41716
  • PiszkosFred
    #24146
    Ööö.. Jó pár éve Mythos és én lefordítottuk a fajok ismertető szövegét, még a Morrowind kapcsán. Ezt kiraktuk a MHQra. És a modot készítő Eddie megkérdezte, felhasználhatja e. Beleegyeztem. Ennyi az én szerepem az egészben, vagyis semmi. Tegnap leírtam, hogy nagyon de nagyon ritkán használok magyarítást a játékokhoz, de magyarítást készíteni meg aztán annyira sem csinálok. Szóval a mod Eddie Price munkája, az ő érdeme és az ő energiája fekszik benne, nem az enyém, ezért aztán neki gratuláljatok ;] (és neki tegyetek fel javaslatokat a folytatást illetően, ő az illetékes a modjával kapcsolatban)
  • stern
    #24145
    A Sanguine nevű küldetés nálam bugos. Csak a négy vendég ül az asztalnál, bármennyit várok nem jön a nő az asztalfőre... Valaki találkozott már ezzel a hibával? És hogy oldotta meg?
  • HitKaszaMan
    #24144
    Már olvastam, de ezt mért mondod?
  • CS@
    #24143
    Miért nem próbálkozol a mellékelt „OlvassEl.txt” fájl elolvasásával?
  • HitKaszaMan
    #24142
    Nagyon kössz neked is Fred:-)!!!Jól magyarítassz!Nem tervezed hogy fejlesszd ezt a magyarítást?Egypár küldetés leírását lehetne magyarítani!Úgy képzelném hogy a játék elejétől folyamatosan a komolyabb küldetésekig!Sztem másnak is nagyon jó jönne, nekem legalább is nagyon-agyon jól jönne!De amit eddig csinátál ez is szuper!
  • HitKaszaMan
    #24141
    Naggyon köszi Tovi!A data mappán belül volt a fájl egy magyar menü mód nevű mappában!De már megoldottam!És megpróbálom majd az arénát is!Kösz mindent!
  • Tovi
    #24140
    Ha az .esp fájlt betetted a data könyvtárba, akkor annak meg kell jelenni a launcherben.
    Az arénába csak az ott adott ruhát viheted be+sisak+fegyver és pajzs, semmi más nem lehet rajtad. Sem cipő, sem kézvédő. Ha bármi illegális maradt nálad, akkor diszkvalifikálnak. Vetkőzz le meztelenre, raintment fel, sisak és fegyver, aztán hajrá
  • HitKaszaMan
    #24139
    Bocs, hogy zaklatlak titeket a folyamatos kérdéseimmel!De most beléptel Oblivionlauncher-be és nincs ott a magyar menü mód!Ott egy van:Oblivion.esm(master file)!PLS Help!Thanks!Na már vmennyit tok angolul, de úgy hiszem ezek nem lesznek elegek Oblivion kiakasztásához:-)!Egyébként most a Dark Brootherhoodnak csinálom a küldiket, de az arénában meg nem tok harcolni olyasmit ír ki ogy diszkvalifáltak, de nemtom mért, lehet hogy azért mert Umbra karddal és pazsal nem lehet!De próbáltam már úgyis hogy teljes Aréna felszereléssel, de úgy sem volt jó!Egyébként most minimum egy hónapig nem játszok a gammával mert eltörött a kezem:-(!
  • SaGa Jr
    #24138
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elmondják, hogy majd beszélnek veled a témáról, egy bizonyos időpontban. Abban az időpontban beszélgess a házikóban a szószólóval és már mentek is. A fej nem kell hogy nálad legyen.
  • Solid Snake
    #24137
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kell a szertartáshoz a feje, ha nálad van kezdődik a móka :)
  • Kmarha
    #24136
    .. :S spoilert tanuld meg használni!!!
  • SötétBarom
    #24135
    Valahogy éreztem :) Úgyis megy a karakter image-éhez
  • 6tila
    #24134
    Segítsetek rajtam, mi tévő legyek...
