41716
  • Hmuda
    #3308
    Mi kezdődik? Csak feltett egy teljesen normális kérdést. :-)
  • DonnieBrasco
    #3307
    Ajajjaj kezdődik... (?)
    Hmuda, élesítsd a DEL feliratú lapátot :))

    DB
  • Hmuda
    #3306
    Nem, csak Pete kapcsolta ki, Stevenek elküldte.
  • PiszkosFred
    #3305
    Skizo a dolog. Világ életemben ékezet nélkül gépeltem, az rögzült belém, az megy vakon és villámgyorsan. Aztán ha egy ponton az írás közben megállok, és mondjuk mint az előbb a pontos nicket "kopipasztézok", akkor amikor folytatom, van hogy ékezet nélkül megy, és nem veszem észre. És így aztán van hogy dupla ideig tart minden, mert egész oldalakat kell "ékezesíteni" :D És persze amikor ismét jönnek az angol fórumok, angol nyelvű csetek vagy levelek, ismét csak ékezet nélkül minden... Szal küzdök vele keményen, nehéz soksok évnyi berögződést korrigálni.

    Hmuda: a fórum vacakolt az elmúlt időszakban, ezért volt hogy a keresést kikapcsolták pár napra, hogy ne terhelje az sem. Lehet a PM kapcsán is ez a helyzet, még nincs reaktiválva.
  • kirol
    #3304
    Akkor most ezt nem hiszed el. Ezért be sem írom a választ ,hogy nem ismerem.
  • Hmuda
    #3303
    Ez is csak offline játszható játék, és többjátékos rész sincs benne.

    (Bár ne mond, hogy nem ismered a Morrowindet mert nem hiszem. :-) )
  • kirol
    #3302
    Ez is csak online játszható játék, vagy egyjátékos rész is van benne?
  • Hmuda
    #3301
    Vettem észre, Pete nem kapcsolta be a PM-eket (amúgy így vezetéknévvel már tudom ki :-) ).
  • DonnieBrasco
    #3300
    Az hagyján de még az ékezeteket is kezded elfelejteni :P

    DB
  • PiszkosFred
    #3299
    (basszus, naprol napra rosszabbul gepelek, mostmar neha en sem ertem, mit akartam irni... Oblivion miatt van, tuti)
  • PiszkosFred
    #3298
    Pete Hines, fűguru. De egyébként mégsem tőle kellene, hanem "MrSmileyFaceDude"-tol, aki foallasban Steve Meister, a foprogramozo ;] O megtudja mondani, es a legtobb infot mindig tole szerezzuk, neki mar nincs annyi dolga mint a PR gepezetnek, van ideje valaszolgatni.
  • Mr_no_NaMe
    #3297
    Felhőt nemigazán látok szal sztem fake...meg az ég sem kék, szal tutkó fék.
    (vazz és még rímel is:D)
  • Lysandus
    #3296
    Hogy lenne ez FAKE???

    Hát nem ismeritek fel a kezében a Sword of the Ultimate Justice-t, ez lesz a game egyik leghíresebb articfatja!!!
  • DonnieBrasco
    #3295
    FAKE :)))

    DB

    (szerkesztve: bár most, hogy meg is néztem, elbizonytalanodtam... :P)
  • Tobias
    #3294
    oblivion-NO-FAKE

