41716
  • [Jakuza]
    #3525
    Dehogynem.
    Amugy ha ranezel a tablazatra, akkor latod a felbontast es az AA&AF ertekeket is.
    1600*1200 32bit AA4x AF16x egy 6800GTn 11 fps.
    Leveszed a felbontast kisebbre allitod az Antialiasingot es az egyeb beallitasokat.
    Siman elvezhetoen fut mondjuk 1024x768ban egy 6600Gt-n. (25 fps felett)
    9600XT-n meg lebutittod a grafikat ameddig csak lehet, pl 16bites szinmelyseg stb.
  • ZsZso
    #3524
    Erről eszembejutott a "rosszabbul fotosoppolunk még 4 éve" topik ...

    100% nagyobb rendszerkövetelmény
    igen, megcsináltuk :)
  • DonnieBrasco
    #3523
    X850XT PE - 19 frame ennyire fullon az Zsírkirály, akkor az én VGA-mon a szokásos 1280x1024-ban olyan 25-30 közti FPS meglesz :) éjjenéjjen.

    CSAK JÖNNE MÁR :))

    DB
  • ZsZso
    #3522
    1600x1200 -as felbontás ... lehet nem ekkorán fogod tolni :)
  • Mr_no_NaMe
    #3521
    Azt gondolom, hogy maxon szaggatni fog, de egy olyan jó zsíros medium high árnyékok nélkül...na annak nagyon tudnék örülni:)
  • Davidus
    #3520
    ez azt jelenti hogy valaki fogta a paintet és rajzolgatott:)
  • j0nNyKa
    #3519
    ember ezek full max beallitasok, miert jelente barmi iet ? :] mindenesetre full maxon nem biztos hogy jol fog menni :P
  • Mr_no_NaMe
    #3518
    Amúgy ez azt jelenti, hogy 9600 XT-vel már nemis indul el??
    Mert lefutattam abban az system requirements labban (http://www.srtest.com)
    egy tesztet, és ott mindent rendben talált a gépemmel + a videokártyámmal kivéve azt hogy 9600xt...szal minden megvolt ami kell csak a neve nem tetszett neki...
    Remélem azért nem kell teljesen lowon vagy mediumon játszanom mert ennél a játéknál elég nagy pazarlás lenne.
  • ZsZso
    #3511
    Ja ... és ez még csak a kezdet. Mi lesz itt, ha jön a release ... a szokásos "honnét szedjem", "hogy szedjem", "mivel szedjem", "van egy .rar -om, mit csináljak vele", "van egy .ISO-m, akkor most hogy tovább?" kérdések :)
  • PiszkosFred
    #3509
    Nem értek hozzá, így aztán mint laikus persze hogy tévedhetek ;] De mindezzel együtt úgy érzem, hogy ha egy "világnak" megvan a rajongói bázisa, akkor azokra lehet alapozni, akármennyire is telített a piac. Értem ezalatt azt, hogy telített a piac stílust(mmo) tekintve, de mint TES mmo, nem az. Az még kiaknázatlan terep. Egy TES mmo lehet hogy hasonló (játék)stílusjegyeket fog viselni, mint egy SWG, WoW vagy DNDO, de tőlük teljesen eltérő, egyedi világot prezentál, amely mindaddig példa nélküli.
  • ZsZso
    #3507
    Ajánlatom rövid s egyszerű:
    Nézegesd az nforce.nl -t, aztán ha kint van rajta gamma várj még 1-2 órát. Ha az alatt nem "nuke" -osodik be, akkor nagy esélyed van rá, hogy nem fake.

    Amúgy meg mi se tudjuk megmondani, hogy melyik fake, melyik nem. Torrenteket szükségtelen most belinkelketni ide, hisz jelenleg nagyüzemben gyártják őket az unatkozó emberkék (más játékok ISOit átnevezve ... jobb esetben :) ).
  • [Jakuza]
    #3503
    Na de ezzel akartam a hibas kovetkeztetesedre reagalni, hogy kesobb a telitett piacon is egyenlo esellyel e tud nagy bevetelt szerezni egy jatek, mint most egy sokkal kevesbe telitett piacon.
  • dante3
    #3502
    Megalol!
  • dante3
    #3501
    Úgy látom senki sem seedeli!
  • [Jakuza]
    #3500
    Akkor neked ez a jatek kell.
    Itt van audiovizualis [URL=http://gprime.net/video.php/magicmissile]"input"[/URL].
  • PiszkosFred
    #3499
    "Arrol nem is beszelve, hogy egy igazan Middle Earth rajongot, nem erdekli ugyanolyan lelkesedessel pl Kalimdor szigete. tehat nehez lesz elcsabitani a masik vilagbol egy jatekost."

