41716
  • PiszkosFred
    #27354
    Nov 21. A letölthető verzió viszont csak dec. 4. körül lesz elérhető, addig csak a bolti dobozos "all-in-one" verzió lesz elérhető.
  • zsilike
    #27353
    mikor jön a boltba az a kieg,ami az összes modot tartalmazza,ilyesmit hallottam
  • SaGa Jr
    #27352
    Nem a full verziót teszi fel, hanem a LITE változatot és az abban a könyvtárban található egyéb modokból már azt tesz be amit akar. Ha mindet beteszi, akkor gyakorlatilag ugyanott van, mint ha a full-t tette volna aktívvá.
    Vagy akár egy másik moddal simán megoldható a lassítás a teljes OOO-ban is. Egyszerűen felülírod vele az O3-ban lévő fejlődési sebességet.
  • el Boogie
    #27351
    "3x-os fejlődést-lassító esp"??????? Az ooo-val kapok egy kezelőfelületet, menüt, vagy hogy állítod ezt a dolgot?
  • koschwarz
    #27350


  • CS@
    #27349
    Amikor nem kell, akkor értelemszerűen kikapcsolod, hogy ne legyenek számok a képernyőn.
  • koschwarz
    #27348
    nade milyen illúzióromboló hogy hentelem a zombit, a képernyőn meg közben számok vannak

    akkor már inkább egy faxa kis könyv, amit akkor nyitok ki az inventorimból amikor akarok
  • CS@
    #27347
    A könyves „hülyeségből” arra tippelek, hogy nem használsz konzolt, és ezalatt véletlenül sem csalásra gondolok, hanem a hasznos részére. A könyv helyett tökéletesen megteszi a konzol SkillUsage menüpontja.

    Pofátlanul idekopizom egy korábbi hozzászólásomat(#25232), mert már elég rég volt és nincs kedvem megint beírni:
    Konzolba beírod a TDT parancsot és addig nyomkodod a ScrollLock –ot amíg a SkillUsage pontig nem jutsz, ha a konzolt ezután bezárod, az infók akkor is kint maradnak a képernyőn(egészen addig amíg ismét be nem írod a TDT -t) és mutatják az aktuális fejlődéseket. Ezt a beállítást a program meg is jegyzi, így legközelebb már nem kell kikeresned, hanem a TDT beírása után rögtön ez az első(karaktertől függetlenül).
  • koschwarz
    #27346
    az 1.31-gyel nem hogy csökkenti, növeli a teljesítményt (olyat állítgatott rajta, amivel csökken a proci leterheltsége). ezt én így szabad szemmel nem vettem észre, de romlani semmiképpen nem fog.

    nekem még a natural environment 2.0 van fent (több időjárási elem, több és változatosabb élőlény a környezetben, ez szerintem szebbé és életteltelibbé teszi a környezetet, bár egy heves esőzéskor azért már beszaggat egy kicsit, de nem játszhatatlanul), kompatibilis

    van egy fathis fix mod: ez egy karakter a thief guildben, akivel kapcsolatban van egy bug (egy bizonyos küldetés teljesítése után nem jelenik meg többet, pedig fontos lenne), kompatibilis

    meg van egy olyan mod, ami lerak egy könyvet rögtön ahogy kiérsz a játék elején a börtönből a földre. hasznos, mert követni lehet a skillek fejlődését, nem kell számolgatni vagy irogatni, hanem meg lehet belőle tudni, hogy a legutóbbi szintlépés óta melyik skill mennyit fejlődött. kompatibilis.

    mintha lenne még egy, de nem jut most eszembe.

