41716
  • herczeg
    #26994
    a legjobb mágus botot akkor kapod ha magas szinten jutsz be az akadémiára egyébként meg licheknél alapfelszerelés egy.
    jófajta mágusköntöst szintén a mage guild küldetései során kaphatsz, illetve a mágus ellenfelekről szedheted le
    a magickád az intilegienca mértékétől függ, szintlépésnél rakj rá pontot lehetőleg jó nagy szorzóval és voila a magickád nő
  • MikX
    #26993
    Köszi szépen, hát igen, végülis el lehet kerülni a közelharcot, de azért nem árt, ha azt is tudja a karakterem, amit meg mondtál, megpróbálom, még úgyis az elején vagyok csak...
  • Ioles
    #26992
    Sziasztok!
    Most újrakezdtem a játékot, Dark Elf vagyok és mágusnak készülök. Az lenne a kérdésem hogy honnan lehet a legjobb varázsbotokat, mágusruhákat beszerezni? Ja és hogy a Magicka-t hogyan lehet magas szintre növelni? KÖSZ!
  • herczeg
    #26991
    ízlések és pofonok...
    én szeretem ha a karimnak vannak erősségei és gyengeségei, úgy sokkal élethűbb
  • haxoror
    #26990
    Breton + Mage csillagjegy + Mundane Ring (50 resist magicka) = 50 bónusz magicka és full immunitás (100% resist magicka) az elementáris varázslatokon kívül mindenre (drain, damage, paralízis, silence stb)

    Breton + Apprentice csillagjegy + Mundane Ring = 100 bónusz magicka viszont a breton alap 50% magicka resistance eltűnik

    Szerintem az Mage verzió messze jobb mint az Apprentices
  • herczeg
    #26989
    nekem hasonló mage karim volt csak azzal a különbséggel, hogy az rpg feeling miatt köntsben szaladgáltam és az Apprentice csillagjegyet választottam. szerintem ez a mágus csillagjeyget szeretem legjobb, a + 100 magica szügséges és a 100% weakness to magica könnyen kompenzálható (a breton faj alapból megold 50et) és egyébként sem akkora hátrány mert az ellenfeleknek csak egy töredéke használ mágiát úgyhogy ha velük harcolsz egyszerűen ellősz egy magic resistance spellt.
  • gael
    #26988
    Sziasztok!
    Elakadtam a játékban (ez nem volt nehéz mert még sose játszottam RPG-vel).
    Kvatch-ban vagyok beszéltem Martinnal ,utána eljutottam egy olyan helyre ahol egy bástyákkal körülvett udvar van egy kapuval. Bementem a kapun ,lemészároltam mindent ami mozgot ,végigjártam az összes szobát ,de a legutolsó már zsákutca volt igy vissza kellet fordulnom és most megint ott vagyok az udvaron. Néha a bástyákról tűzgolyóval dobálnak (aszem daedrák).Ha a várból kijövök egy hídon át ,ott van egy lovasszobor de az is zsákutca. Az a baj hogy minden végigjátszás csak nagy vonalakban irja le a történetet ezért nem tudtam ez esetben hasznát venni.Lehet ,hogy bug-ba futottam?
  • haxoror
    #26987
    faj: Breton
    csillagjegy: Mage
    kaszt: spellsword vagy sorcerer

    Mágussal a harc NEM elkerülhetetlen, egyszerűen csak nem kell közelharcba bonyolódni.
    Ha mindenáron harcos-varázslót akarsz akkor először a harcos vonalat tápold (Endurance, Strength) és csak utána a varázslót (Intelligence és Willpower) harmadiknak meg az Agility de az csak akkor kell ha rendszeresen közelharc van.