    A Dark Hand utolsó epizódjánál járok, amikor a 4 fekete csukjással találkozom akok az eddigi küldetésadómat falakasztották és kibelezték, (Ö is ott lóg a szobában.) A leírások alapján ők egy szertartás keretében eltelebortálnak majd a Bravil-i Licky Old Lady szoborhoz, de nem teszik, már nepokat vártam, már fél napot aludtam, a 3:00 AM időpontot már mindenhol megjártam, már pontban 3-kor voltam a szobornál is de semmi... hová kell állnom , kivel kell beszélnem hogy csinálják már azt a szertartást, vagy egy bugban estem el? Be vagyok öltözve a kapott fekete csukjába és ruhába. Mit csináljak, már úgy vártam a végét ér erre nesze , jól megkaptam. HEEELP!!!!
  • Tutilevi
    #24133
    nehogy vegyél másikat! a shadowmere a jatek legjobb paripája
  • CS@
    #24132
    Szép is lenne, ha minden kereskedőnek 3570 pénze lenne.
  • Bucser
    #24131
    nem a játékban hanem az oblivion launchert elindítva...
  • HitKaszaMan
    #24130
    Fred, én belépek a játékba de nincs data file menüpont!A főmenüben kellene lennie?Egyébként még nem raktam fel modot!
  • PiszkosFred
    #24129
    Tomb Raider sehol sincs a listákon, pedig nagyon jó kis játék lett, a korábbi részek után kifejezetten élvezetes és jó. Hiányolom is a listáról. Én fizetem a wowot lassan másfél éve, fizetem az Oblivion modjait, és ha össze kellene hasonlítani, akkor azt mondom, inkább fizetek 3500 ft-t havonta a wowért, mint 400 ft-t ezekért az Oblivion modokért. De hát megint más egy offline játékhoz kiadott modok helyzete, mint egy online világ folyamatosan fejlesztése és bővítése.
  • PiszkosFred
    #24128
    Indítás után a data file menüpont alatt X-eld be, mint bármely modnál.
  • Kmarha
    #24127
    8-as szinten vagy, és még nem jöttél rá mi növeli a mannát, és még nem találkoztál normális eladóval?
    A 80%uknál 8000 a max limit. :D IC-ben szinte csak ilyent találsz.
    a mannát meg a .. hú, nem akarok hülyeséget mondani, de az inteligencia viszi fel. én nem használom a mágiát szóval nem biztos, de igy logikus. szerintem. Egyébként kiirja, fogj egy szótárat, és nézd meg.
  • rav3n
    #24126
    Valaki tudna nekem 2 gyors kérdésre válaszolni?
    Ha igen, előre is köszönöm.
    1. 8-as szinten vagyok, 210 a magicám, de ez mitől nő, ha szintet lépek esetleg?
    2. Mért van minden boltosnak csak 3570 pénze? (nyertem az arénába egy 15000-es páncélt, és nem tudom eladni, vagyis 3750-ért nem fogom)
  • HitKaszaMan
    #24125
    Piszkosfred, felraktam magyarítást de továbbra is angol a menü(tovább nem néztem)!Hogy érted azt hogy:"játék
    indításakor a módok között X-eld ki a "Magyar Menü Mód v0.90beta.esp"-t."
    ???Holkell x-elni?kösz
  • SötétBarom
    #24124
    Most kaptam egy lovat a dark brotherhood csávótól, Shadowmere névre hallgat, az érdekel a Cheydinhal-ban kapható fekete lovak jobbak-é.. Épp most akartam venni egyet, erre adott..
  • haxoror
    #24123
  • bigfoot
    #24122
    :D
    oké majd feldarabolom és megpróbálom:D
  • Fejes021
    #24121
    LOL!
    Szal én úgy tom, hogy a lopott ló nem lesz a tied soha.
    Lopott cuccokat ha beteszel egy ládába és kiveszed akkor megtisztulnak (legalábis nálam egyszer sikerült), bár egy lovat nehéz betuszkolni egy ládába, de egy próbát megér.
  • Kmarha
    #24120
  • Kaziking
    #24119
    hátulról
  • bigfoot
    #24118
    ha lopok egy lovat akkor hogy hogy tehetem sajátommá?
  • Bucser
    #24117
    ja csak az oblivionert eleg egyszer fizetni a Wow-ert meg utana folyamatosan csengetnek a vasarlok havonta.. azert kicsit biztosabb profit mint az Elder scrolls-e...:)

