41716
  • Fantusz
    #33115
    Kilép-belép ... talán megjavul
    Bug.
    Nem tudok olyan hatásról, ami meggátolná a víz alá merülést.
    Szárazföldön mozog minden irányba?
  • Csacsi
    #33114
    Nah most már tudok úszni. Volt nálam valami érdekes dolog, amit szerinte elloptam. Szerintem a Cheydinhalli küldetésről maradt nálam valamilyen oknál fogva, és lopott cuccnak jelölt egy üres papírdarabot, azt eldobtam, és most már tudok úszni. Biztos valami bug volt.
  • Csacsi
    #33113
    Most látom máshol te tudom úszni. Jobbra Balra tudok mozogni, de lefele, és felfel egyáltalán nem. Nem tudom arrafelé mozgatni a karaktert, hiába tolom arrafelé a kart. Miért nem tudok úszni a víz alatt?
  • Csacsi
    #33112
    Most futtottam bele egy érdekessébe. Imperial City-től keletre van egy Fort Magia nevű hely. Nah oda bementem bolyongtam az első szinten, és volt egy hely, ahol csak a víz alatt lehetne elméletileg tovább menni, de egyszerűen nem tudtam úszni a víz alatt, csak a felszínen, és így nem tudtam teljesen felfedezni a helyet. Nincs rajtam olyan ruha, ami vizenjárást tenné lehetővé. teljesen meztelenre is vetkőztem direkt, és úgy sem engedte. ha valakinek van ötlete, hogy mi volt a baj, akkor szóljon. Ha nincs, akkor bugnak veszem, és hagyom. Ja és mindenhol máshol tudok úszni.
  • BBird
    #33111
    Na, azt nem is néztem. De felkeltetted az érdeklődésem ez ügyben. Ha rájössz, mi van ott, jelezd, Kérlek! :-)
  • Fantusz
    #33110
    Sokakanak idegesítő küldetés, bolyongani a havas hegyen, barátságtalan ogrék között, ráadásul a jutalom szerény és bugos

    A sokat emlegetett Mehrunes Razor a leghoszabb küldetés a játékban (kedvenc), az egy izgalmas kincskereső túra
  • Flora2
    #33109
    Amikor be kell lépni egy másik mágus álmába és visszahozni onnan? Jó nyomasztó volt (én azért nem végeztem vele olyan gyorsan), de persze élvezetes is! Azt láttad az álom közben, hogy a nagytérképen be volt jelölve az Álomház helye egy valós pontra, elég messze Braviltól? Inkább IC-hez közel. Egyszer el fogok menni oda ébren és megnézem, mi van ott. Nem lepődnék meg, ha egy Oblivion kapu. :(
  • BBird
    #33108
    Sikerült belefutnom a Dreamworld féle küldetésbe, Bravil városában.
    Az álom túl rövid volt, szívesen csavarogtam volna még benne, de azért "állati" volt. :-)
    Tiszta para volt az a része (számomra), amikor lementem a pincébe, s az üvegablakon kinézve hatalmas sötét alakoknak tűnő árnyak állták körbe a házat. :-)
    (Mondjuk "szakmailag" itt csupán annyiban zavart, hogy találhattak volna ide 1-2 egyedi objektumot, texturát, bármit, nem pedig a meglevőkből összerakni valami extrémet. Így kicsit extrém is lett, meg olyan ötlethiányos is)

    Kinek melyik a kedvenc küldetése egyébként? ;-)
  • Flora2
    #33107
    Jaj, ez egy olyan fárasztó küldetés volt. Hosszú, fárasztó. Eddig itt kellett a legtöbb lötyit meginnom menet közben; és feltöltött fegyverekből is jól be kell tartalékolni. - A vége azért érdekes volt.
  • Csacsi
    #33106
    Ha tudsz angolul akkor itt van egy leírás.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    +==============================================================================+
    | Lifting the Veil.....................................................06-03 |
    +==============================================================================+

    Requirements: Fame 10+

    Ask about "Rumors" and you'll learn that the Countess is looking for
    someone to fetch an Akaviri relic for her. You now need to talk to Tolgan, the
    Countess' Steward. He gives you a dainty little stipend of 50 gold and begs
    you attend the Countess. Talk to her and she'll tell you all about her quest.
    Just make sure you click on EVERY yellowed topic when you talk to her for the
    maximum amount of information. She gives you a key and a rough map, and also
    marks the first waypoint on your map.

    Make your way to the first waypoint. A little message will pop up once
    you get to Dragonclaw Rock. Now proceed due west. There may be a couple
    monsters in your way (troll and will-o-the-wisp for me). You should see a
    statue of The Sentinel and another message will display. Now head north along
    the path. You'll come about a cave entrance.

