41716
  • Fantusz
    #33475
    v. 1.2.0416 patch nincsen a Shiveringbe sem beépítve csak az v .1.1 (bár a legutóbbi kadásban már bent lehet a legújabb javítás, akkor sorry)

    Ode: Patchelésnél lényeges, hogy létezik patch az alapjátékhoz, de a kiegészítőkkel együtt fent lévőkhöz (Shivering), a Shivering Isles patch kelletik.
  • Fantusz
    #33474
    Patch: v. 1.2.0416

    Mod: na itt millió a választási lehetőség, érdemes visszaolvasgatni

    A hivatalos modok többsége a Knight of the Nine lemezről kerülhet játékba, kivéve a Battlethorn Castle (Fighters Stronghold), ami Karácsonyi meglepi volt.

    A Francesco lehet az alap, új fegyvereket, páncélokat, lényeket rak a játékba, de magát a környezetet nem formálja át.
    A Quarl's Texture Pack 3 (1,63 GB!) a környezetet texturázza újra, de bivaly gép kell hozzá.

    Kisebb modok igény szerint Oblivion Mod Manager alkalmazása mellett mértékkel használandók, erre már nehéz konkrét tanácsokat adni, érdemes használni a google-t, visszaolvasgatni itt a fórumon, megnézni néhány videot, s eldönteni, hogy teccik-nemteccik a modocska.
    (esetenként teljesen más modok illenek egy tolvaj, egy harcos, vagy egy varázsló karihoz, illetve a játékosok igényei sem egyformák)
  • obe
    #33473
    köszi..es a francesco mod?
  • zsilike
    #33472
    kiegeket tedd fel,knight..,shivering,abban patch is lesz!
  • obe
    #33471
    szevasztok, szeretnem ujra feltenni az obliviont..lenne olyan kedves elárulná vki hogy melyik peccset erdemes feltenni?..valamint olyan modot ami szebb texturakat varázsol a game-be (francesco mod?..nem vagyok benn biztos)..nem akarom modokkal teleszorni, de ha tudtok olyat amit szerintetek érdemes hasznalni, osszatok meg velem..köszönöm
  • Világpolgár
    #33470
    böröczk: egy tipp, próbáld ki a Thieves Arsenal modot!
  • Fantusz
    #33469
    Ilyenkor érdemes esetleg megcsinálni a Knight of the Nine küldetéssorozatot, s az összes infamy pontodtól megszabadulva köztiszteletben álló polgárrá válhatsz.
    Cégvezetőként egyik szervezetnél sincsenek már questek, sajnos érdektelené is válik így minden guild.

    Azon csak elméleti szinten gondolkoztam el, hogy Hallgatóként "Öreganyánk" megbízásait vajon végre lehet-e hajtani személyesen?
    Hetenként a csekély 200 aranyért felesleges oda rohangálni, de a további gonoszkodást legjobban az ő siralmainak enyhítésével lehetne véghezvinni - de van-e erre lehetőség?
  • böröczk
    #33468
    Na Thieves Guild meg Dark Brotherhood kivégezve, nem tudom, mi rosszat lehetne még tenni : D
  • koschwarz
    #33467
    talán az lesz a legegyszerűbb ha letöltesz egy angol obliviont
  • Mihi666
    #33466
    Hali all! Orosz verzióhoz lehet találni magyarítást? vagy angolosítást?
  • böröczk
    #33465
    Köszi, már megoldottam, megnéztem a kistérképen, és nagy nehezen rájöttem, hogy volt egy járat a víz alatt, elég bonyolult volt eljutni a mágusig, aki mellett lévő ládában találtam a nyilat : )És persze nem lehet őt kinyírni (pedig jó cuccai vannak : D), mert a Mágus céh tagja..
  • Fantusz
    #33464
    Miről is lenne szó pontosabban ?
  • böröczk
    #33463
    Arrow of Extrication küldetésnél járok, ahol épp a kulcsot kéne az ajtót örző nénitől megszerezni, de nincs nála, mi a fene? : D
  • prock
    #33462
    szoval akimistaknal, koszike
  • haxoror
    #33461
    Alkimistáknál mindig van.
  • prock
    #33460
    hol talallok grand soul gemet!
  • prock
    #33459
    hello vampirra va ltoztam az oblivionban ,a banyana k meg 5db ures grand soul kell, de nem talallok segitsetek lecci!
  • böröczk
    #33458
    Vagy... kap a fenekére egy fire bolt-ot...
  • böröczk
    #33457
    Naná , hogy van, kétszer átfutottam azt a nyamvadékot detect life segítségével és anélkül is, minden kavics alá benézve..
    Úgyhogy szerintem bug, várok egy respawn-t : D
  • Fantusz
    #33456
    Van Detect Life varázslatod (mysticism)?
    Nézd át vele a barlangot, bár nem annyira zeg-zugos, hogy könnyen elbújjon benne, egy különben agresszív zombi.
    Az elején van bal kéz felöl egy kisebb üreg, bentebb egy ködös medence, a többi hulla akarva-akaratlanul utadba esik.
  • G18XM8
    #33455
    A Blackwood company a Fighters guildnek a konkurenciája.
  • böröczk
    #33454
    csakhogy engem szóhoz sem enged jutni : D
    ha rákattintok, akkor annyit mond, hogy addig nem mozdul, ameddig a zombik el nem takarodtak.. vagy valami hasonlót..

