41716
  • Flora2
    #33275
    "Kalapálni nem akar, mert félti a kezeit." :))) ez teccik!

    Van egy aprócska kérdésem: az Arénában még nem harcoltam, de a karim nézőként néha bemegy meccset nézni és fogadni - de eddig még mindig csak alap párbajt láttam, két emberszabású harcos, Kék és Sárga. Olyan nincs, hogy néha nézőként láthatok más lényeket is harcolni, minotaurt, vagy mit tudom én? Vagy azért nem látok ilyet, mert level 5-ön vagyok csak?
  • Csacsi
    #33274
    Vagy négy sigil kővel enchantolt ruházat/gyűrű/stb

    Erősebb szinten már 30%-os Chameleont adnak. Igaz ez eléggé cheat kategória, mert könnyen összejöhet, a 100% chameleon.
  • Fantusz
    #33273
    100% kaméleon lötyit nem fog gyártani, kisebbek meg hatástalanok.
    Az Invisibily teljes láthatatlanságot biztosít, igaz a hatása rögtön megszünik, ha kinyitol egy zárat, elcsensz, felveszel tárgyat, vagy támadást kezdeményezel.

    Illusion varázslatokhoz tartozik az Invisibility és a Chameleon is, előbbi 50-es skill után használható, vagy alchemyvel kotyvasztható hatásos lötyi lehet, de teljes Chameleont csak varázsolni lehet, 100-as skillel, nagyon drágán.
  • SaGa
    #33272
    Nekem most olyan sok javítgatnivalóm nincs. Indítottam egy tolvaj macsekot (Khajjit), a gyors és hangtalan mozgás miatt semmilyen páncélt nem visel. Miután szert tett egy rendes íjra a papától örökölt hosszúkardját felrakta a polcra (ami egyszercsak eltünt valahogy, a kard meg ott lebegett a levegőben, jópofán nézett ki). Ha nem muszály, nem verekszik senkivel, ha igen, akkor ököllel, vagy távolról íjjal. Az alap varázslatokat nem használja (gyógyítás és tűzlabda), csak a nighteye-t és a napi egy láthatatlanságot. Jókat menekül az erdei utakon...
    Löttyöket gyárt a lopott cuccokból. Kalapálni nem akar, mert félti a kezeit. Kaméleon löttyöt kéne gyártani minél hamarabb, de csak az egyik összetevőt sikerült eddig beszerezni.
  • Fantusz
    #33271
    Vegyél kalapácsokat, javítsd magadnak a felszereléseidet.
    Az armorer skill attributeje az endurance (magasabb endurance=több életerő), expert armorerrel pedig már 125-re tudod javítani a felszereléseidet nem csak 100-ra (mágikus tárgyakat 50-es skilltől kalapálhatsz).
    Jobban megéri kalapácsra költeni, mint kovácsra, persze, amig nem vagy képes a mágikus fegyvereidet, páncélodat javítani, addig a kovácsnak is lesz dolga.

    A lemerült enchantos fegyvereidet pedig lélekkövekkel töltsd fel, lényegesen olcsóbb.
  • böröczk
    #33270
    én már most tapasztalom. az összes rongyom elverem javításra, meg kalapácsokra..
  • Fantusz
    #33269
    Legnagyobb különbség a két páncélzat között: a kopás.
    100-as light skillel, teljes üvegpáncélban (experttől nincsen súlya sem) el lehet érni elvileg a maximális védelmet, gyakorlatolag azonban közelharc során rövid idő alatt rongyá verik - semmi gond, ha 100-as az armorer is, de ha kisebb tele kell pakoloni az investorit javító kalapáccsal, hogy egy hoszabb hadjárat végén ne cafatokban lógjon a páncélmaradvány.

    Nem a páncéloknál, hanem az armorer skillnél gondolom azt, hogy az expert és a master szint között elég nagy a szakadék.
  • böröczk
    #33268
    ó, szerintem baromi jól föst a kék, esetleg barna látószervű dark elf : D
    voilá: P itt e ni
    aztán az ork meg szerintem semmilyen öltözékben ne legyen fürtös hajzatú: DD
  • haxoror
    #33267
    100-as szkillel a heavy-nek sincs súlya és 1-99 szkill között még egy részleges heavy (amit akárki elbír) is több védelmet ad mint egy full light, sajnos a master perkeket mindkettőnél eléggé elrontották a fejlesztők.
  • SaGa
    #33266
    Azért egy kék szemű ork vagy dark elf elég hülyén néz ki. Meg a fürtös, csigákba rendezett hajzatú ork nehézvértes is. Láttam ilyet...
  • Fantusz
    #33265
    Nem is kell mindenkinek deadric páncélban szaladgálni

    100-as light armor skillel +50% védelmet kap a karakter, mágusok pedig vagy sigil kövekből enchantolnak ruhára páncélt(előnye, hogy soha nem kopik el, nem kell javítani, hártánya, hogy más enchantok elöl forgalja a helyet), vagy egyszerűen a harc előtt magukra varázsolnak egy védőburkot.