    Inside the cave is the passage to Pale Pass. There will be ogres and
    other annoyances there. Proceed with caution. Use stealth to your advantage.
    Be sure to take the message from the messenger's dead hands. When you reach the
    end, exit the cave.

    You will now be on a small road called Pale Pass. There will be ogres,
    many, many ogres along this path. Follow it till another message pops up and
    tells you about the ruins. Proceed along the path till you come to a ruined
    castle. Enter the main courtyard area and enter the door to the right. Now,
    follow your quest arrow. You'll have to open the gate with the little lever
    to the left of the gate. Watch out for the undead Akaviri.

    Eventually, you will make your way to a ghostly figure. It's the old
    Akaviri commander, waiting for news. If you tell him the orders, he'll tell
    you "Good job" and disappear, letting the chamber open behind him. All the
    undead Akaviri will be gone too, so loot away. Or, if you want to fight, tell
    him something else and he'll attack. Kill him, take the Madstone, and leave.

    *At this point, if you want even more treasure, jump to section 16-01 in this
    guide*

    The Countess will be ecstatic about her new toy and reward you nicely.

    Reward: Ring of Vipereye, enchanted ring
  • Fantusz
    #33105
    Kaptál egy térképet (rajzot) nézd meg.
  • Joe1987
    #33104
    egy kicsit bővebben hogy hol van mert nem találtam a leírást
  • ColdFire
    #33103
    http://oblivionhq.hu/
  • Joe1987
    #33102
    Üdv
    Vki leírná mit kell csinálni, merre kell menni a Lifting the Vale küldetésbe?
  • marcell007
    #33101
    ja
  • ColdFire
    #33100


    ték ^^
  • marcell007
    #33099
    betegség a jó élet kulcsa XD
  • ColdFire
    #33098
    beteg vagyok, így hát egész héten játék ^^
    még biomage-el beszéltük szombat éjjel 4kor, hogy milyen játékot töltsek le, amiben egy új életet kezdhetnék, mert jövöhéten ugyis beteg leszek, és nem megyek sehova :D
  • Csacsi
    #33097
    Te egész nap játszol? Se iskola, se munka? :) De jó egyeseknek.
  • ColdFire
    #33096
    nah megvan, köszi, amugy obliwikin megnéztem, csak elolvastam, azt hittem le kell menni :(
  • ColdFire
    #33095
    htx!
    csak most meg nem tudom hogy jutok vissza az alagutba, de megoldom :D
  • Fantusz
    #33094
    Ismered a google-t?

    Számtalanszor le lett írva, hogy a toronyba kívülről nem lehet bejutni, csak a kastélyon keresztül az alagútrendszeren, és nem kell kimenni a nyílt tengerre, hanem meg kell keresni a toronyhoz vezető utat, a barlangban kerll maradni végig, úgy jutol be a toronyba.
  • Fantusz
    #33093
    Érdemes kihasználni az okatás lehetőségeit!

    1.Kiválasztol egy fontos skillt, ami minorban van.
    2.Megvárod a szintlépést, de nem alszol.
    3.Elmész az oktatóhoz, tanulsz tőle 5 skillt.
    4.Alszol (most lépel szintet)
    5.Ugynazt a skillt fejleszet tolvább (esetleg ugyanannál az oktatónál) 5-el.

    Nem tudom mennyire érthető, így két szintenként a kiválasztott skillhez tartozó attributera meglesz az 5 pont.

    Van most egy 14-es szintű mágusom (páncélt nem visel), vele próbáltam ki ezt a szisztemát, miután az intelligenciát kimaxoltam.
    Nem egy bivaly közelharcos, ami érthető valamelyest - a blade skillt, és a hozzá tartozó attributet (erő) fejlesztem így
  • ColdFire
    #33092
    légyszi vki, sokkot kapok hogy nem tudom megcsinálni, elvileg vmi titkos ajtot kell keresni, de sehol semmi :(
  • Csacsi
    #33091
    Szerintem nem csalás modok nélkül kihasználni a játékban rejlő lehetőségeket. Elvégre "félisten" vagy, mert mindenki téged bíz meg még olyan dologgal is, amit simán megtehetne akár Ő maga is.

