41716
  • BBird
    #33355
    Köszi nektek a segítséget, kicsit megnyugodtam. :-)
    Mindenesetre azért uesp -n lenyomoztam, hogy ha bajba kerülnék ilyesmi ügyben, akkor van console parancs erre a betegségre. ;-))
  • koschwarz
    #33354
    konkrétan martinnak, amikor kéri, bármilyen deadric cuccot odaadhatsz, és később sem kér speckó dolgot (egy nagy sigil stone-t később, ha jól emlékszem. ami meg quest item, azt el sem tudod dobni, nemhogy eladni.
  • SaGa
    #33353
    Szerintem olyat, ami nélkül nem menne tovább a sztori, nem tudsz eladni, talán még eldobni sem...
  • BBird
    #33352
    Kíváncsiságból teszem fel a kérdést:
    Nagyobb előnyben szoktam részesíteni még mindig a mellék küldetéseket, a shrine feladatokat, stb.
    DE! Most nézegettem az uesp -en, hogy Martin -nak majd baromi sok tárgyra szüksége lesz, amik többsége már meg is van nekem, viszont félek, hogy 1-2 -t lehet eladtam, amit nem kellett volna. Csak hát ugye fene se gondolta volna, hogy szükség lesz rá. Jó ára volt, s számomra használhatatlan cuccnak bizonyult.

    Szóval a kérdés adott: Mi van abban az esetben, ha tényleg eladtam egy tárgyat, amit nem kellett volna? (Tudom, hogy a missziókhoz tartozó tárgyakat nem lehet eladni, de azoknak nem is szokott ára lenni, súlya. 1-2 -nek viszont súlya és ára is volt, ezért hiszem, hogy eladhattam már ezt-azt) Vagy nem valószínű ez? Lehetséges, hogy megvan minden, amire szüksége lesz?
    És ha tényleg eladtam, s már fene sem emlékszik, hogy kinek, console parancsban van rá megoldás, hogy visszacsaljam a tárgyaim közé? :-)
  • SaGa
    #33351
    Számíthat. Házat pl nem tudsz venni, ha nem vagy megbízható...
  • böröczk
    #33350
    na most azért megtartottam azt a mentésemet is, ameddig eddig eljutottam, viszont csináltam egy alternatív folytatást onnan is, ahol még nem volt nálam az a bizonyos account book.. egyelőre még így sem kapok újabb tolvaj küldetéseket : D
    számít az valamit ,ha elvesztem imádkozáskor az összes infamy pontot?
  • haxoror
    #33349
    1. Fire Damage
    2. Frost Damage
    3. Damage Magicka
    4. Fortify Magicka
  • LoCk
    #33348
    Hali!

    Itt elakadtam.
    Mage Guild Egyetemi karrier: Vahtacen titka (Vantacen’s Secret)

    A leírás szerint tettem mindent, de mégsem nyílik az ajtó.
    Az oszlopra kell rálőnöm a varázslatokat az alábbi sorrendben..
    Gondolom a leírás hiányos, vagy elégtelen..

    1. av molag anyammis - tűzvarázs itt még nyílik
    2. av mafre nagaia - fagyasztó varázs itt is nyílik
    3. magicka loria - damage varázs itt újra visszazáródik
    4. magicka sila - fortify varázs

    Próbáltam az utolsó kettőt felcserélni, de akkor sem volt jó.
    A ládában talált varázslatokat használtam föl tulnyomórészt.
    Azt sem bánnám, ha valaki priv.-ben megírná, hogy melyikeket használjam és milyen sorrendben..

    Aki tud segíteni az priv.-be plz. tegye meg



    Thx,
  • Fantusz
    #33347
    Minden guildnak tagja lehet, a küldetések nem ütik egymást.
    Van néhány "kényes" Thieves küldetés, de a tolvajok nem gyilkosok, loponi kell mágusoktól semmiképpen sem bántani őket.
    A Knight of The Nine küldetés alatt valóban nem szabad bűnözni.
    (imádkozások végén az össze addigi Infamy pontját elveszti a kari)