    Na, erre aztán már senki sem mondhatja, hogy FAKE!!!!!
    :)
  • Hmuda
    #3293
    Jaja, pont ezek miatt hagytam fel mára az olvasgatással. De megyek is megnézem ezt a Pete-t, nem vagyok otthon dev-ügyben.
  • PiszkosFred
    #3292
    Kérdez meg Petetől pmben, most megint van ideje válaszolgatni. A fórum pedig nagyon lezüllöt, értelmes hozzászólás egy darab sincs. Ezredik idióta nyitja újra és újra a preloados fű témát, és sír, hogy mekkroa szar már, mert a fűvet csak bizonyos látótávolságig rajzolja, azon túl "csak" textúra. És ez neki jaj de szar. Aztán amikor szólnak neki, hogy bammeg leégne a géped ilyen horizont mellett minden fűszál egyszerre mozogna, akkor még neki áll fejlebb. És így tovább, félelmetes mennyire beszabadult az óvoda...
  • Hmuda
    #3291
    Azon töröm a fejem, hogy berakjam-e a hivatalos fórumba, csak ott már nagyon anti-újonc hangulat van és a látványosan bugyuta kérdéseket (mint ez is) már csuklóból lehurrogják.
  • PiszkosFred
    #3290
    Komoly fizika van most, a hulláknál lehetett látni a videóban (goblinok) hogy mi van ha szilárd felszínhez "ér". De félek hogy karakternél nincs külön kezelve a jobb és bal láb, ezért megint ilyen lebegés lesz. De ez legyen a legnagyobb baj ;]
  • Hmuda
    #3289
    Van egy olyan érzésem, hogy nem ilyen lesz hanem MW szerű "fél lában lebeg, másik félig földben" stílus, csakhát még reménykedek. Milyen fajintos lenne már ahogy a karakter felrakja a fél lábát egy sziklára és elgondolkodva nézi a naplementét...
  • Ron Ragm
    #3288
    Kérdés hogy mennyire lesz ténylegesen megcsinálva (szal hogy vajon bármilyen felületen így fog megállni?)
  • PiszkosFred
    #3287
    Ez nem hiba. Ez csak érdekesség. Cseppem sem bánom hogy így oldották meg. A város határába érve elfüstölne a gép, ha "belátnék" 1-2 kerület belső "életébe". Csak érdekes lesz, ha egyáltalán így lesz.

    WoWban okosan csinálták meg, minden nagyobb városba belépéskor,a főkapu után van egy kis "szlalom". Amíg ott átsuhansz, betöltötte a belső teret ;]
  • Hmuda
    #3286
    Nem sok reakció érkezett. Na mégegyszer. :-)

    Eszembe jutott egy apróság. Nem nagy dolog, de baromi sokat dobna a karakterscreenshotok minőségén...

    Gondolom a képek magukért beszélnek (lábak helyzete a talajhoz képest).

    [center]
  • Thanatos
    #3285
    amugy szvsz ez egy okos kompromisszum annak érdekében hogy ne 15giga ram legyen az alapkövetelmény..., és ne 10dvd-n jöjjön a game..., szvsz ez legyen a legnagyobb hibája
  • Hmuda
    #3284
    Nem a Dungeon Siege a legjobb példa. Ehez inkább a Gothicot említeném, bár tény, hogy az kisebb.
  • Thanatos
    #3283
    ettől mgé tény hogy fnatáziadus de ezt oblivionban ezzel a módszerrel nem lehetne megoldani
  • Hmuda
    #3282
    Hm, lehet, hogy mamutfák...

