41716
  • adammmmmmm
    #33395
    Tudom de gondolom késöbb nagyob segítség lesz mikor kinyílik a grate gate. Na mind egy majd a skingradiak szégyenben fognak élni mert ők csesztek segíteni. :D Legalább egyel kevesebb oblivion kaput kell bezárni. Nem tom ki hogyan fejlődött de én szerintem elég lassan. Nordal vok és 15. szinten. Ha egy fő képesség lemarad a többitől akkor lassaban fejlődök? Mert (már én sem tudom miért ) beraktam neki az illúzió képeséget de egyáltalán nem használom szóval az egy kicsit alacsony. (egyépként nem az a baj hogy viszahúzódó hanem hogy le akadt a karakter vagy nem tom hogy mi van vele)
  • Fantusz
    #33394
    A skingradi gróffal soha nem egyszerű beszélni (mágosként sem lesz), meglehetősen visszahúzódó, de az a quest lényegtelen is a főküldetés szempontjából, ha egyetlen counttal sem beszélsz, akkor is viheted tovább a főküldetést.
  • adammmmmmm
    #33393
    Segítség kéne. Az aid of bruma küldetést csinálnám de a skingrádi count nem akar velem beszélni. Mióta elhoztam neki a vámpír italt és a felesége meghalt mondta hogy várjak holnapig aztán kigyógyítottam magam és másnap szóltam a csajnak aki elment érte. De nem jönnek visza. A csaj ott áldogál ahol meghalt a felesége a countnak. Betörtem a szobályába és ott meg azt mondja hogy most menjek. A végére anyira bepöcentem hogy agyoncsaptam (hátha vissza ál az idő érzéke) de az em segített. Valakinek van valami ötlete? Egyépként elkezdek csatlakozni a mages guildhez mert ha jól emlékszem ott egyszer találkozni kell vele.
  • Fantusz
    #33392
    IC mellett a fogdóban ácsorog, üldögél a berendező.
    Amikor beszélsz vele elméletileg meg kell, hogy jelenjen egy kereskedő opció is nála.
    Egyszerű levélnek tünnek a berendezési tárgyak (mint a játékban alapból is bent lévők), kivéve az oltárhoz való lötyi, amit két zöld üvegcse tartalmaz.

    Nem tudom pontosan, hogy a barlang bejáratánál talált könyvet magaddal kell-e vinned, mert ugye azt elolvasva derült ki, hogy valójában mit is találtál.
    A fogadóban pedig nem a fogadóssal kell beszélned, a keresett személy többnyire a lépcsőn ücsörög a fogadó rejtett zugában.
  • böröczk
    #33391
    a másik pedig, amit nem értek, hogy lehet berendezkedni deepscorn hollowban? mert elmegyek az illetékeshez, de semmiféle opció nem áll rendelkezésemre, ha beszélgetésre kattintok..
  • böröczk
    #33390
    spoiler válasz : D


    na én meg sem találtam a kulcsot, hanem az összes őrbácsit a nyakamba zúdítottam, én egyet sem öltem meg, elintézték azt ők maguk a heves kardcsapkodások közepedte, amik elviekben rám irányultak, csak nem jött nekik össze, és mire kimenekültem, kettőt saját maguk közül kicsináltak : DD úgyhogy load previous game : D

    de mostmár úgy fogom csinálni, ahogy írtad : D
  • Fantusz
    #33389
    Sikerült a Spoilert inaktiválnom
  • Fantusz
    #33388
    Őröket bántani ugye nem szabad, nem hiányzik az 1000 bounti sem (őrönként), no meg az extra jutalom is csal akkor jár, ha kizárólag a célszekényt likvidálod.

    spoiler]Patkányokat, rákokat leverve a portyázó őrök között át kell osonni. Vannak totál sötét helyek, ahol meg lehet bújni, de ha van Invisibility varázslatod, vagy italod sokkal könyebb a dolgod.
    Régi celládba visszajutva várd meg, amíg az ör távozik, az elfet könnyű megölni (nyílvessző, vagy tűzlabda).
    Ha eddig még nem loptál kulcsot a balra lévő asztalon találsz néhányat, vegyél fel egyet, és egyszerűen sétálj ki a börtönből arra amerre az őr is kiment.
    Ne foglalkozz az őrökkel a toronyban, csak menj ki az ajtón és kész. (ez mondjuk elég logikátlan így, de működik)[/spoiler]
  • Fantusz
    #33387
    Fileplaneten szererhiba lehetett tegnap, sem download managerrel, sem nélküle nem működött a letöltés, ma már nem volt gond.