    én a 3x-os fejlődést-lassító esp-t használom, és be is vált. pont elég lassan fejlődök, de nem is kell napokon keresztül játszani egy szintlépésért.
  • el Boogie
    #27345
    Engem is ez a "fejlődés dolog" vitt rá arra, hogy felrakjam (meg azért vonzó a sok plussz extra is). Ez az "együttfejlődés" nekem sem volt szimpatikus. Ja, láttam az 1.31-es peccset, már azt szedem.
    Kérdeznék:
    1.: az ooo-t felrakva változik a gépigény? Nagyon belassítja (pl az új, esetleg igényesebb texturák, modellek miatt)? Most /pillanat elég szépen fut, a konfigom nem rossz, de annyira nem is jó, hogy a jelenleginél nagyobb terhelés mellett is tudja tartani azt a f/s-t amit most produkál.
    2.: esetleg ajánlanál az ooo mellé még valamit, amit érdemes még felrakni?
  • koschwarz
    #27344
    modcsomag

    sok más mod hozzá van téve vagy bele van gyúrva, és ott van még az is amit oscuro csinált, ami főleg a játékmenetre koncentrál

    nincs szörnyek velünk együtt fejlődése, hanem mindengyik szörnynek megvan a maga szint-intervalluma. nem lesznek 50-es szintű üvegpáncélban rohangáló egyébként koszos banditák, viszont te is találkozhatsz 2-es szintűként magas szintű ellenféllel, aki elől inkább elfutni érdemes. nekem főleg ezért tetszik, mert sokkal élethűbb, ráadásul van értelme a szintlépésnek, és megvan az az érzés is, hogy tényleg fejlődök.

    a harcok keményebbek, nagyobb különbség van a könyebb és nehezebb fegyverek használata között is, a varázslás is jobb. nem lehet enchantolt cuccokat venni "fillérekért"...nekem nagyon tetszik az egész.

    egyébként most már 1.31-es verzió van (az előző 1.3-as volt)
  • el Boogie
    #27343
    Na, annyian fényezték az oscuro-t, hogy rászántam magam, most szedem. Jó nagy file, ahhoz képest hogy "csak egy" mod
  • PiszkosFred
    #27342
    btw, Isten eltessen ;]
  • ZÓÓÓcsi
    #27341
    Kössz az infót!
  • SaGa Jr
    #27340
    Nézz körül az OblivionHQ-n. Ott vannak ismertetők a modokról csak vissza kell kicsit olvasni a hírek között.
    Link meg ott van a banner alatt.
  • zizz21
    #27339
    A Brotherhood Betrayed nevű küldetésben,elakadtam ott,amikor Olav kocsmájában kell kérdezősködni a vámpírvadász ellen. Olav nem hajlandó semmit sem mondani(tehát a kulcsot sem adja a vámpírvadász szobályához :P),bármennyire megvesztegetem egyszerűen nem mondd semmit.
    Mit csináljak most? Hogy bírjam szóra a fogadóst?

    -Sziasztok! Erre nemtudjátk véletlenül a megoldást??? Köszönöm!
  • zizz21
    #27338
    Ez Engem is érdekelne! ;) Köszönöm!!
  • Dick Riddick
    #27337
    Na csáó!
    Srácok, a modokról érdeklődnék tőletek. Milyen modokat ajánlotok, és mitújítanak be? Csak azok érdekelnek amiket már kipróbáltatok, megbízható és tényleg jókat újít be. Thx mindenkinek, csáó.
  • lee56
    #27336
    Csak oblivionnal csinálja?
  • lee56
    #27335
    Nem béta, klikk

    ForceWare Release 90
    Version: 93.71
    Release Date: November 2, 2006
    WHQL Certified
  • n3whous3
    #27334
    A 91.47-es driver volt mellékelve és tudtommal csak egy újabb driver van, de az elvileg még béta.
  • SaGa Jr
    #27333
    Ez lehet driver hiba, lehet hardware hiba a videokártya kapcsán, de lehet memória hiba is. Netán kevés a hely a meghajtódon, kevés a virtuális memória vagy valami egyéb. Lehetőség sajna akad bőven.

