41716
  • tobias88
    #28154
    le van írva a readmebe! bár én nagyon kevés magyar mondattal találkoztam és augusztusban volt utoljára frissítve
  • lee56
    #28153
    Hmm még a 8000res szériánál se, azt hittem az már támogatja a hdr+aa-t, fura
  • Gyocsika
    #28152
    A magyarítást hogy kell felrakni? :D
  • X Revenge
    #28151
    Nem tom hogy ti hogy vagytok vele, de én tökre örülök hogy a gamestarnál az év játéka lett.
  • adios
    #28150
    A Daemon Tools-t nem ismeri fel(nálam legalábbis), viszont a PowerISO nevű programmal menni fog.
  • Gyocsika
    #28149
    Valaki tudja hogy kell felrakni?
  • sb1
    #28148
    Köszi, akkor inkább hdr+1600*1200..
  • sb1
    #28147
    Köszi, akkor inkább hdr+1600*1200..
  • PiszkosFred
    #28146
    Nem megy egyszerre a ketto nVidia kartyaknal. Vagy AA vagy HDR.
  • sb1
    #28145
    Hiába próbálom a HDR+AA együtt bekapcsolni,sehogy sem sikerűl.
    A kari egy 8800 gts lenne...
  • tobias88
    #28144
    hát a fájlok benne augusztusiak, legalábbis akkor voltak módosítva
  • tobias88
    #28143
    ezt mikor frissíthették? mert a képek szeptemberiek
  • koschwarz
    #28142
    shivering island képek, JÓÓÓÓK
  • tobias88
    #28141
    a párbeszédeket még el se kezdték?
  • Gyocsika
    #28140
    nagyon kezdetleges hun
  • koschwarz
    #28139
    van magyarosítás?
  • Gyocsika
    #28138
    Hogyan kell felrakni a magyarítást nem találok fonts mappát se semmit , valaki segítsen please!
  • Csacsi
    #28137
    Találtam ilyen Magnus Doomstonet. Mielőtt aktiváltam, elmentettem az állást, és miután aktiváltam láttam, hogy egy csomó mindenem nőtt. De mivel harcos vagyok, ezért lenne olyan kérdésem, hog olyan nincs, ami ezeket fejleszti? Illetve, ha van még ilyen, akkor azt csak egyszer használhatom, vagy aktivlhatom mindet?
  • Csacsi
    #28136
    Köszi az infót.
  • koschwarz
    #28135
    szerintem meg az lenne a megoldás hogy az összes olyan küldetést, amiben úgymond szinthez kötött a jutalom, csak egy bizonyos szint után, illetve/vagy bizonyos skill-szinttel lehessen felvenni, és a questek is TÉNYLEG ehhez képest egyre nehezednének. ez hasonló lenne a deadra questekhez.

    így a jutalmaknak sem kellene a jelenlegi rendszer szerinti, szintektől függő tulajdonságúaknak lennie, hanem csak egy bizonyos, szinthez/skillhez kötött quest után kaphatnánk meg

    okosan elosztva a questeket és a szint- és skillkövetelményeket nem lenne probléma az sem hogy úgymond feleslegesen egy helyben kelljen toporogni egy quest-vonallal, de egyben "rákényszeríthetné" a játékost is, hogy ne feltétlenül csak a questekkel foglalkozzon, hanem ha hiányzik még néhány pont a szintlépéshez, akkor mondjuk szabadon felfedezzen, illetve ezt nyilván egyébként mindig megtehetné, ha ahhoz van kedve.

    megoldódna így az a probléma, hogy 1-es szintűként végig lehetne vinni a játékot, pusztán a skillek növelésével, mert így muszáj lenne szintet lépni is.

