41716
  • Sir Quno Jedi
    #24106
    Akkor neked olyan mod kell, amiben "lóngszórd" van és "fájörból"?!
  • PiszkosFred
    #24105
    Ezért is írtam, hogy nem árt ha biztonsági lépéseket teszünk a mod használata előtt. Sajnos az a faramuci helyzet van, hogy én minden filmet és játékot eredeti szöveggel szeretek, és egy longsword nálam az mindig is longsword, a "hosszú kard" nem fér bele a "lelkivilágomba", stbstb... ;] Ezért aztán ritkán használok magyarítást, max kalandjátékoknál, így ezt a modot sem teszteltem eddig.
  • Fejes021
    #24104
    Kösz Fred!
    Egyébként ha valakit idegesít ha csak helyenként lát magyar szöveget, de többség angol, akkor ne tegye fel, mert van .esp file-ja, de ha nincs beixelve akkor is helyenként magyar marad.
  • PiszkosFred
    #24103
    Kész, kicikkezve a HQn. (szerencsére az itteni melós mailjeim között is megvolt a modocska)
  • bepe79
    #24102
    The Elder Scrolls IV: Oblivion English retail patches v1.1.511

    http://www.3dgamers.com/news/more/1096485068/

    Bug Fixes

    * Fixed an issue with falling through collision in Fort Wooden Hand.

    * Fixed issue with remapping controls in French, German, Italian and Spanish versions.

    * Fixed issue with some shadows not lining up.

    * Going to jail while equipped with bound armor or weapons no longer crashes the game.

    * Fixed issue with bound weapons not dispelling properly after dismounting a horse.

    * Fixed issue with player shadow being delayed after fast travel.

    * Fixed infinite gold issue on some dead NPCs.

    * Fixed issue with disease resistences that made it impossible to contract vampirism under certain circumstances.

    * Fixed an issue where occasionally skills would not increase properly after you received an increase in a way other than skill uses like as a quest reward.

    * Fixed issue where spells, powers and lesser powers were being improperly resisted when the player cast them on themselves.

    * Fixed an issue where creatures and NPCs would not go into combat properly after being hit by a projectile.

    * Fixed an issue with duplicating items and unequiping the bow.

    * Fixed an exploit that allowed you to sell equipped items to a vendor more than once while on a horse.

    * Fixed an issue with items reappearing in dead bodies after saving and reloading.

    * Fixed crash when NPC with active light spell on them unloaded from memory.

    * New Very Low Quality graphic setting available under Launcher options with improved support for low end FX cards (5700 and lower). To use this setting, go to the Launcher, select Options and click Reset to Defaults to allow the auto detect to check your system.

    * Implemented SLI-mode optimizations on Nvidia cards, and Crossfire optimizations for ATI cards.

    * Fixed a crash issue where loading a save would crash if the player had extra data on them.

    * Fixed an issue for LOD art for city was not unloading quickly enough when exiting an interior.

    * Fixed an issue where Aylied doors would not open when activated in Miscarcand.

    Quest Fixes

    * If you are permanently expelled from Mages Guild, you can now go back into the Mages Guild buildings.

    * In The Siren's Deception, the door to Gweden farmhouse is prevented from locking too soon if player exits too quickly.

    * In the Light the Dragonfires quest, player controls are prevented from being locked if player accidentally hits Ocato during the final battle in the Imperial Palace.

    * In the Confront the King quest, fixed an issue where Mannimarco would occasionally stop fighting the player while the player's controls are locked.

    * In Corruption and Conscience, fixed an issue if player got to Llevana's house earlier than expected and she would initiate trespass behavior rather than move the quest forward.

    * In Theranis' Mistake, it is no longer possible to get multiple copies of Ahdarji's ring. Also, fixed an issue with player receiving Blood Price topic too early in the quest.

    * In the Leyawiin Recommendation quest, it is no longer possible to bypass Kalthar in Fort Blueblood.

    * In Revenge Served Cold, Corrick will now recognize when player had the jade amulet in their inventory if No Stone Unturned quest had been previously completed.

    * In Infiltration, player can no longer kill Blackwood Company members and stop progress in Fighter's Guild.

    * In Dark Brotherhood, if you kill fellow members and get kicked out of the guild, you can no longer continue to progress in the questline until you redeem yourself and get back in.

    * In The Master's Son, the player now properly receives their reward when completing the quest.

    * In Caught in the Hunt, fixed an issue where NPCs would not go into combat properly.

    * In the Cheydinhal Recommendation quest, fixed an issue where Vidkun's body would disappear if you left the well.

    * Getting disqualified from the first Arena match no longer blocks you from further matches.

    * In Till Death Do They Part, the Count no longer rewards player with gold more than once. Fixed an issue with not receiving the Vampire Ashes topic if the player picked up vampire ashes before getting the quest. Fixed issue where Bloodgrass topic was not added if player finished the Main Quest before starting quest. Hal-Liurz will now follow player properly when asked about the cure.