    Tudom, hogy a mesterek sem tanítanak bármikor, de pl. a Destruction mesterre volt, hogy 3 napot vártam (közben jókat beszélgettünk, elfutott medvére, oroszlánra vadászni, visszajött ismét beszélgettünk, akudt egyet, felébredt, beszélgettünk elszaladt, stb)
  • böröczk
    #33386
    vá, egyszerűen képtelenség megcsinálni a börtönös wood elfes bérgyilkos questet
  • SaGa
    #33385
    Veszel lovat, ráteszed a sadlebagot (ezt is venni kell talán) és pakolsz bele...
    Vagy hogy érted?
  • fatsy
    #33384
    Ha felrakom a modot amivel a lovamra is tudok pakolni, akkor a játékban h tudom használni?
  • fatsy
    #33383
    Tegnap délután 4 től éjfélig próbálkoztam....
  • koschwarz
    #33382
    van amikor 10 percig is várni kell a fileplaneten.
  • fatsy
    #33381
    Reggel meg első kattintásra elindult...
    Szerverhiba lehetett.
  • SaGa
    #33380
    Vagy megtelt a browser cache, vagy nincs elég helyed az ideiglenes internet fájlok tárolásához. Azért az az exe fél giga, legalább ennyi hely kell legyen a C:-den is...
    Emellett gond lehet még valami java script szűrő vagy ad blocker is...
  • SaGa
    #33379
    A mesterek akkor tanítanak, ha "munkaidőben" találkozol velük. Próbáld ki: bemész valamelyik mages guildbe, hajnalban. Ahgy ébredeznek, beszélgess velük. Egyy adott időpont (8 vagy 9 óra) jelenik meg csak a training szobrocska, addig nem... A kereskedés jel is. Este meg valamikor eltünik...
  • fatsy
    #33378
    Azért köszi.Akkor várakozás...
  • Fantusz
    #33377
    Fél Gigás fájlt elküldeni nem tudok (DSL), sőt másik linket sem (a legtöbb a fileplanetre mutat, orosz oldalakat meg nem ajánlanék), jobb ötletem nincsen, minhogy legyél türelmes, valószinűleg csak átmenti hibáról van szó.

    Perfect angolosok azért segíthetnének, pontosan mi is a fileplanet oldal kínja:

    There has been an error with your request.

    This may be due to your browser settings. Please check your security settings and try the link again. Or, go to Tools, Internet Options in your browser and choose Delete Files button. Close all browser windows and try the link again.

    Should you reach this error again, please contact Customer Support.

    Sok modot letöltöttem ugyanezekkel a beállításokkal, most valamiért nem megyen.
  • fatsy
    #33376
    Gyönyörű...
    Akkor esetleg máshonnan?Van valami tipped?
    Kerestem de nem találtam oldalt.
    Esetleg te nem tudod vhogy átküldeni?
  • Fantusz
    #33375
    Lehet szerverhiba, nálam sem tölt le, pedig elég sok modot szedtem le már innen.

    Elég régen megvan már a Francesco mod, de szerintem vannak a fórumon is olyanok, akik a napokban szedték le, nem hiszem, hogy egy ingyenes modért hirtelen fizetni kellene.
  • fatsy
    #33374
    hiába próbálkozom nem hagyja h letöltsem.kikapcsoltam már minden tűzfalamat, átállítottam az internet beállításaimat, de sz*rakszik!!!!normális ez???
    MIT KELL CSINÁLNI??????
  • fatsy
    #33373
    Na egyszerűen regisztáltam meg minden, de letölteni nem tudom.Errort ír ki, h ellenőrizzem az internet beállításaimat meg a tűzfalamat stb, de azzal sztem semmi baj.Van valami korlátozás esetleg, h várni kell egy napot vagy mi?
  • fatsy
    #33372
    Köszönet!!!
  • Fantusz
    #33371
    A fileplanet jön be, egyeltalán nem fizetős, de kérnek egy egyszerű regisztrációt (azonosító+email cím)
    Bejelentkezve a free public serverről ingyenesen letöltheted a modot (némi sebességkorlázozás az igyenesség ára)

    Telepítéskor előbb a nagyobb 435 Megás részt kell felrakni, utánna jöhet a 4.5B .
  • fatsy
    #33370
    Uhh...Pedig tényleg kerestem!!!
    Akkor mi van ha ráklikkelek a letöltésre és egy másik oldal jön be amihez semmi köze a filenak? vmi fizetős f*szság...
    Kell az 1.2-es patch is?csak mert az is ott van.
    Most már lassan leállok ám a láma kérdéseimmel.
  • Fantusz
    #33369
    Ilyenkor lehet pl első lépes a gooogle ....

    http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=oblivionmods.detail&id=268

    Plusz egy kis figyelem, a lap alját (vagyis inkább középtájon) nézd, ne csak fönt.
  • Fantusz
    #33368
    Eladni nem lehet, éppen ezért talán megvenni sem érdemes mindegyiket.
    IC-ben a kis kalyiba indulásnak nagyon jó, Anvilban küldi is tartozik a szellemkastélyhoz, de Bravilban, Leyawiinban, Brumaban és Cheydinhalban semmi extra nincsen.
    Chorror és Skingrad már felsőbb kategóriás házikó (utóbbi házvezetőnővel és egy kis relytett kinccsel), de ha a a Battlethorn Castle mod bent van a játékban ezek is feleslegesek, inkább a kastélyra érdemes költeni.

