41716
  • haxoror
    #33075
    #33067
  • Csacsi
    #33074
    Fent a bannerba van egy oblivionhq ott megtalálod, hol milyen házat tudsz venni.
  • Bale123
    #33073
    mondjuk imperial citybe?
  • Csacsi
    #33072
    Persze általában próbálgatok mindent, de nem árt útmutatás. Mindig összegyűjtöm itt napközben az infókat, aztán délután kipróbálom. Ez a karakterem még nem járhat be az Arcane Universityre, azt nem akartam elkezdeni 20-as szint alatt most, úgyhogy az még csak most fog jönni.

    Oké. Akkor bármilyen Fortify Skill varázslatot honnan fogook szerezni mod nékül ezt nem tudom, pedig tudom, hogy lehet, mert az előző karakteremnél már ott volt a listába. Majd lehet megnézem milyen spelleket tudott...és mindet megszerzem :D
  • Bale123
    #33071
    én végigjátszottam a játékot már jó párszor de arra nem jöttem rá hogy hogy hogy a **** ba lehet házat venni???? valaki PLZ
  • Fantusz
    #33070
    Amikor fel van töltve az Azura Star nem tud másik lelket befogadni.
    Ráteszed egy gyorsbillentyűre és csak egy kattintás, máris tudod feltölteni a mágikus fegyvereidet.
    A lélkkövek csak egyetlen leket tudnak befogadni, felhasználáskor megsemmisülnek, ezzel szemben az Azura Star örökéletű (ha el nem hagyod, el nem adod), számtalanszor felhasználható lélekkő.

    Tűzre érzékeny ellenfeleknél ne eröltesd a fire demaget még weaknessel sem, valamelyik másik (shock, frost) sokkal hatékonyabb - és viszont.

    Nem kell kifejezetten fortify mercantile varázslatot szerezned, elég, ha bármilyen fortify skilled van a többire is megkapod a lehetőséget (ki kell választanod a listából), no és kell a fortify attribute is.

    (jah, és nem akarlak bevinni az erdőbe, próbáld ki a leírt varázslatot, ha gondolod,mennyire vagy megelégedve vele, s alakíts rajta kedved szerint, ha gyengének találod - egy visszatöltés nem nagy dolog)
  • Csacsi
    #33069
    Ez Az Azura star hogy működik? Ha feltöltöm egy lélekkel, akkor lesz egy feltölött, meg lesz egy üres? Vagy máshogy kell érteni?

    és hogy tudok hozzá jutni fortifí skill varázslathoz, hogy bele tudjam rakni a spellembe, mert akarok csinálni, egy olyan varázslatot, ami megnöveli a persoanlitym 100-ra, meg a mercantile-t 100-ra, és charmot is 100-ra kb 3 sec-ig, és így könnyebben tudnék üzetelni :D

    Gondolom aki immunis a tűzre, annak inkább csináljak ugyanolyat amit leírtál, csak inkább shoc damage-el, és weakness to shockal.

    Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de a segítségeid nagyban befolyásolják, hogy ilyen jól haladok a karakteremmel, de azért ettől függetlenül mégis "ismeretlen" a világ.
  • Fantusz
    #33068
    http://www.gamebanshee.com/oblivion/spells/alterationnovice.php

    A linken meg tudod nézni, kinél, milyen spellek vásárolhatóak, de ha már bejutottál az egyetemre elég az alap, abból már saját magad kénye-kedvére tudod alakítgatni a varázslatokat.

    Oltárnál csak olyan spelleket tudsz készíteni, aminek ismered az alapját, és képes vagy használni is, (gondolom ezért nem tudsz fortify skillt készíteni).

    Nem engedi az oltár olyan varázslatok kreálását sem (mivel nem tudod használni), amelyek magasabbak a képzettségednél - pl. expert illusion skillel nem csinálhatsz master fokozatú illusion spellt.

    Koktéloknál mindíg a legerősebb összetevő határozza meg, hogy a varázslat melyik osztályba kerül.

    Véeleményem az, hogy érdemesebb olyan spelleket használni, amelyek bár alacsonyabb hatásfokkal birnak, de marad utánnuk mana-tartalék.
    Blama az, ha egy hatalmas pusztító spell elől ellép, kitér az ellen, s ott állsz mana nélkül...

    Kedvenc varázslatom :
    (touch) weakness to fire 100%, 3 sec + demage fire 50 1 sec + drain healt 100, 3 sec + paralyse 1 sec

    A demage értéket skilltől, manától függően lehet emelni kb 70-es értékig, drain healt 100-al csökkenti az életerőt 3 másodpercig, parlyse értéket próbáltam 2-3 másodpercre emelni, de fölösleges, ott fekszik előtted, vagy megütöd, vagy amikor áll fel ismét rányomod a spellt, weakness az ismétléskor még hat.
    Oblivion-lakó lények többsége immunis a tűzre, de érzékeny a villámra
    Storm Atronach kivétel, immunis a villámra, közel menni sem érdemes hozzá egy távolsági jeges-koktéllal szoktam kínálgatni.

