41716
  • Thanatos
    #3125
    ott a ponty :)
  • Hmuda
    #3124
    A képek mesteriek, a videóval még küzd a Flashget. :-)
  • PiszkosFred
    #3123
    Na haggyuk a témát, van jobb ötletem

    Kijött 3 új screen és egy videó! ;] http://www.elderscrolls.com/home/home.htm
  • Thanatos
    #3122
    bár arra azért őszintén kiváncsi vagyok hogy a kimaradt cuccokat a modderek vagy a bethesda hozza ki hamarabb akár igy akár úgy :) elöbbire tippelnék, bár akármi is lehet, lehet aranylemez óta futoszalagon jönnek a bethesdamodok :)
  • Thanatos
    #3121
    amugy rmeélem énis hogy a mod közösség megmarad ugymond free pártinak :) mert ez esetben hivatalos modok simán leszarhatóak, főleg hogy tényleg kidobják ugyanazt +1 pixelel oszt annyi (ami persze illegális de jobban belegondolva amig nem terjedt el ennyire gamekban a moddolás alapból elvileg midnen mod illegális volt, mivel majdnem minden licens-ben benne van hogy nem változtathatsz a tartalmon..., az már más krédés hogy a kiadók ezzel nem foglalkoztak mert csak nekik generált + vásárlóerőt)
  • Thanatos
    #3120
    ez attól függ, egy tyukmániás biztos fizetne, vagy volt itt egy lándzsamániás emberke, szeirntetek ha kijönne a lándzsa mod nem érdekelné? :)
    az emg hogy jogilag hogy vna ez megoldva nem tudható előrre, mert lehet a bethesda progijával de attól még a sjaát szellemi temréke, a 3d mdoell-t amit pl pénzért cisnál valaki max-al is eladja mégse ő irta magának a progit :) ez teljesen bethesdatol függ menyire adja alájuk a lovat..., sőt simán megléphetnek olyat is hogy aszongyák ők midnen segitséget megadnak, de ha pénzért adod jogdijt fizetsz x pénzt, vagy %-ot vagy akármit, elvégre megtehetik és mindenki örül a pro modder hogy szarrákeresi magát, a bethesda, stb, csak a játékos nem...
  • PTW
    #3119
    én személy szerint biztosan ki merem jelenteni hoyg a mod közösség sosem fogja a fizetős példát követni. Mártcsak azért sem mert egyzserűen nem teheti, mivel ezzel illegális dolgot csinálna (léynegében bethesda terméket használ, azzal készít modokat, csak a Beth kérhet értük pénzt.... szerzői jog) másrészt meg szerintem nincs benne akkora potenciál, hoyg ezért pénzt kérjen el érte valaki.
    pistike megcsinálja a "még több tyúkot cyrodil-ba plugint" nyílván tisztában van vele hoyg senki sem fog neki ezért fizetni
  • Thanatos
    #3118
    amugy tényleg érdmees ezzel megvárni a játékot, pl hogy egyáltalán lessz-e olyan szintü hogy az ember fejében a modkérdés akár csak megfordule :) tudom pesszimista vagyok, de nagy nevek folytatásában megtanultam bizalmatlan lenni :(
  • Thanatos
    #3117
    őszintén megmodnom nem tudom de bizonyos eszközök tuti vannak..., és modok az iylen csoda eszközök elött is léteztek már, meg eleve ha új modell kell akkor irány a max vagy maya vagy akármi..., azt a csoda modderkészlet se tudja helyettesiteni szvsz...
  • PTW
    #3116
    de gondolom pont azért van ez annál a játéknál mert nincs a játékosok kezében egy olyan eszköz mint itt a CS. Pont ez hatja a moddereket, hoyg nincsenek rákényszerítve, hoyg fizesseneka pluginjokért mert akár maguk iselkészíthetnek lényegében bármit.
  • Thanatos
    #3115
    vettél volna 7800gt-t hogy amradjon pénz a modokra is ;) najó ez csak poén volt, szvsz térjünk át valmai kevésbé borongós témára, hátha mégis meg fogja váltani a game a világot midnenféle parktika nélkül :)
  • Thanatos
    #3114
    persze..., de szerinte dha bethesda elkezdi nem fognak átálni rá a többiek is? emrt szerintem jó esély van rá..., amugy a bethesda modjait öszintén szolva letojom, egyedül ez az érzés zavar hogy azt adják +pénzért aminek alapból bele kellet volna kerülnie de ilyen oylan mondvacsinált okbol kivették belőle..., persze ha nem ez lesz akkor maxima mea culpa, de ez a jövő zenéje
  • Thanatos
    #3113
    megint csak fs-el tudok jönni..., tényleg érdemes megnézni..., a midnenféle "modokon" sokkal de sokkal komolyabb védelem van mint magán a gamen..., némelyik már már sf szintü csak ált online vásárlós móka...
  • Lyan Kyj
    #3112
    No, ma megrendeltem az új gépemet, direkt a játék miatt vettem, meg hát persze már be kellett újítani, de ez a játék adta meg a végső lökést.
    7800GTX-el remélem korrektül megy:)
  • Thanatos
    #3111
    ez már egy fokkal jobb gyk folyamatosan veszed modokat ha akarod ha meg nem a kiegel együtt megveszed őket, de hát mind1 izlések és pofonok, ilyen a fogyasztói társadalom...
  • PTW
    #3110
    hobbiból mi?

