41716
  • SaGa Jr
    #28274
    Nézz körül az alkimista boltokban, a varázstárgy kereskedőknél, de megpróbálhatod kipakolni a mage guild épületeit is.

    Csak azt nem értem mért akarja mindenki kigyógyítani ebből az egetverően táp állapotból a karakterét? Pedig utolérhetetlenül jó hangulata van az éjszakai játéknak és a boltolás sem megoldhatatlan probléma...
  • Tensord18
    #28273
    Üdv! Az a helyzet hogy vámpír lettem, így nem folytathatom normálisan a játékot:D
    Ahhoz ogy visszaváltozzak össze kell szednem 5 grand soulgemet asszem.
    A Probléma az hogy csak 4-et találtam. 1-et vettem imperial cityben ,3-at pedig lenyúltam a Sanctuaryból(szintén Imperial cityben).
    Lövésem sincs honnal kerítsek még egy darabot, pedig égető szügségem volna rá.
    Valaki pls segítsen!
  • SaGa Jr
    #28272
    haxoror:
    Nekem nem ez a tapasztalatom. Például nem csökkentett sebzéseket szenvedtem el a dark elfemmel (az alap jó magas tűz ellenállásának hála) hanem vagy nem sérültem, vagy bekaptam az egészet. Márpedig az ember elég hamar észreveszi, ha egy 60-70 pontos tűzvarázslat arcon vágja a 10-es szintű karakterét. Ebből merészeltem ilyen messzemenő következtetéseket levonni. :)

    xmacx:
    A felvillanó láda csak az OOO felrakása után jön elő (legalábbis az alap játékban én ilyet nem láttam). Tedd el a kezedben lévő fegyvert és máris machinálhatsz rajta.
  • adios
    #28271
    Welkynd Stone-okat a barlangokban találhatsz.A romokban általában világítóeszközként használják.Kinézetét tekintve egy világoskék kő.
  • xmacx
    #28270
    bocs még egy utolsó: azok a ládák amikre rákantintva lilásan felvillanak az mit jelent?

    kösz100x
  • xmacx
    #28269
    jaés: "Welkynd Stone" tárgyat hol lehet találni?

    köszi
  • xmacx
    #28268
    hali!
    Az Egy elárult testvériség (A Brotherhood Betrayed)küldinél a fogadóban Olav-nak esze ágában sincs odaadni a kulcsot, azt mondja, hogy idegenekkel nem oszt meg infót. Akkor sem ha szimpátiáját maxra növelem csengő aranytalérrokkal. Így nem maradt más, míg megpróbáltam tőle ellopni a kulcsot, de mivel nem vagyok egy nagy toli karakter az nem megy és észreveszi.
    E nélkül nem tudom megcsinálni ezt a küldit!
    Tanács?

    köszi
  • haxoror
    #28267
    "resist normal weapon - nem mágikus fegyverekre való immunitás. Ahány százalék, annyi eséyllel egyáltalán nem sebez meg a normál fegyver."

    "fire resist - amekkora értéken van, annyi százalék az esély hogy a tűz nem sebez."

    Hmm én úgy tudom hogy az összes resist spell százalékosan csökkenti a sebzést szal 30 fire resist azt jelenti hogy 100 fire damage csak 70-et sebez
  • X Revenge
    #28266
    Értem, thx.
  • SaGa Jr
    #28265
    resist normal weapon - nem mágikus fegyverekre való immunitás. Ahány százalék, annyi eséyllel egyáltalán nem sebez meg a normál fegyver.

    shield - simán védelmet ad mint a páncél. Összesen csak 85-ig mehet fel a használható értéke. Mindegy hogy összejönne akár 200 is a páncéllal együtt amit viselsz, a maximum védelem 85. Amennyi % van a shield varázslatnál a sebzések akkora százalékát fogja fel.

    fire shield - tűz elleni védelem (fire resist) és a sima shield varázslat kombinációja.

    fire resist - amekkora értéken van, annyi százalék az esély hogy a tűz nem sebez.
  • SaGa Jr
    #28264
    Észak felől menj, de mehetsz közvetlenül Bravilból is. A Tavern of Ill Omen-től keletnek kell menni. A kis iránytűdön már messziről látszani fog a hely.
    Vagy mehetsz Tiber Septim úti oltárától kelet-észak kelet irányába is, illetve egy ugyanilyen van észak keletre az unikornist rejtő Harcane Grove-tól is. Azaz két Tiber septim oltár között található.

    Hircine shrine-tól dél keletre van (ő adja az unikornis megölése feladatot), a Robber's Glen Cave-től meg észak nyugatra.