    Legyen bármennyi házikód is később, a fontos tárgyaidat próbáld meg ugyanabban az épületben tartani, különben előfordulhat, hogy végigutazod Tamrielt, mire megtalálod a keresett cuccot.
  • fatsy
    #33367
    Értem.Akkor már csak az érdekelne h a FrancescosOptionalNewItemsCreatures-t hol találom? A Tes Nexus-on nincs se a Planet Elder Scrollon.
  • Fantusz
    #33366
    Akkor ne csodálkozz, ha kifagy, az a mod második része lehet.

    Francescohoz mindkettőt fel kell telepíteni:

    FrancescosOptionalNewItemsCreatures (535 MB)
    +
    FrancescosLeveledCreaturesItemsMod (40MB)
  • fatsy
    #33365
    Francescos leveled creatures items mod multilanguage<--ezt raktam fel
  • fatsy
    #33364
    Ok.Először felraktam a játékot Knights of the Nine és Shivering Isles-el együtt.Aztán feltelepitettem a Franesco.exe-t az Oblivion könyvtárba, majd bemásolgattam még pár modot és annyi.Az csatornákban még rendesen fut, de ha ki akarok menni fagyás.
    A mod managerben is ott vannak a filok, de "unknown" kiterjesztéssel.
    Csak a francescos filokat pipálom ki, de nem műxik.????
  • Flora2
    #33363
    És házat csak venni lehet, eladni nem? Most jutottam el addig, hogy már a megtisztított anvili házban lakom, és az IC-beli viskó felesleges lett (szerintem). Az árával viszont tudnék mit kezdeni.
  • koschwarz
    #33362
    meg mondjuk remélhetőleg mindkét részét telepítetted a modnak, tehát nem csak az 40valahány megásat, hanem az 500-asat is!!!!!
  • Fantusz
    #33361
    Oblivion Mod Manager?
    Valamivel összeakadhat a Francesco, nem jellemző rá a kifagyás.
    Vagy másik moddal akad, vagy rosszul lett feltelepítve, és azért fagy ki.
  • Ron Ragm
    #33360
    Lehet OOO vagy valami mod miatt, de nekem 80 disp-al és 20-as famevel is csak arról beszélt hogy nem adnak házat minden jöttmentnek :(
  • Fantusz
    #33359
    Pontosabban 70-s Disposition, és 15-ös Fame kell a skingradi ház megvásárlásához, no meg a 25000 arany.
    Chorrorban is kell minimális Fame a házikó vásárlásakor, de ezek nem elérhetelen értékek, és olyan nincsen, hogy bizonyos Infamy fölött nem vehetet meg a házat, a Thieves gulidnál, DB-nál pedig olyan kitétel nincsen, hogy a magas hírnév hátrányos lenne.
  • fatsy
    #33358
    Sziasztok!

    Legyen valaki oly kedves és világosítson fel,mert kezdek kib*szott ideges lenni,hogy vajon miért fagy ki a játék miután ki akarok menni a csatornából a karakter elkészítése után.
    Konkrétan, h miért nem szereti a francesco modot, mert az a baja ennek a sz*rnak. Ha a data filesban kikapcsolom a francesco modokat akkor fut, de amint benyomok egyet szétfagy.

    ???????????????????
  • Ron Ragm
    #33357
    Skingradban nem hajlandóak bizonyos Fame pont alatt házat adni neked.
  • Fantusz
    #33356
    Ház vásárlásnál a Disposition számít, aminek esetleges induló-értékét befolyásolhatja a magas Infamy, de meg van a módja, hogy növeld a népszerűséged az eladónál (bribe, charm).
    Thieves guild, DB küldetések teljesítésének jutalma infamy, de semmiféle hátrány nem származik abból, ha a Fame érték sokkal magasabb a hírhedségnél.

    A böröczk által leírt probléma ritka (bug?), de nem ismeretlen, olykor az NPC-k megmakacsolják magukat, nem hajlandók ellátni "feladatukat".
    Jó példa erre néhány mester, akikkel el lehet beszélgetni a szép időjárásról, de tanítani nem akar, holott már jártál nála, régebben tanított.

    A Deadra küldetések jutalomtárgyai küzül egyetlen egy kell Martinnak (bármelyik), ráadásul némelyik eszmei értéke szinte felbecsülhetetlen (Azura Star, Skeleton Key, Goldbrand) kizártnak tartom, hogy valaki mindegyiket eladja.
    Volt olyan karakterem, amelyikkel az óriás Sigil követ már a főküldetés megkezdése előtt begyűjtöttem, ott volt az investoryban a küldetés kezdetéig.(le is izzasztott rendesen a Lich király, és zombi csapata)

    Arra esetleg van némi esély, hogy az ilyen előzetes akciók miatt bug keletkezik, vissza kell menni a romba, nem modhatod Martinnak: ezt keresed, véletlenül éppen van nálam egy ilyen izé...