41716
  • Mr_no_NaMe
    #28234
    Köszike. Megpróbálom akkor megint.
  • PiszkosFred
    #28233
    Alapesetben minel magasabb szinten vagy, annal erosebbek az ellenfelek. Vagyis minel magasabb karakterre van szukgseged ahhoz, hogy osszefuss par erosebb ellenfelellel.
  • Tensord18
    #28232
    Bevallom nekem még egy szaros rák se egy ütéses de nem nagyon érdekel.:D
    Csak ezt szeretném megkérdezni hogy hány szintesnek kell lenni ahhoz hogy összefuthassak a legütősebb szörnyekkel?Kíváncsi vok hogy néznek ki.Csak 1 hete játszok Obliviont és megcsodálok minden fűszálat:D
  • adios
    #28231
    Akkor ez nem a te játékod.Sry!
  • b-type
    #28230
    Na látod, kis fantázia máris áthidalja a játék problémáit :))
  • b-type
    #28229
    Az alapjátékkal is mindenképpen erős karakter leszel.
    Az egész többi csak arról szól hogy minnél hamarabb érd el, illetve bónuszokat kapjál.
    Lehet okosan lépni Major hozzáértésekből is, de kell hogy legyen másodlagos hozzáértések között is olyan tulajdonságnövelő, legalább egy, ami a Major-ba besegít.
    A legjobb ha nyugodtan bepakolsz harcos hozzáértéseket, de csak egyet azok közül amik tulajdonságot növelnek,...így a másodlagosból frankón hozzá tudsz segíteni.
    A bónuszokat el kell felejteni, hosszű távon nem számít, kivéve ha mindenes karaktert akarsz.
    én spec a Francesco modott használom (a nagyot), ott százalékos lett a kijelzés hogy éppen hol tartasz.
    Nagyon hasznos, bár nekem újdonság volt, én régebben simán jól léptem szinteket gond nélkül.
  • adios
    #28228
    Mondjuk az gyanús volt,hogy amikor beértem Chorrolba egy 2 m-es medve mutogatott rám egy őrnek,akkor nem értem miért, de mostmár tudom.:)
  • b-type
    #28227
    Honnan tudod hogy tutira nem láttak? :)
    Láttak bezony, és besúgtak.
  • Mr_no_NaMe
    #28226
    Eddig is warrior volt a jegyem...
  • adios
    #28225
    Arra nem gondoltál, hogy a játék elején alapból olyan csillagjegyet válassz ami a harcos kasztnak megfelelő?Pl.milyen véletlen a Warrior kaszt:"Harcosoknak ez a tanuló csillagjegy? Lehet rá mondani. Nagyobb a közelharci sebzésünk, több cuccot cipelhetünk, több az életerőnk. Kiváló jegy azoknak, akik ismerkednek a játékkal, és egy kis kezdeti biztonságot akarnak." esteleg ezt kombinálni egy ork fajjal, aki:"Háborúban bátran és megállithatatlanul harcolnak, kihasználva erejüket és szívósságukat. Az ork harcosok nehézpáncélzatban a Császárság kiváló frontvonalbeli katonái."
  • adios
    #28224
    Majd el felejtettem, lenne 2 kérdésem.Az egyik:Hol lehet unikornissal találkozni?Mert azt olvastam, hogy a Bravilba vezető úton, de ugye Bravilba 2 út vezet, mindkettőt bejártam, de nem találom.A másik:Végigvittem a főküldetést bezártam a Nagy Oblivion kaput és amikor útnak indulok bárhova is megyek egyfolytában megállás nélkül szakad az eső.Ez innentől kezdve mindig így lesz?Vagy egy idő után elmúlik azért?
  • adios
    #28223