    A lóra való páncél, az orrery, a thief den és a többi dolog nem a KotN miatt van. A KotN csak a lovagos dolgot jelöli, a többi a korábbi hivatalos pluginok eredménye, semmi köze a lovagokhoz.
  • adios
    #28263
    Saga JR:Bennt vagyok a DB-ben sőt már meg is kaptam Shadowmare-t, csak kíváncsiságból akarom megnézni az Unikornist.Egyébként melyik irányból közelítsem meg Bravilt?Észak felől vagy dél felől?

    És az mér van, hogy nekem is fenn van a KotN, de ezt a Nikeboy álltal említett küldetést én még nem találtam.Asszem eddig csak annyit vettem észre a kiegből, hogy a lovamnak lehet páncélt venni, a csillagvizsgálót, és a Thief Den-t, viszont az úk kaszt, vagyis a Lovag nincs benne még akkor sem ha újat indítok.Ez mér van így?
  • X Revenge
    #28262
    Vki tapasztaltabb meg tudja mondani h mi a különbség a következők között:
    resist to normal weapon és shield valamint a fire shield és fire resist között?
  • Mr_no_NaMe
    #28261
    Igen megvan a kieg. Csak mikor feltettem (meg a másik 4-5 hivatalos modot még) akkor rögtön megbombázott kb 6 küldivel. Az összeset meg kell csinálni, hogy enyém lehessen a páncél?
  • PiszkosFred
    #28260
    "Knights of the Nine" kis addon rakja a jatekba, egy kvesztsorozat soran szerezheted meg.
  • Mr_no_NaMe
    #28259
    Ez az armor set melyik küldetés jutalma? Vagy hol lehet megtalálni?
  • koschwarz
    #28258
    ott ogre-kat kell megölni, nem orkokat. de azoknak ott kell lenniük valahol a környéken. a házban biztos nem lesznek.
  • Amadeus HU
    #28257
    Seperated at Birth küldetésnél vagyok amikor a 2 testvér szülői házát az orkok megtámadták és elvileg azóta is ott garázdálkodnak. Elöszőr csak felkellett mérni a terepet és jelentést adni Guilbertnek.
    Aztán vissza kell menni WeatherLeah-ba hogy az orkokat megöljem hogy a testvérek biztonságosan tudjanak ott újból kereskedni. De csakhogy én 1 darab orkot nem látok a ház körül, sem bent. Most ott mit kell csinálni?
    Ha valaki tud segíteni az írjon. Előre is köszönöm.
  • PiszkosFred
    #28256
    Fraps a legjobb megoldas.
  • koschwarz
    #28255
    faq
  • xmacx
    #28254
    hogy tudok játék közben sreenshot-okat csinálni?
    IrfanView-vel nem megy..
    köszi
  • koschwarz
    #28253
    egy szerintem jó, harmonikusan fejleszthető harcos karakter: én egy norddal indítottam.

    csillagjegyem: the mage (a plusz magicka miatt, ugyanis szerintem a plusz magickát adó csillagjegyek a jobbak, nem azok amik plusz pontokat ad az attribútumoktra, vagy ad valami egyszer egy nap használható erőt, mert az csak a kezdetben jelent egy kis előnyt)

    specializáció: combat

    major skilljeim: az összes varázslat (pont 7 db van, ugye)

    ez így azért jó, mert nagyon harmonikusan lehet fejleszteni:

    1. a majornak választott skillek fejlődnek a leggyorsabban, de én a közelharcos játék miatt ezeket használom a legkevésbbé, de használom őket: restoration, illusion, destruction, mysticism: ezek mind hasznos spelleket tartalmaznak egy harcos karakternek is.

    2. a specializáció: plusz öt pont a combat skillekre: ez is valamivel gyorsabban fejlődik, mint egy nem major skill és egy nem specializált skill (azaz nálam a stealth skillek fejlődnek leglassabban)

    3. stealth skill: én speciel nagyon sokat lopakodok mielőtt támadnék, és sokszor kell zárakat nyitogatni, tehát ezek a skillek is elég gyorsan fejlődnek. időnként íjászkodok is.

    namármost, ezzel az összeállítással elértem, hogy mire a 10 major skill pont összejön, addigra a 10 strenght, endurance, és agility pont is általában összejön. szintlépésnél mindig erre a háromra tudok 5-5 pontot adni. ezeket nemsokára ki is maxomlom, és eddig még nem kellett különösebben trükköznöm, azaz powertrainelni, feleslegesen elsütni varázslatokat vagy patkányokkal szórakozni.
  • koschwarz
    #28252
    nem azért, de rohadt egyszerű a beszélgetős minijáték, ne fárassz már ezzel a kiborulással minket, de komolyan

