41716
  • SaGa Jr
    #27994
    Vn Varla stone (fehér, bazonagy kristály és mindig egy búra alól lehet előszedni) és van a Welkynd stone, ami meg kék és nem világít. :)
    Az előbbit használva valamennyi nálad lévő mágikus tárgy töltetét maxra teszi, az utóbb maxra tölti a varázspontjaidat ha használod. Azaz a fehér a varázstárgyakat tölti, a kék meg a karakter mana készletét.

    A saját épület haszna, hogy nem kell fizetni a szállodákban és kricsmikben az alvás lehetőségéért. Van saját helyed ahol bármikor aludhatsz, nem követsz el bűntettet. Plusz ha nagyon akarod átrendezheted a bútorzatot, de 2-3 nap után úgyis visszaáll alapaállapotba (már ha vettél bele egyáltalán berendezést, amit a ház megvétele után mindig elárulnak hol tehetsz meg).
  • skatebab
    #27993
    Áhh kösz megvan ;)
    thx,fasza!
  • sevendoor
    #27992
    Köszi, bár az utolsó bekezdést nem nagyon értettem :)
    Még egy kérdés, az a világító Weliky, vagy ilyesmi kő mire jó.
  • PTW
    #27991
    valamiért nekem is magkattant az INI. megoldás: szedd le a TweakOblivion nevű programot, ennek segítségéveel a program kezelőfelületén keresztül tudod biztonságosan editálni az init. rákeresel a kontrol részre és beállítod a neked megfelelő konfigot. egyébként ez a program kell pár UI/HUD módosításhoz is (pl WZinventory)
  • sevendoor
    #27990
    Akkor van vmi haszna a saját épületnek, vagy kiélheti az ember a belsőépítészeti hajlamait?
  • SaGa Jr
    #27989
    Ha egy épületet megvettél, ott nyugodtan tárolhatsz a szekrényekben és ládákban bármit. Nem tűnik el. De ha simán csak a földre szórod ott is meg fog maradni mindenhol, nem csak a saját tulajdont képező épületekben.Legfeljebb ha forgalmas helyre dobálsz le cuccokat, akkor azt a járókelők arrébb rugdossák.
  • sevendoor
    #27988
    Megprobálom köszi, sajnos az angol tudásom elég halovány........
    Nincs fenn semmi, csak a magyaritás meg a ooo. Probáltam az .ini-ben megkeresni, de nem mertem átirogatni, mert ha jól láttam hexában van megadva és több karakter mint kéne.......
    A házban lévő ládából tűnik el dolog, vagy abban biztonságosan lehet tárolni? Kipucoltam Anvilban a kisértetkastélyt :)
    Értek meglepetések az ooo felrakása után, mert eddig csak akkor léptem szintet (most LVL4 vagyok) ha minden hasznos skill-t jól felvittem. (+5 minden szintlépésnél) Most az egyik katakombán úgy lecsaptak meg se tudtam mozdulni :(
  • SaGa Jr
    #27987
    Olvasd el mit ír a LITE telepítéséről. Ott a LITE.esp-t kell betenni a megadott helyre, majd a LITE könyvtárból a neked kellő módosításokat átpakolni és a játék indításánál a data részben aktiválni.

    Nem tudom miért nem jegyzi meg a beállításaidat. Talán valamit mindig módosítasz az esp-k körül vagy új dolgot tettél fel.
  • sevendoor
    #27986
    Köszi, segíts, technikailag hogyan kell kikapcsolni, én a fullt másoltam be, de még át tudok állni, mert csak tegnap este történt. a Littlnél mi a menet.
    A karakteremet úgy állítottam be, hogy akkor lépek szintet amikor én akarok :), de kösz a figyelmeztetést.
    Még egy kérdés, én szeretem a saját beállításaimat használni irányítás szempontjából, de most minden indulásnál át kell állitanom mert nem jegyzi meg.
    köszönöm
  • wesker24
    #27985
    én jelenleg ott tartok hogy valami Springheld Jakbs csizmát kell megkeresni Gray Foxnak na szóval lementem a házon belül a catacombákba de csak egy naplót találtam hogyan tovább ?? azt irja keressek nyomokat !! De hol a siron belül vagy a fickó házában ??
  • SaGa Jr
    #27984
    Ha a full-t tetted fel akkor nem. Ha a LITE változatot, ott meg eldöntheted, hogy beteszed a lassítót vagy sem. AMúgy ne kapcsold ki, mert túl erős leszel a világhoz képest. Rontja a játékélményt és elmarad a kihívás, amire az egész mod épül.
  • sevendoor
    #27983
    Helo, az ooo-ban ki lehet kapcsolni a skillek növekedése ütemének módosítását, és ha igen hogyan. köszi
  • Kly9
    #27982
    Velem még nem volt ilyen, de azt hallottam ilyenkor végig kell járni újra a shrine-okat (a kilencet, ami a titkos térképen van rajta).
  • haxoror
    #27981
    Ha jól emlékszem akkor így van: ha három napig nem jársz a környéken/dungeonben akkor eltűnnek a hullák mert új szörnyek teremnek helyettük, az eltűnés igaz az általuk elejtett tárgyakra is pl amikor meghal egy bandita és elejti a fegyverét na az is eltűnik.