    és egyben ugyanígy megoldódna az a "furcsaság", hogy pl. egy 50-es intelligenciájú, kardforgató harcos a mágus céh vezetője lehessen, mert így annak elérése is - az odáig vezető questeken keresztül - megkövetelné hogy legalább néhány mágus-skillben legalább expert legyen.
  • steweee
    #28134
    sztem az lenne a megoldás, hogy a loot tárgyaknál a szinthez mérten adja,beépítve egy moddal ami lekorlátozza az encouter szörnyekekl hogy bizonyos típusok max milyen felszereklésben lehetnek (rablók ebonyt páncélban pl nem) és magasabb szinten az ellenfelek száma nőne ilyen esetben, vagy összetettebben támadnának ilyesmi. gondolom a hardverigény csökkentése miatt korlátozták ez, és erősítették meg egyenként a lényeket.

    az kvesztes artifactot esetében nagyon egyszerű lenne a megoldás. ugyan nincs megtiltva hgoy egy bizonyos küldit vki alacsony szinten csinlájon, de ha lennének benne bizonyos küldikhez bizonyos szintű főmonstrák, akkor ugye egy erősebb mágussal vagy vmi durva lénnyel szemben azonnal halálra van ítélve egy alacsony szintű rosszul felszerelt karakter. és máris megoldódik a probléma hogy alacsony szinten olyan erejű tárgyat találájuknk ami istenné tesz a szintünkhoz generált ellenségekhez
    miatt.

    sztem se túl jó hogy velünk együtt erősödik egy tárgy, de még mindig jobb mintha egyáltalán nem, és a találási szintjén marad.hogy nem tudjuk használni megint nem jó. szóval egy nagy és nehéz fegyvernél, vagy spec varázstárgynál még cask csak elmegy hogy erősebbnek vagy intelligensebbnek kell lenni a hasznbálatához, de mondjuk egy sima kardnám vagy varázspálcánál hihetetlenül undorító játékélményromboló hogy ha leszel x szintű, majd használhatod. pl sacred rendszere. azt is csak a grafika meg a komból miatt játszotta az ember. de akkor is vmilyen tulajdonsághoz kellene kötni és nem a szinthez.

    de a végső megoldás az lenne, hogy normálisasn kellene megírni a sztorit, előre eltervezett erejű helyzsínekkel és ellenfelekkel. pl nwn, így ha bár nem is lenne lineáris a történet, tervezhető végigjátszási sémája lenne. mielőtt vki rávágná hogy za uncsi, dehogyis, rengeteg helyszín van, pl ha vki először harcos lenne, akkor biztosan nem tudna megcsinálni tolvaj vagy varázslós küldiket, mert olyan feladatok is lennének benne. de később mikor más minen képességét tudja fejleszteni, akkor sorra kerülhetnének ezek is, bár könnyebb lenne a harcitapasztalatok miatt, de modjuk esetleg egy csapda...
  • SaGa Jr
    #28133
    A vértdarabok védelme összeadódik. De az a 13-as védelem is megy majd feljebb, ha növekszik a megfelelő vértezetbeli tudásod.

    Az aréna vért előnye meg a sokféle enchantment ami eleve benne van. Főleg a Grand Champion vértje, a sima arénás ért gyenge kis vacak.
  • Csacsi
    #28132
    Sziasztok. Én lettem a grand champion az arénában. Az a páncél nekem 13-as védelmet ad. Viszont, amit edig találtam, az steel volt, az max 8as védelmet ad. Viszont a többi pácélhoz tudok felvenni kesztyűt, meg csízmát, meg egyéb védelmet. Ezek értéke összadódik, mert akkor jobb a steel együttes? Vagy hagyjam egyelőre magamon az aréna páncélt, és majd akkor cseréljem le, ha jobbat találok ennél?

    Köszi előre is, mert nem igazán vágom ezt.
  • b-type
    #28131
    A játékélmény a legfontosabb .
    Már én is nézegetem hogy miket fogok összeengedni az új kezdésnél.
    Most már egész bivaly a gépem, de azért inkább népesítek mint szépítek majd :))
    és persze legyen nehéz de bitangul :DDD
    (na persze azért nem az ilyen 'told végig mentés nélkül' modra gondoltam :D )
  • koschwarz
    #28130
    összegzésképpen annyit tennék hozzá, hogy így is, úgy is annyi jó cuccot lehet találni/encsantolni/sigilstone-nal létrehozni, hogy igazából 25-30-as szintre már majdhogynem szupermen lehet bármilyen karakter, így ha nem upgrade-elem fel a korábban talált cuccokat, még maradhat valami kihívás a játékban.
  • b-type
    #28129
    Sztem több dolog játszik közre, alapesetben a játékot úgy tervezték hogy viszonylag gyorsan lépd ki a szintet, gondolom ehez állították a szintezés 'középútját'.
    Arra nem valószinű hogy gondoltak, hogy a csávók elkezdenek tápolni, megnézik hol milyen cucc található, leszedik az ellenfelekről a védettségi bónuszt, és alacsony szinten szerzik meg a küldetéstárgyat.

