41716
  • Carmang
    #33315
    Miért, honnan tudod, hogy az eredeti szöveg nem az volt, hogy:
    Before you start using the bow, you need some penis.

    :)))))

    Amúgy a "27th of Last Seed" nagyon csúnyán mutat, az ékes magyar bötűk közt.
  • Raptor 2
    #33314


    Aztán ám nehogy így legyen felejtve a Release-ig xD
  • böröczk
    #33313
    bár mostanság , amikor elindítom a játékot, kékhalállal kilép a gépem, úgyhogy holnap újrateszem az oprendszert, mert ez így nem móka..
  • böröczk
    #33312
    Na Gumicukrot átgyártottam sewersben tolvaj beállítottságúvá, úgy terveztem, hogy tolvaj és bérgyilkos lesz, ha lehetez a kettő egyszerre, mert már kissé untam a folytonos varázsolgatást-kardozgatást : D viszont pár mágia skilltől így sem tudtam elszakadni : P
  • SaGa
    #33311
    Azért, mert az Oblivion nem kezeli jól az újonan felrakott fájlokat, néha kihagyja őket és a régieket szedi elő.Ezt lehet az ArchiveInvalidation eljárással a leírt móódon korrigálni. Ha azt nem csinálod meg, lesznek "üres" területeid...
  • SaGa
    #33310
    Annál egyszerűbb nem nagyon van: letöltöd a qarltp3.exe-t és elindítod. utánna meg a qtp3_patch1_3.exe-t
    Az első 1.7 GB méretű...
  • Fantusz
    #33309
    Azok igazán szeleburdi jószágok, megesett, hogy félénken elfutott előlem, másik alkalommal pedig olyan agressziven rám támadt, mint egy hegyi oroszlán

    Nem tudom, ki hogy van vele, de sokat dobnak ezek a Francesco-s lények a játékélményen, a grizzly alacsonyabb szinten valóban agyonverhetetlen, elfogyaszt néhány dremora lordot a bőréért cserébe
  • böröczk
    #33308
    meg a hegyikecskék : DDD
  • Fantusz
    #33307
    Bizom benne, hogy sikerült megoldanod a problémát.
    Az Oblivion Mod Manager használata mindenképpen ajánlott, pl. a Lost Paladin mod infojában szépen le van írva hogyan lehet a RaR-ból a managerrel OMODOT készíteni (azt hiszem az a mod máshogy nem is fut rendesen), és az esetleges összeakadásokat is segít elkerülni.

    Francesco mod : amikor kipróbáltam nálam sem jelentek meg új páncélok, fegyverek, mert csak amagyobbik filet telepítettem, de iután a kisebbiket is futtattam megjelentek a vasdorondos minotauruszok, "agyonverhetetlen" grizllyk, és már csodabogarak is

    Csak akkor működik megfelelően, ha fel van telepítve a 4.5 és a 4.5b is.
    (FrancescosOptionalNewItemsCreatures.exe FrancescosLeveledCreaturesItemsMod.exe )
  • Fantusz
    #33306
    Nem igazán látszik hol is vagy valójában

    Jónéhány küldetést adhat különben a leglehetettlenebb időpontban. Skingradban éjjel a kovács műhelyét rámoltam ki, amikor elém toppant Dion, az őrparancsnok a Paranoia küldetésssel (azt hogy éppen mivel foglalkozom teljesen hidegen hagyta), vagy a tolvajcéhnél is megesett, hogy éppen őrökkel beszélgettem, mikor hozta Methredel a hírt, hogy Gray Fox látni kíván...
  • haxoror
    #33305
    Ha új játékot kezdetek és a kieg is fennt van akkor egyszer csak megjelenk majd egy üzenet természetesen a legalkalmatlanabb pillanatban, eddig asszem ez volt a legdurvább
  • grebber
    #33304
    Nemértem miután bemásoltam a Qarl's Texture Pack 3-at ahova kellett müködik a mod ez a talajos képen is látszik.
    Akkor nemtudom a readmejébe a 4. ponttól mik azok a dolgok amiket ír:( Mert oot szó van Oblivion Mod Manager meg BSA Patcherről.De minek ha azok nélkül is megy???





