41716
  • koschwarz
    #28074
    minden városban van, csak ott nincsenek külön kerületek erre, mint IC-ben. meg kell "találni" őket, pl. cégér alapján vagy városlakók is elárulhatják , hol kapsz ezt meg azt.

    a kereskedpknek megvan egy bizonyos pénzlimitük az alap, mod nélküli játékban. van ugyanis egy olyan mod hogy living economy, ami sokkal életszerűbbé teszi a kereskedelmet a játékban.

    mindenestre se így se úgy nem fogsz max árat kapni semmiért hacsak nem fejleszted a mercantile skilled.
  • schger
    #28073
    Üdv mindenkinek!
    Bocsi,de ennyit lusta vok visszaolvasni.Csak azt szertném megkérdezni,h kereskedők máshol is vannak vagy csak az Imperial City-ben? Pontosan hogyan is működnek? Már csak azért,mert a max lóvéjuk gondolom nem fog nőni és az lenne a kérdés,h máshol vannak,akik többet tudnak fizetni? (Csak azért,mert most adtam el egy bárdot 1200-ért,holott jóval többet ért,de sehol sem tudtak többet fizetni egy cuccért) Köcc mindenkinek,aki válaszol!
  • Crazy Mate
    #28072
    Játszani,de kell a ruha,a drágaszágom!
  • koschwarz
    #28071
    most te játszani akarsz vagy divatbemutatót imperial city-ben?
  • Crazy Mate
    #28070
    Ok,de a ruhát honnan szerezzem meg?Esetleg van hozzá cheat ami odaadná a ruhát?
  • koschwarz
    #28069
    szerintem ilyen ruhát bárhol találhatsz, egy köpeny egy csuklya, és kész. egyébként van egy mod, (valami scythe mod), ami ilyen extra kaszákat ad a játékhoz.amilyen jó szívem van, tessék
  • koschwarz
    #28068
    ezt konkrétan nem tudom, de nincs fent másik mod, ami bezavarhat? pl. ami hasonlóan tárgyakat ad hozzá vagy textúráz át.
  • koschwarz
    #28067
    az anvil-i katedrális előtt prédikál. egyébként bárkit megkérdezhetsz anvilban, mindenki róla meg a katedrális elleni támadásról fog beszélni.
  • stern
    #28066
    Van egy kis problémám: 4.0b-Francescos leveled creatures items mod-ot használom. Simán elindítottam a 19MB-os exe filet, minen jó működött, amig 3 szintű nem lettem, ekkor ugyanis megjelentek olyan tárgyak amiknek nem volt texturája...
    A hiba csak akkor szűnik meg, ha kikapcsolom a Francesco's optional items add-on.esm-et... Fel kéne még raknom valamit a modhoz? vagy hibás a 4b-s verzió?
  • Crazy Mate
    #28065
    Ok,de nekem kell az a ruha.
  • csgj
    #28064
    nyugi haver, sok a kérdés.... :D :D
  • Crazy Mate
    #28063
    Szal úgy akarok kinézni mint a Halál.Tud valaki ilyen cuccokat?Meg valami lich faj vagy mi van ami úgy néz ki mint egy skeleton.
  • Vodka555
    #28062
    Hi! Hol a fenében van az a próféta? Nem találom sehol sem. Ha meg tényleg a kocsmában kell beszélgetni róla akkor melyikben? És az nem lehet hogy amikor a módot telepítettem akkor azt nem rakta bele?
  • Crazy Mate
    #28061
    Ilyen cucc kellene nekem:http://planetelderscrolls.gamespy.com/fms/Image.php?id=25074 , honnan lehet ilyet szerezni?Kellene fekete ruha ami a képen van,meg kasza,de abból másfalyta is jó.Meg ha lehet akkor skeleton faj.
  • Crazy Mate
    #28060
    Ok,nekem az sem kell ami éppen van,csak kérdeztem,volt valami editor a morrowindhez,az van az oblivionhoz is,azzal készítik a modokat?Ja és melyik fajjal érdemes kezdeni?
  • koschwarz
    #28059
    1.jól
    2.nincs
    3.van már kb. 100 ilyen mod minek egy új

  • Crazy Mate
    #28058
    Az ilyen ruha meg stb módokat milyen programmal lehet csinálni?
  • Crazy Mate
    #28057
    Van már vérfarkas mod hozzá?Milyen fajjal érdemes kezdeni?
  • Crazy Mate
    #28056
    Most vettem új videókártyát,egy Geforce 7600 GTI-t,ezen hogy futna a játék?Milyen grafikával?
  • SaGa Jr
    #28055
    Ahogy haxoror is írta, bizony ha erősödsz növekszik a közelharci fegyvereid sebzése. Emellett természetesen a nagyobb hangsúly továbbra is a képzettségen van, de az erő is beleszól a dologba.
    Íjaknál meg az agility ha jól emlékszem ami érvényesül, nem az erő.
  • koschwarz
    #28054
    vazz, már több hónapja jáccok vele, és még mindig vannak ilyen dolgok, amik meglepetéseket tudnak okozni.
  • haxoror
    #28053
    A sebzést mutató szám a kard mellet nem a kard sebzését mutatja hanem azt hogy TE mekkorát tudsz sebezni vele, a katana sebzése azért nőtt a szintlépéseknél mert raktál az erőre így nagyobbat tudsz sebezni vele.
  • koschwarz
    #28052


