41716
  • Hoz_Hun
    #27034
    Lentebb töbször szóba kerül ez a gyűrű: Mundane Ring
    Ez hol lehet összeszedni?
  • Hoz_Hun
    #27033
    Minimum a mediumon szerintem. Hardot meg nem kell erőltetni.
  • Hoz_Hun
    #27032
    Ezt nem figyeltem, de biztos igazad van.
  • koschwarz
    #27031
    medium, mindig. a hard nagyon durva állítólag, az easy viszont túl könnyű. monnyuk ez egyértelmű
  • Hyder
    #27030
    Ha tolvajjal nyomultok milyen nehézségen kezdtek? hagytátok az alapon vagy inkább legyen easy-bb?
  • haxoror
    #27029
    Részemről cure desease spell de magasabb szinten előbb utóbb az ember belefut egy Ring of Vitality-be (100% desease resistance) és onnantól oké :)

    A porphyricnél már csak az Astral Vapors az idegesítőbb
  • koschwarz
    #27028
    egyébként azt vettem észre, hogy ha felhörpintem a gyógylötyit, akkor ki kell lépni, majd újra megnit belépni az inventoryba, akkor tűnik el a bejegyzésekből a fertőzés ténye. csak azért írom, mert amikor először megfertőződtem és ittam a lötyit, és rögtön meg akartam nézni hogy meggyógyultam-e, de nem tünt el, és azt hittem valamit rosszul csináltam.
  • Hoz_Hun
    #27027
    "Porphyric Hemophylia"
    Ez a neve. Csak ettöl lehetsz vámpír, és csak akkor kaphatod el, ha vámpírral harcolsz. De ha nem alszol három napod van, hogy kigyógyitsd magad egyszerűen: cure disease ital behörpintése, illetve templomi oltárnál imádkozni.
    Illetve, álmodban is megharaphatnak, de ilyen velem még nem fordult elő.
    Ha már vámpír vagy külön quest sorozta kell, hogy kigyógyulj (jó szemét, gyűjtögetős).
    Azt hogy megfertőztek-e azt a karakterlapon a spell ablakban a jobb oldali (aktív) spellek között legfelül tudod megnézni. Ott kiírja, ha megfertőződtél (bármilyen betegséggel). Illetve természetessen a megfertőzés pillanatában kiírja a gép, de ezt sokan nem szokták észrevenni.
  • YakHead
    #27026
    Amúgy mindenfajta disease-től vámpírrá válhat az ember (dark elf) vagy van egy bizonyos nevű amire különösen figyelni kell? Még nem tartok itt, csak előre megkérdezem ne akkor rohanjak ide zaklatni a jónépet
  • koschwarz
    #27025
    én úgy kapcsolom ki, hogy ilyenkor állást töltök vissza, és megiszom a cure disease lötyit vagy imádkozom egy templomban.

    vagy ez nem igazi szerepjátékos hozzáállás?
  • herczeg
    #27024
    dehonnem. úgy hívják cure disease. vagy ha már szép piros szemeid vannak meg nagy fogaid akkor érdeklődj az egyetemen. az egyik srác elmondja merre van a gyógyír
  • ChevyG #27023
    ezt a vámpirrá válást nem lehet valahogy kikapcsolni???
  • koschwarz
    #27022