    Bocs az offért:)
  • Fejes021
    #24116
    Hát igen. Jön néha egy sláger játék (pl.: heroes5, oblivion, tomb raider) ami egy-két hétre beelőzi, de aztán már nem látni a toplistákon, míg a WoW ott csücsül már ki tudja mi óta.

    Na, ezzel ezt fejezzük is be, mert ez elvileg Oblivion topik.
  • icewolf
    #24115
    igen. de időről időre az első helyre löki magát vissza, ráadásul nem esett még ki egyszer sem asszem a top3-ból (!!!).
  • Fejes021
    #24114
    Ha jól tom a WOW az utóbbi időben "csak" a top 10-ben van benne, de már rég nem az első.
  • icewolf
    #24113
    Hmm, ez érdekes...
    "
    Ismét az Oblivion az élen!
    [2006-06-07 @ 15:59 - Berkenye] (kommentek: 19)
    Érdekes, hogy a The Elder Scrolls IV: Oblivion ismét feltornázta magát az első helyre az amerikai PC-s játékeladási listán, így a World of Warcraft a második helyre csúszott vissza. További meglepetés, hogy a The Sims csak kétszer szerepel a tízes mezőnyben... :) Az alábbi lista a május 20-27. közötti adatokat tükrözik.

    1. Elder Scrolls 4: Oblivion - 2K Games
    2. World Of Warcraft - Blizzard
    3. Heroes Of Might & Magic V - Ubisoft
    4. The Sims 2 Family Fun Stuff - Electronic Arts
    5. The Sims 2 - Electronic Arts
    6. Guild Wars Factions - NCsoft
    7. The Sims 2 Open For Business - Electronic Arts
    8. Rise Of Nations: Rise Of Legends - Microsoft
    9. Battlefield 2 - Electronic Arts
    10. Age Of Empires III - Microsoft
    "
    -From GS Online

    Offline vs Online RPG... Vajon meddig tudja sakkban tartani az Oblivion a Wow-ot? Hosszú idő óta az első játék ami meg tudja szorongatni a Wow-ot.
  • Sir Quno Jedi
    #24112
    Nem voltál félreérthető, csak én vagyok vittzes fijjú! :D
  • PiszkosFred
    #24111
    Félreérthető voltam akkor. Én már csak olyan begyepesedett régimódú hülyegyerek vagyok ;] aki angol nyevű rpgken nőtt fel, és akibe beleívódott az évtizedek alatt egy-egy tárgy, faj és kifejezés angol megfelelője, ezáltal sajnos furcsának tűnik egy-egy magyar megfelelője. Nem azért mert rossz a fordítás, egyszerűen csak számomra még mindig szokatlan. Emiatt persze lehet hülyézni és hülyének nézni, de én már csak megmaradok ilyen defektesnek ;]

    A hab a tortán, hogy habár imádtam/imádom Tolkien könyveit, és messzemenőleg tisztelem Göncz Árpád bátyánk fordítását, de végig mosolyogtam a magyar neveken. Nem azért mert rosszak, csak azért, mert szokatlan volt "Baggins" helyett "Zsákost" olvasni. És így tovább.

    Párom szokta mondani, hogy hülye vagyok, hiszen a magyar mesékben a Kerek Erdő sem különbözik ettől, de ezeket a magyar népmeséket így ismertem meg anno, sosem olvastam angolul, és sosem találkoztam vele angolul, vagyis így szoktam meg. Egy szó mint száz, emiatt a "megszokás" miatt nem szeretem a fantasy fordításokat és magyarításokat, de ez egyedül az én hülyeségem miatt van, nem a fordítókat és munkájuk minőségét minősíti. Persze vannak vérlázító projektek is, de most nem arról van szó ;]
  • obe
    #24110
    sejtettem, de nem voltam biztos...köszönöm
  • Fejes021
    #24109
    Mivel nincs rajta védelem, megy.
  • obe
    #24108
    ez működik a "letöltött" verzióval is?
  • koschwarz
    #24107
    szerintem is illúzióromboló lehet egy rossz fordítás, ezért sem használok soha magyarítást. igaz, az angollal is elboldogulok