41716
  • koschwarz
    #27314
    szerintem igen. ooo-val kapsz egy reális világot, kiegyensúlyozott ellenfelekkel. én tuti nem játszanék többet sima oblivionnal, eleve ilyennek kellett volna lennie a játéknak.

    jó volt, hogy tegnap kalandozásaim során a 4-es szintű karakterrel 2 csapás volt egy sima goblin (ez az alap játékkal egy hosszú küzdelmet jelentett volna-szerintem értelmetlenül), viszont az arénában a következő ellenfelemet nem tudtam legyőzni 8 gyógylötyivel sem, arra még gyúrnom kell egy kicsit. ha találkozok egy astral warriorral, akkor futok. szeritnem jó ez így
  • ZÓÓÓcsi
    #27313
    Valószínűleg nem fogom felrakni az ooo1.3-as modot. Sokat veszítek vele?
  • herczeg
    #27312
    úgy kábé kurvasok mod van szóval én egy oblivion mod managert javaslok neked. ha teccik egy mod szedd le és nézd meg okés e...
    ha nemjó akkor valszeg a hasonlóak se foknak műxeni...
  • ZÓÓÓcsi
    #27311
    Le tudná valaki írni, hogy milyen modokkal inkompatibilis az ooo1.3, mert éppen most töltöm és nem fogom felrakni, ha elcseszi a többit. Nekem a Renbeauty pack, francesco meg egy companion mod van fenn: ezek tökéletesen megvannak egymással.
  • ashead
    #27310
    Én is játszottam úgy hogy fennt voltak , de az obmm konflict detektora elég sok ütközést jelez, ezért egy ideje oscuróval a hivatalos pluginek nélkül játszom, azóta kevesebb a fagyás meg kilépés. Van egy francescós karakterem is ott használom a hivatalos plugineket is meg több más modot is.
  • SaGa Jr
    #27309
    Neeeem. Én arra gondoltam amit Fred is írt. Lebénítás, aztán elfutás és tovább lődözés a célpontra. Vagy akár közvetlen körelről is kaphatja az áldást.

    ashead:
    Az Oscuro mod teljesen kompatibilis mindegyik eddig megjelent hivatalos plugin-al. Én is úgy játszottam, hogy fenn voltak azok is meg az Oscuro is.
  • koschwarz
    #27308
    ja, én úgy gondoltam, hogy paralízis (majd elrakom a botot, előhúzom a kardot) és akkor üsd-vágd.
  • koschwarz
    #27307
    nem tudom, hogy a hivatalos modokkal az oscuro mért ne lenne kompatibilis
  • PiszkosFred
    #27306
    Nem. Előbb a paralízis lehetőleg hosszabb időtartammal (spell, vagy enchant), aztan pár lépés hátra, és a mozdulatlan ellenfelet pedig bumm-bumm-bumm... ;]
  • ashead
    #27305
    Ezért csinálom úgy hogy van egy karakterem amivel oscuróval játszom és más mod alig, és van egy másik amivel egy csomó más moddal játszom. Oscuro még a hivatalos pluginekkel sem kompatibilis., de azért néhány moddal igen.
  • koschwarz
    #27304
    "Ha lődözni szeretsz és nem közelharcolni, akkor a paralízis nagy segítségedre lesz."

    mármint úgy érted, hogyha közelharcolni szeretek, akkor jön jól a paralízis
  • haxoror
    #27303
    Jó ez az oscuros csak sajnos egy csomó más nagyon jó moddal inkompatibilis :(

    Asszem újrarakom az Oblit és inkább én válogatom össze hozzá a dolgokat
  • koschwarz
    #27302
  • el Boogie
    #27301
    Egyszerűen nem tudtam abbahagyni. Nem rég kezdtem el vele játszani (másfél hete generáltam a karakterem), viszont csak most volt időm /és energiám/ egy kiadósabb játékhoz. Háát, elég komolyan kiadósra sikerült Elfogyott közben: egy pizza, 4 szelet kaviáros pirítós kenyér, 1/2 liter kakaó, 2 lityi üccsi, 2 deci házi sárgabarack pálesz (naggyon tuti anyag) 1 doboz cigi
  • SaGa Jr
    #27300
    Töltésnél nem csak a soulgem, hanem a benne lévő lélek számít. Az adja meg mekkora töltetmennyiséget kapsz vissza. Jobban mondva a mágikus tárgy varázspont kapacitásába mennyit tölt vissza. Ha jól emlékszem a grand olyan 1600-1800 körüli értéket tesz bele. Ez nem töltetszám, ez a varázspont, amiből a töltetszám számolódik át.