  • böröczk
    #33303
    foylamatosan nyomva tartod a középső gombot, és úgy mozgatod : P
  • grebber
    #33302
    Elakadtam :(

    Valaki aki felrakta a Qarl's Texture Pack 3-at kérem irja le hogyan csinálta mer angol leirás alapján nem tudom !!!!!!:(
  • grebber
    #33301
    Mit kell nyomni hogy körbe tudjak forogni a karakterem körül?Szemből szeretném lescrrenelni csak már nem emlékszem hogyan kell.
  • grebber
    #33300
    Tegnap este valamit nagyon benézhettem.Most mentem erdős talajon ezernyi fűvel meg minden 30-60 fps.
    Szóval jól fut ez nemtudom miért irtam olyan kevés fps-t no mindegy lényeg fut jól.
    Felteszem a qarl pakkot azt emgcsekkolom a paralaxos romokat :D
  • SaGa
    #33299
    Aki változatosságot keres:
    Big Quest modok listája
    Small Quest modok listája
    Az összeállítója az a devakm, aki az FCOM Convergence modot is jegyzi...
  • SaGa
    #33298
    Akkor valami nem elég neki. Megj: nekem erdős részen csak akkor reccen meg, amikor átlépem egy "cella" határát és betölti a következőt. Nagyon belassulni vízparton tud. Diavetíést meg akkor játszott, amikor egy farkast belelőttem a tóba, ot lebegett a felszínen és ahányszor ara fordultam, lement kb 3-ra az fps. Illetve amikor kilépek valahonnan, érdemes 1-2 másodpercig nem mozdulni, addigra betölt mindent, amit kell és megy rendes tempóban tovább...
  • grebber
    #33297
    Pontosan a Qarl féle textúra packot szeretném használni mert abban a paralaxos cucc nekem oltárian tetszik.
    Akadni meg ugy akad hogy erdős részeken alacsony az fps nagyon 19 -20 és látni hogy akad,nem megáll pillanatra hanem darabosan mozog a kép.
    Majd megsasolom ezeket a leirásokat,de nembiztos hogy sokra jutok mivel angolul vannak :(
  • SaGa
    #33296
    Hopp most látom, hogy a vista-s csak egy kérdés, igazi válasz nélkül. az felejtős. A másik kettő ok, az első a legjobb, mert lleírják, milyen modokkal és beállításokkal lehet javítani az élményt és a sebességet.
  • SaGa
    #33295
    Mit jelent pontosan, hogy akad? Mész előre és néha meg-megáll egy-egy pillanatra? Akkor RAM hiányos, vagy lassú a diszked. Az oblivion.ini-ben lehet egy halom dolgot állítani, hogy az ilyeneket csökkentsd.
    Van a neten pár Optimization Guide. Pl:

    Optimising Oblivion
    Complete Oblivion Optimization
    Oblivion Optimization for Vista

    Arra figyelj, hogy a multithreades cuccokat csak akkor kepcsold be, ha dualcore-os, vagy multithreadeinget tudó procid van. Sokat lehet rajta javítani ezekkel. A Qarl féle textura packokkal meg rontani, bár a látvány messze szebb lesz tőlük...
  • grebber
    #33294
    Hm megvan a 8800GT-m éshát elég brutál gép kell ahhoz hogy menjen rendesen minden fullon :( Mert nálam akad de csal erdős részeknél.
  • ColdFire
    #33293
    hmm, mivel thief vagyok, és érdekel a pick lock, megnéztem mit tudok élőbe :D

