, úgyhogy most végignézem és jegyzetelgetek. Egy biztos, a srác ne menjen riporternek, mert éhenhal ;]
  • Árnyvadász
    #2084
    Itt a videó.

  • PiszkosFred
    #2083
    Mivel amatőrök készítették. Lesz belőle elvileg videóanyag is, megvárom azt. Sokáig azt hitte mindenki hogy az interjú csak vicc, aztán Pete megerősítette a hiv. fórumon hogy tényleg beszélgetett a sráccal. Aztán a weboldala ahova kirakta, hehalt, így elküldte a nagyobb rpgs portáloknak. Valódi interjú, csak most nem egy profi stáb, hanem egy csak "rajngó" csinálta ;]