    Nekem is fontos a role playing. Ez oblivionban a 4. karakterem. De mindig gyengének éreztem magam a későbbi szinteken. Az első 3 tapasztlatszerzésre volt jó. A mostanit igaz kicsit odafigyelve, de azért nem a játék élvezhetőségét rontva (értsd: Nem álltam be egy üres szobába és traineltem magamat) fejlesztettem, úgy hogy közben kalandoztam a nagyvilágban. És még így is futok bele olyan csatákba, ahol fel kell vennem a nyúlcipőt :D
  • Duby
    #33090
    Én nemrég kerültem be az egyetemre (14. szint), és próbálgattam varázslatokat készíteni. Az első egy jó erős charm-varázslat volt, amiknek nagy hasznát veszem üzleteléskor (meg van egy direkt ilyen ruhám is, ami növeli a personality-t, merchantile-t), találó neve Rádumálás lett.
    Biznisz előtt megcsarmolom a partnert, s máris max áron veszi be a cuccaimat, meg az ideiglenesen 100%-ra emelkedett irántam táplált bizalma hatására minden információt megoszt, ha kell.
    Tényleg, ez elméletileg csalás, szerintetek?

    A mágusbot választásnál meg a paralizálós staff nagy választás volt, ajánlom mindenkinek.

    Amúgy nem semmi értékeket írtál le a karakterednek, az enyém nem fejlődik ilyen hatékonyan, mondjuk nekem nem is lényeg. Csak a fíling, a fantasy, meg a role playing.
  • ColdFire
    #33089
    nem tudjátok az Arrow of Extrication küldibe, hogy hogyan kell bemenni a toronyba? mert kulcsom nincs, és nem is tudom hol van, 2 órája küldök vele :(

    aki nem tudná, Gray Fox küldije, thief guild, amikor egy varázslótól kell ellopni ezt a tárgyat, vagy nem is tudom mi ez :)
  • ColdFire
    #33088
    köszi
  • SaGa
    #33087
    BTMod 2.20
  • ColdFire
    #33086
    hogy lehet, hogy neki ilyen kis ikonjai vannak? :o
  • ColdFire
    #33085
    tudtok vmi érdekeset mondani egy thief számára? akár mi jó, varázslat, milyen fegyver, ruha :)

    Előre is köszi!
  • Csacsi
    #33084
    Igen, a Wiki oldalán összeraktam a képet :D De azért köszi mégegyszer. Neked is és Fantusznak is. Ma már szerintem nem játszok, de holnap bepótolom, a ma tanltakat :D
  • haxoror
    #33083
    Ja sorry összekevertem, neked a Doomstone kell :)
  • Csacsi
    #33082
    Köszi...csak rosszul olvastam. Illetve rosszul fordítottam. Ott megkapo a powert, amit el tudok castolni naponta egyszer. Így benne lesz a varázslatlistámban. Nah remélem most már tényleg nem kell több kérdést feltennem :D
  • Fantusz
    #33081
    Vörös szinű köveket keressél, ne zöldet.
    A zöldeknél némi időre fegyver, páncélt idézhetel magadra, a vörös szinűeknél kapsz egy tartós spellt (amig egy másiknál le nem cseréled).
  • Csacsi
    #33080
    Vagy van olyan kő, amelyik ideiglenest ad...Lehet az is elég, és míg tart a hatás, addig csinálok egy spellt, és utána már ott lesz a listában? Remélem.
  • Csacsi
    #33079
    Nem sok infót találtam ezekről a Rune stone-okról, de azok mintha vslami armort, és fegyvert boundolnának mármint wikipedian ezt találtam róla.
  • Fantusz
    #33078
    Nem tudom hogy sikerült többször is végigjátszanod úgy hogy nem derült ki a ház vásárlás lehetősége.

    Imperial Cityben sikerült eldugni picit az ingatlanközvetítőt, de a többi városban akarva-akaratlanul belebotlik az ember az eladó házak híreibe.
  • Csacsi
    #33077
    Nem is értem, hogy kerülte le a figylemem, amit írtál. Észre sem vettem. Köszönöm a segítséget.

    Fauntusz : Köszönök neked is mindent. Illetve mindenkinek aki segített. Biztos lesz még kérdésem, remélem nem zaklattalak titeket nagyon.
  • Fantusz
    #33076
    Spelleket lehet venni templomokban, mages guildokban, néhány mages-boltban, azért küldtem a linket, hogy ott meg tudol nézni minden egyes spelllt, kitől vásárolható meg (benne vannak a hivatalos modok, azokat neked kell kiszűrni).
    A Haxnor által javasolt Rune Stone-k is szóba jöhetnek.

    20-as szint fölött már nem elsősorban az alacsony personality, mercantile skill a legnagyobb gond a kereskedőkkel, hanem, hogy egyszerűen kevés a pénzük, értékes tárgyakat csak elkótyavetyélni lehet náluk.