    Szerintem a legjobb ha a játékstílusodhoz választasz botot. Ha lődözni szeretsz és nem közelharcolni, akkor a paralízis nagy segítségedre lesz. Silence-t sosem használtam, mert mindig volt valami mágiát semlegesítő cucca vagy képessége a karakternek, ami azért elég hasznos segítség tudott lenni ilyen téren. Ekkor meg lőhették rá a varázslatokat, legfeljebb jól kiröhögte a próbálkozót.

    A destruction botok amolyan vésztartalék kisegítő támadási formáknak jók. Ha elfogytak a varázspontok, nincs több létyó amivel feltöltődhetnél, akkor ez jól jöhet az ellenfelek leküzdésében. Pénz meg lesz elég, lélekkő is akad bőven, tehát nem lesz nehéz feltöltve tartani ezeket a támadó eszközöket.
  • koschwarz
    #27299
    ez már betegség
  • el Boogie
    #27298
    Ülök a munkahelyemen és teljesen kész vagyok..: tegnap délután kb 5 - 1/2 6h-kor leültem játszani. Reggel 6-ig toltam. Aludtam 1 órát, aztán indultam melózni 8-ra. Ez a gém egyszerűen hihetetlen, a legmagasabb szintű jelzőkkel lehet csak illetni! Megpróbálom kipihenni magam munka közben (kapóra jön most, hogy a főnök vidékre utazott tárgyalásra), aztán tűz haza és lenyomok még egy 12 órát a drága dark elf csajszimmal
  • koschwarz
    #27297
    én most csukott szemmel olvasom a topicot

    ti melyik enchantot választottátok a mages guild küldetésében, amikor a saját staffunkat kell megcsinálni? tegnap életemben először eljutottam idáig, de valhaogy nem is tudom melyik lenne a leghasznosabb. a harcos karateremnek talán a paralyze lenne jó, bár nagyon sokba kerül tölteni (ha már itt tartunk, ha soul gemmel töltök, akkor a visszatöltés mértéke is függ a soulgem nagyságától, vagy bármekkora soulgemet használok, visszatölti maxra a cuccot?)

    de tetszik a silence is (az impek halálra idegesítenek a burden-varázslatukkal, meg a silence-szel).

    az erejük miatt meg destruction staffok is jónak tűnnek.

    nehéz választás
  • ashead
    #27296
    A páncélt megtaláltam teljesen, nem az volt a gond, de már megoldódott. Csak szó szerint kell venni amit írtál, hogy ha rajtam a páncél felvehetem a fegyvereiket, én a testüket akartam átkutatni amit nem lehet és a pajzsukat se tudom felvenni, csak a fegyvereket, erre nem gondoltam. Tudom hogy a páncél két helyen van , de amikor kerestem csak a levél volt a nyom ami ezt a négy erődöt említi mint lehetséges helyet ezért mind a négyet végigjártam. Egyébként pont az egész történet hangulata ami tetszik, szerintem a legjobb amivel eddig az Oblivionban találkoztam. A táborra meg a páncélt kereső nemesre még nem akadtam rá, merre keressem? Erre még nem találtam utalást. Én eddig mindig a levelek után mentem, de most nincs újabb. Persze mászkálás közben úgyis megtalálom, csak most érdekel a dolog. A vámpírokat meg kipróbálom , kösz a tippet.
  • SaGa Jr
    #27295
    Két helyen van összesen a páncél szett. Nem négyen. Eredetileg volt négy helyen, de a nagyobb része Yeleriben van, a sisak meg másutt.

    A vért általi engedélyezés meg csak akkor működik, ha egyszerre veszed fel minden darabját és ezt először teszed meg. És csak addig él míg ezt a heavy armort viseled. Páran elkövették a hibát, hogy már felpróbálták valamelyik darabot, majd levetté. Onnantól meg nem működik a dolog. Vagy az egészet egyszerre veszed fel vagy sehogy.
    Illetve van még egy mód a dologra, ha letöltöd a patchet amit OOO 1.3-hoz adtak ki. Az javítja a bugot ami nem veszi teljesítettnek a dolgot.