    ittvan-e, tores.rar-ra katt rá ;)
  • SaGa
    #33292
    Aha. kösz...
  • haxoror
    #33291
    Ha jól tudom csak akkor tünnek el a hullák ha X ideig te sem vagy a környéken, alapjátékban 3 nap, valahányszor visszamész a számláló újraindul.
  • SaGa
    #33290
    Ha telepíted az Oblivion Mod managert, lesz olyan könyvtárad, mert csinál magának. Ezzel egyébként vigyázz, ha sok modot akarsz használni és nem sok a helyed, mert az OBMM ott tartja az omod fájlokat (gyakorlatilag tömörítve a mod) is, meg ha aktiválpod őket, felrakja a játék Data könyvtárába. Az OBMM-et rá lehet venni, hogy máshova pakolja az omod-okat.
    Azért érdemes/kell az OBMM, akkor is, ha nem omod formában szeded le a modokat, mert ezzel tudsz ilyenekt csinálni a többi modból is és így egyben kezeled az összetartozó fájlokat, meg meghatározhatod a betöltési sorrendet is. Meg megcsinálja az Archiveinvalidationst, stb...

    Az új páncélok meg szörnyek asszem az elején megjelennek, lehet előlük jókat menekülni...
  • SaGa
    #33289
    Akkor majd kerülgetem őket...

    Amúgy valamelyik mod (azt hiszem a Tamriel travellers lehet) kicsit mosolyra fakasztott az este. Kódorgok az úton, letámad egy minotauros. Szokásomhoz híven, futás. Bele egy kissebb csapatba. Nem baj, segítettek lecsapni a dögöt. Aztán megálltak beszélgetni. Kicsit jobban odanézek: 2 tehetősebb manyus, meg 2-2 kísérő. A két muki jót vitázik egymással valami árak alakulásáról. Mindkettő ugyanúgy néz ki. Ikrek? Közelebb megyek. A nevük is ugyanaz. Hülye AI...
  • fatsy
    #33288
    Figyi Saga én nagyon kezdő vagyok még ebben a témában. Eleve nincs obmm\mods könyvtáram. Oblivion managert majd mindjárt próbáok leszedni.
    ????
    Egyébként a letöltött plusz páncélok meg a francesco-s új szörnyek stb kb hányadik szinttől várhatóak???
  • koschwarz
    #33287
    a nevesített npc-k asszem sajnos ottmaradnak, ahol meghaltak, hiszen ők nem spawnolnak újra, mint a névtelen banditák.
  • böröczk
    #33286
    : DDDD nézd, valamit valamiért : D
    Egyébként nekem sem tűntek el eddig a hullák, az egyik modnál be lehet állítani a "respawn" időt, gondolom ez nem csak a szörnyekre, hanem az npc-kre is vonatkozik, de ha mégsem, hát akkor biztosan létezik olyan mod is. Viszont, ha ez sem így van, akkor szerintem 2 hét alatt már rég el kellett volna takarítaniuk a hullákat.. szóval lehet, hogy sosem indul be náluk a bomlási folyamat, és örökre ott maradnak akadályként : D
  • SaGa
    #33285
    Az omod kiterjesztésű fájlt tedd az oblivion könyvtárban található obmm\mods könyvtárba, majd indítsd el az oblivion modmanagert. Ott lesz benne a jobb oldalon, valamilyen nem kék négyszöggel. Ha zöld, akkor semmi gond, ha más színű, akkor előbb ellenőrizd az ütközéseket a egy jobklikkel a mod nevére bökve.
    Ha megvan, akkor aktiváld a megfelelő gombbal (az ablak alján lesz, majd a bal oldalon keresd ki az esp-jét és pakold a megfelelő helyre, hogy a betöltési sorrend jó legyen...
  • SaGa
    #33284
    van egy kérdésem ismét. A nevesített NPC-k holttestei mennyi idő alatt tünnek el, ha egyáltalán?

    Az történt, hogy Brumában kezdtem, mint alternatív starthely, a macsekkal. Viszonylag hamar belefutottam abba a questbe, amikor egy elkapott rablovics neje felkér, hogy ugyan szerezzem már meg a párjától a beládázott kincs lelőhelyét. Némi kavarás után meglett, de ott egy szép darab, talpig páncélos manyus várt, aki elől max elfutni tudtam, nem lenyomni ezen a szinten a nyivászta kis tolvajommal. Futás.
    Kissé gyanússá vált a környék, mert egyre több szerte heverésző hulla jött szembe. Aztán meg egy jóképű FrostGiant. Na hátra arc, futás vissza városba. Ez meg utánnam. Szerencseére szépen lepofozta útközben az előbb elkerült páncélos csókát, így a ládához vezető út megtisztult, de ez után berombolt a városba és legyilkolta a fele lakosságot, mire sikerült az őröknek elintézni.