    Azt kétlem, hogy a legújabb drivert kaptad volna, legfeljebb a csomagoláskor rendelkezésre álló legfrissebbet. Elég gyakran van ám frissülés (az utolsó most Novemberi az NVidia kártyák driverei közül) érdemes lehet körülnézni az NVIDIA oldalán.
  • PiszkosFred
    #27332
    Probald ki korabbi driverrel is, hogy akkor mit csinal. Tudom hogy hulyesegnek hangzik elsore, de mindnig a legujabb driver a legjobb. De lehet hogy hardver gond van. Probalj ki valami olyan jatekot is, amely eros gepet kivan, es meg is izzasztja azt. (ujkori fpsek, csutkara huzott grafikaval, stb.)
  • n3whous3
    #27331
    Hy

    Lenne egy kisebb gondom az Oblivonnal. Néha befagy, majd, vagy kilép, vagy ÚJRINDUL a gép. Ha pedig gyorsan szeretnék kilépni a játékból, néha akkor is befagy, majd resettel kell újraindítanom.

    Szerintetek valami bug miatt nem tetszik a gép a játéknak, vagy valami driver hiba van? Asszem a kártyához a legújabb forcewaret adták, 'szal nincs most még sok lehetőségem cserélni.

    A gépem :

    3000+ AMD (Fél éves)
    1 GB DDR400 Kingmax (szintúgy)
    Chieftec Delta 450W táp (vadi új)
    Geforce 7600 GT (ez is új)

    Ja, valószínűleg nem túlmelegedés, vagy táphiba a gond. A kártya elég csendes, nem melegszik még talán 60 fokig se, a táp pedig, ahogy írtam, vadi új. (Bár csak 1-2 demóval játszottam azóta ezen kívül amióta megvettem a VGA-t, meg a tápot.)
  • SaGa Jr
    #27330
    Igen. Ez is olyan bejelölős, mint gyakorlatilag valamennyi játékot befolyásoló mod. Jóformán csak a textúra módosítók nem ilyenek. Ezekben nincs esp file.
    De ha az O3-at leszeded, deaktiválod, akkor felejtsd el az ottani mentésed visszahozását.
  • ZÓÓÓcsi
    #27329
    Ha már az ooo1.3-nál tartunk, installálás után ez is olyan "x-elős" mod? Szóval ha nincs rá szükségem akkor nem x-elem be vagy egyszerűen letörlöm a MENTÉSEK kára nélkül?
  • SaGa Jr
    #27328
    Ajánlott, mert különben iszonyat erőssé válik a karakter. Plusz ha újat indítasz akkor elérhető sok egyéb olyan dolog ami betöltött állással nem (más hatású csillagjegyek, átvariált faji előnyök, stb).
  • koschwarz
    #27327
    szerintem igen, én gondolkodás nélkül azt tettem.
  • el Boogie
    #27326
    Koschwarz ha felrakom az ooo-t akkor új játékot kell indítanom hogy "érezzem a hatását"?
  • zizz21
    #27325
    Hi! A Brotherhood Betrayed nevű küldetésben,elakadtam ott,amikor Olav kocsmájában kell kérdezősködni a vámpírvadász ellen. Olav nem hajlandó semmit sem mondani(tehát a kulcsot sem adja a vámpírvadász szobályához :P),bármennyire megvesztegetem egyszerűen nem mondd semmit.
    Mit csináljak most? Hogy bírjam szóra a fogadóst?
    Előre is köszi!!!
  • koschwarz
    #27324
    igen, igazad van, csak azt akartam kifejezni, hogy nekem jobban bejön az ooo rendszere. 2-es szintűként már találkoztam minotaur lorddal és goblin warlorddal, spriggannal vagy flame atronach-kal is, és akkor iszkiri volt, de ez az alapjátékban nem történhetett volna meg, mert ott ugye ahogy te is írtad a szinttől függően jöttek az egyre nehezebb ellenfelek.

    az biztos hogy az alapjátékban 10-es szintűként se minotaur lorddal, se goblin warlorddal nem találkoztam, a legnehezebb ellenfelem talán a skeleton hero voltigaz a 10. szintet szinte alig pár órányi játék után már elértem, és elképzelem, hány ellenfél-típust ugrottam át emiatt.