    Nincs összefüggés annak tekintetében hogy mágus vagy netán sem. Nem kell tagnak lenned sehol (a mágus kapcsán íródott levél csak egy érdekesség, a nekrók hatalmának túlbecsüléséről).
    Én sem voltam az mikor a küldetést csináltam, de mint írtam, maga a páncélgyűjtés véget ér Yeleri és a sisak után. A többi már más vonal ami egy másik sztorit fed majd fel. Semmi jelentősége és ténylegesen csak hangulatelem meg erős tárgyak miatt érdemes végigvinni.

    Az egész fosztogatós társaság akik az erődökben vannak egy alvilági szervezet tagjai. Egy táborban van erről napló. Ott van egy nemes aki ezeknek az ellenfele és szintén a páncélra vadászik.

    Ha még egy ilyen jellegű sztorit akarsz, akkor javaslom a vámpírokról szóló könyvek elolvasását. Na ott említik a Light of Dawn nevű fegyvert. Az erre való vadászat és a fegyver aktiválása is egy jó sztori. Nagyon erős vámpírölő fegyverré válik majd ez a kétkezes kardocska.

    Ha meg abszolúte nem tudod működtetni a dread armor szettet (akkor valószínüleg nem lelted meg minden darabját vagy valami bug van), használd a következő console lehetőséget:
    Vedd le az összes dread páncéldarabot, nyisd meg a konzolt és írd be:
    set DreadSetInt to 0
    Ezután ha felveszed az egész páncélt minden darabjával egyetemben, akkor már működni fog.
  • ashead
    #27294
    Azért narinddal kezdtem mert amikor megpróbáltam felvenni a braided cuccokat akkor azt mondja nem viselhetem csak ha narindban bizonyítottam. A Narindban talált levél alapján mentem yeleribe ahol megkaptam a varázslatokat, és a páncélt is. Sejtettem hogy ez a páncél lehet az az artifact ami után kutatnak, mert az egyik levélben említik hogy a raiderek nem tudják hogy a másik négy darab az Faragilnál van. De nekem nem működött, nem tudom felvenni a spectral cucccokat a teljes páncélban sem. Az itt talált levélben említik azt a négy erődöt ahol a hiányzó darab van. Ott lehet aztán találkozni a másik bandával akik a sisakot keresik, egy testvérpár vezetésével, a leveleikből kiderül a nagyfőnök Dasek Moorban van.Az ő fedőneve Arctic Bear a valódi neve Hlofor. valamelyik levélben már nem tudom melyikben írnak egy Bruma közeli barlangról amiben a nekromanta van ( valami Noor ) ő is valahogy benne van a dologban. A barlangban egyébként spectral harcosok meg csontvázak vannak, és egy tó partján a nekromanta meg egy kard. A kard mellett egy vérrel írt levél ami szerint a főmágus vérére van szükség, de nem tudom mihez.Valamelyik levélben azt is írják Traven téved ha azt hiszi Mannimarco és a nekromanták a legnagyobb veszély rá nézve. Arra is gondoltam lehet hogy a páncél csak akkor működik ha te vagy a főmágus, én még nem vittem végig a máguscéh küldetéseit, még csak az ajánlásoknál tartok.Fort Fleciában én raidereket találtam , mint a mási háromban amiket a levélben említettek( Fort Naso, Fort Entius, Fort Facian ).A levelek szerint ők a testvérpár vezetésével a sisakot keresik Hlofornak, mert Hlofor tudja hogy a négy erődből valamelyikben van. A testvérek családnevére nem emlékszem . a lány azt hiszem Sheil a fiú meg Faran. De a vezető nem táborban van hanem Dasek Moorban. De ezt az alvilági szervezetet amiről írtál nem tudom hova tenni,de majd megpróbálok utánajárni.
  • haxoror
    #27293
    például de ha körbenézel van másfajta is arrafelé
  • zizz21
    #27292
    Nemtudjátok melyik az a mod,amivel lehet célkeresztet rakni thirdperson nézetben? Mert olvastam,h van ilyen,de azt nem irták,h mi a neve és h honnan lehet letölteni??? :P
    Köszi!!!
  • zizz21
    #27291
    haxoror! - Köszi a segítséget! ;)
  • Nuxa
    #27290
    Vak vagyok!! A HQ-ban megméztem, benne van, nem figyeltem
  • Nuxa
    #27289
    Lehet, hogy láma kérdés, de hol van ilyen tolvajos céh?
  • SaGa Jr
    #27288
    Narindból kihozott kő az állatok szelidítéséhez és az extra idéző spellekhez kell (spéci állatszellemek lesznek idézhetőek, ha a kő is kiszabadul és Yeleriben is kipucolsz mindent, de Yelerivel kellene ehhez kezdeni, nem Narinddal). Ja és ha kiszabadul a kő, akkor onnantól viselheted a Braided vérteket.
    Yeleriben van az elf banda másik fele, akik ez után kutattak. Ha a főnököt kinyírod és elveszed a páncélzatát, akkor neki lehet állni a hiányzó dread cuccok keresésének. Ennek eredménye annyi, hogy ha felveszed a teljes dread armor szettet, akkor elveheted a leölt szellemkatonák fegyvereit és harcolhatsz velük. Nem fognak megfagyasztani. Gyakorlatilag Yeleriben van majd mindegyik páncél a főnöknél.
    Fort Facianba csak azért kell elmenni, mert ott van a páncél utolsó darabja a sisak. Ha mind nálad van, akkor egyszerre kell felvenni őket, majd amíg viseled, felvehetsz és használhatsz spectral fegyvereket.

