41716
  • Hoz_Hun
    #27114
    Nem ugyanabban a történetben. Két karakterrel játszok. Hol ezzel hol azzal. Mindig legaláb két különböző mentést csinálok mindkét karakterrel kilépés előtt, nehogy rámentsek és elveszen a karakter. Az egyik egy Mystic Elf orvgyílkos lány és megcsináltam vele a főszálat, a másik egy Imperial Lovag (Paladin magam raktam össze a kasztot) férfi és a főszálnak még nem áltam neki. Az orvgyílkost könnyű irányítani és egyszerűen öldöklök nincsenek erkölcsi gátak; nem kell néznem hogy hány gyílkosságot követtem el illetve hogy gyílkosság-e, szabadon lophatok rabolhatok.
    A lovag jóval nehezebb; a csaták mindig elhúzódnak, mindig közelharc, oda figyelek hogy lehetőleg jót cselekedjek (így is összejött egy gyílkosság-->Gray Prince az arénában és 4 pont infamy amit nem tudom mikor miért kaptam, van viszont 80-90 famy pontom), viszont nem kell nyílvesszőkkel vesződnöm, meg lopakodnom. Mindenhova ajtóstul megyek be (szokott is belőle baj lenni).
  • serito
    #27113
    Hogy a fenébe váltogatsz a karakterk között ugyanabban a game-ben? Lehet csinálni másik karaktert?
    Ja köszi a tippet a törhetetlen álkulcs az jó lenne, bár már anélkül is minden zárat 1 kulcsal símán kinyitok. Expert zárnyitó vagyok!
  • PiszkosFred
    #27112
    Tamriel történelme igencsak bonyolult és összetett. Nomeg elég sokáig nyúlik vissza, már a harmadik nagyobb korszakban járunk, illetve az azt követő negyedik hajnalán (lásd Oblivion története). E nagyobb korszakok sok ezer évei alatt népek jöttek és mentek, birodalmak alakultak és pusztultak el, stbstb. Ezeket a mai Tamrieli nép azokból az ősi tekercsekből tudja, amelyek fennmaradtak, és amelyeket az ősök krónikásai vagy éppen előljárói hagytak rájuk. Ezért van az, hogy az Arena-val kezdve a játékot, folyamatosan ismered meg a jelen és a múlt történetét azzal, ha elolvasod a temérdek könyvet és tekercset, amiket a játékban találsz. Ez mindig is jellemző volt a TES játékokra, hogy a teljes univerzum/világ történelmét apránként, legendákból és egyéb történetekből ismered. Ám hogy ne legyen egyértelmű a dolog, ezért minden legalább két nézőpontból van leírva ;]

    És ami nagyon fontos. Mindig előkerülnek olyan tekercsek, olyan "elder scroll"-ok, amelyeket tekinthetsz próféciának is, vagy egyszerű szentírásnak, amelyek a múltban keletkeztek, de a mára vonatkoznak. Ezek a tekercsek hatalmas nagy erővel bírnak. Olyan értelemben, hogy akár egy egész nép vagy hatalom képes e jövendölés alá rendelni mindent. Ilyen tekercsek jósolták meg Nerevar eljövetelét ugyanúgy, mint az Oblivion kapuinak megnyílását. Más kérdés, hogy ezeket elősegítették bizonyos hatalmak, mármint hogy ezek megtörténjenek. Szóval ezek a tekercsek - kis túlzással - az egész Tamrieli történelmet végigkövették, alakították, formálták vagy éppen megmentették ha úgy adódott.

    Talán ezért is kapta a sorozat ezt a nevet. A teljes világot és történelmet átszövő misztikus jövendölések, bölcseletek, tanítások és törvényeket magába foglaló ősi tekercsek után.
  • haxoror
    #27111
    Szerintem itt az elder inkább, bölcset/tekintélyest jelent mint a village elder-falu bölcse izénél, bár én is csak találgatok :)
  • SiteDisagner
    #27110
    Az öregebb tekercs: Feledés [az öregebb furcsa itt nekem mert elder az ugy h old (öreg), elder (öregebb)...]

    de szerintem ezt..
  • grebber
    #27109
    Láma kérdés tudom de maga a game címe (The Elder Scrolls IV.: Oblivion)mit jelent?