    hobbiból csinálja a közösség a modokat

    a bethesda alkalmazottjai meg azért mert ez a munkájuk, és így te nem egy Gipsz Jakab által összeeszkábált gagyi, innen onnan összeguberált béna animációval, vag ytextúrával rendelkező plusz-t kapsz, henem egy minőségit azoktól akik a játékot is készítették

  • PiszkosFred
    #3109
    Picit elkanyarodtunk.

    Lesznek modok 1-2 havonta, 1-2$ értékben. Mivel konzol verzión a modok hasnzálatát nehéz megoldani, ezért nekik lesz egy rendszer, amely során tudnak használni hivatalos modokat. Csak hivatalos modokat! PCsek is megkapják ezt a modot, de hogy ingyen e vagy pénzért, nemtudni, de ha pénzért, feltételezhetően ők is 1-2 dolcsiért.

    TESCS nem lesz a játék dobozában. Ezt mindenki ingyen (!) letöltheti. Le is fogja. És készülnek tonnaszám a modok.

    A modok és pluginok a legkisebb mértékben sem függnek a játékl eredetiségétől, nincs bennük védelem, nincs bennük eredeti-dvdt-kérek-a-meghajtóban-bammeg rutin és egyéb marhaság. Ezért aztán egy ember leszedi - 1-2mb esetenként - felrakja torrentre és kész, ennyi. Hivatalos modokkal szintén. Nincs ennek értelme.

    Konzolnál már kötelező fizetned érte ha akarod. De konzol örüljön, hogy sikerült megoldani a modok használatát, Morrowindhez egy darabot nem kaptak, az akkori technikai akadályok miatt.