    Amennyiben a birtokodban van az Azura Star (Martinnak nem azt kell odadani!) érdemes lehet még néhány varázslatodhoz hozzzácstolni 5 másodperc Soul Trap-ot, s nem lesz gondod a mágikus fegyverek feltöltésével.
  • haxoror
    #33067
    Keresel egy Rune Stone-t, stonehege szerű kövek vörös rúnákkal és éjszaka aktiválod őket, ez adni fog pár powert amik között lesz fortify skill is, innentől már tudod ezt is választani a spellmaking oltárnál.
  • ColdFire
    #33066
    May shadow hide you :)
  • Csacsi
    #33065
    Illetve nem fortifí Attribute spellt keresek, hanem fortifí skill spellt.
  • Csacsi
    #33064
    Ja és az előző mágusommal, Dark Elf The mage csillagjeggyel, valahogy tudtam fortifí Attribute spellt készíten. De nem tudom, hogy miért. Mert most sehol nem találok ilyen spellt. Hogy tudom ezt megint elérni? Persze modok nélkül még mindig :D
  • Csacsi
    #33063
    Tudnál nekem írni, hogy milyen varázslatot lenne érdemes szerinted csinálnom? Konkrét példával. Köszi előre is.
  • Fantusz
    #33062
    A Knight of the Nine kieggel a kasztok kaptak egy-egy lakosztályt is, ami ingyenes ugyan, de a berendezésért fizetni kell.

    Varázslóknak egy Mágustorony a jussuk valahol Bruma környékén,
    tolvajoknak Anvil alatt egy egész barlangrendszer,
    a vámpírokat kiköltöztették a pusztába,
    harcosokról picit megfeleldkeztek anno, de kárpótlásul ma már ők akár egy egész kastélyt birtokolhatnak Chorror közelében.

    Természetesen bármelyik, vagy akár az összes objektumot igénybe lehet venni, feltéve, ha a modok bent vannak a játékban
  • Flora2
    #33061
    Én az első házamat (kalyibámat) nemrég ingyen kaptam jutalmul Leyawiin grófjától. Amiért megcsináltam neki a Knights of the White Stallion küldetést. Igaz, nem egyedül az enyém a házikó, osztozom rajta a másik White Stallion lovaggal, Mazogával, a masszív ork csajjal. :) Úgy látom, berendezni se kell, van benne még gyakorló bábu, meg íjász céltábla is. :) De a kaják nem spawn-olódnak benne újra, én és Mazoga lassan elfogyasztjuk, ami az asztalon és a polcokon van. El kell menni a legközelebbi közértbe bevásárolni, és otthon kipakolni az almákat az asztalra? :)

    Anvili házikó: az nekem is célom, hogy megszerezzem, nagyon tetszik Anvil, a ház problémájával meg majd valahogy... ööö... elbánok.
  • Fantusz
    #33060
    Paralyse önmagában nem sebez, de mozgásképetelenné teszi az ellenfelet, destruction mágiával ötvözve meg sem tud ütni az ellen.

    Legpusztítóbbak a weakness+demage+drain+paralyse combók egy jó karddal megsegítve
  • Csacsi
    #33059
    Egyébként így 20-as szinten sokkal élvezetesebb felfedezni a dungeonokat. Eddig nem nagyon bújkáltam, mert a megidézett lényem mindig elég volt. Most már azért eléggé "félve" fedezem fel a dungeonokat, a található lootokról nem is beszélve.
  • Csacsi
    #33058
    Oké, akkor Dremora Lord, Daedroth + (most nem jut eszembe a nevük) ha túl jutna rajtuk, akkor 110-es Fire, vagy 110-es frost destruction varázslat. Ennek elégnek kell lennie :) Most még rágyúrok egy kis paralyze-ra. Vagy esetleg a Mage Guildet elkezdem, és beszerzem a Staff of paralyzet. És ha ez sem lenne elég akkor rágyúrok a command demoralize spellekre :D

  • haxoror
    #33057
    Áh, a Xivilai-t leverik egy pillanat alatt, a Lich és a Gloom Wraith meg nem tud elég sebzést okozni, kvázi csak úgy "vannak" amíg lejár az idejük.

    Sokat próbáltam az összes lényt és szerintem a Daedroth a legjobb summon, előremegy így eltereli rólad a figyelmet, sok élete van, tudja sebezni a szellem lényeket és egyedül is le tudja verni az ellent.
  • Fantusz
    #33056
    Mesterek szintenként tanítanak 5 skillt, jól megválasztva az hatalmas segítség.

    Szintlépéskor akkor tudol 5 pontot tenni valamelyik attributera, ha a hozzá tartozó skillek összesen legalább 10-el emelkedtek.

    Anvilban is van egy eladó házikó, azt be sem kell rendezni, vannak benne bútotok (meg mások is)
  • Csacsi
    #33055
    Igaz, de azok max 5 pontot tanítanak, vagy tévedek? Házvásárlással úgy voltam, hogy megnéztem a lsitát, és kívülről ez tűnt a legszimpatikusabbnak, így vártam, hogy legyen elég aranyam. Most meg azért vagyok bajba, mert pénzt kell gyűjtenem, hogy be is rendezhessem :D
  • Fantusz
    #33054
    Mesterekhez is lehet menni tanulni...