  • X Revenge
    #28251
    A charm alighanem illusion varázslat, azt meg érdemes a bravili mages guildbe keresni.
  • tobias88
    #28250
    olyan küldetésben voltam ahol lopakodni kellett, a holtestet biztos megtaláltaák, de engem 100 hogy nemlátott senki
  • Jahooo
    #28249
    Ok köszi a segítséget.
  • lámadémon
    #28248
    ok, ennyi... a tök jó faq sem segíett, mert szaron nem lehet jóval sem segjteni (értem alatta a játékrészt és magamat)

    hol lehet venni azt a charm varázslatot?
  • lámadémon
    #28247
    ráadásul két gyanusított is bepofázik, hogy nem mond semmit... és addig nem halad a gém...
    basszus... szórakoztatnia kéne a gémnek, nem ideggörcsöt cdisnálni belőlem...
    valaki lépésről lépésre leirná mit kell nyomni a beszélgetésnél (bribe)?
  • b-type
    #28246
    tök jó FAQ van erre.
  • lámadémon
    #28245
    basszus... neeeeeem... agyhalál, komolyan mondom... ez utáltatja meg velem a játékot... az a **** beszélgetés... nem tudok kilépni!!!!!!! nem tudok forgatni!!!! nemtudok pofázni!!!!! csak fizetni... végtelenségig...
    mi értelme????????????????????????????????????????????????????
    rohadt festményt kell megtalálni egy várban. főmuff engem bjz meg, és erre kis gennygombóc zöld faszinger aszonnya nem bizik bennem, nem mondhat dolgokat... a főnyomozónak!!!! beszarok...
    HOGY LEHET AZ ILYET LEFEJEZTETNI???????
  • Nikeboy
    #28244
    hali!
    Remélem megvan vkinek a Knights of the Nine "kiegészítő", mert lenne hozzá kapcsolódóan egy kérdésem. Amikor Kynareth hívőihez kell mennem mert az egyik lovag szelleme szerint ők útmutatást adnak ahhoz,h hol lehet Pelinal Csizmája, nekem csak a beszélgetésnéla rumors opció van csak semmi egyéb.... aztán ha ott leszek még kb 5 percig akkor a ők szanaszét futnak mert megtalája őket egy minotaur lord.....
    Tudja vki h itt mit kellene csinálni?
    előre is thx
  • SaGa Jr
    #28243
    Adios, Tobias88:
    Azt amúgy észrevettétek, hogy vannak járőrök az utakon? Sőt vannak vadászok is akik össze-vissza rohangásznak a mezőkön és erdőkben. Sokszor totál véletlenül lehet csak észrevenni őket (a vadászokat, az őrök elég nyílvánvalóak, bár volt már hogy valamelyikük a frászt hozta rám mikor elém toppant valami takarásból). Vagy azok az őrülten nyargalászó hírnökök és újságkihordók. Elég ha ők hallják a gyilkosságot, látják azt, netán meglelik a holttestet. Végülis ha a DB képes volt téged figyelni észrevétlenül, megoldható lehet ilyesmi a rendfenntartóknak is. ;-)


    Ez a világ így működik (leginkább azért, hogy a játék készítőit a szülők ne perelhessék azzal, hogy rossz példát állítnak a gyermekeik elé, mikor bűntetlenül engedik játékukban a bűnözést). Nem követhetsz el bűntetlenül gaztetteket, csak ha valóban tökéletesen tudod kivitelezni azt.
    Ehhez viszont rengeteg tényezőre kell figyelni. Nem csak arra, hogy látnak éppen vagy sem. Hallani is hallhatnak, ha a célpont nem pusztul bele az első támadásba (a fizikai sebzésbe, de semmi magic vagy poison), akkor garantáltan kapsz majd vérdíjat a buksidra. Az észrevétlenség sem mindig garantált, hiába van esetlegesen láthatatlanság a karakteren (végülis a detect life varázslat nem csak a játékosnak hozzáférhető ugyi) vagy lopakodik árnyékként.