    A játék elején a tolvaj és bérgyilkos küldetéseket megcsinálva, később Crusader-ként megtusztulva köztisztiletben álló bűnöktől mentes is lehet a karakter a játék további részében, sajnos Céhvezetőként egyik guildnál sincsen jelentőssége a további céhes tevékenységnek.
  • G18XM8
    #33346
    Miért ölné meg azt a valakit lopás közben attól hogy tagja a DB-nak?
    Én úgy vettem észre hogy bárminek lehetsz a tagja nem ütik egymást, egyedül ha meg van a knights of the nine és, akkor nem csinálhatod sem a TG-et sem a DB-ot mert akkor nem viselheted a crusaider páncáljait ha bűnt követsz el. És ugye mind a két cég nem éppen a törvény betartásáról híres.
  • SaGa
    #33345
    Ha tagja vagy a DB-nak is, meg a a TG-nak is, akkor lehetnek ütközések. A TG-ből kirúgnak, ha megölsz valakit lopás közben... Szerintem először a TG küldetéseket kéne csinálni, csak aztán a DB-t, bár a DB ruha sokat segít az osonkodási képességeken...
  • böröczk
    #33344
    na most vissza kellett baromi régi mentésemig menni : / hátha úgy menni fog, azért megvan az a régi mentésem is, ahol elvileg már elszúrtam a játékot Thieves Guild téren.. Viszont ott már büszke tagja voltam a Dark Brotherhoonak , és volt két bónusz tárgyam is : /
    azokat majd újra meg kell csinálnom, csak kell találnom egy ártatlan embert előtte, aki nem sikítozik az őröknek : DD
    szóval szerintem az lehetett a gond, hogy még mielőtt megkaptam volna, megcsináltam a küldetést, vagyis elloptam valami Account book-ot a Watchtower-ből... csak erre tudok gondolni, hogy emiatt bug lépett fel..
  • SaGa
    #33343
    Rejtekhely témában: Tegnapelőtt találtam egy Dark Broderhood rejtekhelyet a határvidéken. Brumától északra, jól bent a hegyekben van egy erőd rom, tele bőrpáncélos csontikkal. A legmélyén egy ráccsal elzárt szoba, ágy, asztal, szekrények, fegyverek, iratok. Ezekből kiderült, hogy köze van a DB-hoz. Ami a legjobb, hogy közvetlen ki/bejárat van egy fa odvába, nem kell végig menni mindig az erőd kazamatáin...
  • böröczk
    #33342
    nekem mindkettő rejtekhely kell : DDD egyébként az egyiket anno bejártam, csak lövésem sem volt róla, hogy az az, ami : D

    Lehetséges, hogy az a gond, hogy én még mielőtt megkaptam volna a küldetést, az 50 fence előtt, lenyúltam az adókönyvet az IC-i toronyból?
  • Fantusz
    #33341
    Nem tudom mi lehet a gond Armanddal, kártél tőle küldetést? (magától nem ad, kérni kell)

    Az átkozott oltár Leyawiintól délre található a Deepscorn Hollow nevű barlangban, a Knight of the Nine csomaggal kerül általában a játékba, mint egyedi bérgyilkos rejtekhely (vámírlakosztály), bár önnálló mod.

    Az oltár használhatatlan addig, amíg meg nem veszed hozzá a két üvegcse lötyit (kb. 5000 arany), nekem nem is sikerült használni később sem, nem voltam hozzá elég gonosz
    Igazság szerint azzal sem vagyok tisztában, hogy elég "csak" gonosznak lenni, vagy kizárólag vámpírok élvezhetik...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Deepscorn Hollow bejárata a víz alatt van (bejutva megtalálhatod a szárazföldre vezető utat is), ellenség nincsen, egy könyvet elolvasva derül fény a lakberendező kilétére.
    Berendezve a bútorokon , felszereléen túl egy segéd is megjelenik, akit lehet utasítani némi gonosztett elkövetésére.

    Békésebb természetű tolvajoknak Anvil alatt a Dunbarrow Cove lett "adományozva".
    Paradox módon a barlangrendszer tele van élőholtakkal, csóró tolvajnak elő kell szedni a harcos skilljeit a kitakarításához.
    Anvil kikötőjében az egyik hajón megtalálhatod a berendezőt (nem olcsó), nyüzsgő zsiványtanyát varázsolhatsz a barlangban, trénerek, kereskedők kerülnek elő a semmiből.
    Természetesen van a titkosnál is titkosabb kijárat, ami hova máshova vezetne, mint az anvili kastélyba.

    Mágusoknak Bruma közelében (nem is annyira közel) egy magányos toronyban lehet berendezkedni, de ők már a jóságos népekhez tartoznak, nem illegalitásban tengődnek...
  • böröczk
    #33340
    eladtam a brumainak a dolgaimat, elmentem Armandhoz éjjel, de semmi..
    jaja, úgyhogy most jókat cselekszem, hogy überelje a fame az infamyt : D
    de attól még maradok tolvaj-bérgyilkos : P
    gonosz oltárat hol találom?
  • Fantusz
    #33339
    Külön quest mutatja az aktuális orgazdát, akihez viheted a lopott cuccaidat.
    Menj vissza IC-be, beszélj Armanddal, ha megvan az 50 fenc, ő ad küldetéseket, de csak éjjel.