  • Hoz_Hun
    #27108
    Serito egyik első utad a Nocturnal szentélyhez vezessen. Nyulfarknyi, nagyon egyszerű küldi. Viszont egyik legjobb reward jár érte. Skeleton Key. Egy álkulcs, ami sosem törik el!! Alap felszerelés tolvaj/orvgyílkos karaktereknek, de mezei kalandozóknak is.
    El se hiszem, hogy nem kell többet álkulcs tördeléssel vesződnöm.
  • Hoz_Hun
    #27107
    Ja az Umbrát nem adtam oda Clavicus Vile-nek. Nagyon káromkodott meg úgy vettem észre neheztel rám. Csak nem képzelte, hogy elcserélek egy ilyen fasza kardot arra a ratyi maszkra? Plusz 20 personality (ráadásul heavy armor, meg csúnya is) megtartottam az Umbrát ő meg megtarthatja a maszkját.
    Lesz ebből gondom késöbb?
  • Hoz_Hun
    #27106
    Daedra szentélyes küldik.

    Az orvgyílkosommal vagy ötöt megcsináltam. Hát a Boethia szentély über nagy szopás volt nekem. Ugyan is Mystic elf a karakterem. Azt a fajt meg nem ismeri azaz isten így nem nyitott kaput meg nem jöttek az ellenfelek. A szentély elött vissza kellet váltanom wood elfre aztán a küldetés után újra vissza Mystic elf-re (az arca miatt). Hát sikerült, de nem örültem a faj ide-oda váltogatásának.
  • Hoz_Hun
    #27105
    Ja-ja, szelektálok. Csak a jó vagy legalább semleges küldiket csinálom meg. Úgy is ott az orvgyílkosom azzal mehet mind.
  • SiteDisagner
    #27104
    Disco Spell demo
  • SiteDisagner
    #27103
    Disco Spell....
  • Ron Ragm
    #27102
    TÉnyleg, múltkor eszembe jutot valami. Ha a daedrákat megölöd a földön, akkor nem semmisülnek meg végleg, csak visszakerülnek az Oblivionba regenerálódni. De mi van ha az Oblivionban ölöm meg őket?
  • haxoror
    #27101
    Nem minden daedra gonosz pl az Azura vagy Meridia küldik szerintem jó karakterekkel is gond nélkül megcsinálhatók, én legalább is megcsináltam :)
  • haxoror
    #27100
    50-es aromrer szkillel már lehet magic cuccokat javítani
  • haxoror
    #27099
    ami azt illeti egykezes de nem hiszem hogy egy lovag életébe belefér hogy mindenféle nyomi daedra küldetésit csinálgassa
  • Hoz_Hun
    #27098
    Azt nem tudom. Én ezt gonosz orvgyílkos karakterrel csináltam meg; úgy indítottam, hogy sunyi módon egyenként kinyírtam az összes vadászt (egyet álmában hehehe). Aztán elmentem a barlanghoz és a vámpírokkal is végeztem. A gróf felettéb elégedett volt.
  • Hoz_Hun
    #27097
    Első utadba eső városban kikovácsolják neked.
  • Hoz_Hun
    #27096
    Az jó, (ha egykezes).
  • Ioles
    #27095
    Na ott akadtam el hogy a Mages Guild adott megint egy küldit, hogy menjek el Singrad grófjához, Janus Hassildorhoz, beszéljek vele, ő azt mondta hogy beszéljek a Vámpír Vadászokkal. Jó, beszéltem velük, elmondtam hogy hol vannak a vámpírok, aztán elmentem a Blood... Cave-hez, kinyírtam az összes vámpírt, és a jegyzeteimben azt írja hogy most el kell mennem a vámpír vadászokhoz újból. Elmegyek, ugye van összesen 4 Skingradban és környékén, elmegyek a vezérhez de amikor beszélni akarok vele akkor nincs újabb dialógus hogy kinyírtam a vámpírokat. Na mit csináljak?
  • serito
    #27094
    A mostani íjjam is 20-as fire damage-vel rendelkezik, ha sima ezüst nyíllal meglövök bárkit az felrepül és egy hatalmas bukfencet vetve rongybabaként esik vissza a földre. Nem szeretem a közelharcot ezért csak egy mágikus rövidkard van nálam (12-es fire damage) és semmi több, de rengeteg féle íjjvasszőm van a legerősebb sebzése 16-os.
  • CS@
    #27093