    A sztori itt véget is ér.
    A Fort Flecia már egy másik sztorihoz kapcsolódik. Gyakorlatilag egy kissebb alvilági szervezet nyomait lehet itt végig felgönygölíteni és kivégezni az összes jelentős emberüket. A főnökük meg fenn van északon egy kis táborban valamelyik Ayelid rom mellett. Az érdekesség a spéci fegyverek/vértek és tárgyak amik összeszedhetőek tőlük.

  • ashead
    #27287
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem. O3-al játszom, és van egy történetszál ami Narindban indul. Narindból kihoztam azt a bizonyos követ, és az ott talált üzenetet követve Yeleribe mentem, ott is volt egy üzenet ami alapján négy fortot kerestem fel ( Fort Facian, Fort Flecia a többire nem emlékszem) . Itt ugye két nevesített hős volt , mindkettőnél volt üzenet ami alpján Dasek Moorba mentem, és ott legyőztem az Arctic Beart. Innen egy Bruma melletti barlangot kerestem fel ahol egy bizonyos nekromanta volt ( valami Noor ). Itt volt egy üzenet ami szerint a főmágus vérére van szükségük. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a történetszál folytatódik-e valahogy, mert én nem jöttem rá mit kellene csinálni. Azt felfogtam az üzenetekből , hogy a spectral világ titkait akarják megfejteni, és valami artifactokat keresnek hozzá. Szóval szívesen venném ha valaki tudna valami infót adni erről, nekem nagyon tetszik ez a szál szeretném folytatni. kíváncsi vagyok hova is vezet.
  • PiszkosFred
    #27286
    Lodd a foldbe ;] (de ha fegyvert valtasz, akkor is asszem visszarakja a helyere)
  • zizz21
    #27285
    Na elkezdtem végre! :p Wood Elf - Archer - Thief(csillagjegy).

    Ha már felhúztam az íjam,akkor hogy lehet "visszaengedni",vagyis ,h lehet megoldani,h ne lője ki mégsem a nyilat?

    És melyiket céh-t válasszam szerintetek,a tolvajcéh-t? Vagy a Dark Brotherhood-ot? Mi éri meg jobban hosszútávon?
    Köszönöm!
  • SaGa Jr
    #27284
    Stimmel. Ha nem vagy tag, nem is állnak veled szóba az orgazdák.
  • Nuxa
    #27283
    És csak akkor lehet eladni a cuccokat, ha tagja vagyok a tolvajcéhnek? Anélkül sehol?
  • CS@
    #27282
    A válasz Nuxa #27255 üzenetére ott van eggyel felette SaGa Jr #27256 -os üzenetében.
  • Nuxa
    #27281
    Válasz Nuxa #27255 üzenetére??
  • haxoror
    #27280
    hehe jól elírtam szal az "Oscuro's Oblivion Overhaul" modban már van állatszelidítés is.

    link

    Ja és ehhez asszem már kell a hivatalos Oblivion_v1.1Final patch is de azt amúgy is megéri alapból felrakni mert sokat javít.
  • haxoror
    #27279
    Állatszelidítéss az alapjátékban nincs de az Oscuro Oblivion Overhaul ha jól tudom már azt is lehet.
  • haxoror
    #27278
    Jaja, Breton + Mage!
  • csgj
    #27277
    thx
  • CS@
    #27276
    A launcherben a DataFiles rész alatt be kell pipálni.
  • csgj
    #27275
    elmondaná vki???? plzzz