    de ha már itt tartunk, bár kérdeztem már 1x, csak nem igazán kaptam pontos választ: nem tudod véletlenül, hogy azzal a jelenséggel mi a helyzet, hogy szintet lépek, és a fegyverem sebzése is nő egyel? eddig az utolsó kettő szintlépésnél emelkedett pl. a katanám sebzése egyet-egyet. jelenleg 7-es szintű vagyok, eddig csak az erőre, endurance-ra és az agilityre gyúrtam. az erőm asszem 80. van ennek a sebzésérték-emelkedésnek köze az erőhöz? ez furcsa számomra, mert hát a kard az elvileg ugyanaz a kard marad, akármilyen erős vagyok.
  • SaGa Jr
    #28051
    Kétkezes fegyverre nem ad bonuszt az alapjáték sem. Az megmarad mindig x1-nek. Mindegy mekkora a lopakodás.
    Sneak attack távharcászatban és egykezes fegyverekkel működik csak hatékonyan.
  • koschwarz
    #28050
    érdekes, de mióta jáccok, tegnap használtam először kétkezes fegyvert. találtam egy szép ezüst claymore-t és gondoltam kipróbálom, eddig a pajzs-kard kombót használtam.

    namármost, mikor ezzel támadtam lesből, nem adott sneak attack bonust, tulajdonképpen azt írta ki, hogy 1x-es sneak attack bonus. ez az OOO-ban feature vagy mi? mert el tudom képzelni, hogy egy nagy fegyvert nehéz észrevétlenül meglendíteni.

    az a baj hogy most jutott eszembe, hogy rögtön mindig az erős vágással (hosszú bal gomb) próbálkoztam, röviddel nem, tehát nem tudom hogy ha simán vágok vele, akkor milyen értéket írna ki. viszont más egykezes fegyverrel rögtön kipróbáltam és arra rendesen megadta a 6x bónuszt.

    valaki???

  • Nuxa
    #28049
    Natural bodies :D Amúgy nemtom, nem olyan nagydolog szerintem.
  • stern
    #28048
    Van arra valakinek egy jó ötlete, hogy miért van az npc-knek (főleg a sötét elfeknek) eltérő szinű feje, kézfeje, és lábfeje... Esetleg egy jó mod, ami ezeket egyszerre cseréli és lehetőleg egyszínűre... :) Hogy ne úgy nézzenek ki, miuntha fel lettek volna darabolva...
  • koschwarz
    #28047
    nekem is kiírt kb. 10000 összeférhetetlenséget, de a játék működik, úgyhogy ne aggódj.
  • stern
    #28046
    Megbízható ez a mod manager? Mert a legnagyobb összeférhetetlenséget a hivatalos modjaim között találta... (mágustorony kontra Knights of the Nine) :)
    Bár nem értem pontosan mit is jelentenek :

    [Knights.esp] (unparented) - Active
    EDID 'AltarofKynareth' of record type SCPT conflicts with 1 other plugin.
    DLCFrostcrag.esp (Record type: SCPT) (Unparented) (Active)
    EDID 'AMBTowerGardenLP01' of record type SOUN conflicts with 1 other plugin.
    DLCFrostcrag.esp (Record type: SOUN) (Unparented) (Active)
    EDID 'AMBTowerGardenLP02' of record type SOUN conflicts with 1 other plugin.
    DLCFrostcrag.esp (Record type: SOUN) (Unparented) (Active)
    EDID 'AMBTowerGardenLP03' of record type SOUN conflicts with 1 other plugin.
    DLCFrostcrag.esp (Record type: SOUN) (Unparented) (Active)
    EDID 'CityIsleRegion' of record type REGN conflicts with 1 other plugin.
    1373-More Skingrad-TESSource.esp (Record type: REGN) (Unparented) (Active)
  • Nuxa
    #28045
    Szerintem a NPC static level nevű mod megfelelne, a FAQ-ban benne van a linkje.
  • koschwarz
    #28044
    francesco

    ez is jó, de ugyanúgy nem tökéletes. én az ooo-ra találtam rá először, és tetszik.
  • stern
    #28043
    Oscuro nem igazán tetszik túl sok mindenhez nyúl hozzá, sztem ezt lehetetlen megcsinálni tökéletesen... nekem van kb 20 modom, amikhez ragaszkodom...a francesco-féle mod ot honnan tudom letölteni?
  • sevendoor
    #28042
    olyan progi amivel a különböző modok egymással való kompatibilitását tudod leellenőrizni....többek közt. ingyenes sok helyről letölthető.
  • koschwarz
    #28041
    ha visszakeresel ebben a fórumban az "oscuro"-ra akkor sokmindent megtudhatsz erről a modról. legyen annyi elég, hogy nagyon sok mindenen változtat, a játékmechanikán, grafikán, pontosabban új skinek, tárgyak, stb.

    az 1.3-as verzióra még érdemes rátaenni az 1.31-es "patch"-et is, az meg magán a modon javít és kiegészít.
  • sevendoor
    #28040
    Ez igaz, de ha csak a lite változatot rakod fel akkor azt kapcsolod be amelyiket akarod, már ha nem mondok h.lyeséget.......
  • stern
    #28039
    Köszi , sokat segítettél! Ez a OOO 1.3 a 400MB -val csak a játék kiegyensúlyozásán változtat? vagy grafikához is hozzányul? Mi az a mod manager?
  • koschwarz
    #28038
    vagy a francesco-féle mod. az csak a szinthez igazításon módosít, míg az oscuro-s még nagyon sok minden máson is változtat.
  • sevendoor
    #28037
    nézd meg ezt, hogy kompatibilis e, azt a mod manager megmondja.
  • koschwarz
    #28036
    én ilyenről nem hallottam, pedig követem a modokat valamennyire. nem hiszem hogy lett volna erre eddig igény...

  • stern
    #28035
    Tud nekem valaki olyan modot ajánlani, ami megszünteti a szinthez igazítást, kiegyensúlyozottabbá teszi a játékot , kompatibilis a BT-v2.20
    mod-dal?