    Mondjuk szerintem símán írhatjuk a szokásos játék-kompromisszumok listájára (a WoW is tele van ezekkel), hogy ne foglaljon el 9 outdoor zónát pusztán a város területe. A belső rész elméletileg két és félszer lessz akkora mint Vivec annó.
  • Thanatos
    #3281
    az sem alkot nagy világot egybe ott is vnanak cellák csak ott ügyesen odlották meg a laodot..., nem tünt fel hogy liftezésnél teleportnál meg hasonloknál rosszab gépen hosszab útat teszel emg a liftel? :DDD
  • David2
    #3280
    sztem ez "cellázás" inkább visszalépés technikailag, mert sztem úgy lenne a legjobb, ha minden egy összefüggő nagy világot alkotna, pl Dungeon Siege
  • PiszkosFred
    #3279
    Tiszta sor hogy csak a 9 nagyváros a külön cella. Én a város melletti fákat (már amennyi látszik belőle) néztem, ahhoz képest kisebbnek tűnik a város maga. Persze ez lehet érzéki csalódás is.
  • Hmuda
    #3278
    Csak a kilenc nagyváros van így fallal körülvéve, a kis faluk rendesen benne lesznek a nagyvilágban, legalábbis én úgy olvastam a fórumokban. A méretekről meg annyit, hogy érdemes összevetni a mostani countdown videót és az első trailert. A countdownban annyira messze van, hogy meg se moccan ha a karaktert vesszük viszonítási pontnak, a trailerben meg amikor a császár áll a torony tetején és mikor hirtelen kizoomol a kamera....hát nem egy apróság.
  • PiszkosFred
    #3277
    Nekem is 6600gtm van, médiumra szerintem jó lesz (nagyon bízok benne), kikapcsolva pár apróságot még esetleg.
  • CarajoEsp
    #3276
    Ihh...lehet nekem is kéne tennem vmit, ezügyben. Itt kuporog szegény 80gigás Seagetem, szegény csak Ata133-as, kerreg, berreg, néha köhög kettőt:) Azért remélem kibírja ezt a megterhelést. Ha nem, akkor kérnék ötleteket olyan apró pénzintézetekről, amelyekben a sok pénzt, kevesen őrzik:)
  • Hmuda
    #3275
    Mostmár mindegy mivel megrendeltem az x850-et, meghát rossz emlékeim vannak az NVidia kártyák hűtésével. :-)

    #3273: gondolom nélunk most márc 15 miatt késik, mert ha jól emlékszem akkor a CD-Galaxis is ezt a futárszolgálatot alkalmazza és ők csak szerdán/csütörtökön jönnek erre. Szóval talán holnap.
  • PiszkosFred
    #3274
    Más. Tegnapi videóban, és a korábbi screeneken is látni a várost, toronnyal a közepén. Helyezkedés és táj szempontjából a fővárosnak tűnik. De méretre apró, kintről nézve. Vagyis mivel ezek külön egy-egy nagy exterior cellák lesznek, ezért a vadonból ilyen kicsinek tűnnek. Több mint valószínű, hogy lesz 2-3 bejárat, és kész, nem lesz semmi más módja a bejutásnak. Vagyis innentől kezdve kezd értelmet nyerni a levitation kivétele. Látunk egy kis városfallal elkerített falut, belépünk, és több kerülettel rendelkező metropolisz lesz belőle. Nem lesz már olyan, hogy megállsz Vivec előtt és fél napig tart mire körbesétálod, 1:1es arányaival. Itt úgy látszik ez az arány kívülről nézve nagyon de nagyon pici. Kiváncsi leszek élőben hogy milyen érzés...
  • DonnieBrasco
    #3273
    Grrr én meg Pénteken megrendeltam Pixmania-n a winyómat, és már tegnap reggel a DHL-nél Shannonban volt (tőlünk 80 km-re). Ehhez képest semmi hír, ma felhívtam őket és csak holnap fogják kihozni!!! Korábban mindig már aznap kijött, most meg 2 napot késik.

    Tényleg, ez OFF de hátha tudjátok: SATA1-es és SATA2-es, eltérő méretű és márkájú winyók tudnak RAID-ben menni? :)

    Azt akarom, hogy ne is legyen töltési idő az Oblivionban GRRRRRR és a swapfile is villám legyen :))

    DB
  • David2
    #3272
    hamár vgakról vagyon megint szó:
    nézd csak mit találtam neked: linque
  • Hmuda
    #3271
    Na erröl ennyit...

    CS@: nekem még mindig semmi hír az x850-emről. Remélem azért hétvége előtt megérkezik.
  • CS@
    #3270
    Bár egy kissé off,(nekem nem annyira mert csak az Oblivion miatt) és már nem is nagy szám(nekem még az) de végre sikerült lecserélnem sz 5600XT -met egy 6600GT –re, úgyhogy most egy kicsit örvendezek :)
  • PiszkosFred
    #3246
    Mert most számoltam utána először, hogy 21.-ig hány nap is van ;]