    Minden olyan tárgy amit TE dobsz el (vagyis volt már az inventoridban) viszont örökre ott marad ahol hagytad.
  • csgj
    #27980
    2 mod van: egy női páncél mod, és vmilyen white rose páncél mod. Az igaz, hogy kb az utóbbi után kezdődött a dolog.... de hát az csak egy mod. És nem is használ ha kiveszem belőle...
  • LegionarR
    #27979
    A másik variáció akkor az, hogy túl sok mod van már fennt, vagy csak egy pár darab erőforrásigényesebb mod...
  • csgj
    #27978
    nem, helyem is kb ugyanannyi van a gépen... háttérben alig fut vmi xp-n és neten kívül :D De nem nagyon értem, mással nincs baj
  • LegionarR
    #27977
    Capes & Cloaks

    Ez itt a link az angol nyelvű változathoz... Miután feltetted, az imperial city-i market dristrict-i Divine ELegance boltban tudod megvenni a köpenyeket...
  • LegionarR
    #27976
    Nem lehet hogy azóta a géped lett leterheltebb? Pl. túl sok program fut a háttérben, stb.
  • skatebab
    #27975
    Kösz már!ÉS nem tucc rola vmi infot adni?,mert oroszul van a leirása és asse tom mit-hol :S,de ez egy cssomo modnál igy van ,van aminek a "változását" észre se veszem...
  • csgj
    #27974
    hogy lehet az, hogy ugyanolyan beállításokkal játszom az Obliviont, mint régebben, és most mégis jobban akad??... és többet is tölt
  • CinCeBerg
    #27973
    Hi All!

    Az lenne a kérdésem, hogy:
    1. A hullák eltünnek valamikor, vagy a örökre ott kell őket rugdosnom úton-útfélen?
    2. Ha lemegyek egy dungeonba, pl. Vilverin-be (nem biztos hogy így írják, Imperial City mellett), és kifosztom, akkor újra ki lehet fosztani X nap elteltével, vagy azt kilőttem és kész?

    Előre is köszi a segítséget!
  • LegionarR
    #27972
    Az ég világon sehol... Ehhez le kell tölts egy modot a játékhoz, a Capes & Cloaks-ot a www.Tessource.com ról pl.
  • skatebab
    #27971
    Abban esetleg tuttok segiteni hogy hol lehet találni a játékban /ha van alapbol egyáltalán/ olyan ruhát-felszerelsét mint a RANGER-eknek van pl.: a gyűrűk urában Faramir-éknek s a többieknek,ilyen zöld köppeny féleségre gondoltam csuklyával...
  • N3gro
    #27970
    Nekem egy olyan problémám van a KOTN-al, hogy amikor a Magikus Mace-t kellene felvennem el kell menni egy wayshrine-hez vmi magikus cipőért. DE: amikor az oltárra nyomok kiírja, hogy bűnt követtem el, folytassam a bűnbocsánatot. Mit kell csinálni, már elmentem az oltárokhoz, imádkoztam de nem oldotta meg?!? 149 fame és 1 infame-m van, szal az nem lehet gáz.

    Ui.: Ez előtt a 14. (Hermaeus Mora) Daedra Szentélyes küldetést csináltam meg, ahol lemészároltam egy csomó hívőt (akik a szobrok előtt állnak). No itt kiirta egyszer hogy magamra fogom haragitani az isteneket, de csak ennyit.
  • skatebab
    #27969
    jah és a windows kereső természetesen nem találta már próbáltam többször rejtett kereséssel meg mindennel.,xal inkább hagyom,hátha "megjavult" tegnap óta XD
  • skatebab
    #27968
    ööö én nem montam hogy kilép!
    csak az van hogy nem akar menteni!
    De tennap amikor jácottam vele tök jol ment, mentett meg minden
    Hát azért nem fogok 2 gb ramot venni csak ezért hogy fusson!
    max egy +512mb-ot és 1 gb az elég nekem.+egy 7000 valahányas vidikártyát és nekem az elég is.
  • LegionarR
    #27967
    Egyébként a próféta csak azután került elő, hogy az Anvili kocsmában dumáltam a csapossal a zámadásról, majd az egyik vendéggel a Profétáról...
  • LegionarR
    #27966
    Fura, nem láttam senkit, de lehet hogy azért mert nem is kerestem. Megnézem akkor ezt is, kösz!
  • koschwarz
    #27965
    a templom előtt kell lennie egy Prophet-nek, azaz egy prédikátornak vele kell beszélni

