41716
  • haxoror
    #28114
    Ja tényleg, mindig keverem :)
  • koschwarz
    #28113
    most olvastam el a quest award levelling-nek a readme-jét. éreztél valamilyen lassulást a játékban, mint ahogy azt a másik hasonló mod (a quest award leveller) állítja? merhogy állítólag az első mod feleslegesen számolgat a háttérben folyamatosan.
  • sleepwalker77
    #28112
    Nem kötözködni akarok, de az nem a Sivatagi Show volt, hanem "Az Istenek a fejükre estek". :)
  • haxoror
    #28111
    Volt régebben egy film a Sivatagi Show, egy dél-frikai vígjáték szal volt benne egy jelenet amikor a lelkes de vérhülye forradalmárok főnöke felszólítja a katonáit hogy mindenki állítsa a fegyverét egyes lövésre mert fogy a lőszer és úgy pontosabban tudnak majd lőni mint amikor csak kaszálnak azok meg csak bután néztek hogy ilyen beállítása is van a fegyvereknek.

    A fegyver végig ugyanaz volt de az új tudással már jobban tudták használni.

    Itt meg magasabb szinten érez csak rá a player hogy az a gyűrű többet is tudhat mint amennyit eddig nyújtott.
  • b-type
    #28110
    ezzel az a gubanca hogy minden tárgy véges, tehát lehetetlen hogy te mondjuk lvl100-n, több óráig égessél mondjuk egy kézi lángszorót :))
    értem hogy mit mondasz, de így nem jutsz el soha a tárgy képességeinek a végéig, márpedig az van (elvileg). :)
  • b-type
    #28109
    :)))
    van benne vmi, Haxoror példáján elméláztam, hogy lehetek bármilyen tapasztalt/kipróbált harcos egy görbe csövű, 5ös tárú AK csak görbe csövű, 5ös tárú AK marad, és a görbe csöve mellett még az a szerencse hogy csak egyes lövéseket tud :))
    A cső csak akkor lesz egyenes ha lecserélem, más esetben görbe marad. :)

    Alap helyzetben a karakter fejlődik csak, ha egy botot magasabb szinten használ az is a karakter jártassága, a bot maga nem fejlődik.
    Ha a tárgy módosítás nélkül szintet lép az sztem is gáz...kivéve ha egyedi umond tudattal rendelkező varázstárgy (mint a Forgotten Realms világ Khazid'hea-ja mondjuk).
    :)
  • haxoror
    #28108
    Akkor így, miért adnának nevet egy gyűrűnek ami 5 fire és 5 frost resistanceot ad? A kukában jobbat találok...

    Az hogy a tárgy velem fejlődik (a moddal) szerintem okés mert ahogy magasabb szintű és tapasztaltabb leszek képessé válok kihasználni azokat a tulajdonságait amiket szökött fegyencként még nem tudtam, nehéz erre példát mondani mert többnyire varázstárgyakról van szó de pl ha a kezembe nyomnának egy lángszórót az egész tartályt elpazarolnám egyetlen medvére és valszeg magamat is felgyújtanám eleinte de ahogy jön a rutin meg a tapasztalat egyre jobban kezelném ugyan azt a tárgyat és egy év múlva már az ugyanannyi üzemanyag sokkal tovább tartana mert addigra megtanulnám hogy mit-hogyan, másik példa: egy éjjellátó készülék is inkább csak gátolna eleinte de idővel már SOKKAL jobban tudnám használni.
  • koschwarz
    #28107
    há így is fel lehet fogni, de én meg valahogy úgy fogom fel, hogy minek változna egy tárgy tulajdonsága. megtaláltam a tárgyat valamilyen tulajdonsággal, akkor az a tárgy az az a tárgy marad. mi köze lenne a tárgynak ahhoz ahogy én fejlődök?
  • ashead
    #28106
    Ha már itt szóba került a living economy, leírnám a megfigyelésemet, hátha érint valakit. Szóval nekem viszonylag gyengébb gépem van ( sempron 2500+ , 1 gb ram GF6600GT ) és azt figyeltem meg hogy a living economy erősen visszafogja az fps-t, hogy miért nem tudom de nekem majdnem a felére esik ha használom. Úgyhogy most OOO1.31 van fennt living economy nélkül csak a többi pluginnel.
  • haxoror
    #28105
    Az a mod csak az egyedi nevesített tárgyakra vonatkozik amiket a küldetésekért kapsz szal az ilyesmi hogy "base ring of strength", na az ilyenekre nem vonatkozik mert ezekből végtelen sok van és random loot. Szóval az ilyesmi nem marad a ládában mert a ládák 3 naponta resetelik magukat.

    csítes lol ilyen logikával a honvédségnél az újoncoknak adjunk olyan AK-t ami csak egyes lövést tud, görbe a csöve és csak 5-ös tára van? Aztán amikor már veteránok lesznek akkor is azzal a szarral rohangáljanak?
    Ez az egész szinttől függ hogy mit találsz dolog egy hülyeség szvsz és a mod legalább helyrerakja, mi értelme megcsinálni egy küldetést aztán 20 szintig a közelébe se menni a jutalmat adó npc-nek hogy biztosan a legjobb verziót kapd meg?