    Ezt mondom én is ;] Kell egy bizonyos számú TES rajongó ahhoz, hogy eltartson egy TES mmo-t, és szerintem korán sincs még annyi. Nem elég ha tetszik egy játék. Ahhoz hogy mmonál ott ragadj, szeretned kell a hátterét, a környezetet, nem elég élvezni imperialként szétcsapni pár deadrát... Elég, de 2-3 hónap után megunod. Ám ha bele is tudod élni magad a szituba, akkor nyert ügye van a cégnek. Warcraft világát imád(t/j)a a nép, garantált volt a siker. Én legalábbis így látom, de lehet tévesen... ;]
  • DonnieBrasco
    #3495
    PnP-t 2-3 alkalommal próbáltam, egyetemista koromban. Nem az én világom :( nekem kell az audiovizuális "input", hogy igazi játékélményem legyen - kivéve a könyveket, mert ott a fantáziám zavartalanul működhet, fantasztikus világokat elképzelve. PnP játéknál egész egyszerűen elvonja a figyelmemet a környezet, kizökkentett az asztalnál ülés, a mászkálás a kóla/csipszevés, minden. Nem tetszett, ez van.
    De ha beülök a gép elején, fejemen a Sennheizer akkor az már majdnem "könyvélmény" :), már ami a koncentrációt, zavartalanságot illeti.

    A Wow-ról: én ott kizárólag akkor partyzom, ha másképp lehetetlen megcsinálni egy questet. Mindenhol szólózok, ahol csak lehet. Pontosan azért, mert nagyon ritkán lehet olyan embereket találni, akikkel érdemes partyzni:(

    DB
  • GrimReaper78
    #3492
    Nos, a CRPG-kben igen, a tápon van a hangsúly. De talán Te is játszottál PnP RPG-vel; no *az* nevezhető SZEREPjátéknak. Meg kell, hogy mondjam, egyetlen CRPG nem nyújtotta (és talán soha nem is fogja) azt az élményt, mint a gimis években a, kolesz szobában eltöltött órák/fél napok :D

    A TES sorozatot a nyitottsága miatt szeretem, no meg azért, mert offline, egyedül vagyok, így úgy játszok, ahogy igazán szeretnék. Persze valódi SZEREPjátékra nincs mód, pont az egyik legfontosabb - és kikerülhetetlen - hiányosság, a szabadon megválasztható beszéd miatt.

    No de hogy visszakanyarodjak a témához: MMo-k közül egyedül a WoW-val játszottam, még a béta időszakban. Nagyon rá voltam előzőleg kattanva, és irtóra megörültem az egy hetes béta lehetőségnek. Aztán a második napon abbahagytam az egész tesztelést, mert halál unalmas volt. Ott volt egy csomó ember, de nem lehetett velük se normálisan kommunikálni, sem partikat alkotni, smmi. Csak a hent meg a táp ment mindenhol. Szóval nekem annyi elég is volt az MMO-kból, köszöntem szépen :D
  • DonnieBrasco
    #3491
    "mert az MMO-ban nem a szerepjátékon van a hangsúly, hanem a TÁPon."

    Ez ebben a formában nem teljesen fair. Minden szerepjáték része a "táp", ami nem más, mint sikerélmény. Hent->szintlépés, jobb cuccok, jobb skillek-> jobb hent-> elölről az egész.
    Az összes RPG része ez, csak eltérő mértékben. Pl. ne mondd nekem, hogy a WOW tápolósabb lenne, mint a Diablo 2 offline része!.... ugyeugye? :)
    Játszottál már WOW RP szerveren? Óriási élmény, mikor a másik human játékos folyamatosan löki a törpe-szlenget, és teljesen hihetően úgy viselkedik, mint egy tökéletesen megírt NPC... imádtam!