    A deadric páncél előnye, hogy skilltől függően maximális (85) védelmet ad, lassan kopik, nem kell minden egyes csata után kalapálni, emellett viszont iszonyatosan nehéz harci viselet.

    "nem köti szinthez a cuccok dobását"
    A deadricos megjegyzés mögött az áll, hogy ha nem erő-kitartás tápolással, harcos skillekkel, fajjal kedte a játékot, full deadric páncélban meg sem bír mozdulni.

    Minap volt szó róla, hogy az Oscuro-ban, dungeonok mélyén lehet elvileg találni a szintednél erősebb cuccokat, amit gyakorlatilag nem tudsz megszerezni, töbek között a viselt felszerelés legyőzhetetlenné teszi viselőjét (ráadásul magasabb szintű is lehet)
  • fatsy
    #33264
    Köszi!!
  • böröczk
    #33263
    Mindenki itt hajtogatja a deadric jelmezeket, de nekem egyelőre sokkal kedvemrevalóbbak a light armorok, mint elf kosztüm, stb : D Lehet, hogy ez változni fog később? :P
    Nálam sincs fent semmilyen haj-ruha-stb mod, és nem is hiányzik (meglepő), olyan modok vannak leszedve, amik lehetővé teszik , hogy minden faj minden hajat és szemszínt "viselhessen"... oszt ennyi : D
  • Fantusz
    #33262
    Hol kerested, a konyhaszekrényben?
    NPC static level
  • fatsy
    #33261
    :D
    Na, de most tényleg! Kerestem, de nem találom...
  • Fantusz
    #33260
    "nem köti szinthez a cuccok dobását" - nem lenne rossz, ha mindjárt első szintű, börtönből szabadult rabként dobna valaki egy teljes deadric páncélzatot

    Van itt valahol egy szép zöld felirat...
  • ColdFire
    #33259
    a keresés kicsiny szikráját sem látom.
  • fatsy
    #33258
    Sziasztok!

    Annak a modnak mi a neve és honnan tudom letölteni, amelyik végre nem köti szinthez a cuccok dobását és a lények se erősödnek/gyengülnek a szinthez???????
  • SaGa
    #33257
    Stimmel, azért kell alaposan összeszedegetni az infókat, ki mivel küzdött már meg. A spanyolviasz ismételt feltalálást meghagynám másnak...

    Mondjuk az időjárásfüggést lehet, hogy kihagyom, mert az egyik ilyen mod naponta 3-4 alkalommal változtatja és hol süt a nap, hol hull a hó pl IC körül, ami kissé vitzes, de majd belekukkolok, hogyan lehet javítani. A magas hegyek között, ahol mindig nagy a hó, vagy az északi városban ellenben mindig kell valami melegebb cucc. Délen meg vicces a prém kabát...

    Az ilyen modhoz azért lényegesek, hogy melyik body vagy head replacert teszem bele, mert attól függenek a ruhák és hajak is. Ráadásul valamelyik este vettem észre, hogy az akkor épp összerakott készletnél pl a fejek nem illeszkedtek a felsőtestekhez, így akinek nem volt magas gallérja, vagy nyaklánca, annál egy pixelnyi sáv választotta el egymástól a két részt.

  • koschwarz
    #33256
    mondjuk az jó ötlet, hogy helyhez, időjáráshoz, életszínvonalhoz stb. kötődve átöltöznek az npc-k...nem is hallottam még ilyen modról sem, szerintem sikeres is lenne, csak egyre kell figyelni: lehetőleg vissza kell fogni a scripteket, szóval ne kelljen a procinak folyamatosan ilyesmiket számolnia, mert behal mindenkinek a gépe
  • SaGa
    #33255
    Mint már írtam, nem a meztelen NPC-k érdekelnek, hanem kissé változatosabbá tenném a világot. Van egy ilyen mod, ami minden nevesített npc-nek megváltoztatja a ruházkodását, hajviseletét, de amikből össze van rakva, nem nagyon tetszik, mert túlzottan "idealizált nők" vannak bennük, illetve eléggé elszállt "szexi" ruházat, ami ebben a világban meglehetősen zavaró.
    Valami ilyesmit akarok összerakni, de úgy, hogy illeszkedjen a világhoz.