    Hírnévnél magasabb hírhedséggel nem áldanak meg a Kilencek, csak a Gonosz Oltárnál imádkozhatsz, de annak aktiválásához több ezer aranyra van szükség (no és a modra), Cure Disease italok, varázslat segíthet, a városi küldetések teljesítéséért pedig jár pirospont is.
  • böröczk
    #33338
    lehet, hogy nem a legjobb választás a tolvaj-bérgyilkos élet, nem tudok a kápolnákban gyónni, gyógyulni : DDD
    Megtaláltam a fickót Brumában ,adtam el neki 300 arany értékben kb, de még mindig nem jött újabb üzenet.. ill küldetés
  • koschwarz
    #33337
    lehet hogy lecsekkolom. bár 2006 elején volt utoljára frissítve...
  • SaGa
    #33336
    Keresd meg a megfelelő orgazdát (fence). Akit IC-ben találsz, az túl elit, asszem a brumait kell megkeresned...
    Az sem baj, ha a bizalmi indexe 50 fölött van...
  • böröczk
    #33335
    miért nem tudom eladni a lopott cuccaim? csatlakoztam a thief guild-hoz, a következő lépés lenne, hogy 50 arany értékben adjak el lopott cuccokat.. na de hogy, ha nem engedi? : D
  • SaGa
    #33334
    Van itt egy másik hasonló:
    Better Levelled List Azt hiszem, Oscuro ezt építette a sajátjába...
  • SaGa
    #33333
    A Francesco féle mod kissebbik darabja (LeveledCreaturesItems) pont erre jó. nem ad hozzá semmi pluszt, csak fixálja a szinteket...
  • koschwarz
    #33332
    engem zavar a szinteződés, hogy a szörnyek velem párhuzamosan erősödnek. egy egyszerű modot kéne használni, ami ezt kikapcsolja...
  • koschwarz
    #33331
    na tessék...
  • SaGa
    #33330
    Sima OOO-val láttam pár meghalt nevesített NPC-t, A minap nyüglődtem itt miatta, hog ynem tüntek el két hét után sem az útról. Igaz, "Essential" egy sem volt köztük. Pár brumai háztulajdonos...
  • koschwarz
    #33329
    ez érdekes. én a leghosszab ideig ooo-val toltam, abban nem találkoztam ilyen problémával, a francesco-val meg csak pár szintet léptem egy karakterrel...

    összességében eddig az összes nagy mod közül az ooo tetszett a legjobban, szorosan mögötte a francesco. martigen is jó, de számomra túl sok mindent rak a játékba szörny és egyéb szinten, és állati bugosnak tartom.

    warcry-t meg önmagában nem is próbáltam sose.
  • SaGa
    #33328
    Erre van egy megoldás. Az oblivion.ini-ben kikapcsolhatod a "térkép szélén lévő üvegfalat".

    EnableBorderRegion=1

    Így tovább mehetsz. Ott is lesz erdő meg hegyek, csak nem lesz benne semmilyen állat vagy egyéb lábas jószág. Néha még pár növény, aztán ha eleget gyalogolsz, egyszercsak a nagy semmi...
    Van olyan mod, amihez eleve be kell kapscolni, mert ide a "határvidékre" rakott egy "manort".
  • böröczk
    #33327
    helyenként viszont jól meg van oldva a lehetőségekhez képest, hogy egy óriási szakadék (amiben nem mellesleg víz van) jelzi a térkép végét..
    na de az, hogy az erdő közepén egyszer csak véget érjen minden, tiszta truman show érzésem volt, amikor nekiütköztem a semminek : D
  • böröczk
    #33326
    Hát én egyik utam során megláttam a dombtetőről egy kis területen futkorászó ogrét, mondom, na jól van, ezt még elintézem, úgyis pont az "utamban állt". Szóval odamentem, és amikor már nagyon kevés volt köztünk a távolság, kezdett gyanússá válni, hogy tojik a fejemre még mindig : D aztán körberohangásztam őt, de még midnig semmi reakció, egy ártatlan őzikét vett üldözőbe : D ezután rásuhintottam egyet a 2-őt sebző kis tőrömmel (indítottam egy új wood elf tolvaj karaktert), na erre már hagyta az ártatlan őzikét folytatni mégártatlanabb útját : D

    egyébként most értem el "véletlenségből" először a térkép végéhez, és borzasztó vicces, amikor egy egész erdő közepén egyszer csak kiírja, hogy nincs tovább, forduljak vissza, az a szerencsétlen meg még futna, de csak egy helyben sikerül neki : P
  • SaGa
    #33325
    Izé..