    Az tény, hogy az MMORPG-kben is kialakulnak a "vérpistike klánok", akik 24 órában kimatematikázzák, hogy milyen ütés/skill/buff/trinket/anyámkinnya kombóbbal tudják leverni leggyorsabban a vérzolikákat. Szánalmas és lehangoló. De nem muszáj velük közösködni :)
    WOWban én pl. 49.szinten ki is léptem a guildből amiben voltam mert unalmas, szánalmas és taszító volt egyesek stílusa.
    De ha megtalálja az ember a megfelelő társakat, akkor semmihez sem hasonlító élmény, és a vérpistikék feledésbe merülnek :)

    DB
  • Shiwo
    #3490
    "..És ehhez jöttek a jó kis stratégiák, aztán az rpg/stratégiák és végül az mmo.."

    meg kijött pár regény is..már a WoW elött...nekem tetszettek (már amelyek megjelentek magyarul..)
  • GrimReaper78
    #3489
    'Reggelt!

    Na, azt álmodtam, közvetlenül ébredés előtt, hogy kijött az Oblivion. Látom, csalatkoznom kell :P

    Amúgy a per pillanat zajló diskurzushoz hozzászólva: én sem szeretném, ha MMO lenne a TES-ből (vagy tőlem legyen, de maradjon meg az offline verzió is), mert az MMO-ban nem a szerepjátékon van a hangsúly, hanem a TÁPon.

    A TES online komponenssel kapcsolatban egyedül annak látnám esetleg értelmét, ha DM mód lenne benne, á lá NWN. Vagy co-op. Na, az egész jó lenne :D
  • DonnieBrasco
    #3488
    Hát, RPG-zem a Bard's Tale sorozat óta (1989 kb), és hajlok rá, hogy egyetértsek :)) (offline isten).

    Azt se felejtsük el, hogy a jövő (tetszik, vagy sem) egyértelműen az online játékoké. Egyre inkább olyan lesz a broadband net otthon is, mint a TV-minden háztartásban alap dolog. A játékélmény pedig - legyen az bármilyen játék - mindig "ember vs ember" a legnagyobb :)

    DB
  • [Jakuza]
    #3487
    Fejleszteni fejlesztik, de jelenleg meg nincs MEO.
    linkeltem be szep kepeket a topicjaba is.

    Amugy mint leirtam mashogy latom a dolgokat.
    Minnel tobb lesz az igenyes es komplex MMO annal kevesbe lesz nagy a bevetel.
    Gondoljal csak bele kinek van kedve tobb MMORPGvel jatszani.
    Arrol nem is beszelve, hogy egy igazan Middle Earth rajongot, nem erdekli ugyanolyan lelkesedessel pl Kalimdor szigete.
    tehat nehez lesz elcsabitani a masik vilagbol egy jatekost.
  • ShaiHulud
    #3486
    jolvavjolvan kicsit tuloztam de ertheto remelem amit tenylegesen mondani akartam:D
  • [Jakuza]
    #3485
    Hat a kiadokat nem fogja erdekelni, hogy mi tortenik nehany ezer jatekossal aki azt fejtegeti, hogy isten ments hogy legyen MMO a TESbol, ha eves szinten milliard dollart kereshetnek vele.
    Amugy Davidusnak adok igazat, tedd hozza hogy neked az offline rpk-k istene, nekem pl nem. :P
  • PiszkosFred
    #3484
    Úgy tudtam hogy már fejlesztik gőzerővel a Middle Earth Online-t, vagy valami ilyesmi rémlett. Tudom, hogy pár éven belül még a korházi lélegeztető gépeket is az internetről fogják szabályozni (túlzás persze), és aki nem halad a korral, annak egy idő után lőttek. Ezért biztos hogy lesz majd TES mmo is, de egyelőre ennek még nincs itt az ideje.