    Nem tudom a lovagodnak mennyire fog tetszeni ez a fegyver, mivel ez egy:
  • CS@
    #27092
    A HQn megvan az összes ilyen leírása térképpel együtt.
    Boethia ITT.
    A nagyobb alkimisták is szoktak Daedra szívet árulni.
  • serito
    #27091
    Erre gondoltam én is, hogy a kapuk túloldalán lévő daedrákból kivágom.
    A penge nem igazán az én fegyverem, nekem egy nagy hatóerejű íjjra lenne szükségem vagy az is elég lenne, ha azt ami van meg tudnám javíttatni. Hogy annak mi a neve nem tudom de azt igen, hogy 20 pont fire sebzés és 20 pont (valamilyen ártást tud). Ennél kéne jobbat szerezni, de eddíg még nem találtam.
  • ssdd
    #27090
    kösz
  • Hoz_Hun
    #27089
    A #27043 ben pontossan rámutatnak egy linkre ahol ez részlettessen le van írva.
  • Hoz_Hun
    #27088
    Lvl 18 nem kezdheted el, csak 20 vagy a felett.
    A Blade-et nem úgy értette hogy a Blade nevű társoság. Azokhoz semmi köze. Blade alatt a fegyvertípus megnevezését értette, azaz ha szeretd a szúró vágó fegyvereket akkor ez kifejezetten a te küldetésed lesz, mert az egyik legjobb ilyen típusú fegyver a jutalomtárgy.
    Daedra szívet nem kapuzáráskor, hanem Daedra öléssel szerezhetsz. Ez standart felszerelési tárgyuk, amíg ki nem vágod belőlük. Bár tény hogy Oblivionban kapuk zárásakor tucatjával találhatsz belőlük mivel hemzsegnek a daedrák.
  • ssdd
    #27087
    HI! Valaki meg tudná nekem mondani, hogyha vámpirrá változok, akkor hogy tudok visszaváltozni? Mer rohadtul idegesít, hogy fogy az életem a naopon!! (És csak régi mentésem van; nem akarom újracsinálni az egészet.) Szal ha valaki tudja mi a "megoldás", pls írjon. THX
  • serito
    #27086
    LVL 18 on vagyok agility, speed kimaxolva. A Blade küldikből talán 1-2-t csináltam meg. BoethiaShrine hol található? Van egy térképem amin minden fel van tüntetve, de ez nincs rajta. Ha Daedra szív kell azt lehet szerezni a kapuk bezárásakor nem?
  • Hoz_Hun
    #27085
    Igen a konzol lehív és van ez a player.addihem után beírod a kódot és már ott is van a tatyódban a csillag (vagy az a cucc aminek a kódját beütötted).
  • Hoz_Hun
    #27084
    Az egyik legfontosabb skill. Sürgössen kezdj el kovácsolgatni. Ez egyedül talán a varázslóknak nem fontos az összes többi karakter osztálynak igen.
    Általában a fegyverárúsok kovácsok is. Náluk kikovácsoltathatod a fegyvereidet/vértedet addig is. Szintén tőlük vehetsz kis kalapácsot (Repair Hammer). 1 egység a súlyuk /db, kezdetben küldetésenként legyen nálad legalább 10 db mert nagyon fogy. Minden kopásnál kalapálj szorgalmassan. A holtestek leggagyibb fegyvereit is vedd föl kovácsold ki és aztán eldobhatod, hogy gyakorolj.
    És igen Gray Fox egyik rucija is meg lehet javítani/tatni. Mint mondtam akár 125% is, de erre csak te leszel képes magas (kovácsolási) szinten.
  • serito
    #27083
    Ezt nem értem!! Console lehív és üssem a kódot? A csillaggal mit lehet kezdeni? Én hogy tudok kovácsolni? még egyetlen fegyvert sem kovácsoltam, de van egy íjjam amit nem szívesen veszítenék el mert elkopott. Ja meg a Gray Fox egyik rucija is elkopott már, azt is meg lehet javítani/tatni? Hol vannak ilyen fegyverkovácsok?
  • Hoz_Hun
    #27082
    Jaj arról hallottam. Azzal fogom kezdeni, az a Lovag karakteremnek is mehet. Ha jól tudom egy vs egy küzdelmeket kell folytatni életre halálra, amolyan Aréna módra. És az egyik legfrankóbb kard a jutalom. Ha jól tévedek. Asszem ha hazamentem rögtön nekiállok.

