41716
  • koschwarz
    #27154
    érdemes, mert egyrészt a régi mentésekkel is kell szarkodni, ha felteszed a modot, másrészt mivel megváltoztatja a játékegyensúlyt, ezért amikor "átszámolja" a meglévő karaktert, az valszeg túl erős lesz.
  • jocika
    #27153
    Köszönöm. Kipróbálom. Gondolom ehez új karaktert illik indítani?
  • serito
    #27152
    Köszi este meg is keresem az illetékest!!!
  • koschwarz
    #27151
    itt

    de ha nem akarod lelőni a pojént, akkor annyi is elég, hogy cheydinhal-ban kell kérdezősködni, onnan már tudni fogod, hova kell menni. én azóta is használom a jutalmat, mert jó.
  • serito
    #27150
    Azt a quest-et hol találom? Kíváncsi vagyok mi a történet.
  • serito
    #27149
    Nekem ilyen gondom nem volt OOO1.3 és Vanilla van fenn és szinte mindíg lesből támadok szemtől-szemben soha. Ha lesből támadsz Pl íjjal akkor 4-8x sebzést lehet elérni. Bár nálam is vannak esetek mikor a legjobb döntés a futás, de ez ritkán fordul elő mert mire feleszmélnek már rég halottak. Ha sokan vannak akkor meg kifigyelema mozgásukat és egyenként szedem le Őket mikor a násik nem látja, így nem támadnak rám.
  • koschwarz
    #27148
    szerintem ez nem az a festményes sztori, abban egy festő tűnt el, nem egy festmény...
  • koschwarz
    #27147
    ez igaz az ooo-ra is, sőőőőt. csak azzal az eltéréssel, hogy ha ebben lecsépelek egy falka goblin senkiházit, akkor a jutalmam is ennek megfelelő (pár arany, esetleg egy-két drágakő). ha viszont beljebb-lejjebb megyek egy labirintusban, és egy goblin warlorddal kerülök össze, aki együtt mászkál egy goblin shamannal, akkor vagy legyen nálam 25 üveg gyógylötyi, vagy iszkiri, és majd ha léptem 10 szintet akkor visszatérhetek, hogy megküzdjek velük és elvegyem a warlord gyünyörű dwarven pajzsát
  • serito
    #27146
    Nekem meg pont az tetszik, ha meg kell küzdeni a győzelemér és a jutalomért. (ez csak a játékban érvényes az életre nem ez a felfogás vezérel )
  • serito
    #27145
    Egy kérdésem van:
    Te említetted egyszer, hogy van egy festményes story:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azt hiszem most találtam rá én is ha ez az. Chorrolban akartam egy házat vásárolni, és felkerestem Arrian Valga-t aki készségesen el is adta nekem a házat és természetesem ajánlotta a város legjobb lakberendezőjét (akinél természetesen fullosra berendeztem a "kérót" ). Az üzlet megkötése után megkérdezetem "segírhetek-e " valamit. Egy kis "Bribe" után ( mert persze infamy vagyok ) megeredt a nyelve és említett egy festményt ami rejtelmes módon etünt.
    Felvettem a questet de még nem aktivizáltam.

    Ez az amiről szó volt????
  • koschwarz
    #27144
    ez teccik
  • koschwarz
    #27143
    csak annyit tennék hozzá ezekhez a tökéletes válaszokhoz még, hogy az ooo-ban nekem a legfontosabb módosítás tetszik a legjobban, azaz hogy nem fejlődnek velem együtt az ellenfelek. a "vanilla" oblivionban engem roppantmód zavart, hogy akárhogy lépek szintet, minden ellenfél nagyjából ugyanolyan nehéznek tűnt. abban egy 10-es szintű karakterrel viszonylag harmonikuan fejleszetett skillekkel nehezemre esett leverni 3 goblint egyszerre. most viszont simán nekiállhatok akár többet is csépelni. szerintem ez kell ahhoz, hogy a játékos úgy érezze, hogy valamit tényleg fejlődött.

    viszont egy erősebb ellenfélnél vagy elfutok, vagy minden taktikát, varázslatot és lötyit be kell vetnem, hogy le tudjam győzni.

    meg az eredeti játékban szerintem nem is találkozhattam volna 2-es szintűként minotaur lorddal a vadonban.
  • X Revenge
    #27142
    A fejlődési rendszer kicsit átalakul, kevésbé lesz szinzhez mért;rak bele egy csomó jó cuccot a régieket is nagyba átalakítja, meg még egy csomó érdekességet rak bele, sztem kötelező darab. Jah és a lap alján van kereső ha esetleg...
  • PiszkosFred
    #27141
    Nehéz lenne anélkül elmesélni, hogy ne vágjuk be ide a readme.txt teljes egészét. ;] A legfontosabb, a "balance". Megszűnik a szinthez igazítós világ, illetve úgy módosul, hogy élvezhető legyen, és mindemellett legyen kihívás. De inkább bevágom neked ide a lényeges "feature"-kat.