    Az őrnek mikor azt mondod, hogy nem mész dutyiba, azaz ellenállsz, akkor kardot ránt és neked esik, hogy kinyírjon a bűneidért. Plusz megy fentebb a vérdíj is jócskán. Ha elkapnak ugye csak 3 opció van. Börtön, fizetés, ellenállás. Utóbbi a legroszabb megoldás. Hacsak nem garantált, hogy el tudunk tűnni az őr elől és előbb odaérünk a megfelelő emberhez aki leveszi rólunk a vérdíjat, akkor bizony nagyon rosszul járhatunk. Ha viszont ott van a közelben a kérdéses emberke és el tudunk jutni hozzá, akkor talán érdemes lehet ellenállni és spurizni ezerrel, hogy még azelőtt levegye rólunk a vérdíjat, hogy beérnének az őrök.
  • SaGa Jr
    #28242
    Nem az úton lesz, hanem benn az erdőben. Illetve egy speciális helyen, amit kijelez a térkép ha a közelébe mész. De minek neked az az unikornis? Hátasnak nem az igazi, mert amint leszálsz róla elindul vissza a helyére. Plusz elég csak egyszer úgy megközelítened, hogy fegyver van a kezedben és onnantól már nem szálsz fel rá, mert támadni fog elég alaposan. Ha jó lovat akarsz, akkor Dark Brotherhood-ba lépj be és majd kapni fogsz egy nagyon jó paripát.
  • Vinsanity15
    #28241
    mert amugy még tudnák belepakolni 512mb ramot +ba csak aza gond hogy most van nekem 2x512 dual chanelben és ha berakom még az 512 t akkor indításnál agép felismeri h 1536 mb ramom van de miután tovább akarna lépni a win xp töltőképernyőhöz akkor csak egy szürke csík van a bal felső sarokban és nem megy tovább. sztetek mér va ez?
  • Vinsanity15
    #28240
    jah hát reméljük a legjobbakat,nekem augy aszondták h a X1900 GT jobb mint a 7600 as geforce
  • haxoror
    #28239
    Biztos hogy harcost akarsz? Szerintem az az egyik legnehezebb (legalább is nekem az)

    1. Szintlépésnél MINDIG ezekre rakj pontot amíg el nem érik a 100%-ot: Strength, Endurance, Agility, ha ezek megvannak akkor a Speed-re azután amire csak akarsz.
    Powerlevelezni fölösleges, ha ezt betartod akkor már oké lesz a karaktered.

    2. Ne variáld a páncélzatot hanem döntsd el hogy light vagy heavy, sztem a heavy-t használd de ne rakd be major szkillnek mert gyorsan akarod majd fejleszteni, a védelmed nem a páncéltól hanem főleg a heavy armor szkilltől függ majd szóval ezt minél hamarabb fejleszd fel 100%-ra, ne arra törekedj hogy sérülés nélkül úszd meg a harcokat hanem párszor hagyd hogy megüssenek mert a páncél szkill csak ilyenkor fejlődik

    3. Amíg a páncél szkill nem 100% addig Shield enchantos páncéldarabokat hordjál, a védelmed (AC) maximum 85% lehet ilyenkor a bekapott sebzés 85%-át elnyeli a páncél és te csak a maradék 15%-tól sebződsz szal próbáld mindig úgy összevariálni a páncélt+enchantokat hogy az AC minnél magasabb legyen.

    4. használj pajzsot és ne egyhelyben állva üsd a népet hanem közben mozogj is így nem mindenki egyszerre fog ütni hanem csak 1-2 ellen :)

    5. Soha ne javíttass, inkább vedd meg a kalapácsokat és te javítsd a cuccaidat így az Armorer szkilled is fejlődik ami szorzót ad Endurance-ra szintlépésnél és a magas Armorer lehetővé teszi majd hogy a normálisnál is jobban megerősitsd a fegyvereidet és a páncéljaidat.
  • tobias88
    #28238
    amúgy azal mit érsz, ha aztmondod az őrnek hogy nem mész börtönbe??
  • tobias88
    #28237
    ez egy óriási játékhiba sztem
  • haxoror
    #28236
    20-25 szint után már nem lesznek újabb fajták, csak a meglévők egy része táposodik tovább.
  • b-type
    #28235
    Egy tulajdonságot 3 féle hozzáértés növel, ennek megfelelően kell összeállítanod a Major hozzáértéseidet.
    Harcosként kiválasztod milyen tulajdonságot akarsz növelni, és azoknak a hozzáértéseit használod, természetesen ha Major-t használsz akkor szintetlépsz, ha másodlagosakat akkor csak hozzátesz a bónuszodhoz.
    Ami még fontos, alacsony szinten a legkönnyebb kihasználni a bónuszokat, mivel alcsonyak az értékek, könnyen megy a fejlődés.
    Itt még azoknak is összejön a +3-as bónusz, akik egyáltalán nem figyelnek rá.
    Tehát érdemes itt kivenni a lehető legjobbat, ez még pár szintig nagyon könnyen fog menni, tovább pedig nem is kell.
    Mivel a másodlagos hozzáértések nem léptetnek szintet, így könnyen elkaphat hogy utazz rá és felnyomd, ha rám hallgatsz ne csináld! Nem kell.
    Ha nem veszed ki az elején (sem) a +5bónuszt az se érdekeljen, nem fontos, azért írtam mert akkor nagyon könnyű, egy minimális figyelés kell csak.
    Az csak az elején kicsit berugja a tulajdonság statjaidat.
    De ha kitartó vagy akkor mindenképpen jó harcos leszel, el lehet érni 20-as szint alatt is, de nincs értelme, mert rengeteg van még hátra.