    Azzal vitatkoznék, hogy évről évre csak húzzák, és így csökkent az előre kalkulálható bevétel. Szép és jó dolog a TES világa. Idős, 10 éve már jelen van. Ám az igazi áttörést a Morrowind jelentette, talán akkor alakult ki igazán a community. Az Oblivion ezt még meg fogja fejelni. De én úgy érzem (lehet hogy tévesen) hogy nem rendelkezik még a játék akkora játékosbázissal, mint rendelkezett a Warcraft univerzum vagy az SW világa. 4 éve kezdődött el a nagy növekedés, és talán most fog igazán nagyot ugrani. De ez még képlékeny, nem erős kötődés, a most beszálló embereket nagyon hamar el is lehet veszíteni.

    Warcraftot nem csak a játék miatt szerették, hanem a mögöttes világért, kívülről fújta mindenki, ki az a Thrall, ki rexxar, ki Proudhome, Sylvanas meg a franctudja kicsoda. És ehhez jöttek a jó kis stratégiák, aztán az rpg/stratégiák és végül az mmo. TES világát kevesen ismerik annyira, hogy a háttér annyira vonzó (és húzóerő) legyen mint a Warcraft világában. Most kezd kialakulni az egész, és ha meglesz a világ iránti rajongás (és nem csak azt látják, hogy darkelf meg imperial, meg rakás egymással rivalizáló tartomány, hanem bejönnek a képbe a deadra hercegek, az istenek, a múltban történtek, stbstb - a háttérinfot is megérti mindenki) Mert casual playerekre alapozni egy mmo-t, eléggé rizikós, kell egy bizos rajongóbázis, akik elnézik az apró kis hibák kezdetben, mert a kedvenc világukban játszódik a dolog.

    #szerintem ;]
  • Davidus
    #3483
    "TEs az offline rpgk istene"

    tedd hozzá hogy szerinted:D
  • ShaiHulud
    #3482
    istenorizz hogy TES bol multiplayer jatekot csinaljanak, foleg egy mmorpgt. TEs az offline rpgk istene es szeretnem ha az is maradna tovabbi reszekkel:) egy offline jatek teljesen mas perspektivakat tar elenk, mint egy multiplayer, multi meg van boven eleg manapsag, tehat maradjon csak mindorokke singleplayer jatek a TES.

    jah es gimme oblivion now! (csak gepem gyenge lesz hozza :`( )
  • [Jakuza]
    #3481
    Sok igazsagot mondasz, de azert van itt egy tenyezo, amit penznek hivnak.

    Tudjuk mennyit lehet keresni egy jol sikerult MMORPGvel.
    Lenyegesen tobbet, mint barmely kalozverziot a neten is elerheto PCs jatekkal.
    Nincs es nem is volt egyetlenegy PCs jatek amivel lehetett keresni evi egy milliard dollart.
    Ez pedig szoget fog utni elobb vagy utobb a kiadok fejeben.
    Azt is tudjuk minek koszonheti a WoW a hatalmas sikeret, marpedig az nem a jatek egyedisege, hiszen minden mas MMORPGben megtalalhato ami a WoWban van.
    Semmi ujdonsag nincs a jatekban, viszont van eredete es multja ami vonzotta a jatekosokat.
    Mar pedig minden alapja megvan a TESnek is a sikeressegre.
    Foleg akkor ha a Tes4 nagyot durran.
    Igy aztan az erdektelenne valik, hogy van mas ezerfele MMO, mert ha a Tes4 sikeres lesz akkor a Tes MMORPG-vel is hatalmasat lehet kaszalni, akar Wow meretut is.

    Ja arra a kijelenetesre is reagalnek, hogy Tolkien mesevilagabol nincs meg MMO, majd csak lesz.
    Amugy szerintem minnel tobbet keslekedik a Tes MMO, annal kevesbe lehet nagy a bevetele, foleg ha szinvonalban megfelelo MMO-k jelennek meg elotte.
    Akkor mar nehez lesz a feltelitett piacon szerephez jutni.
  • Shiwo
    #3480
    ha most nekikezdenek 4-5 év ,míg kijön..addigra lesz elég "vas" hogy elbírja ,-)
  • PiszkosFred
    #3479
    Te sem gondolod, hogy technikailag megoldható a mai viszonyok mellett hogy Oblivion/Unreal3 motorral mmo készüljön, olyan mmo, amelyben serverenként 20-25.000 ember játszik egy időben? (wowból kiindulva) ;]