    Szerintem jobban járnál egy sima Mage kaszttal ami heavy armort is használ (minor szkill de ez lényegtelen mert nagyon gyorsan fejlődik) és szintlépésnél mindig az End+Will+Int -re rakjál.
  • haxoror
    #26986
    Valszeg az öcséd levette a játék erősségét easy-re ;)
  • MikX
    #26985
    Vagypedíg akik nagy "mágusok" már a játékban, ajánlanának egy összeállítást, ami Mágusként, meg harcosként is jó, de a mágus lenne a főbb, mondom, a harc csak azért kell, mert ugyebár elkerülhetetlen.
  • MikX
    #26984
    Aham, köszi, tehát akkor mindenképp mage-legyen a csillagjegy, a tulajdonságokat meg úgy válogassam, hogy mind varázsló, mint harcos is jó legyen.
    Mert harcolni nem szeretek annyira, de néha muszály, és ezzel nagyon nehéz.
    Meg azt is olvastam, hogy ha nagyon gyorsan lépek szintet, az sem jó, márpedíg én 9-es vagyok, öcsém meg 4 es, és ő 2 nappal előttem kezdte el.
    Bár ő imperial, és lady a csillagjegye, tehát mégcsak nem is harcos.
    Ja meg a másik, neki is van tűzlabda varaázslata, de kb 1 től simán megmurdálnak a simább karakterek, pl egy orknak is csak 2 kellett, énmeg örülök, hogyha akkro meghal, mire elfogy a manám, szal ezt sem értem, ennek az erőségét is befolyásolja vmi?
  • haxoror
    #26983
    harcos:

    Szintlépésnél Endurance, Strength és Agility amíg el nem érik a 100-at.
    Nem baj ha a szorzók alacsonyak, ha ezekre raksz akkor nem lesz baj.
    Heavy armort minnél hamarabb fel kell fejleszteni nem kell feltétlenül major szkillnek lennie), amíg nincs daedriced addig shield enchantokkal pótold ki az AC-det 85-re.
    Tanulj meg blokkolni és mozogni harc közben viszont hagyd magad megütni különben nem fejlődnek a védelmi szkillek és hiába találsz über kardokat te inkább az ezüst karddal nyomulj, így gyorsabban fejlődik a Blade :)
    Ja és soha ne javíttas, mindig te magad javítsd a felszerelésedet.
  • haxoror
    #26982
    Ha varázslót akarsz akkor a csillagjegy nagyon fontos, a legjobb a Mage csillagjegy mert nincs negatívuma.
    Ha varázsló ÉS harcos akarsz egyszerre lenni akkor nem árt ha a szorzókból mindig 4-5 szerzel mert ha már kétfelé fejlesztesz akkor jobb erre odafigyelni.
    Ebből a karakterből is lehet még kezdeni valamit de macerás lesz szal szerintem kezdj újat és elsőre ne akarj vegyeset hanem döntsd el hogy tolvaj, harcos vagy varázsló legyen-e és ragaszkodj ahhoz.
  • herczeg
    #26981
    hát nem a legjobb összeállítás a kari és pár dolgot elnéztél
    alacsonyabb szinten érdemes speializálódni egy kicsit tehát jobb vagy a mágiára, vagy a face2face harcra vagy a lopakodásra rágyúrni, főleg ha nem modoltad agyon a játékot (erről sokat beszéltünk már ha visszaolvasol pár oldalt képben leszel)