    szóval még speechcraftolni sem tudok vele, lehetőséget sem ad : D
  • Fantusz
    #33453
    Esetleg alacsony lehet a desposition értéked a bátor Erthornál (valami ilyesmi neve van).

    Nem találkoztam még ezzel a problámával, ha megdöglött az összes zombi, kérésre követ a mágus, de az is elég, ha ráparancsolsz, hogy takarodjon vissza a guildba, hiányolják a rusnya pofáját

    Detect Life hasznos, csak meg kell szokni, hogy az élőlények akár sziklafalon keresztül is világítanak, sok orvtámadás megelőzhető a használatával (contact effect)
  • Ron Ragm
    #33452
    Előfordulhat, nekem is két kört kellett anno mennem.
  • böröczk
    #33451
    gyá, de mi az, hogy elbújt, ez azt jelenti, hogy lekaksizik nagyban engem, és rám se támad, azért nem veszem észre? mert 100%osan bejártam a barlangot
  • Ron Ragm
    #33450
    VBalószínű elbújt valahol egy, keress utána egy Detect Life-al.
  • böröczk
    #33449
    : DD ja, hát én majdnem szivinfarktust kaptam, amikor egyszer csak átdeformált frissen kreált csodás karakterem : D

    Nos, most a Skingardi Mages Guild küldetést csinálom, ahol valami E betűs fickót kell megkeresni egy zombikkal feltöltött barlangban. Kiirtom az összes zombit (kistérképen minden felderítve), de még midnig nem hajlandó velem jönni. Ez valami bug?
  • Fantusz
    #33448
    Vámpirizmussal kapott képességek:

    Vámpírrá vált karakter kap egy Vampirism nevű varázslatot - alvó emberektől, lopakodva , vért szívhat.

    Weakness to Fire 20 (idő múltával növekedhet)

    Betegség ellenállás 100
    Bénulás ellenállás 100

    Fortify gyorsaság 5
    Fortify erő 5
    Fortify akaraterő 5

    Normál fegyver ellenállás 5

    Fortify sneak 5
    Fortify misztika 5
    Fortify illusio 5
    Fortify ökölharc 5
    Fortify destruction5
    Fortify athletics 5
    Fortify acrobatics 5

    Arról jobb lenne nem beszélni, hogy a karakter kinézete milyen lehet.

    Valaki esetleg tud olyan modot, amivel "nézhetőbbek" a vámírpofák?
    (arra fel voltam készülve, hogy fakóbb lesz a bőrszin, még az is elviselhető, hogy a mélybarna szem világos, szürkés-kék, de miért lett 120 éves kinézetű, ráncosbőrű? Ilyen randa vámírt még nem is láttam)