    nem véletlenül


    tökjó, hogy a másik favoritot, a ghost recont is most nyomom. annak idején a demo alapján nagyon nem tetszett, bár elsimertem, hogy nagyon cool hangulata volt, de mostanában nagy a hiány taktikai fps-ekből, úgyhogy csak elkezdtem vele játszani, és egyre jobban tetszik, bár a gépigénye talán még az oblivionét is meghaladja, legalábbis ha olyan szép grafot akarok, mint az oblivioné. a zenéje meg egyenesen zseniális.
  • Hoz_Hun
    #27021
    Az Oblivion kapta a játékok Oscar-díját
  • Hoz_Hun
    #27020
    Meg némi méreg... halálos.
  • Hoz_Hun
    #27019
    Az egyik legjobb kaszt a tolvaj (vagy tolvaj/orvgyilkos) kaszt.
    A Thief csillagjegyet ajánlom hozzá.
  • koschwarz
    #27018
    terminátor
  • X Revenge
    #27017
    Nekem (is) van 2 breton + mage + mundane ring kombinációm, és naogyon ott van, egyébként azt tapasztaltam h az elementális mágiária is immunis vok. Ugye a 100%resist magika mellé van egy 48 spell absorption + 50-es reflekt damage, szal nekem különösen jó ha mágiával támadnak, mer vagy visszaverem vagy elszívom magicka formájába. Jól ki van ez találva, ugye?
  • X Revenge
    #27016
    thx
  • serito
    #27015
    Pontosan (Woood Elf / Thief csillag) ilyen karakterem van nekem is és kiváló tolvaj. Szinte sohasem harcolok szemtől szemben. Sneak skill 8x-os erővel csapok le mindenkire! Egy nyilveszző vagy egy kardcsapás is elég a legnanyobb ellefél ellen is. Persze a nyil és a kard is rendelkezik némi varázslattal (fire damage 20 "pont" on target).
  • koschwarz
    #27014
    megnéztem, elvileg a wood elf jó tolvajnak, ezt a tolvaj csillagképpel párosítva elég jó karaktert lehet kapni a kezdetekhez.
  • koschwarz
    #27013
    szeretni=szerezni
  • koschwarz
    #27012
    nincs tapasztalatom, de szerintem van értelme. én a harcosommal mezítláb lassan lopakodva novice meg apprantice szinten is tudok lopakodni és egy csapással elintézni az ellenfelet, ha szerencsém van. ha kifejezetten fejleszted a sneak skillt és az agility-re (és a luck-ra) is mindig adsz szintlépéskor pontot, nagyon jól használható a tolvaj, megerősítve olyan varázslatokkal hogy kaméleon vagy láthatatlanság, vagy ilyen cuccokat szeretni, enchantolni.

    faj vagy csillagjegy: SZERINTEM tulajdonképpen mind1, úgyis az lesz a lényeg, hogy a megfelelő skillt és tulajdonságot felfejleszd maximumra. legfeljebb az elején könnyebbség, ha magas agility-vel rendelkező fajt választasz, és a csillagjegyek közül meg a tolvajt (the thief), ez utóbbi ad plusz 10 pontot az agility-re, speed-re és luck-ra: végülis ezek a legfontosabb tulajdonságok a tolvajnál.

    bár én őszintén szólva nem szeretem az ilyen típusú csillagjegyeket, mert ez ad 1x plusz bónuszt, és annyi. ugyanezeket el lehet érni 1-2 szintlépés alatt is, főleg ha ezekre gyúrsz. bár a luck nehezebb dió, mert ahhoz szintlépésenként maximum csak 1-et adhatsz, és azért a +10 a toolvaj csillagképnél 10 szintlépést jelent, és a luck fontosabb tulajdonság mint gondolnánk.

    bár fő tulajdonságnak a luckot választod, akkor is kapsz +5-öt.
  • koschwarz
    #27011
    telefonszáma?
  • sorrow
    #27010

    A kérdésem, hogy a game mennyire jól játszható tolvaj karakterrel úgy értem lehet-e benne lopakodni vagy az AI. ígyis-úgyis észrevesz és akkor vagy harcolsz vagy elfutsz.

    Ha igen akkor milyen fajjal, csillagjeggyel javasolt indítani?

    Kösz.
  • YakHead
    #27009
    Nekem egy Dark Elf mage csajom van Mage csillagjeggyel. Nagyon teccik és egyenlőre nincs kérdésem vele kapcsolatban
  • Hoz_Hun
    #27008
    Ez nagy királyság lesz, már várom. Új vértek, új frakció, új questek Ayleid romfosztogatás,.. nyami
    Az a szárnyas sisak kelleni fog. Vagy ha megszerezhető a második képen látható sisak az még jobban néz ki.
  • koschwarz
    #27007
    momentán én harcos nord vagyok, major skilljeim: az összes mágus skill, így megkaptam minden skillhez a kezdő varázslatokat, amik azért elég hasznosak lehetnek, de azért nem kell ezeket használnom elsődlegesen, hiszen főleg nyers erővel rendezem a nézeteltéréseket.