    Egyetértek DBvel, minek változtatni, hogy még így is képesek megújulni, kasszasikereket gyártani 4 évente az ES játékok terén, és folyamatosan alapot/követendő példát szolgáltatnak a többi rpg számára? Majd ha lesz annyi pénz, hogy már nem tudnak vele mit kezdeni, akkor oké, akkor ki lehet szórni az ablakon ha neadj'sten nem jön be
  • Shiwo
    #3478
    van benne valami..
  • DonnieBrasco
    #3477
    Miért nem készül TES MMORPG?
    Szegény Todd-ot napi szinten b.tatják ezzel, hiszen a játék struktúrája (nagy, nyitott világ, szabad bóklászás, guildek, frakciók, hatalmas kultúr-háttérkör, teljes kidolgozott világ) szinte sikolt a MMORPG-sítés (bocs!) után.
    Nyugodtan elhihetitek, hogy erős dilemma ez nekik. Hogy miért nem kezdtek még bele?
    1. - vidáman, kényelmesen megélnek az eddigi, és a jövőbeli potenciális kasszasikereikből. A való életben látom, hogy ahogy egy cég nő, úgy a vezetői egyre kevésbé képesek átlátni azt, és kénytelenek egyre több dolog irányítását kiadni a közvetlen kezükből. Ha egy cég "túlnő" önmagán, nagyon kényes, veszélyes helyzetbe kerül - az egész cég jövője állhat vagy bukhat azon, hogy a kritikus ponton való "túlnövekedést" túl képes-e élni! Ebbe nem akarok nagyon belemenni, de mint mondtam az életben látom is ezt, meg valamennyire foglalkozom is a témával (közgázhoz is van köze).

    A lényeg: egy TES MMORPG-hez rengeteg új ember kellene, hiszen egy élő MMOG felépítéséhez és működtetéséhez jelenleg a Beth-nek nincs embere, jelenlegi vezetői, fejlesztői nem értenek ehhez a témához, tehet ide is új vezetőket kellene felvenni, ami megint csak rizikó. Ez ráadásul nagyon sok embert jelent eleve, programozók, karbantartók, fejlesztők, üzemeltetők, ügyfélszolgálat, MÉG TÖBB PR, állandó promóciók.... macerás, na. Ha a fantasztikusnak induló, 3 év fejlesztés után tragikus hirtelenséggel lelőtt WISH példáját nézem - iszonyatosan kemény piac a MMOG-k világa, ahol tényleg csak a legeslegnagyobbak, leggazdagabbak engedhetik meg maguknak a rizikózást (sőt, még ők sem nagyon). A WISH-t ráadásul egy olyan cég (Mutable Realms) fejlesztette, akik kizárólag ezzel az egy projekttel foglalkoztak, éveken át!!!
    Szóval szigóruan saját megérzésem, tapasztalatiam és Todd/Pete interjúi alapján szerintem a következő lehet a helyzet: amennyiben az Oblivion iszonyatos rekorddöntögető bevételeket hoz (és erre minden esély megvan, debütáló X360 RPG!!!), akkor elképzelhető, hogy lesz "pár" millió dollárjuk fejlesztésre, és vesznek egy komplett MMOG specializált csapatot szőröstül, bőröstül. Az, hogy a jelenlegi csapatukkal álljanak neki egynek, több okból kifolyólag is kizárt!

    Szerintetek? :)