    ha ez is megvolt, akkor elvileg tudnod kéne hogy mit kell tenni
  • LegionarR
    #27964
    A Knights Of The Nine-ban mit kell tenni miután megtaláltam a kápolnában a vérnyomokat meg a hullákat? Az öszes hullát átnéztem, és az egész helyszínt, de semmi... Ez az első helyszín a játékban, ahol komolyabban elakadtam...
  • koschwarz
    #27963
    nekem másfél gigával is előfordul hogy kilép, igaz nem zavaróan sűrűn
  • SaGa Jr
    #27962
    Nem tudom hol lehet a file, nem volt szükségem az előkerítésére. De talán használd az XP keresőjét és megtalálja neked.

    Emellett a sűrű kilépegetés oka lehet még, hogy nincs elég memória a gépedben (ez látszik is), nincs elég virtuális memória, nincs elég hely a meghajtón pluszban, nem végeztél defragot a játék telepítése előtt biztos ami biztos alapon, de valószínüleg utána sem, megy a zene, holott az is rendesen terheli a gépet. Lehet, hogy régi a drivered, nem megfelelő verziójú a Dx9.0 c ami fenn van a gépeden, szóval van min végigmenni mielőtt kimerülne a lehetőségek tárháza. Ja és az is lehet hiba, hogy túl régen volt felrakva a Windows és megérett már egy újratelepítésre az idő.
    Nem csak azok lehetnek a hibák, amiket a FAQ-ban leírva megtalálsz.


    Emellett már bocsánat hogy ezt mondom, nagyon gyenge a játékhoz ez a gép. A memória mennyisége siralmasan kevés (nyugodj meg, még az 1 Gb sem megfelelő feltétlenül, jobb ha 2 Gb van a gépben), a videokártya nagyon gyenge. Tudom, hogy lehet futtatni nagyon gyenge gépen is a játékot, mert láttam már én is működni az oldblivion által. Viszont azokon a gépeken rendesen oda volt pakolva virtuális memória, nem volt széttöredezett a meghajtó, eredeti volt a játék, volt elég szabad kapacitás a vinyókon...
  • skatebab
    #27961
    Geforce fx 5200,amd 2400+,512md ddr ram,sound blaster live! 24 bit,asus a7n8x,mi van még ennyi
    de mért kérdezted?
    na xxal hol van az a fájl??
  • Kly9
    #27960
    Írd le a konfigod
  • BBalee
    #27959
    Igen lényeges dolgokat javít!
    pl.: beragadnak skillek úgy, hogy nem lehet tovább fejleszteni.
    De a mentés hiánya, az passz...
  • Doomista
    #27958
    Nemrég,kb a szünetben egy hete töltöttem le a gépre,fullra raktam minden,szoval fullon megy a game,nagyon szép grafikája van,és élvezetes egy game.Sajnos ott megakadtam,hogy a várban vagyok egy kis könyvtár féleségben egy csávohoz szolok,aki levisz a cellába,és ott nem tudom mit kell csinálni. De elsöbb holnap elfogom olvasni a faqot természetesen,most jutott eszembe hogy van topik ^^
  • skatebab
    #27957
    Jo elörébb nem jutottam!
    ugyan hol keressem mert sehol se találom!
    Megírhatná vki!
    Elolvastam a faq-ot de ott se irja hol van vagy vmi.
    a patch lényeges dolgokat javit vagy ne szenvedjek a felrakásával?
  • tobias88
    #27956
    úú, az emberszabású torrentoldalra milyen hülye modot tettek fel, a női egyedek felső ruházatát eltünteti!
    sztem azért ccsinálták, hogy páncél nélkül könnyebb őket megölni
  • LegionarR
    #27955
    Azon gondolkoztam hogy miért nincs a fennti linkek közt az Oblivion karakterek-re is egy link? Pedig klassz lenne...