  • Fantusz
    #33447
    Harcos céh, ahol titokzatos dolgok történnek...
    Bemehetsz a guildba, de csatlakozni nem lehet hozzájuk, harcos céhtagként a küldetések során szembe kerülsz velük, más guildoknál nincsen jelentősége a Blackwood Company létezésének, csak itt-ott hallasz híreket róluk.
  • xotyi
    #33446
    A Blackwood Company az micsoda?:O
  • koschwarz
    #33445
    ja, az tényleg jó benne, elfelejtettem
  • haxoror
    #33444
    A mágustoronyban nekem az attronach-testőr tetszett a legjobban de magasabb szinten már nem sokat ér :(
  • koschwarz
    #33443
    már írtam: tök egyszerű, deepscorn hollow-ban egy csomó olyan dolog van, ami megkönnyíti egy vámpír karakter életét. pl. egy rab, akiből vért szívhatsz, egy minion, akit elküldhetsz gyilkolni, egy shrine, ahol kigyógyíthatod magad a vámpírságból (!), és hasonló apróságok (skill könyvek, egy koporsó aludni).

    a mágustoronyban meg van egy ültetvényeskert, lehet vegyészkedni, van spellcsináló és encsantoló asztalka (nem kell máguscéh-tagnak lenni), van kincstár, stb. összességében én annyira nem találtam hasznosnak a mágustornyot.

    mindkettőnél persze bizonyos dolgokat kell beszerezni, hogy használhasd a lehetőségeket.
  • Fantusz
    #33442
    Illusion mester bent van az Arcane Egyetemen, máguscéh tagnak kell lenned, hogy beszélhess vele, 10 Weklynd követ kér az okatátásért.
    (Illusiont soha nem tanultam oktatóktól, így mestetől sem, könnyen fejleszthető varázslással pl. az olcsó starligt spell erre is kiváló)

    Vámpírság: vámpír-mániásoktól kikapok, de szerintebb több hártánya van, mint előnye.
    Jónéhány hete csak olyan karakterekkel játszom, amelyek kizárólag Altronach csillagjegyben születtek, így mana visszatöltődésük 0, most ezt nehezítem tovább a vámpírkodással, ámbár ennek meg ellent mond, hogy akkor miért a Deepscorn hollow-ban rendezkedtem be

    Pozitív dolog lehet, hogy vámpírként nagyobb erőt, gyorsaságot kap a karakter, másik oldalon a tűz elleni gyengeség annyira elhatalmasodhat rajtuk, hogy a napfény is végzetes lehet számukra (ezért is kell vért inni) - egy másik világ, ki kell próbálni, nem allítom, hogy jobb lesz, a vámpírokat nagyon nem szeretem, de egy vámpír vámpírvadásznak nem kell mindíg vámpírharapás nyomait keresni magán
  • böröczk
    #33441
    Igen, erre gondoltam. Mármint én pl Illusionből vagyok jelenleg 80-as skillű, szóval mostmár csak mesterhez mehetek, amihez azt hiszem, valamit teljesítenem is kell, cserébe a képzésért : D
    Mi előnye van a vámpírságnak?
    mármint azt tudom, hogy konkrétan mik azok a képességek, de bármi más esetleg?
  • adammmmmmm
    #33440
    Valaki le tudná írni (priviben vagy spilerban nekem tök mindegy) hogy a deepscorn hollow mire való? Mert úgy tipelek jó lenne ott vámpirnak lenni és a következő karakteremel ki akarom próbálni de elötte szeretném tudni hogy mire jó? Mert én nagyon nem értem.( a nágus toronyal együt)
  • koschwarz
    #33439
  • PiszkosFred
    #33438
  • szlav
    #33437
    Oblivion kérdésekkel idefordulhattok non kircsi oldal
  • Fantusz
    #33436
    Mit szeretnél tanulni?
    100-as szinten Te is mester vagy, olyankor már nem tud oktatni a "kolléga"

    70-es szint fölött lehet mesterekhez menni, de úgy, hogy valaki odaküld hozzá, tehát ne csak a HQ-n nézd meg ki a mester, keress egy alacsonyabb okatatót, akitől kérdezz rá a trainingre.
    A mesterek nagyon szerények útmutalás nélkül incognitóban maradnak
    Némelyik maestro személye igencsak meglepő lehet, s ha szerencséd van nem kell a világ végén keresned.

    Deepscorn hollow: legújabb bretonomat vámpírságra adom, ki kell fürkészni a gonosz oldal minden csínját-bínját is, aztán majd ha elég gazdag lesz meggyógyul és átköltözik a Battlethorn kastélyba.