    Ha pedig a szintlépést moddokkal lassítják akkor pláne.
    Sztem ezért nem bugfix hanem mod, amivel megpróbálják foltozni a felborult játékot. :(
  • haxoror
    #28128
    Persze hogy meg, mivel azok nem egyediek hanem véletlen spawnok szal magasabb szinten egy csomó olyat fogsz majd találni.
  • haxoror
    #28127
    "Alapesetben te nem tudod hogy mit találsz egy küldetés végén."

    Dehogynem mivel ezek nevesített "híres" cuccok nem pedig random loot amit akárhol meg lehet találni szal ha megtalálom a mehrunes razort akkor nem egy csillivilli bicskát kell hogy kapjak hanem egy olyan artifactot aminek nem véletlen adtak saját nevet.

    És mégegyszer: nem velem fejlődik a tárgy szal nem az alapállapota nő velem együtt hanem végül eléri az alapállapotát mivel a tárgy legmagasabb szintje a normál állapota, a sima obliban viszont alacsony szinten csak egy megnyomorított tárgy a jutalom ami örökre az is marad és mi értelme egy artifactnak amikor annyira szar hogy az első boltban rögtön eladom? Teljesen elveszi az elégedettség-érzést hogy "Na ezt is sikerült megszerezni!"

    Ez nem egy nehezítő vagy "csít" mod hanem inkább egy bugfix, én pl ezeket az artifactokat nem is használom viszont kirakom őket a vitrinbe és amikor arra nézek akkor jól esik a tudat hogy "WOW, szép "gyűjtemény!" nem pedig az hogy "ki kéne már vinni a szemetet..."
  • koschwarz
    #28126
    namármost: a qwest awardok mindenképpen beragadnak arra a szintre amikor megkapom őket, kivéve pl. a deadra-ás shrine-os cuccokat mert azok nem szintesek (asszem a legtöbb nem az)

    de ha megtalálom a szintemnek megfelelő base ring of fire shield-et, akkor később megtalálhatom a grand ringet is???
  • koschwarz
    #28125
    iagzából egyetértek

    nem is fogom kipróbálni, tulajdonképpen eddig is eladtam azokat a dolgokat, amikről tudtam hogy nem akarom használni őket. igaz áron alul adom el a legtöbbet, de helyette enchantelek inkább valami jó cuccot
  • b-type
    #28124
    Sztem meg nem frankó.
    Alapesetben te nem tudod hogy mit találsz egy küldetés végén.
    Ha garanciát akarsz arra hogy az neked jutalom lesz, akkor valójában te is szinteznéd a játékot.

    A mod lehetővé teszi hogy megkapd a jutalmadat, azzal hogy fejlődik veled a tárgy.
    De:
    -valójában egy tárgy nem fejlődik, ha a karakter fejlődik akkor valóban észrevehet új dolgokat egy tárgyban, de ahoz olyan képzettségben kell fejlődnie, ha én csak kapálásból lépem ki a szintet akkor max a kapában találom meg a rejtett lehetőségeket, de a magamra húzott resist-s gyűrűben nem. ...majd ha kapálás helyett a resist-s gyűrűt tanulmányozom és abból lépek szintet akkor észrevehet vmit a karakter.
    -Ez a mod valójában ad neked, amivel sztem mindig óvatosabban kell bánni mint egy nehezítő moddal.