    De fenntartom azt, hogy ha csinálok valamit, azért jogomban áll pénzt kérni, ha másnak odaadom akár ideiglenes használatra, akár tartós használatra. És ez a világ minden tájára igaz - az én felfogásomban. Ha jópofa gyerek vagyok, akkor ingyenesen lesz, ha pici hasznot akarok, akkor 1-2 dolcsi, ha ebből akarok megélni, akkor több. Úgyis az számít, hogy amit nyújtok, milyen színvonalú. Ha jó, megveszik, bármennyibe is kerül. Ha szar, nem veszik meg, és még be is perelnek ;] Ennyi ;]
  • Thanatos
    #3108
    na épp ezaz, hogy manapság ez a divat hogy kiadnak egy halom szemetet 1.0 néven és utána vagy patchelik vagy nem..., vagy kell a "patchért" jelen esetben pl az olyoan modokért amik valmai olyat hoznak be amit direkt hagytak ki fizetni vagy nem...
    ez kb olyan hogy veszel egy autot..., ja hogy ülés is kell bele? kormány is? válto esetleg? vagyed meg külön... (és az auto ára nélkülük nem lett kevesebb...) persze mod és mod között van külömbség, de nekem már az első ilyen hir óta olyan érzésem van hogy a "NEM" listán szereplő cuccok jönnek majd fizetős modként, meg persze más is de azok is..., ergo nem nem tudták megcsinálni, nem nem volt rá idejük, neem, még egy rókabőr..., remélem nem igy lessz de mindig ez az érzés fog el ezen elgondolkozva... :(
  • Davidus
    #3107
    én úgy állok hozzá amilyen a játék lesz. ha gyenge lesz akkor marad a warez és a modok se fognak izgatni. ha viszont megérint akkor úgyis megveszek hozzá mindent amit csak lehet:)
  • Davidus
    #3106
    tényleg a kiegészítő az expansion vagy mi:) nyilván lesz annyi tartalom a játékban hogy ne kelljen rögtön modok után nyúlkálni. nekem egy olyan rendszer tetszene hogy mikor kijön a kiegészítő automatikusan ingyenessé válljon az összes addig megjelent hivatalos mod azoknak akik megveszik.
  • Thanatos
    #3105
    eleinte..., és talán iyg is marad talán nem, mondom legjobb példa flightsim, gyk csak fizetős mod van és csak külön cégektől (igen nem modderektől ám, tőlük megveszi az xy cég ad nekik valami kis pénzt és kihozza saját név alat és szarrákeresi rajta magát ha elég jó..., persze kivétel van ott is...), kérdés a modderek menyire fognak erre rákapni, mert én ha bármit hobbibol, kedtelésből csinálnék eszembe nem jutna érte pénzt kérni, sőt..., ha meg nem kedvtelésböl az meg onnantol munka amit meg kell fizetni, viszont ez a mod-ok szellemiségétől meg távol ál szerintem
  • Hmuda
    #3104
    Az emberek megszokták hogy a kocsi extráiért fizetni kell, játékok extráiért meg nem. Ne gyertek már ennyire butuska példákkal. :-)
  • Thanatos
    #3103
    hobbibol..., és hobbibol meg szeretek, ez teljesen hozzállás kérdése, de tudjátokmit legyen igy legyen összes mod fizetős, elvégre tényleg dolgoztak rajta..., őszintén megmondom anyira nem izgat, én sose csináltam a warezból lelkiismereti kérdést, se a megvételből, ami eléggé tetszik és becsülöm azt megvezsem amit nem azt nem, ennyi, az meg más kérdés hogy ha ők igy állnak hozzá ki hogy fog hozzájuk, de ez mindenkinek magánügye szvsz
  • PiszkosFred
    #3102
    Nem is kényszerít rá senki hogy fizess érte. Amiért fizették, az egy 1.0s játék, akkor játssz azzal ;] Ha pedig kell hozzá valami kis extra, hát arról lemondasz - elvileg.

    Tegnap megvettem végre a BMWmet. Ma visszamentem a boltba, és szóltam nekik, hogy kellene rá spoiler, dupla kipofogó, lángoló matrica, meg egy bólogató félszemű gipsz kutya a hátsó ablakba, és persze mindezt ingyen, hiszen a kocsit itt vennem náluk...
  • PTW
    #3101
    miért korlátoznák le, nemértem. ezeka hivatalos mod-oklesznek, a közösség ettől függetlenül ugyanúgy fogja ontani magából a jobbnál jobb plugineket
  • Thanatos
    #3100
    ismétcsak nézz el flightsim 2004 tájékára pl..., ingyé gyk csak a legalja van...
    a hivatalos mod meg nem kiegészitő, a kiegészitő az amiben valami massziv tartalom is van...,ergo több joval mint egy mod, az hogy kihozzák hivatalosan a számszeríj modot nem kiegészitő szvsz...
    bár mongyuk egy magyar meg egy angol(vagy akármilyen de nem magyar) szó értelmét nem könyü egymással összekalibrálni az tuti :)
  • Hmuda
    #3099
    Nem. A hivatalos mod az olyan mint MW-ben az adamantium páncél vagy a Master Index. Kiegészítők meg a Tribunal/Bloodmoon voltak. Te fizenél ezekért?
  • PTW
    #3098
    a modokon ugyanúgy emberek dolgoznak, azért hoyg a játék amivel játszunk még gazdagabb legyen..