    Az alap rendszer kissé egyhangúra sikeredett, így fel lehet dobni az egészet, de csak úgy akarom, hogy ne rohangáljanak az erdőben magassarkú szandálban, Xena "páncélban", kibuggyanó mellekkel az NPC-k, de egy házban nyugodtan öltözzenek pl háló cuccba éjjel, vagy lazábban este. Ugyanakkor Bruma hideg éjszakáin ne kóborogjanak rövidnadrágos, egyszál inges koldusok. Meg ne félmeztelen kocsmáros csaj fogadjon az erdő közepén egy krimóban, de ugyanez befér egy városi, magasabb rangúak által látogatott bárban.

    Mivel egy csomó időt áldoztam arra, hogy a környezetet feldobjam (Qarl texture packjai, környezet, időjárás, világítás, városi élet stb...), azt szeretném, ha nem csak a táj válna sokkal szebbé, hanem az NPC-k is legyenek változatosak, a városukhoz és a tájhoz illőek.

    A Morrowind-ben a Better Bodies, Better Faces és a köréjük épülő ruha és haj modok is erősen javítottak az egész játék hangulatán, csak ott is ki kellett egyelni az elborult, nyáladzó cuccokat...
  • SaGa
    #33254
    Hopp... Most nézem: a Roberts MaleBodyReplacerben benne van a nem nude verzió is, csak kicsit olvasni kell hozzá...
  • koschwarz
    #33253
    én speciel egyiket sem használom, a mangásokat kifejezettem rühellem, szerintem jók az alap karakterek és npc-k úgy ahogy vannak. kis türelemmel nagyon is jó arcokat lehet csinálni a játék elején.

    testet változtató modokat is minek??? úgysem nézegetem a meztelen karakteremet...

    van egy tamriel npcs revamped nevű mod, ami megváltoztatja az npc-k arcát, sokkal egyedibbek lesznek, stb...bár mondom, nekem az alap is megfelel.

    egyes modok egyszerűen csak feleslegesek...
  • SaGa
    #33252
    Mesmég kérdezek, bár ez lehet, hogy vitát fog kiváltani...

    melyik Hair, Face, vagy Body replacer modot használjátok és miért?

    Próbáltam az Exnem, Eshme, BAB, illetve Growfl féle body replacereket.

    Ebből az Exnem nekem nem jött be, ahogy a Growfl féle sem. Akik ezeket csinálták, vagy nem láttak még élő nőt, vagy a PlayBoy-ból veszik a mintáikat, ott is a "szilikoncsodák" rovatból. Azt még nem tudtam eldönteni, hogy a másik kettőből melyiket tartsam meg.

    A férfi karakterek formáinak normalizálására egyedül a Robert féle MaleBodyReplacert találtam, aminek nincs nem nude verziója sajnos. Vagy csak én nem találtam.

    Haj: A Ren féle cucc túlzottan "modern", inkább Manga mint Oblivion. Van még pár azokat nézegetem, de a tapasztaltabbak véleménye érdekelne.

    Arc: A Natural Faces-t néztem meg eddig alaposan, de olyan vastag szájat csinál némelyik NPC-nek, hogy az "ajaknégerek" is megirigyelnék.

    Ja: azért nem a karakterek fórumba kérdezem, mert nem a saját karakteremet akarom alakítani, hanem az NPC-ket. Kicsit túl sok a ráncos öreg figura, ahhoz képest, miket művelnek...
  • SaGa
    #33251
    Biztos igazad van, én még nem tartok ott, hogy kipróbáljam azt a részt...
  • koschwarz
    #33250
    az a baj, hogy az a OOO-hoz való shivering kiegészítés az semmi..., sokkal több dolgot kellene az OOO-ból még átvenni az SI-hez is...nézd csak meg, mit változtat az OOO, és mit az a kiegészítést, amit nem is az OOO-team csinált.