    * In Mystery and Harlun's Watch, the dead body you are supposed to find will no longer disappear from Swampy Cave if you cleared out the dungeon before starting the quest.

    * In Blood of the Daedra, Martin will now recognize Spellbreaker as a Daedric artifact.

    * In When the Vow Breaks, additional instance of Rockshatter are now prevented from appearing on Bjalfi's dead corpse after saving and reloading.

    * In Paranoia, game no longer crashes when Bernadette Peneles exits the city while you are following her.

    * For Clavicus Vile quest, fixed crash with giving or refusing to give Umbra to Clavicus Vile.

    Plugin Fixes

    * Fixed issue with saving your game while an actor is in a new interior cell created in a plugin, and re-loading the save game without the plugin.

    * Fixed issue with loading previous saves with plugin that contains new base objects that are containers, NPCs and creatures.

    * Fixed issue with linked pathpoints scripted to switch on/off that are modified by a plugin.

    * NPC's companions no longer disappear when they fast travel with player to an exterior cell that is modified by a plugin.

    * New scripted spell effects created in a plugin now work properly.
  • HitKaszaMan
    #24101
    bocs, elírtam, piszkosfred a helyes
  • HitKaszaMan
    #24100
    Piszkodfred az tökéletes lenne!Lécci vhogy töltsd fel!kösz
  • PiszkosFred
    #24099
    Van egy részleges, (múlt héten kaptuk) amely a menüt és egyes elemeit magyarosította, otthon megpróbálom majd feltölteni. A gond az, hogy jelenleg nincs internetem otthon, csak modemes, amely erre nem igazán alkalmas.
  • rav3n
    #24098
    Lenne, egy kérdésem, 8-as szinten vagyok 210 a magicám, de ez mitől nő, ha szintet lépek esetleg?
  • Tovi
    #24097
    Olvass:
    Oblivion magyarosítás topic
  • HitKaszaMan
    #24096
    Hali!Valaki tudja hogy áll Oblivion magyarítása?Vagí vki nem tud hozzá egy félkészet esetleg otthon barkácsoltat?kösz
  • koschwarz
    #24095
  • Árnyvadász
    #24094
    Reméljük :)

    Amúgy nekem nincs fent patch. És összesen csak két mod van ezen kívül. Color Map, meg ami a távoli textúrákat nagyobb felbontásúra cseréli le és így nem lesz olyan elmosott a talajtextúra. Ennek a neve nem jut eszembe. Nem akad össze ezekkel szerencsére. Indításnál X-eld be az új dolgokat amiket a NE 2.0 ad. Eléggé személyre szabható, hogy mi változzon. Majd meglátod.
  • koschwarz
    #24093
    hínnye, akkor felteszem én is, abból nem lehet baj. nekem eddig is tetszett a környezet, de ha ettől még élettel telibb lesz, akkor nem lehet rossz. remélem kompatibilis a peccsel.
  • Árnyvadász
    #24092
    Azért tettem Bloom-ra, mert HDR-el ez a mod nekem túl színes. Bloommal viszont tökéletes számomra. Ráadásúl így van AA is, ami szintén nem egy ártalmas dolog. Erőforrást nem nagyon vesz el. Legalábbis szemre nekem nem tünt fel. Csak eddig alapból a Bloom + 4xAA sem volt ennyire gyors, mint most. Bár lehet az árnyékok kikapcsolása megdobta a program futási sebességét. A fű maxra tétele amúgy mindig kényes pont volt nálam, de itt a moddal még ez sem okozott gondot. Tehát inkább azt mondanám, nem elvesz, hanem dob is a teljesítményen a mod. :)
  • koschwarz
    #24091
    ez a mod sok erőforrást vesz el, azért kellett visszavenni egyes beállításokból, vagy más oka van?
  • jagie
    #24090
    Van egy problémám: megkaptam az obliviont, de francia nyelven.
    Mit tehetnék? Lehetséges hozzá angol nyelvű patch ilyesmi?
  • Árnyvadász
    #24089
    Felraktam a Natural Env. 2.0-át. Visszaraktam a játékot Bloom és 4XAA-ra. A külső & belső árnyékokat levettem teljesen, a fűkirajzolási távolságot visszaraktam maxra. A játék végre élvezhető sebességgel fut. Nem hittem a szememnek, milyen gyors lett. Kár, hogy már nem érdekel annyira, mivel úgy érzem 110 óra elég volt belőle. Ha másik karit is indítanék a világ, a szörnyek, állatok tökugyanazok. Emiatt végigjátszani egy harcost a céh küldetésekkel, nem tudom megéri e. Az csak olyan A-B, B-A pontok közti utazás, de annak értelmét nem nagyon látom. Ennyi volt az Oblivion számomra.
  • Tovi
    #24088
    Hol vettél észre hibát a natural Enviroments-ben? Nekem tökéletesen működik, vagy csak nem tünt fel valami? Mondjuk a peccs óta csak vámpírbarlangokban csatangoltam, vizet nem láttam azóta....
  • Lyan Kyj
    #24087
    Kipróbáltam peccset, néhány mod inkompatibilis vele, pl Natural Environments 2.0, Elven Cartographers, és még pár vizuális mod Remélem vmivel orvosolják ezt!
  • grebber
    #24086
    Ez az 1.1-es patch odatesz rendesen kemény 1.2MB :D
  • CS@
    #24085
    Alternative Enchanting & Spellmarking