    Items

    * 40 new full sets of armor
    * 120 new weapons
    * 100 new items of clothing
    * 175 new gems, housewares, ingredients, pelts, potions, and books


    NPCs

    * 8 new NPC types, with their own factions, dungeons, items, abilities, and A.I
    * NPC's that raid their enemies fortresses, hunt, explore, and ambush travellers
    * New bosses for every faction, with backstories and special items
    * New NPC's live in areas close to their native provinces
    * New female guards in all towns, new guard patrols in the wildreness
    * New travelers of Cyrodill's roads


    Creatures

    * 24 New creature retextures and dozens of new animal , undead, and daedra creatures
    * Special creature bosses
    * Creatures vary in size, items, strengths, and weaknesses
    * Creatures are specific to their enviorment
    * 24 new creature factions, with their own aliiances and enemies
    * Creatures lairs are specific to their type and faction allegiances
    * New animal enhanced A.I for the most realistic behavior seen in oblivion
    * New creatures A.I allows them to hunt, graze, seek water bodies, and their foes at appropriate times
    * New quest to gain the favor of wilderness beats
    * Mighty creatures that raid their enemies lairs
    * Dozens of new ingredients, meats, and pelts
    * Underwater flora and fauna


    Dungeon/Dwelling/Loot

    * Each Dungeon has static, hand picked containers and items proper to their difficulty
    * Dungeon's difficulty scales higher the deeper they are
    * Dungeon encounters are redesigned for a more unexpected, immersive and challenging experience
    * Every house, manor, and castle has static, hand picked containers and items proper to their status
    * Highest quality items lie in dungeons and dwellings, awaiting their next owner regardless of their level
    * NPC's and creatures have static chances for equipment appropriate to their experience, status, profession and difficulty
    * More numerous encounters, gregarious creatures, and npc can travel in large groups
    * Remote wilderness areas are progressively much more dangerous than cites and roads in low lands


    Rebalances /Tweaks

    * Alchemy
    * Armory
    * Birthsigns
    * Economy
    * Magic
    * Skills
    * Stealth
    * Weaponry


    Bundled or merged third party mods

    * Drop lit torches 1.6 by Frugal
    * Doofdilla's potions recolored + Ceno's textures
    * Ebony blade fix by Dheer
    * Gem dust by turgothh
    * Geomancy by Momaw
    * Guild item ownership 1.2 by Tandem
    * [Harvest] Containers .9 by Dejunai (New models by MMMPLD)
    * [Harvest] Flora 2.1 by dejunai
    * Independent thievery rebalance (hard setting) by Adeliedreams
    * inebriation by lap
    * Living economy by creepyfellow
    * Lockbash 1.1 by Scruggswussy the ferret (enhanced to support new traps)
    * Security rebalance by lap (enhanced to support new bashing)
    * Tamriel's glittering geology by Gristle and xmarksthespot



    Egyszóval, egy totális új, és bár furcsa kimondani, de fényévekkel jobb világot kapsz a moddal, mint amit a készítők akartak. Az sem rossz, de ez még jobbá teszi, szinte minden tekintetben. Ha én lennék a Bethesda, akkor az első nagyobb kiegbe egy az egyben implementálnám ezt a cuccost, és a készítőt bevenném a designerek közé ;]

    A hivatalos oldal, ha több info is kellene:
    http://jorgeoscuro.googlepages.com/oscuro'soblivionoverhaulreadme
  • jocika
    #27140
    Valaki erre? A másodikra.
  • X Revenge
    #27139
    a fajok és városok kicsit összemosódtak a <space> kódolás miatt, elöször a faj utánna jön a város a felsorolásban
  • X Revenge
    #27138
    Na szóval:
    ugye Tamrielnek 9 "országa" van és 9 + 1 faj van (az orcnak nincs hazája), ebből adódóan a kilenc város, a kilenc fajnak felel meg (és ugye orcnak nincs városa).
    Bruma - Nord Cheydinhal - Dark elf IC - Imperial Bravil - Aragonian Leyawiin - Khaiijit (Anvil - High elf Skingrad - Red guard Kvatch - Wood elf Chorrol - Breton)

    [amik zárójelben vannak, nem biztosak]

    ezek a városok úgy helyezkednek el IC-hez, mint az országok cyrodilhoz





    Jah és "nine divine" => mindegyik istenségnek külön templom, ami külön városban van, ami szintén 9 (számmisztika)
  • X Revenge
    #27137
    akkor is megkérdezném, szal ez nem jött be...
  • Ron Ragm
    #27136
    Mert ha nyolc lennne, akkor azt kérdeznéd meg miért pont 8 város van.
  • jocika
    #27135
    Gondolom a kiegészítő miatt...