    Az a helyzet, hogy azóta eltelt két hét, de a halottak, meg az a nagy böszme dög még mindig útakadályt képeznek az utcákon. Nem kellett volna eltünniük közben? Ja: a kulcsaikat azért gondosan begyüjtöttem, így most kb 5 olyan ház van, amibe szabad bejárásom van...
  • fatsy
    #33283
    Fantusz!

    Leszedtem az OMOD változatot is, de abban nincs futtatható file, ami elkezdené telepíteni.Ha meg simán bemásolom nem történik semmi:(
  • böröczk
    #33282
    Én azt hiszem, anno kipróbáltam ezt a lehetőséget is, de mindenképp el kell hozni a könyvet, akkor pedig rádtámadnak, szóval igazából semmi bónuszod nem fog abból származni, ha a tagságot választod : P
    Legalábbis én így tudom, javítsatok ki, ha nem így van.
  • BBird
    #33281
    Persze, ezt a részét tudom a dolgoknak, engem csupán az érdekel, hogy amikor az oltár mellett (a lopás előtt) felajánlják: Legyek tag, és teljesítem a véráldozati feladatot, van -e további értelme tagnak lenni? Tehát ha nem gyilkolom le őket, kapok -e valamilyen érdekel küldetést esetleg? :-)
  • Fantusz
    #33280
    Valamit nem jól csináltál a telepítés során.
    A Myth and Legends modnak van OMOD változata, azt csak el kell indítani telepíti (ajánlott), de van csomagolt verziója is, s hozzá egy update (6.68MB+2.02MB az 1.1.14 verzió).

    Valószinű, hogy vagy az alapmodot, vagy az updatet nem másoltad be, ezért hibásan jeleníti meg a tárgyakat.

    Ezzel a moddal még nem voltak problámáim, de titikus hiba, amit leírtál, bármelyik modnál előfordulhat, éppen a napokban beszéltünk róla - javítható
  • Fantusz
    #33279
    Így harc nélkül bejutottál a bázisra.
    A főmukitól az amuletet nem tudod megszerezni, de ott hagyott egy könyvet vedd fel,s vidd el Martinnak.
    (vége a békességnek ütheted a vörösöket, ők sem fognak kimélni, járd be a barlangot találhatsz egy-két jó cuccot)
  • BBird
    #33278
    Buta kérdés új felvonás:
    - Mythic Dawn "céh". Csatlakoztam a főküldetés során hozzájuk, mikor a barlangban kell végignézni, ahogy a kisgenya elviszi a túloldalra az amulettet. :-) Van értelme, ha tag vagyok? Van valami apró küldetés? Vagy csak a véráldozat?
  • fatsy
    #33277
    Sziasztok!

    Felraktam a Myth and legends modot és megtaláltam az egyik cuccot, de amikor felveszem nem látszik és egy b*szott nagy sárga háromszögben szürke felkiáltójel látszik a karakterem körül.ez miért van és hogy tudom kiküszöbölni????
  • Fantusz
    #33276
    Emberszabásúak harcolnak, ezen változtatni csak te tudsz, ha elnyered a Grand Champion címet.
    Bajnokként hetenként egyszer mérkőzhetel - választhtol 3 lehetőség közül -, ellenfeleid ettől fogva nem NCP-k.
    Általában nincsen jelentősége ekkor már az Arénának, pénzre nincsen szükség, így a fogadások és a küzdelem jelentősége is leértékelődik azzal együtt is, hogy a Grand Championnak az Arénában is szabad a loot.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az Arána bajnokától lehet kapni egy küldetést, a sikeres teljesítésért cserébe tanít néhány skillt