    Különböző lehetőségek a varázslatok(spellmaking) és a varázstárgyak(enchanting) elkészítésére. Megvásárolhatóak az IC MarketDistrictben található MysticEmporium boltban tartózkodó Calindil nevű kereskedőtől(időnként újratermelődő készlet).

    -Tekercsek: Használatukhoz nincs semmilyen követelmény, de csak egyszer felhasználhatóak.
    -Varázslatok: A Spellmaking elsütéséhez legalább ApprenticeMysticismSkill(25) és 50magicka, az Enchanting -hoz pedig JourneymanMysticismSkill(50) és 100magicka szükséges.
    -Varázsgömb: Bárhova elhelyezhető és megkötések nélkül varázstárgyak(enchanting),
    valamint saját varázslatok(spellmaking) is készíthetőek vele.
  • Danton
    #24084
    csácsá, olyan mod nincs ami lehetővé tewzi a lovas harcmodort???
  • Tovi
    #24083
    Ja, félreértettem a kérdést sorry....

    A patch-et próbálta már valaki?
  • Solid Snake
    #24082
    Esetleg Cheydinhal "tövében"?
  • Mor3llo
    #24081
    Thx azért.
  • Mor3llo
    #24080
    De ezeket az állatok a játékban HOL találom meg ?
  • Tovi
    #24079
    Itt megtalálod:

    Cheydinhal Petshop v15
  • bigfoot
    #24078
    felraktam a faqban lévő nvidia drivert de a riva tunner nem nagyon támogatja,nem tudja esetleg vki melyik verzió igen?
    az oblivionba mindegyik céhez tudunk csatlakozni?
  • Mor3llo
    #24077
    A 'Nagy Vita' félbeszakította a kérdésem, és ezért gondolom nem válaszoltatok.Tehát még1x:Fennt van az a mod, ahol lehet h állatom, mint kisérő.Hol lehet ezeket az állatokat beszerezni ?
  • haxoror
    #24076
    Na végre :)
  • Solid Snake
    #24075
  • Hoz_Hun
    #24074
    Egy kérdésem lenne egyik Questel kapcsolatban. Azért Spoilerezem ki, mert tulajdon képpen megcsináltam és nem akarom lelőni azoknak akik nem. De lehet másmilyen vége is és ezt szeretném megtudakolni:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az a Secret of Aylean (vagy mi). Amikor az Umbacano nevű gazdag ürgének kell gyűjtögetnünk azokat a szoborszerűségeket. Közben több dologgal is megbíz. Az egyik az hogy hozzuk el neki egy kért koronát, amit tulajdon képpen el kéne lopnunk a tulajdonosától. A tulajdonos csaj meg azt javasolja vigyünk el Umbacanonak egy másikat. Nos én megszereztem azt a másikat és azt adtam oda neki, nem azt amire vágyott (ő nem vette észre a külömbséget). A questsorozat végén a rituálénál, mikor beül a tronra és felveszi a koronát, kántál és jól meghal.
    A kérdésem az, mi töténik akkor ha a jó koronát adjuk oda neki?
  • AnonymouS
    #24073
    Megjelent az 1.1-es patch
  • Fejes021
    #24072
    pfhúúú ezer meg ezer bocs
  • Kmarha
    #24071
    LoL...

    Elöször is te kérdezel olyant amit könnyedén el lehet olvasni hq-n de te nem találod.. és még ő nem tud olvasni?
    másrészt meg fejes021 nem o21.

    Azért kösz, jót derültem.
  • bauer15
    #24070
    nem tucc olvasni fejeso21 bauer15
  • bauer15
    #24069
    ok megtaláltam thx
    és bocs
  • Fejes021
    #24068
    Mit nem talász te szerencsétlen?

  • Fejes021
    #24067
    Tök jó, hogy hosszú hosszú kommentekeen át azt fejtegik itt, hogy milyen láma néhány ember (már bocs). Erre kedves baurer 15 (és még sokan mások, ne vedd magadra baurer, te is csak egy vagy a sok közül) kérdez egy olyat amit le merek fogadni, hogy szépen ÉRTELMESEN benne van a quest logban, de amint látjuk az előttem szólót fenn van obli HQ-n is.
    Kész röhej.