    Én úgy fogom fel hogy ahogy lépem a szinteket úgy lesz egyre jobb a cucc velem együtt mert kezdem kitapasztalni hogy hogyan működik és ezért lesz egyre erősebb :)
  • xmacx
    #28104
    köszi köszi köszi
  • koschwarz
    #28103
    sőt: nekem az OOO1.3-mal az a "bajom", hogy mivel lassan (3x lassan) fejlődök, mindenféle random vagy küldetésből származó különlegesebb és értékes cuccot alacsony szinten szerzek meg, vagyis pl. egy jobb gyűrűnek az alacsonyabb szintű változatát, ami aztán nem is változik. tudom hogy van ilyen mod, ami elvileg növeli a tárgyak szintjét, ha én is elérem a megfelelő szintet, csak ez számomra egy kicsit csítes.

    meg is akartam kérdezni: ha pl. megtalálom a base változatát egy gyűrűnek egy ládában, de nem veszem magamhoz, akkor ha magasabb szinten visszatérek oda, ahol találtam, akkor

    1. még ott lesz?
    2. a magasabb szintű változata lesz ott?
  • koschwarz
    #28102
    az alapjátékbeli karakterremmel, meg az OOO-sal sem kultiváltam eddig az íjat, de mostanában rájöttem, hogy milyen jó kis fegyver az. egy enchantolt íj egy enchantolt nyíllal, lesből támadva nagyon hatásos tud lenni.


    mellesleg tegnap sikerült azani blackheart-ot leküzdeni... durván nyomatta a fazon, nehezebb volt, mint eddig bármelyik arénás ellenfél
  • SaGa Jr
    #28101
    Mondjuk az OOO 1.3 óta én előszeretettel nyomultam simán puszta kézzel. Volt ugyan fegyver is, de főleg kézzel és íjjal gyilkoltam. Ott már jobb a sebzési mutató és megfelelő erő mellett elég szép sebzéseket be tud karistolni az ember. No nem ér fel mondjuk egy kétkezes gyilokszerszám hatóerejével, de nem rossz. :-)
  • SaGa Jr
    #28100
    Az alap játékban akár első szintűként is találhattál 10000-et érő cuccost. Szóval nem kell aggódni, normális az.
    Úgyis max 1200-ért fogod tudni elpasszolni, hacsak nem vagy master a mercantile képzettségben. Akkor akár 2200-at is kaphatsz egy értékesebb cuccért.

    Lopott árgyakat a tolvajok céhének orgazdái veszik át. Lépj be a céhbe és utána majd elmondják kik ők és hol leled fel ezeket a manusokat.
  • xmacx
    #28099
    Hali!

    Van két kérdésem:
    - normális az, hogy 2-3. szintű karival 5-7000 aranyat érő varázstárgyakat találok elvétve? (OOO 1.3 van fönt)
    - loptott tárgyakat hol lehet eladni? eddig nem vette át egyik kereskedő sem? ezekkel csak a házamat lehet díszíteni?

    köszi,
    üdv:
    Mac
  • koschwarz
    #28098
    pontosan, ahogy saga jr írja. ettől függetlenül hasznos lehet egy csomó ellenfél ellen. én pl. a lassú zombikat rendszeresen ököllel gyepálom el, hogy fejlődjön a H2H skillem is.

    mindenestre általában sem érdemes csak egy-két "fegyverre" koncentrálni, ugyanis annyi fajta ellenféllel akadsz össze és mindegyik ellen más-más módszer vagy fegyver lesz jó, hogy előbb-utóbb hátrányban leszel.

    szerintem még egy tisztán mágus karakternek is hasznos ha ért legalább pl. a kardokhoz annyira, hogy mondjuk egy rövidkardot használni tudjon, ha szükség van rá.
  • SaGa Jr
    #28097
    Kicsi a sebzése, rövid távú. Ezzel szemben marha gyors, tud kábítani is (mert a fatigue-t is sebzi rendesen), nem kopik el, nem kell javítani, viszont míg elég jó nem leszel a hárításban, bizony komolyan sebződsz ennél a manővernél fegyveres ellenféllel szemben. Nagyjából ennyi.

    A közelharci fegyvereknél a fegyverek és így a sebzések/lehetőségek sokasága áll rendelkezésedre. Vannak lények, amiket csak bizonyos fegyverekkel lehet megsebezni, ekkor a kéz nem működik. Nem tudsz mágikus hatást tenni kézre, nincsenek harci kesztyűk (amik sebzést vagy mágikus sebzést adnának).
  • lámadémon
    #28096
    köszönöm az előző választ...
    van még egy kérdésem...
    ha a khajiit fajt választottam, ami alapból a hand2hand-et preferálja, akkor nekem miért kellene(?) másik fegyvernemet választanom --> itt arra gondolok, hogy valaki le tudná-e írni dióhéjban, miért jó (jobb) az egyik, vagy a másik... mert ugye a fegyverek sebzése egyre nő, mivel jobb és jobb lesz elérhető... de a hand to hand? eleve hátrányban van ez a képesség (pl. távolság, alacsonyabb sebzés, stb.), vagy még sokmindent nem tudok róla?