    amit te felsoroltál abból csak a heavy armor volt skill a többi tulajdonság.
    a mostnai kariddal is játszhatsz tovább (nincs játszhatatlan kari, csak "nehezebb")vagy kezdhetsz egy újat. (9 szint még nem olyan sok)
    ha télleg könnyű játékot szeretnél én a tolvajt ajánlom, a sneak attack szorzók miatt egy-két találattól megfexik az ellenfél és ott van neki még az illlusion skillhez tartozó láthatatlanság varázslat, ha tényleg nagy bajba kerül
    megpróbálkozhatsz még egy varázslóval is, de itt nagyon fontos hogy mágus csillagjegyet válassz különben nem lesz elég manád (a hq-n elolvashatod meikek azok)
    én nemrég kezdtem újra egy harcossal és eddig ez a legnehezebb úgyhogy neked nemajánlom (persze lehet hogy énvok béna, splinter cell és hitamn fanként persze hogy jobban feküdt a tolvaj)
  • MikX
    #26980
    Hello mindenkinek!
    Én elég kezdő vagyok, nem rég kezdtem a játékot, olvasgattam az Oblivion HQ-n lévő dolgokat a karakteremmel kapcsolatban, de nem vagyok biztos, hogy ez lesz a megfelelő nekem, mert én egy olyan karaktert szeretnék, aki elég erős, szal ne kelljen állandóan minden emberrel szenvedni harcnál, meg mellette a mágikus skilleket is szerném használni, vagyis leginkább azt.
    Egy Dark Elf-em van, 9-es szintű, Thief a csillagjegyem, Adventurer (én válogattam ki) a skilleket. a Major skillek között a heavy armor, intelligence, strenght, willpower, stb.
    Na szal nem vettem ki tisztán, hogy ebből a karakterből lehet valamit kezdeni, vagy kezdjem előről?
    Mert én nagyon gyorsan lélpek szintet, a szorzók kb 3-4 között vannak, de egyszerűen nem erős a karakter, öcsémmel egy időben keztük el, de ő 3-as szinten sokkal jobb harcos mint én.
    Én az Arenaban a meccseket egyszerűen csak vértizzadva tudom megcsinálni, őmeg röhögve végigvitte...
  • PiszkosFred
    #26979
    Üdv a klubban ;]
  • YakHead
    #26978
    Ahhh, akkor az az volt? Mert kísérletezgettem és próbálgattam, de nem tudtam rájönni, mi lehet az a kör. Nagyon köszi.
    Bevallom őszintén, ha ilyen iramban halad az RPG-k fejlesztése nemsokára azt vesszük észre, hogy "bárcsak itt élhetnék" gondolatok telepednek meg az ember agyában.
    Ez a játék eccerűen... ehhh, értitek na.
  • Hoz_Hun
    #26977
    Vannak gyorsbilentyűk. Ha TAB-bal bemész a varázslatok közé, válasz ki egyet és tartsd lenyomva az 1-8 gomb valamelyikét akkor megjelenik egy kör és beteheted az adott gomb alá az adott varázslatot (vagy tárgyat). Játék köben lenyomva ezt a gombot egyből átvált.
  • YakHead
    #26976
    Egy abszolut kezdő kérdés:
    Van egy magus nőm. Egyszerre csak egy spell lehet "kinn", amit a "C" billentyűvel aktiválhatok? Ha váltani akarok, harc közben a Tab. az egyetlen megoldás vagy vannak "gyorsbillentyű"-k hozzá?.