    most nézem, hogy eredetileg az Essential NPC-k nem megölhetők, csak elájulnak 10 másodpercre. modokkal lehet megcsinálni, hogy ehelyett inkább feltámadjanak...
  • SaGa
    #33324
    Nem hinném. Illetve van olyan mod, ami a nevesített npc-ket visszaspawonlja, ha elhunytak, illetve olyan, hogy nem lehet őket agyonverni, csak elájulnak, amjd egy idő után újra felkelnek...
  • haxoror
    #33323
    A legfőbb ok amiért nem raktam fel eddig nagyobb modot az az, hogy rengeteg npc mászkál a világban öngyilkos hajlammal pl a hivatalos Spell Tomes mod berak egy darab conjurert aki véletlenszerűen spawnol valamikor abban a cellában amiben vagyok, békésen sétálok egy falu felé erre látom az üzenetet hogy XY unconcious, mire beértem a faluba kiderült hogy a rohadt conjurer MINDENKIT! kinyírt, ez elég gáz, ha egy mod tizessével rakja be a szörnyeket akkor egy csomó npc halott lesz mielőtt tudnék egyáltalán a létezésükről mert a sok hülye puszta ököllel is nekiugrik egy pumának aztán az első ütés után persze futna az életéért de esélye sincs :(

    Francescoban is egy csomószor volt hasonló eset amikor a vadonban mászkálva nevesített hullákat találtam, az egyiknek utána néztem a neten erre kiderült hogy ő volt a destruction master trainer (azért elég morbid hogy a Pusztítás Mesterét lenyomta pár medve :D)

    Erre a problémára a nagyobb modok készítői találtak már megoldás?
  • SaGa
    #33322
    Hát igen.. Egyszer már futtoam egy kört a 0.9.2-es fcommal, majd maradtam az OOO-nál. Amúgy a Francesco modból alig maradt valami már...

    Az mindenestre tetszett, hogy eddig egy-egy barlang előtt 1, max 2 akármi őrködött (azok is néha háborúztak egymással, pl két imp), most meg 10-12 is van belőlük. Lehet gyakorolni az osonkodva íjászatot. BowSway-jel külön élvezet, alacsony szinten. Ez nem csak "mozgatja" a célkeresztet, de a kilőtt és mellé ment nyílvesszők is pár percen belül elenyésznek, ha nem kapom össze őket időben...
  • koschwarz
    #33321
    az fcom telepítése számomra is nagy falat volt, bár a készítők váltig állítják, hogy nem olyan nehéz, ha egyszer belejön az ember...nyilván.

    számomra a wrye bash-os rész volt szenvedős...

    fcom-ot mindenképpen úgy kell telepíteni, hogy először felteszed az alapvető modokat, amik kellenek hozzá. semmi mást. ezzel kellene játszani néhány órát, jó sok változatos dolgot művelni a játékban, hogy kijöjjenek az esetleges telepítési vagy még az fcom-ban rejlő hibák, amiket lehet a fórumon jelenteni a team-nek. aztán szépen adagolni a többi modot is.

    szóval azért egy fcom-telepítés amíg ténylegesen tud játszani az ember, összességében akár egy hét is lehet.

    egyébként egy egész új játékélményt kínál, bár aki a martigennel vagy az ooo-val, különösen ha egyszerre mindkettővel játszott már, az akkora változásokat nem fog tapasztalni. egy ideig én is próbálgattam, de egy kissé diabló-szerű ütök-vágok lesz így a játékból, mindhol szörnyhegyek, bár az is igaz, hogy nem mindig veled törődnek, sőt, elég sokszor lehet olyat látni, hogy goblinok csépelnek egy pár ogrét, szóval vicces.

    csak a mod kissé macerás, különösen az hogy folyamatosan jönnek a frissítések, és ezt nem lehet követni. elvileg TÉNYLEG rövid időn belül itt a végleges változat, de kétlem, hogy abban ne lennének olyan hibák, amelyeken nem lehet csak úgy átsiklani (pl. ha egy bizonyos területre ér az ember, ctd...azért az kissé bosszantó).
  • SaGa
    #33320
    Rááldoztam a hétvégét és összeraktam az FCOM modot, meg kisérleteztem pár kört a különböző ruha és body cserélőkkel...