    A Szentélynek Daedra szívet kell áldozni.
  • CS@
    #27081
    Ha vagy már legalább LVL20as, és még nem csináltad meg a BoethiaShrine küldetést, akkor azt mindenképp javaslom. Ha még ráadásul kedveled a blade -kat is, akkor főleg(a jutalom szerintem az alapjáték legjobb bladeja), de amúgy is ott annyi cuccot szedhetsz össze, hogy normál esetben lehet, hogy el sem bírod hozni a jobbnál jobb dolgokat(nem lehet többé visszamenni).
  • Hoz_Hun
    #27080
    Simán. Csináld csak meg az Fővárosi Egyetemen adott küldiket. Főként Nekromantákat fogsz öldösni tömegével. Jó móka. Bár az utolsó fő mókamester megizzasztott egy kicsit.
  • Hoz_Hun
    #27079
    Ha elég jó kovács vagy meg tudod javítani. Amíg nem vagy olyan szinten addig fegyverárusok kikovácsolják neked.

    Mindkét karakterem profi kovács. Így ők képessek 125% kovácsolni a fegyvereket/vérteket(mágikussakat is), amitől élesebbek (nagyobb sebzés) és erősebbek (nagyobb védelem) lesznek. A lovag karakterem Mester szinten kovácsol. Így ő már csak egy kalapácsot cipel magával, mert nem töri el többet.
    Ja és az eladott fegyverek/vértek többet érnek ha előtte kikovácsolod őket 125%-ra.
  • Ioles
    #27078
    Köszi sikerült megcsinálnom, most Magician rangú vagyok a Mages Guild-ben. Olvastam az oblivionhq.hu-n hogy a Arch-Mage a legmagasabb, ezt hogyan tudom elérni?
  • Hoz_Hun
    #27077
    Ha a csillagot Martinnak adtad és még is nagyon kéne a cucc, akkor van egy mód. Én lehet ezt fogom csinálni. Ha valóban igaz, hogy Martinnak akármi jó, akkor a többi Daedra cucc közül az egyiket, ami a legkevésbé kell eldobod és beírod magadnak kódból a csillagot.
    Azura's Star kódja: 00000193 (player.additem)

    Ez végül is nem csalás, ha helyette beáldozol valami mást. Szerintem.
  • serito
    #27076
    Majd meglátom, egyenlőre maradok a romok kifosztásánál mert rengeteg cuccost lehet találni, meg persze a pénzem is gyarapszik ezzel. Nem mintha nagy szükségem lenne rá!
    Ja most jut eszembe.
    Ha egy mágikus fegyverem elhasználódik (nem az energiájának lemerülésére gondolok) azt hogyan lehet megint feljavítani, mert a repair hammer csak mágiával nem rendelkező fegyvert képes javítani?.
  • Hoz_Hun
    #27075
    Pontosan. Jó helyen jársz.