    Előre is köszi
  • Hoz_Hun
    #26975
    Valami olyasmi. Csak sajna elég rövid. Az a négy-öt pasas nem ellenfél. Ráadásul ha óvatossan közlekedsz és kifigyeled a csapdákat szó szerint rájuk ránthatod. Simán meghalnak a csapdáktól.
  • PiszkosFred
    #26974
    Olyasmi ;] Bár az ellenfelek annyira nem vészesek, de tény, hogy elég jó kis kveszt.
  • koschwarz
    #26973
    mijez, running man-küldi?
  • Hoz_Hun
    #26972
    Ja meg majdnem elfelejtettem. Az a küldi is nagyon tetszett, mondhatni egyik kedvenc, amit Bravilban vehetünk fel. A quest nevére nem emléxem, de a lényege, hogy csapdába csalnak bennünket és bezárnak egy dungeonba mint préda és 4-5 "játékos" vadászik ránk,.. hehehe.. a hülyék....
    Tele van csapdákkal, tényleg extra sokkal és az ooo1.3 óta minden csapda halálos, így nagyon izgalmas, tényleg nem lehet rohangálni a dungeonban. Na meg ott vannak a vadászok/játékosok. Az egyiket úgy nyírtam ki, hogy amikor megcsaptam kardal hátratántorodott és beleesett egy csapdába. A gödör alján lévő karók felnyársalták. Kampó volt rögtön, hehehehe.
  • Hoz_Hun
    #26971
    DB összes a kedvencem, meg az Umbacanos küldi. Na meg a tolvaj céh utolsó küldetés sorozatai. A legújabb favorit a hivatalos plug-in a [Mehrunes' Razor]. Az egy nagyon korrekt dungeon; kellőképp hosszú, változatos, szóval élvezetess.
  • Hoz_Hun
    #26970
    Jaj de mennyit szívok én is azzal. Eddig négy palack bort találtam meg. Még két palack hiányzik. Elméletileg már csak egy, mert egy üveg bor jár a mágustoronyhoz, de azt megtartom. :)
  • Hoz_Hun
    #26969
    Én meg két karakterrel játszok, így sok a külömbség. Pl a lovag karakteremmel nem csináltam meg a DBs és Tolvaj céh küldiket, de a fighters céhét igen. A tolvaj/orvgyílkosommal meg a fighters céhét nem csináltam meg. Összeségében fogalmam sincs hány questet csináltam meg. Jó sokat :)
  • ollie
    #26968
    Mindig megmaradnak.
  • Maksi
    #26967
    Köszi.
    Azt tudja valaki, hogy ha a házamban lévő ládákba pakolok holmikat azok mindig megmaradnak, vagy lába kélhet-e bármi módon? Teszem azt, ellopják, vagy ilyesmi...
  • herczeg
    #26966
    a fagyott izén meg annak a környékén (a fagyott területen) mindenfelé vannak kis kék akármik (asszem 5), azokat kell felszedegetni.
  • Maksi
    #26965
    Tears of the Savior küldiben elakadtam ott, ahol be van fagyva egy lovag valami fagyvölgyben egy nagy jégtömbbe, ahol folyamatosan sebez a fagy. Mit kellene csinálnom, hogy továbbjussak a küldetésben? Ott állok a jégtömb előtt, és nem tudom, mitévő legyek?!
  • ollie
    #26964
    Nem fog menni. Esetleg Gef3-mon még menne, mert az már DX8-as kari, de kétlem, hogy lenne 128 mega memóriája, ami a minimum.
  • koschwarz
    #26963
    a festményes nekem is tetszett, tisztára mint valami horrormese.
  • ZÓÓÓcsi
    #26962
    Kinek melyik küldetés volt a kedvence eddig? Nekem a festményes és a rémálmos!
  • ZÓÓÓcsi
    #26961
    Kösz! Ez is valami, majd kipróbálom, hátha be tudom izzítani a régi gépemen is a játékot!
  • PiszkosFred
    #26960
    Azzal nem megy sokra. Az oldblivion (googleval keress ra) nevu kis progi segithet esetleg, de ha azzal sem megy, akkor sajnos vege a mesenek. Egy probat meger, talan sikerul, de csodara ne szamits...
  • ZÓÓÓcsi
    #26959
    Kösz, majd megnézem. Nem tudja valaki, hogy mit kell módosítani az oblivion.ini fájlban, h fusson a régi videókártyákon is(pl.:Geforce 2-3)?
  • haxoror
    #26958
    Imperial romokban vannak elszórva általában a dungeonok legmélyén egy ládában vannak, asszem Fort Magia-ban is van egy ilyen láda.
  • ZÓÓÓcsi
    #26957
    A kapuk bezárásával nincs gondom: 39-el végeztem. Jelenleg a Fighter's Guild küldetéseket csinálom. Hanem van egy küldetés amivel nem tudok mit kezdeni: "Shadowbanish wine" a neve; úgy tudom specko borokat kell összegyűjteni, csak nem tudom hol.
  • koschwarz
    #26956
    én kicsit lassabban haladok, az ooo1.3 előtt volt egy 11-es szintű karaterem, aztán feltettem az ooo1.3-at indítottam egy teljesen újat, 3x-os lassítóval, úgyhogy azzal még csak 2-es szintű vagyok

    igaz én emelett bf2-zök és mostanában csinálgatom a ghost recon advanced warfightert,mert igazából a taktikai fps-ek az én fő műfajom, de nagyon megszerettem az obliviont. meg hát heti max kb. 7-8 órányi játékidővel nem tudok gyorsan haladni mindegyik játékban
  • X Revenge
    #26955
    A 100 sztem csak a harmada ami a játékban van, rengeteg mellékküldetés van, még olyan npc vel nem találkoztam , aki ne adott vagy nem segédkezett egy questnél.