    Nekem is előfordult ez.Például amikor Chorrolba tartottam megyek az országúton és látom, hogy megy velem szemben egy nő.Na gondoltam szépen megölöm majd kirabolom.Nem nagyon szoktam ilyet csinálni, de most valahogy kedvem támadt hozzá.Szóval odalopózok hátulról 6x-os sebzéssel lecsapom elveszem a cuccait, majd folytatom az utamat.Megnézem a karakterem látom vérdíj van a fejemen.Nem láthatott senki arra direkt figyeltem,maximum az erdei medve, de kétlem hogy az elmondta volna bárkinek is.
  • koschwarz
    #28222
  • Mr_no_NaMe
    #28221
    Megint felpakoltam a játékot. Egyszerűen nem hiszem ezt el, hogy nem tudok ezzel a játékkal játszani. Mindig próbálok valami erős karaktert csinálni aztán meg 1 béna szar lesz belőle. Indítottam már vagy 10 karaktert amivel kb 2-3 napokat játszottam (volt amivel több hetet, de az is gyenge volt) de nem esik le a lényeg. Most olyan karakterem van, hogy az összes ilyen mágus skill az mayor skill és warrior szerettem volna lenni. Gondoltam powertrainelem majd a bladet meg a heavy armort és első szinten lesznek 100-asak a skillek. Csak aztán eszembejutott, hogy a meglévő attributenál nem lehet magasabb...na mind1.
    Látom itt mindenki sír, hogy milyen rohadt könnyű erős karaktert csinálni és már unalmas mindekit egy csapással a túlvilágra küldeni...nemtudom én vagyok a hülye vagy egyszerűen én arra születtem, hogy ezt sose értsem meg :D
    Soha nem értettem a TES sorozat fejlődési rendszerét. Ha valakinek van egy kis ideje, akkor írna nekem egy olyan harcos class-t vagy egy mini faq-t amivel tényleg erős harcos lehetnék már végre, és el is mondaná, hogy mit mikor hogyan traineljek/powertraineljek?
    Szeretnék már megtanulni ezzel játszani, de nem nagyon sikerül :)
    Amúgy az a módszer, hogy a mayor skillekbe belenyomom az összes jó harcos skillt az meg azért nem jó mert hamar szinten fogok ugrani és gyenge leszek a szintemhez képest :S
    Szóval akkor valaki el tudná nekem ezt az egészet érthetően magyarázni?
    (elolvastam a hq-n a Tápolás Művészetét, de az is kínai)
  • koschwarz
    #28220
    nekem nem. eddig. bár tulajdonképpen csak egy ártatlan öltem meg eddig, a DB belépő questjét.
  • tobias88
    #28219
    Hell, nektek is ha megöltök valakit, de lopakodva, úgy hogy senki nem lát, mégis növekedik a vérdíjatok, mert akkor elég naghy hibáka ez a játéknak!
  • adios
    #28218
    Nekem 7600 GT-vel,3200+-os procival,1 giga rammal, úgy hogy a HDR van bekapcsolva az AA nincs majdnem hogy röccenésmentesen fut, néha-néha beröcög egy kicsit ha sokan vannak körülöttem fáklyával a kezükben.A töltési idő minimális nem kell sokat várnod.Neked meg jobb procid is van úgyhogy.....
  • koschwarz
    #28217
    simán. egy fél gigával több memória hasznos lenne, de így is menni fog.
  • koschwarz
    #28216
    működik, csak olvasd el a readme-jét (a kicsomagolt könyvtárak egyikében van), hogy kell megcsinálni. wyre bash nevű program kell hozzá.