    így az összes harcos skill minorban van, tehát nem kell a szintlépéseknél számolgatnom ezekkel. ha viszont szintet akarok lépni, mert a minor skillek közeledek a maximális pontokhoz, akkor erőteljesen nekikezdek csontit idézgetni a harcokban, vagy lötyiket gyártani, illetve általában az összes varázslást használni.

    a csillagjegyem is a the mage, így relatíve elég jó manaszintem van, de persze messze nem elegendő.

    persze szintlépésnél csak a strenghtre, endurancere és agilityre adok pontot. ahogy számoltam 20-as szintre ezek elérik a maximumot, utána már lehet az intelligence-re és a willpower-re is koncentrálni.
  • koschwarz
    #27006
    ha mágus karatert csinálnék, biztos hogy egy bretonnal és vagy mage csillagjeggyel, vagy ha az ooo1.3 modcsomag is fent van, akkor az apprentice-szel vagy az atronach-kal nyomulnék (csak hogy legyen valami hátrány is). az ooo-val a mágusos csillagjegyek már egész pofásak, bár a hátrányai a két utóbbinak azért megmaradtak.

    és az a leghasznosabb, ha legelőször a karaktertípusnak megfelelő 3 tulajdonságot fejleszted, ha harcos vagy a srtenght, endurance, agility, ha mágus intelligence, willpower és mondjuk a speed-et (hogy gyorsn el tudj futni) vagy a luck-ot, ami jelentősen befolyásolja az öszes tulajdonságot.
  • serito
    #27005
    Símán futhat neki large textura majdnem minden full fű, árnyék kikapcsolva, ha PCI-E-s a VGA akkor HDR bekapcs. Kb 23-25 FPS-el fut majd ilyen beállítások mellett. Az aláírásomban olvasható konfiggal nálam ilyen beállítások mellett hasonló FPS-el fut.
  • koschwarz
    #27004
    ezen nagyon jól fog futni, szerintem. persze az én konfogomhoz hasonlítva biztosan

    6600gt, 1,5 ram, athlon64 3000+: ezen 1024-ben, minden közepesre van állítva, és nincs fű és árnyékok, így jól fut, igaz néha lemegy 24fps alá is, de nem vészes. és ez így szép is szerintem. vagy még nem láttam a játékot egy igazán erős konfigon
  • koschwarz
    #27003
    tedd fel a peccset.
  • mpio
    #27002
    Hello mindenki tudna segíteni valaki hogy hogy tudom meg csinálni időnként ne lépjen ki a gép a játékból vagy a játék ne lépjen ki magától
  • MerlinW
    #27001
    Knights of the Nine (155 MB) November 21.
    http://obliviondownloads.com/StoreCatalog_ProductList.aspx?SubCategoryId=1

    Vaskos kis cucc lesz ez:)
  • CS@
    #27000
    Az előző válasz akart lenni a #26998 –re.
    Amúgy létezik már jó néhány BlackGlassArmour.
    Elég egyszerű páncélfestős megoldással még én is csináltam hasonlót, más munkájának a felhasználásával.
  • CS@
    #26999
    ConstructionSet
  • X Revenge
    #26998
    Tudnátok ajánlani vmit ami alkalmas mod csináláshoz? Össze akarnék rakni egy modocskát, ami csinál black glass armort, részenkénti külön enchantal, főként DB-seknek.
  • X Revenge
    #26997
    Ilyen géppel sztem nem kell sokat húzogatnod... Nekem cel 2400, ati rad 9600 256 mb, 768 mb ram-mal közepes graf beállítások mellett csak néha-néha szaggat be.
  • cadet
    #26996
    Sziasztok!

    Nemsokára beszerzem én is remek kis játékot (mondjuk lehet, hogy csak karácsonyra). Azért kellett eddig várnom, most most sikerült csak olyan vastat rakni a gépbe, amivel azért már játékra is jó. A jelenlegi konfigom így néz ki:
    Athlon64 3800+
    1,5 GB RAM
    Radeon X850XT 256MB
    160GB SATA vinyó

    A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet úgy skálázni az Oblivion-t, hogy játszható frame rate-t kapjak, de azért látványban is szép legyen? Olvastam, hogy elég nagy tartományban lehet állítani a megjelenését minőségét. Milyen csúszkákat érdemes majd kicsit lehúznom, hogy jól fusson a játék, de azért még az állam is leessen? :) (távolság, fű, stb?)
    Köszi a segítséget!
  • Gibor
    #26995
    Na ja, amugyneg én imperiallal kezdtem és magus meg harcolás-ban is ott vagyok de a varázslások nem annyira mennek mint neked de viszont jól harcolok :D