    Más. Valaki leírná röviden, hogy mitől lesz más a játék az Oscuros Oblivion Overhaul használatával?
  • deadcode82
    #27134
    Miért?
  • X Revenge
    #27133
    Egyébként rájötettek h mér pont 9 város van?
  • Cloud86
    #27132
    Nekem most 34. szintűm van... De akkor indítok újat:D:D:D
  • koschwarz
    #27131
    észre fogod venni, viszont ha régi karakterrel játszol, akkor valamit bűvészkedni kell még ezzel, de mivel annyira megváltoztatja az egész játékegyensúlyt az ooo1.3, hogy megéri indítani egy teljesen új karaktert. én indítottam, egy 11-es szintűt dobtam el, de megérte.
  • Cloud86
    #27130
    Oks ez megvolt és fel is ismerte. BEléptem a játékba és honnan tudom, hogy működik. Valamin észre lehet venni? A régi karakteremhez megy a mod? Kösz ia segitséget!
  • koschwarz
    #27129
    jó hülyeséget írtam, szóval ha a lite-ot választod, akkor ahhoz még külön betehetsz egy-két modult (ezek is az "oscuro's oblivion overhaul" könyvtárban vannak), ami egyébként tetszene a full-ból, de úgy hogy nem akarod az egész full-t választanod (nálam pl. így van, egy-két dolgot kihagytam, pl. az immersion-t, vagy a level slow-t ami helyett én betettem egy fixen 3x fejlődéslassító esp-t, mivel az ami az ooo1.3-asban van olyan skill amit 5x-re lassít vagy van amit gyorsít)

    viszont a fullnál nem kell pepecselni, abban minden benne van, csak be kell rakni a fullos .esp-t a data könyvtárba, majd azt kipipálni a datafiles-ban.
  • koschwarz
    #27128
    kell lennie egy olyan könyvtárnak, aminek a neve asszem "oscuro's oblivion overhaul". ebben van egy word doku, amiben leírja, hogy mit kell még csinálni, mert önmagában a data-ba kicsomagolás még nem elég.

    de egyébként a fenti könyvtárban van egy OOO-FULL-os és egy OOO-LITE-os könyvtár. az ezekben található .esp-t kell még bemásolni a DATA-ba.

    a fullosban minden benne van, mást nem kell csinálnod.

    ha a lite-ost választod, akkor a mod-csomag bizonyos elemeit, amiket nem akarsz megváltoztatni, külön kell betenned az DATA-ba, és akkor az indításkor azokat külön is be kell jelölni a data file-ban.

    de egyébként részletesen le van írva abban a word dokumentumban.
  • Cloud86
    #27127
    Feltettem aZ Oblivionhoz Az OOO 1.3 at. Kicsomagoltam a Data könyvtárba de a Data file ban nem tom bekapcsolni. Vmit még kéne csinálnom hogy menjen??? Help pls!
  • CS@
    #27126
    Fontos amit haxoror már leírt, hogy ért is a páncélhoz és ne csak viseld.
    Valamint egy Paladinnak(meg kivétel nélkül mindenkinek) jól jön a Restoration tudomány is, bár az egyik legnehezebben fejleszthető skill, de az egyik leghasznosabb is, mert megkímél a sok potion cipelésétől és ez nem fogy ki.
    Ez jól jön a Hoz_Hun által leírt Fatigue esetén is, én az ilyen kimondottan közelharcos nagy és nehéz fegyvert lóbáló karakterek esetén ezt tartom az egyik legfontosabbnak. Emiatt az ilyen kariknak ezt húzom a legjobban, szinte az összes páncélrész FortifyFatigue –s enchantot ad. Valamint a Restoration tudományodtól függően jól jöhet egy RestoreFatigue varázslat is, bár ezt egy fokkal macerásabb elsütni, mint egy potiont: harc közben, ha a Fatigue már elfogyott, akkor egyet hátralép, elsüt majd folytat a harcot.
  • koschwarz
    #27125