    szóval nekem tetszik, hogy most nagyon gyenge és nagyon erős ellenféllel is találkozhatok egyaránt, így tényleg élőbb és reálisabb a világ.
  • SaGa Jr
    #27323
    Az alap játékban te 10. szinten sima goblint már nem találtál az is biztos (na jó, egy helyütt mindig vannak szinttől függetlenül, de azok megragadtak első szinten és a kezdő sima kis tűzvarázslat is lazán kivégzi őket). Csak skimrishert vagy berzát. Sima goblin csak 4. szintig van a játékban. Onnantól már skimrisherek jönnek. :-)
    Ahogy a sima wolf is eltűnik bizonyos szint fölött és jön az erősebb verzió.
  • ZÓÓÓcsi
    #27322
    Valóban a kezdés kicsit nehéz, de ki lehet azért cselezni őket. Pl: minden ütésnél visszalépsz párat, így az ellen a levegőbe csap; a varázslatok elöl is el lehet ugrani stb... . Az tetszik benne, hogy így 50-dik szinten is van olyan helyzet ami megizzaszt: 3 Goblin Warlord+ 2 Goblin Shaman rámugrik és ha legyőzöm őket, akkor jön az utánpótlás... . De pont az a lényeg, hogy ne legyen olyan könnyű végigvinni nem?
  • koschwarz
    #27321
    nézőpont kérdése: nekem nem tetszik, hogy az eredetiben a 10-es szintű karaterrel is megizzadtam, mire egy sima goblint legyőztem. egyszerűen így nincs az az érzése az embernek, hogy tényleg fejlődik, pedig ez a szerepjáték lényege.

    viszont most találkozom mindenféle nehézségű ellenféllel már alacsony szinten is, de hiába állok ki ellene nagy mellénnyel, ha 3 ütésből lever. úgyhogy ilyenkor állásmentés visszatölt, és inkább menekülök.
  • zizz21
    #27320
    Na sikerült megcsinálnom! De ,amikor áll az emberem,akkor olyan mintha a feje mögött lenne a célkereszt. :P E Ennek így kell lenni-e?? :P Felrakta vki még ezt a mododt? :)
  • zizz21
    #27319
    sehogysem tom feltenni ezt a célkeresztes modot! :( Pedig ha minden igaz mindent úgy csináltam mint a readme-ben. Nem tudsz vmi segítséget?
    Köszönöm!!!
  • ZÓÓÓcsi
    #27318
    Én is szeretek egyszerre több moddal játszani, éppen ezért ami nem megy a többivel azt törlöm, néha fájó szívvel, de nem kockáztatok semmilyen lefagyást, vagy ilyen fincsi cuccokat. Így is csomószor vissza kellett töltenem korábbi mentéseket (szerencsére sokszor mentek), ami nem volt túl kellemes!
  • haxoror
    #27317
    Az oscuro legnagyobb előnye hogy teljesen átalakítja a játékot de egyben ez a legnagyobb hátránya is mert annyi mindenbe nyúl bele (aminek egy része pl nekem nem is igazán kellene) hogy szinte alig lehet felrakni mellé más modokat mert konfliktus lesz.

    Itt nem az oscuro és a sima Obli közötti választásról van szó hanem az oscuro és az egyébb (szintén kiválló) pluginokkal moddolt Obli között.

    Az oscuro nem tartalmazza az összes jó modot, vannak rajta kívül más cuccok is ahol ÉN dönthetem el hogy mi kell nekem és mi nem, Morroban se a nagy pluginokat szerettem hanem inkább én raktam össze sok kicsiből azt a világot ami nekem tetszett (volt olyan hogy több mint 130 plugin futott egyszerre gond nélkül )
  • ZÓÓÓcsi
    #27316
    Francesco modjai is megbabrálják valamennyire a játékot (kiegyensúlyozás stb...)! Amúgy nekem tetszik, hogy némely ellenséggel keményen meg kell kűzdeni még magasabb szinteken is. Ha ez nem így lenne, akkor egy idő után nem kihívás a játék.
  • zizz21
    #27315
    én is így vok vele! egyszerűen lenyűgözött,a reggeli edzésen alig tudtam lépni,annyit nyomattam az éjjel! :P És most kezdem megint,nem baj majd a délutánin kipihenem magam... :D