    DB
  • Shiwo
    #3476
    csináljon a Beth Oblivion graffal Fallout MMORPG-t ..ha már a 3. rész jogait megszerezték, csak nem lenne nehéz nekik kicsikarni a további jogokat..
  • BladeW
    #3475
    Igen egy mmorpg teljesen mas jatekstilust kovetel a jatekostol, egy single gamaban sose fogsz napokat kempelni egy szornyon h 300x-ra hatha dob vmi olyan ritka cuccot amitol ubermegahipertapos leszel... En ezert is abrandultam ki a mmorpgk-bol (tobbek kozt). Ettol meg jo lenne az Oblivionba vmi multi lehetoseg es akkor lehetne coop-ba nyomni vagy vmi.
  • ZsZso
    #3474
    OFF:
    Szvsz azért lett a WoW ennyire kelendő, mert kortalan. Kortalan, mert 5 éves kisgyerek is ugyanúgy megérti mint egy 99 éves bácsika. Hack & Slash, nem vitás ... de mégis több. Amikor belépsz a WoW világba, egy különleges hangulat ölel át. A készítők minden kis apróságra odafigyeltek, én ennyire kidolgozott MMORPGvel még sose jáccottam. Zene megintcsak odaüt. Questek változatossak, izgalmasak. Az megint nem vita tárgya, hogy mennyire összetett. Szvsz összetetebb mint az első ránézésre gondolnád, de közel nincs egy SWGhez (és épp ez vonzóerő sok ember számára). Én azt mondom, hogy a Blizzard hatalmasat alkotott. (bár már én se vagyok már előfizető, de azt a háromnegyed évet, mit vele töltöttem nem sajnálom)
  • VRSDM
    #3473
    nemtudom miért a WoW hogy hasonlítgat mindenki, azért mer az a legsikersebb? sztem a WoW csupán, azért sikerees mert egy lebutított szardarabb giccsgrafikával, számomra semmi több, abbóláll minden hogy mész, aztán levelup, +skill, mész levelup+skill, ehhez képest azért vannak sokkal öszetettebb game-k, mondjuk ott meg szaladgálok orákat és csak buffolok.. no sebaj, sztzem ebből nelegyen mmoprg
  • PiszkosFred
    #3472
    Érdekes dolog ez. Jelenlegi formában a Beth képes olyan single RPGt gyártani, ami mondjuk a Gothiccal karöltve meghatározza a következő pár év hangulatát, és nehéz felülmúlni. Nem lehetetlen, de nehéz. Ehhez "értenek", ezt csinálják is. Mmorpgben teljesen új alapokra kellene helyezni a dolgokat, ahol a látványvilág csak sokadig szempont, és a szabadságnak is lőttek. A grandiózus játéktér és a hangulat adott lenne, ez kétségtelen. De amit Pete is mondott, teljesen az alapjaitól kellene felépíteni a dolgot, úgy, hogy azok a dolgok amelyek eddig húzóerők voltak, most szinte mellékesek, vagy mmo talajon feleslegesek.

    És akkor mindezek mellett ott van a WoW, egy ES mmonak is kábé akkorát kellene durrannia, hogy a befektetők ne dumáljanak és fenyegetőzzenek. De WoW klónnal talán már most nem menne, tehát valami újat kellene kitalálni, ami nem feltétlen jelent sikert - lásd a többi mmo, amelyek jók, de velük a WoW communitynek csak töredéke játszik számszerileg.

    Egy biztos, Tamriel világa és történelme van olyan kidolgozott (ha nem jobban) mint a Warcraft világ, és biztos hogy kiváló táptalaja lenne egy mmonak. Fel lehetne tölteni a játékteret csuklóból szörnyekkel, civilizációkkal, harcokkal, és küldetésekkel. De ez még nem elég, kell bele még sok minden kis apróság, amitől igazán addiktív lesz...

    De egy biztos, a világon nincs már olyan történelem, olyan fantázia szülte világ, amelyből ne lenne mmo, kezdve az SW univerzumtól, Tolkien "mesevilágán" át egészen a Karib tengerig ;] Tamrielnek is lenne helye, és feltételezhetően egyszer lesz is helye az mmok piacán. De nem mostanában.
  • MacrosTheBlack
    #3471
    Lehet hogy lesz, de nem biztos hogy sikeres is lesz. Mert az egész más amikor havonta kell fizetni a játékért mintha csak egyszer. Akkor már meggondolja az ember mire költ, és nem fog egyszerre háromra is előfizetni, főleg ha valamelyiket már keményen nyomja, és hosszú idő belefektetett munkája van benne, sok feltápolt karakterrel. Sok olyan MMORPG van, ami csőd helyett siker lett volna ha megfelelő időben jön ki. Én még a DDO-t se tartom annyira jónak hogy havonta fizessek érte, pedig a D&D a kedvencem.
  • [Jakuza]
    #3470
    Szep is lenne, ha igy allnanak egybol hozza a kiadok, hogy mert volt olyan RPG vagy MMORPG, ami nem volt sikeres ezert ne keszitsunk el ilyen jatekot.