    ezzel nem fognak glass armorban rohangálni a banditák.
  • Vinsanity15
    #28215
    Szasztok! Ezen a gépen futna elfogadhatóan az oblivion? AMD Athlon 64 3500+,1gb kingmax ram,ATi X1900GT(kicsit feltuningolva ) ?

  • Jahooo
    #28214
    Hát például azt hogy egy bizonyos szintől nem rohangál minden bandita glass cuccokban. Letöltöttem a modot amit tanácsoltál (köszi),csak az az egy kérdésem lenne még hogy müködik e a már meglévő karakteremmel. Remélem ;D
  • koschwarz
    #28213
    ez nem tudom melyik quest, de valószínűleg alacsony a diszpozíciód, vagyis annál a karakternél a szimpátiád, amit a kör közepén lévő szám mutat. ha nem akarod a beszélgetős játékot, meg lefizetni sem akarod, akkor be kell szerezni egy jó charm varázslatot. én csináltam magamnak egyet, 100 ponttal megnöveli a szimpátiát és nem kell így beszélgetnem ha nem akarok. kereskedőknél meg különösen jól jön.

    egyébként nem olyan bonyolult az a beszélgetős játék, mint elsőre tűnik. kb. ugyanolyan rutinból fog menni pár próbálkozás után, mint a zárnyitogatás.
  • lámadémon
    #28212
    oké, most kapok agybajt...
    van egy olyan kaland, hogy alapbeszélgetásre nem akar jönni a kulcsfigura velem. csak bribe-olni lehet. de az meg sok a csökkent agyamnak.
    van egy idióta kör, 4 cikkely. pénzt kiadni mindig tudok, abbahagyni a pofázást nem, forgatni sem mindig...
    help?
  • koschwarz
    #28211
    áááá, nem igaz, nem tudok újat mutatni...
  • PiszkosFred
    #28210
    Sajnos ez a "regi" (mult heti), pedig mar megorultem hogy valami uj videointerjuhe is kijott.
  • koschwarz
    #28209
    hopp, shivering isles videjóóóó
  • koschwarz
    #28208
    mire gondolsz mint realizmus??

    mindenestere ilyen címszóval ajánlhatjuk neked az oscuro's oblivion overhaul 1.3-at (+1.31 patch): ez egy összetett mod, ami nagyon sok mindenen változtat, sok korábbi modot már eleve magában foglal, és legfőbb tulajdonsága, hogy realisztikussá teszi a harcokat, illetve megváltoztatja a szörnyek veled párhuzamos szintlépését, pontosabban a szörnyek szintje kötött bizonyos határokon belül (mittomén egy bandita lehet 4-20-ig)

    hasonló a francesco-féle mod, ami csak ez utóbbi változtatást célozza, ez meg azért jó, mert e mellé a többi modot te válogathatod össze, míg az oscuro-nál lehetnek konfliktusok, ha még raksz mellé további modokat. de azért azzal is sok más mod kompatibilis.

  • grebber
    #28207
    8800GTS-nél pedig megy egyszerre a HDR+AA.
  • Jahooo
    #28206
    Azt szeretném megkérdezni, hogy ti melyik modokat ajánljátok, hogy az alap obliviont realisztikusabbá, élvezhetöbbé tegye. Fontos lenne a segítségetek.(a fenti mod lista nem jo meg különben is nem biztos hogy érteném a hivatalos oldalon irtakat.)
  • koschwarz
    #28205
    aha, ha chorrolban megtaláltad a házat, akkor elvileg gray fox ott adja neked az utasításokat...nemtom, várj még
  • adios
    #28204
    A küldetés neve:Arrow of Extrication.Ez akkor van amikor Amusei(egy Khajit céh tag)éppen előtte csatlakozott a tolvaj céhhez és ő mondta hogy Chorrolba kéne mennem a Gray Foxhoz.
  • adios
    #28203
    Hát nem tudom.Amikor a ház elé érek az a bizonyos céh tag azt mondja, hogy "a Gray Fox már vár rád", meghogy "nemjó megvárakoztatni a Gray Foxot".Amikor bemegyek nincs ott senki.Lefekszek egy kicsit hátha jön,de sehol senki.A küldetés címét nem tudom de mindjárt megnézem.
  • Csacsi
    #28202
    Bár még nem csináltam azt a küldit. De nem lehet, hogy várni kell, mert csak bizonyos időközönként van ott?
  • koschwarz
    #28201
    mi a küldetés címe???
  • adios
    #28200
    #28184?
  • Csacsi
    #28199
    Nem lehet, hogy vmi olyan cucc van rajtad, ami csökkenti vmelyik képességed, és erről hiszed azt, hogy átok?
  • koschwarz
    #28198
    véletlenszerűen nyílnak, én úgy tudom.

    milyen átokról van szó?
  • Tensord18
    #28197
    Üdv!Valaki megmondaná hogy kell leszedni az olyan átkot magunkról ami nem jön le még attól se ha a templomba megyek?Ja és még valami:Az Oblivion portálok mindig ugyan abban a sorrendben nyilnak, ha újra kezdem a játékot?Ha igen akkor merre keressem a negyediket?:D
    Előre kösz!
  • koschwarz
    #28196
    asszem azt a hibbant tyúkot csak a házában tudod megszólítani.
  • SaGa Jr
    #28195
    Nem minden időpontban szólítható meg az öreglány. De ez igaz lesz sok másik NPC-re is. Van amikor beszélhetsz velük és van amikor nem. Próbálkozz később. Mondjuk mikor sétálgatni kezd vagy megy éppen hazafelé.