    Az FCOM 0.9.3 nagyon jó lett, nem akad ki, nem okoz különösebb hibákat, bár egy valami nem teljesen jó: az MMM Hunting&Crafting modjánál valamiért csak a "hide"-okból való bőr gyártása, illetve a tollak nyílvesszőre való tollazássá alakítása működik. Az éles csontok, kövek, illetve különböző ércek használatánál csak megjelenik valami üzenet, amit nem lehet elolvasni, emrt nincs kiírva semmi, csak az "oblivion jel" a bal felső sarokban, ami azt jelzi, hogy valamit ki akart írni oda. Még nyomozom, mi lehet. Ha csak az OOO és az MMM volt fent, akkor működött a dolog, ha jól emlékszem, bár sokat nem kisérleteztem vele...

    A különböző ruházat és test cserélőkből kipróbáltam párat. Úgy tünik, az eshme féle a legjobb, abban találtam a legkevesebb hibát, és normális kinézetűek az NPC-k, nem túlpumpáltak.

    Érdemes kipróbálni a Merged Beautiful People 27 modot. Ez összefog pár haj modot, a BP-vel és a robert féle Male Body replacerrel. Sokat dob az NPCk kinézetén. Ehhez ugyan az Exnem féle female bodí replacert javallja a készítő, de szerintem az kissé túlspilázza a formákat.

    Kezdő modhasználóknak: Mindenképp javasolt az OBMM és a Wrie Bash használata. Az első arra, hogy mindne modból csináljatok omod-ot. és ezzel kezeljétek őket. Vigyázat: a nagyobb méretű modoknál esetleg fél óra is kell ahhoz, hogy legenerálha az omod fájlt, de megéri, mert később egy mozdulattal lehet cserélni, ki-be kapcsolni őket, jelzi, ha valamelyik mod felül akar írni egy másikhoz tartozó fájlt, stb. Ez tehát akkor kell, ha a mod több, mint egy .esp...

    A wrye bash két dolgot tud megoldani:
    Egyrészt segít a modok betöltési sorrendjének kialakításában, mert jelzi, ha valamelyik modban olyan elem van, amit egy másik felülírna vagy módosítana. Ilyenkor a betöltési sorrend változtatása segíthet feloldani a problémát (a később töltődő marad érvényben). Emellett képes a régebbi mentett állásokat összehangolni újonan felrakott moddal. Egy hibáját talátalma: az oblivion.ini-ből mindig kiirtja a DarkUi által berakott betűkészletet, így az inventoryban nem lesznek kiírva a cuccok nevei, míg újra nem rakom ezt a modot, vagy kézzel ki nem javítom a Font szekciót.

    Érdemes még bevetni a TES4View programot is. Ez tételesen megmutatja a beállított esm és esp fájlokban található ütközéseket és segyt a helyes töltési sorrend kialakításában, esetleg kitalálható belőle, miért is nem működik valami.
  • marcell007
    #33319
    siess ember!!!
  • Raptor 2
    #33318
    Oké, akkor írok egy kis beszámolót, mi történt ezen a héten:
    (Már úgyis vasárnap van)

    -elkészült az összes városlakó "bemutatkozása"
    -összes helységnév/helyiségnév lektorálva [nem lesz több Kovács Béla Háza, vagy Szekeres János Pincéje]
    -kiképző szövegek teljes fordítása
    -"arany" probléma megoldva (a játék egy "arany" szót használt két dolognál, viszont a kettőhöz külön kellett volna -arany és aranyért-
    -NPC-k közötti párbeszéd teljes fordítása
    -számtalan hiba javítása

    Nagyjából ennyi, ami a héten történt, én erre azt mondom elég szép teljesítmény, és nagyon is reménykedem, hogy a következő hét is hasonló fejleményeket hoz majd.

    A megjelenésig meg továbbra is kitartást, és türelmet kívánok mindenkinek!
    Megjelenési dátum: "When its done in 2008"
  • Extraneous
    #33317
    Légyszíves Raptor2, meg aki még fordítja a gammát, írjátok folyamatosan a híreket és a fordítás minden kis állapotát, mert már tűkön ülünk!!

    Egyébként szép dolog, hogy legalább valaki ezt is csinálja. MInden elismerésem, csak így tovább!!
  • Raptor 2
    #33316
    xD Lehet eljátszották ezt a viccet a készítők is :D
    A dátumot meg még meg kell nézni, lehet az is "kereszthivatkozásokból" áll, és akkor aztán bonyolult lesz amegoldása (mint az "arany" szónak