  • Hoz_Hun
    #27124
    Csak megerősíteni tudom amit Haxoror írt. Még talán annyi, hogy válassz ki egy kedvenc fegyvertípust és azt fejleszd. Ha egykezes akkor használj pajzsot is. Közelharcnál nagyon fontos a fáradékonyságod. Szinte mindennel összefügg. Ha kifáradtál (elfogyott a zöld csík) akkor tulajdon képpen csak simogatod az ellenfelet. Ilyenkor blokkolj és lépdelj el vagy hátra, míg kellőképp fel nem töltődik. És ne rohangálj nehézvértben. Legalább is harc közben ne.
  • haxoror
    #27123
    Ja és ha sok közelharcot tervezel akkor kezdj el ragaszkodni minden olyan talált cucchoz ami valamilyen shield varázslatot ad, próbáld az AC-t olyan magasra tolni amennyire csak tudod.
  • haxoror
    #27122
    Nem a páncélod fog téged megvédeni hanem a páncél-szkilled, ha az alacsony akkor hiába van rajtad jó minőségű páncél az szinte semmit sem fog védeni.
    A karakterlapodon az AC jelöli hogy a beérkező fizikai sebzésből a páncélzatod hány százalékot nyel el, ez 50%-tól de inkább 75%-tól kezd majd igazán hatékony lenni, a maximum a 85% annál több nem lehet és olyankor már gyakorlatilag sebezhetetlen vagy :)

    Harc közben én mindig mozogni szoktam de nem futok hanem csak sétálva hátrálok vagy oldalazok így (ha van hely) akkor csak 1 vagy 2 genya fér hozzám egyszerre, ha éppen nem ütök akkor folyamatosan blokkolok.
  • koschwarz
    #27121
    tegnap egy küldetésben egy romban kellett végrehajtani a feladatot. itt rengeteg marauder (ugye nehézpáncélos, nagy fegyveres, de - többnyire - lassú arcok) tanyázott. momentán még csak 3-as szintű harcos vagyok és úgy tudtam a legtöbbjüket legyőzni, hogy kicsaltam őket a romból, és az erdőben elfutva, majd ha ütött az ellenfél egy nagyot, akkor visszaugorva gyorsan belevágtam kettőt, majd megint iszkiri.

    namármost ezek után abba a dilemmába estem, hogy nem is tudom mi a jó harcmodor és hogy jó irányba fejlesztem-e magam. most még nem tudok odaállni egy az egyben egy ilyen böszme elé, mert pár csapással lever, hiába vagyok én is nehézpáncélban, pajzzsal. ooo1.3 van fennt, tehát elvileg nem fog minden ellenfél velem arányosan fejlődni, hanem csak bizonyos keretek között.

    szóval a kérdésem, hogy egy ilyen nehézpáncélos lovaggal azért később ütőképesebb leszek, igaz? mert én szeretnék ilyen szentember paladinná válik, aki ökör módjára kiáll a sárkány elé, és folyik az adok-kapok. nem túl szofisztikált módszer, viszont őszinte
  • ChevyG #27120
  • Hoz_Hun
    #27119
    Na megvan az új szerelése a lovagnak. Hát ennyire kemény dungeonnal még nem találkoztam. De megérte!

    Oblivion karakterek topikba feltettem pár képet.
  • MikX
    #27118
    Hali újra, köszi a segítséget, kezdtem egy új karit, hmm... elég jó lett, 3-as szintű vagyok jelenleg, de már most fényévekkel könnyebb a harc, mint az előző karakteremmel 10-es szinten.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jahh, szedegettem le egykét mod-ot, (de semmiféleképpen cheat-nek számítót) van egy olyan, hogy egy kis detektívmunkát kell végezni egy hajón anvilban, a dokkoknál, nahh, ebben elakadtam, valaki a poén lelövése nélkül tudna segíteni, hogy azt az embert akinél a kulcs van, merre, vagy hogyan keressem? már aki vágja meikről beszélek...
  • haxoror
    #27117
    Mert nem bízik benned a nő eléggé (egyébként mondja is), fizesd le vagy beszéld rá.

    És használj kevesebb kérdőjelet
  • ChevyG #27116
    IC-ben mért nem lehet megvenni a kunyhót????
  • Hoz_Hun
    #27115
    Most bukkantam rá valami Ayleid romra; Barastas a neve. Hogy ebbe mekkora táp harcosok vannak. Vért izzadtam mig keresztülmentem rajta. Azzal indítottak, hogy beidéztek maguk mellé két böszme nagy farkast meg egy medvét, csak hogy jól szórakozzak míg velük harcolok. Ha kettőnél több jött, végem volt.
    Viszont a báncéljuk az nagyon királyul néz ki, csak nem tudom felvenni, mert valami zöld követ kell megszereznem Narind-ból (hogy érdemes legyek a péncélok viselésére). Most néztem, hogy ez az OOO1.3 plusz romjai, úgy hogy keresgélhetek tovább Anvil körül, mert ott lesz valahol Narind is. Mert hogy nincs rajta a normál térképeken.