    a shiveringen is ugyanaz van mint a vanillában, a szörnyek veled együtt szintet lépnek...ez a legfőbb baj.
  • SaGa
    #33249
    Új kezdés: Alternativ start mod. 8 hely és életvitel közül választhatsz indulásnak. Ebből az egyik a már ismert, a többi mind eltér egy kicsit egymástól. Mivel ott nincs meg a kezdő dungeon, ahol feltápolhatod magad, egy szál családi karddal, vagy anélkül (ha a hajléktalan kezdést választod) indulsz. Ezt megfejelve valamelyikkel a 3 nagy csomag közül, egész új élmény lesz...
  • SaGa
    #33248
    A sárga rombuszok és felkiáltójelek azt jelzik, hogy onnan hiányzik egy nif és dds páros. Általában olyankor, amikor egy modból csak az update-t rakod fel, ami nem tartalmazza az alap cuccokat. én az IWR-rel jártam így először...
  • SaGa
    #33247
    Ja igen: az OOO-hoz is van Shivering Isle kiegészítés, valahol lejjebb már belinkeltem egyszer...
  • SaGa
    #33246
    Csakszólok:
    Egyesíthető a Francesco mod az oscuróval, van is ilyen mod, ami megteszi, igaz még béta. de van a topikban is olyan, aki használja.
    FCOM Convergence. Francesco, WarCry, Oscuro, Martigen.
    Ezeket egyesíti, plusz a Tamriel Travellers és Tamriel Ingredients modokat. Mindegyiknek a legfrissebb verziója kell hozzá. nem egyszerű összedolgozni, nekem nem is jött be annyira. Igazából az Oscuro féle tetszik, cak hiányolom belőel a martigen féle Harvest and Craft almodot. Ezzel lehet a csontokból, bőrökből fém darabokból fegyvereket és páncélokat gyártani, kinek-kinek a maga szintjén...
  • koschwarz
    #33245
    végülis a legfontosabbat felejtettem el írni mindkét moddal kapcsolatban...

    a lényegük, hogy az eredetihez képest nem a te szintlépéseddel együtt fejlődnek az ellenfelek, hanem statikusabb a szintjük. tehát ezekkel a modokkal nem fordul elő az, ogy még 20-as szinten is nehézséget jelent egy sima goblin leverése, vagy nem fognak a sima útonállók a legjobb fegyverekben és páncélokban rohangálni. a bandita az bandita marad tehát bőrcucc és egyszerűbb fegyverek, ritkán találsz náluk jobb felszerelést.

    egyébként mindkét modhoz FELTÉTLENÜL SZÖKSÉGES FELTENNI AZ OBLIVION MOD MANAGERT. ez egy könnyen kezelhető program, nem kell tőle megijedni, deahhoz hogy a modok optimálisan működjenek, és ne legyenek pl. ilyen sárga felkiáltójelek, ahhoz kell.
  • hapi
    #33244
    kÖSZI de OOO megvolt most valami egészen új küldire vágynék új helyszínen új kezdés stb...
    Sajna nekem a shivering island világa nem jött be szal kieg hiányom van.
  • Ombika
    #33243
    1100 javitas akkor csak poenbol csinaltak vagy nemertem?! :)))
  • Fantusz
    #33242
    Maradsz a Franceso mellett?

    Az Oscurot tartogathatod későbbre, a Francesco színesebb, az OOO nehezebb, és az csak akkor teljesedik ki, ha teljesen új játékot kezdesz.
  • Fantusz
    #33241
    Természetesen van töltése, de nagyobb mint egy Grand kővel enchantolté.
    Ha megvan az Azura Star nem lehet gond,2500 töltete van a Sigil kőnek (remélem jól emlékszem), egy deadric fegyver alapból is nagyot sebez, amihez még 25 villám, tűz, vagy jég is adható (illetve demage, vagy absorb hatások).

    A 2500 természetesen nem a lehetséges csapásszám, egy Grand lélekkőnek 1800 töltete van.
  • böröczk
    #33240
    sikerült, ott volt, és nála az eddig meg nem jelenített kesztyű : )
  • Fantusz
    #33239
    Ez is hozzá tartozik a hírhez:
    "Természetesen vannak furcsaságok. Némi kézimunka szükséges a hivatalos kiegészítők lehentelése közben megbonyolódó RPG rendszerben beragadt tulajdonságok kijavításához"

    Nem igazán érthető számomra a fenti mondat, de szerencsére az Oblivion nem a bugok tömkelegéről szól, bőven az elviselhetőség határán belül van a hibák száma.
  • böröczk
    #33238
    na már közben megoldottam, tökéletesen műkszik : D
  • Csacsi
    #33237
    Tényleg, még nem próbáltam sigil kővel enchantolt fegyvernek is van töltése?
  • Fantusz
    #33236
    Daedric sisak az egyik legritkábban lootolható páncéldarab a játékban.
    20-as szint fölött kezdik el dobálni a deadrák (nem mindegyik!) a páncéldarabokat, csizma, lábvért, vért lesz rengeteg, de sisak csak néhány.
    Deadric kardból is lesz később elég, Sigil kövekkel enchantolva a legerősebb közelharci fegyverek lehetnek.