    A házvásárlást nem kapkodtad el, Imperial Cityben a 2000 aranyas kalyibát 2.-3. szinten már meg lehet venni, nekem valahogy az a legszimpatikusabb házikó
  • Csacsi
    #33053
    Ja és most vettem egy fasza kis házat Cheydinhallban. Így végre nem kell mindent eladnom, hanem van hová leraknom, az értékesnek tűnő, de nem mindig kellő tárgyaimat :D
  • Csacsi
    #33052
    Nah most vagyok pont 20-as szinten.

    Str : 85
    Int : 100
    Will : 100
    Agility : 60
    Speed : 77
    Endurance :88
    Personality : 40
    Luck : 50

    Ami 100-as heavy armor, blade, conjuration, destruction, az armorerem fejlesztem, és majd lassan a blockot is, csak eddig nem volt rá szükségem. Inkább ellépegettem a csapások elől, de majd most inkább blokkolok.
  • Fantusz
    #33051
    Nem tudom hogy állsz az illusion varázslatokkal (100-as skill kellene), command, demoralizare spelleket érdemes megpróbálni, bár költségesek.
    Ahol több erős ellenfél van egy command spell valamelyikre, plusz a dremora lord (ehhez kell kb 400 mana)

    Az alapvető kérdés nálad, hogy miben vagy gyenge?
    Battlemages-ként valószinűleg megoldódnak a gondjaid, ha lesz egy teljes deadric páncél rajtad, de azt valahogy meg kell szerezni.
    A tegnap beírt adatokból az endurance kevés 20-as szint körül már 100-as kitartás érték illene egy csatamágunhoz.
    (heavy armor skilled már maxon, esetleg a block és az armorer amivel fejlesztheted)
  • Bale123
    #33050
    inkább az utobbi
  • Csacsi
    #33049
    Vagy esetleg egy Xivilai?
  • Csacsi
    #33048
    De mondjuk egy invisibilityvel párosítva azért egy lich elég halálos tud lenni :D Legalábbis gondolom, mert még nem próbáltam :D
  • Fantusz
    #33047
    Nem biztos, hogy jól jársz velük.

    Dremora lord, Deadroth, Clannfear mennek előre ezzel valamelyest védenek (őket támadják) a varázsolgatós summonok viszont hátrálnak, s elég gyenge spelleket használnak.

    A kvatchi kapunál lehet igazából letesztelni a karaktert, ott van a játék egyik legkerményebb csatája (másik Brumánál lesz).
  • Csacsi
    #33046
    Nem tűnik erősebnek az adatok alapján, amit az oblivionhq-n találtam. Bár életereje, és támadása erősebbnek tűnik. De gondolkozom egy summon lichen is, vagy egy summon gloom wraithen is :D
  • haxoror
    #33045
    Használj Daedroth-ot
  • Csacsi
    #33044
    Nah asszem, így 20-as szint körül kezdődnek a bajok :D A dremora lordom már nem képes megállítani mindenkit :(
  • Fantusz
    #33043
    Nála azt hiszem minden nap meg lehet venni azt a 30at, barlangokban a goblinoknál illetve banditáknál pedig elég sokat lehet találni, de meg lehet szereni a Skeleton Key-t, az nem törik el.

    Esetleg Alteration skillre gyúrni, s töbek között a zárak is kinyilnak egy jó varázsigétől
  • persil
    #33042
    Fogalmam sincs egyelőre merre keressek tolvaj céhet:D
    De közben találtam egy sötét alakot, a városfalon kívül kóberolt, Shady Sam, ha jól emlékszem. Tőle tudtam venni 30-at :)
  • ColdFire
    #33041
    ? :o

    Thief guild első nekifutásra, éjfélkor menyj imperial city waterfall vagy milyen nevű terület mellé, a városon kivül, ahol van pár kis faház, na ott nézz szét, ott lesz egy páncélba öltözött uriember :)))

    jólmegaszontam? :o
  • persil
    #33040
    Szerintem meg egy normális ember még csak elmosolyodni sem tud rajta -.-"

    Segítsetek, hol lehet lockpick-et vásárolni...?:D Első nagyobb vársot bejártam az egészet (elején vagyok még) de senki sem árul, már majdnem agyvérzést kaptam:D
  • ColdFire
    #33039
    ;)
  • simonviktor91
    #33038
    szerintem ezt a mondánt fel kéne terjezteni a minisztériumhoz
  • ColdFire
    #33037
    köszi a válaszokat, ennek örömére kitaláltam egy nagyszerű mondást:

    "Minden út Imperial Citybe vezet!"
  • Fantusz
    #33036
    A bokszoló khajitnál van egy hordóban a DB öltözék, de lopottnak számít, s mivel eladhatatlan (értéke 0 a kereskedőknél) nem tudom orgazdák mit reagálnak rá, különben sem lehet egy olcsó cucc, tele van enchantokkal.

    Tudjuk azt is, hogy lesz lehetőség másikat szerezni később, de valószinű akkor már nem is lesz érdekes, lesz helyette jobb (Black Hand)