    magyarul: tolvajnak/orgyilkosnak/bérgyilkosnak érdemes a hand2hand-et fejlesztgetni egyáltalán (fajspecifikusan)?
  • Nuxa
    #28095
    A FAQ-ban.
  • Csacsi
    #28094
    Vámpírtámadást hol gyógyíthatok?
  • koschwarz
    #28093
    vagy a mágus céhekben is vannak olyanok, akik pénzért újratöltik.
  • HolyZoly
    #28092
    Vagy egy lélekkővel(soultrap varázslat) vagy Ayleid romokban található Varla Stone-nal
  • schger
    #28091
    Hali! Enchantoltam egy Sigil Stone-t egy kardhoz,ami adott egy bizonyos számú sock sebzést. A kérdés az,h miután elfogy a töltése,azt mivel/hogyan tudom ismét feltölteni?
  • schger
    #28090
    Thx! Lassan megvilágosodik előttem a dolog :)
  • koschwarz
    #28089
    vagy iszol cure desease lötyit, vagy elsütsz egy ilyen varázslatot, vagy megeszel valamit aminek az egyik hatása a cure desease...vagy restore endurance vagy strenght lötyit iszol, vagy elmész egy templomba és imádkozol az oltárnál (naponta 1x lehet). a lehetőségek végtelenek.

  • koschwarz
    #28088
    a living economy lényege, hogy tényleg számít a kereslet-kínálat, és ezért dinamikusan változnak az árak, csakúgy mint a valós életben. ha pl. eladsz egy kereskedőnek 500 vasnyilat, lehet hogy az 501-iket már csak feleannyiért fogja megvenni (durva példa).

    másrészt meg a kereskedőknek is kell pár nap míg megint lesz pénzük.
  • lámadémon
    #28087
    üdv... még az elején vagyok és RÁKokkal való csatában olyan sebesülést kaptam, ami miatt strenght és endurance lejjebb ment, és úgy is maradt alvás után is...

    hol tudom gyógyittatni?
  • BBalee
    #28086
    Bármelyik templomban, az oltárnál.
  • Csacsi
    #28085
    Ha luckomra, kiírta, hogy damaged, azt hol tudom visszaállítani? Piros színnel van a karakterlapomon.
  • schger
    #28084
    Na baz.. Annyira mégsem frankó,csak elszóltam magam.Most csak nekem ilyen (lehet,h bug volt?) vagy valamit nem jól csináltam.. Korábban ugye 800 volt,de amikor vásároltam,nem változott,az csak a felső határt jelezte..Most meg 1610,de amikor vásárolok,folyamatosan fogy és hiába vártam egy napot meg ilyenek,nem töltődött fel neki a lóvé...Most akkor mi van?
  • adios
    #28083
    Lockpicket álltalában elszórva találhatsz ládákban,hordókban vagy vehetsz más thief guild-es tagoktól.
  • Csacsi
    #28082
    Bocsi, hogy kétszer ment
  • Csacsi
    #28081
    locpicket kinél tudok venni?
  • Csacsi
    #28080
    És locpicket kinél tudok venni?
  • schger
    #28079
    Köszi szépen!!
    Feltettem,most nem 800,hanem 1600-at ír ki.És ha jól vettem ki,akkor ez elvileg dinamikussan nől a szintemmel együtt.. !?!
    Nem is az volt a gond,h nem gazdagodok meg hirtelen,hanem kicsit írreálisnak tartottam,h egy 6000-es bárdot nem tudok pl. 2500-3000-ért eladni,csak 1200-ért mert limitálva van.. :( De a játék egyébként nagyon ott van :)
  • SaGa Jr
    #28078
    Sima ezüst fegyverek is sebzik a szellemekt, szóval nem kell ehhez mágikus cucc.
  • sevendoor
    #28077
    Enchantolt fegyvereket/páncélokat/pajzsokat/ékszereket találhatsz ellenfeleknél, ládákban, kereskedőknél és készithetsz saját magad is. Olvasd el a HQ ott részletesen le van irva.
    Az alkimiának semmi köze a harcoshoz, de pénzt pl. azzal szerezhetsz.
    Felfedezni mindent érdemes :), főleg a bányákat, üregeket...........
  • Csacsi
    #28076
    Sziasztok. Honnan szerezek enchanted fegyvert, amivel tudok sebezni szellemeket(csak harcos vagyok, szal semmi alkimía, meg egyebek)és hol tudom ezeket feltölteni? Vmint az érdekelne még, hogy aranyat hogy tudok gyorsan sokat szerezni :)

    Ja és miket érdemes felfedezni, ahol általábn jó cuccok vannak?

    Nagyjából ennyi lenne. Ja és x-es verzióm van, ha ez változtat vmin.

    Köszi előre is.
  • koschwarz
    #28075
    nesze!