    Nekem spec. jobban belefér hogy felesleges varázstárgyakat találjak és adjak el semmi pénzekért, mint hogy velem együtt fejlődjenek a viselt tárgyaim.
  • koschwarz
    #28123
    igen, kompatibilisek. vazz, lehet hogy kipróbálom
  • koschwarz
    #28122
    ja, úgy piszkálja meg az OOO, hogy ha pl. egy gyűrű "túlzott" erővel rendelkezik, akkor abból levesz. elvileg a QAL asszem a tárgyak ID-re épül, tehát működhetnek együtt.
  • koschwarz
    #28121
    abban igaza van haxorornak, mert ez engem is zavar, hogy ha alacsony szinten találok valami jó cuccot, az szinte használhatatlan. pláne, hogy ha megint példának a gyűrüket veszem, elvileg csak 2-őt lehet viselni. momentán nekem van egy 7%-os shock shield, egy 7%-os resist shock-ot adó gyűrű. ezeket sose fogom használni hiszen van másik két gyűrűm, amivel összesen 20% resist magic + nemtomhány % spell reflectet ad.

    szóval tényleg nem tudom, mi a megoldás, de az alapjáték rendszere nem jó.
  • b-type
    #28120
    Nem lenne baj, ha követelményei lennének egy tárgynak, megtalálhatnád a brutál kardot de használni csak fél év múlva fogod, vagy eladod..sztem ez oké.
    Sztem a szintezés rengeteg problémát tud adni ha nem frankón részletes.
  • haxoror
    #28119
    Eleve minek kellett lebutítani az alacsony szinten talált tárgyakat? Miért ad az a gyűrű kevesebb resistet 5-ös szinten mintha 30-as szinten találom meg?
    Az egész szintkövetős jutalomtárgy téma hülyeség amire kellett valami orvosság viszont egy olyan mod ami már alacsony szinten is a legjobb verziót adja meg tényleg csít szal ez a mod eddig ami a legjobban kezeli ezt a kérdést.

    (ezért félek hogy a Beth fejleszti a Fallout3-at, remélem EZT ott már nem kell viszontlátnom, nem hiányozna hogy 30-as szinten minden csóró highwayman power-armorban jöjjön szembe és plasmákat dobáljon)
  • b-type
    #28118
    Így már jobban hangzik,...bár megmondom kerekbe, nem tudom mitől tudja jobban használni a tökbuta harcos, egy +5 resist-s gyűrűt mondjuk.
    mert szintet ő is lép..kilépi erő szakértelmekből.
    Ez kicsit jutalomorientált sztem.
  • haxoror
    #28117
    Nem a végtelenségig javulnak a tárgyak, általában 20-30 szint között állnak be a legjobb verzióra és onnantól már nem változnak szal nem imba mert nem ad többet mint amit "normális" játékkal ne lehetne megszerezni csak megkíméli az embert a hajtépéstől hogy nem kell fölöslegesen kivárni pl a 25 szintet mielőtt felveszi a tárgyat hanem már teljesítheti a küldetést alacsonyabb szinten is DE akkor csak egy lebutított verziót kap amit valszeg úgy sem fog használni még akkor (alacsony szinten olyan gyengék a quest tárgyak hogy tényleg jobb helyettük szinte bármi mást használni) de legalább a küldetés már kész.

    Mi értelme egy 5 resist fire/frost artifactnak?
  • haxoror
    #28116
    A régebbi verzióval tényleg volt vmi gáz de a legújabb már rendben fut, semmi lassulást nem tapasztaltam.

    Mundjuk hogy OOO-val megy-e azt nem tudom mert ha jól emlékszem az OOO megpiszkálja még a quest award tárgyakat is.
  • b-type
    #28115
    Mondom értem mire gondolsz, de nem jöhetsz rá a végtelenségig új dolgokra, ha minden tárgynak lenne egy maximum elérhető szintje akkor oké, de sztem ezzel majdnem uott lennénk.
    Sok mindent el tudok képzelni, de egy egyszerű varázstárgy amit anno egy bénus mágus felruházott egy kezdő varázslattal, az nem lehet végül nagy hatalommal bíró varázstárgy semmiképpen sem, akármeddig bámulja a karakter.
    Azt újra kell bűvölni...ami pénzbe, képességbe...stb kerül.
    ..vagy ha valójában mindig is nagy hatalommal bíró tárgy volt, és ez esetben mindegy tárgyal egy nagy hatalommal bíró mágus bűvölt meg, akkor az lenne kézenfekve ha alacsonyabb szinten büntetné is a használóját.
    Mint egy büvöléshez használt varázslat, ha nem megfeleően mondod el akkor rossz dolgokat tehet.
    Sztem nem klappol ez a mod.