    nemtudom a toltakozók közül hányan szeretnek, vagy szeretnének ingyen dolgozni. Úgy gondolon, hoyg ameddig a tartalom/ár arány reális , addig ez teljesen normális és elfogadható. Ha valaki páncélt akar a lovaknak fizessen ki 2000 forintot (mondjujk) , ha ez neki nemtetszik akkor
    1-nem foglalkozik vele, játszik e nélkül (nem kötelező)
    2-nekiál csinálni egy modot
  • Davidus
    #3097
    nyilván ilyen +2 lándzsa modért senki nem fog fizetni:D
  • Thanatos
    #3096
    ponotsan, kiváncsi vagyok ha pl elkezdik fizetős modként behozni az ilyen kihagyott apróságokat mitn lándzsák hazsnálata etc ki fog repesni..., mert innen ez már nézőpont kérdése, és innen nézve ez a huzzunk le uyganarrol 50lóbőrt... :/ ne legyen igy szvsz...
  • Davidus
    #3095
    a hivatalos mod az kiegészítő. a fanmade modokért meg bebaszna ha fizetni kellene:D
  • Thanatos
    #3094
    és ismétlem tényleg nem a félévente kijövő 5 dolláros "hivatalos" modok a bajok hanem ezutána el fog szvsz harapodzni az hogy inygen mod nem lessz vagy max az ultrafos kategoria...
    erról nem is bezsélve hogy morrowindon a modok dobtak a legnagyobbat szvsz nagyon megnövelte játszhatóságát, ha ezt most ilyenel akarva vagy akaratlanul "lekorlátozzák" ki tugya mi lessz..., és ez persze szigoruan szvsz, ettől persze bethesda azt csinál amit akar, sőt mi több mindenki más is :)
  • Hmuda
    #3093
    Ugyanmár. Fizetünk a játékért. Máshol ez már elég lenne. A modokért nem fogok fizetni csak a kiegészítőkért.
  • Thanatos
    #3092
    jah amig 5 dollár igen...,viszont nézz el fs tájára..., amugy emg ez olyan hogy ki erre költ ki arra, jah és nem bagozom sorry..., és újságokat se veszek..., nem csak számitógépest semmilyet...

    ui:: fs = m$ féle flight sim aktuális része...
  • PTW
    #3091
    teljesen egyetértek
  • Zsolo007
    #3090
    fs?
  • PiszkosFred
    #3089
    Hja, döbbenetes. Naponta egy szál cigivel kevesebbet szívok, így a havi szinten megspórolt 2 doboz cigi árából van egy modom/pluginom. Olyan modom, amelyek max havonta, de szerintem inkább 2 havonta fognak kijönni. Igazad van, ezt a szemétséget, fizetni kell valamiért... Az a csoda, hogy az olyan modokat, amelyeket majd fél évig készíettek (vagy tovább) a Morrowindhez, ingyen letölthette az ember. Az, hogy a legtöbb ember azt sem tudja milyen csapat csinálta a modot vagy t.konverziót, már csak hab a tortán. Talán 5% leírta a fórumba hogy "thx", és talán 1% segített annyiban, hogy véleményezte.

    Azt már meg sem merem említeni, hogy 2000ft-s nyomtatott (játék)magazinnak nevezett ******-ra bezzeg van pénze az embereknek, havonta kettő-háromra... Aztán persze még ki sincs szállítva a játék a raktárból, a fórumokon már osztja az ézt pistika, kritizál, és szarozik le mindent, a maga nagy boldog agyatlan stílusában.

    Utóbbi gondolat nem ide tartozik persze...
  • Thanatos
    #3088
    FS betegség..., mondom ha bethesda ezt behozza tuti nem vezsem meg és innetől kezdve egy játékukat sem, elég hogy fs-nél van ezzel szivás nem kell normális játéknál is...
  • Thanatos
    #3087
    olvasd el mire volt válasz, hogy HA mégsem...
  • Thanatos
    #3086
    5. kötet felénél tartok épp :)