41716
  • böröczk
    #33435
    a mesterképzést mikor lehet "elvégezni" az aktuális oktatónál, akiket hq-n felsorolnak? ha elértem a 100-as szintet, vagy Expert után rögtön?
  • böröczk
    #33434
    na végeztem a DB küldetésekkel, hivatásos Listener letten, bár a karakter külseje nem éppen erről árulkodik : D Mindenesetre jól megvagyunk most a szőke Speaker lánykával meg az új taggal az elhagyatott házikóban : D Úgyhogy most elkezdtem megvásárolgatni a cuccokat a Deepscorn hollow-ban, meg csinálom a Thief küldetéseket párhuzamosan a városi meg más Guild küldetésekkel, hogy azért jó hírem is maradjon : D
  • Fantusz
    #33433
    Jah, meg némelyik NPC lehülyéz, a könnyűpáncél miatt, a másik meg csodál érte

    AC2: a DB küldetéseiben a bónuszok az igazi jutalmak (no meg milyen becsülete van egy pancser bérgyilkosnak?), agyon lehet veretni az argoriannal is a szerencsétlent, a quest akkor is megyen tovább, vagy a börtönös küldinél is halomra lehet ölni az öröket (jó sok bountyért), de éppen az a küldetéseik lényege, hogy csak a célszemély haljon, illetve ne haljon meg.

    Mellesleg a küldetés nem megyen tovább, amíg a delikvens a kriptában kuksol, tahát vagy meg kell menteni, vagy elhaláloztatni, de a bug miatt nem lehetett vele semmit kezdeni.
    (a bug valószinűleg abból ered, hogy a quest szerint másnap kell visszamenni feléleszteni - addig akaár tüdőgyulladást is kaphat a hideg kövön, inkább álldogál picit )
  • böröczk
    #33432
    dehogyisnem muszáj, különben nem kapsz búnuszt sem
  • AC2
    #33431
    Nem is muszály föléleszteni, anélkül is tovább megy a quest...
  • böröczk
    #33430
    amúgy tök mókás, expert vagyok illusionből, és az utca emberei nem mulasztanak el erre megjegyzést is tenni : DD
  • böröczk
    #33429
    pontosan nekem is ezek a rendellenes tünetek mutatkoztak : D Oké, köszi : )
  • Fantusz
    #33428
    Az a DB küldetés, amikor Chorrorban kell egy álgyilkosságot elkövetned, hogy megmentsd az "áldozatot"?

    Ott találkoztam én is ezzel a buggal, ha azonnal visszamész a kriptába a halott ott áll, szólni nem lehet hozzá, csak pislog némán...
    Várj legalább 1 napot, akkor menj be a kriptába, addigra ált. jófiú lesz és elszenderül, megitathatod vele az ellenmérget

    Miután felélesztetted gyorsan vidd ki a kriptából, az sem egy kellemes fordulat, ha az élőholtak valóban megölik (a hulláknál kb nulla a loot, felesleges kockáztatni)
  • böröczk
    #33427
    Az Assasinated man küldetést csinálom kb már 5-ödjére, és kissé mintha bugos lenne.
    Amint lemegyek, hogy feltámasszam a bácsit, az már ott álldogál vígan a kőágya mellett, és nem lehet vele kezdeni semmit.. .. .. ?
  • koschwarz
    #33426
    a deepscon hollow-n jól lehet gonoszkodni, ha vámpír vagy nem lesz gondod a táplálkozással.

    a mágustoronyban meg jól lehet máguskodni, ha mágus vagy nem lesz gondod a spellcsinálással.

    uff.

    mellesleg nem jobb ha magad fedezed fel?
  • adammmmmmm
    #33425
    Engem az érdekelne hogy mit lehet ott csinálni. Mert azt a kis izét elküldtem onnan gyilkolni vagy miért és van egy csomó alkimiai alapanyag. És a mágustorony mire való? Mert a kalózok gyűjtenek minden héten 2 ezret. De a másik két helynek nem értem mi a célja?
  • Fantusz
    #33424
    Szükséged van egyeltalán arra a helyre?

    Alapvetően az egy gonosz, vámpír lakosztály lesz.

    A küldetésnek akkor van vége, ha megvetted az összes bútort, és a gonosz oltár újraaktiválásához szükséges zöld üvegcsét - ez kb. 20ezer arany elköltését jelenti, ha ki tudod használni (elég gonosz vagy hozzá) megéri a beruházást.
  • adammmmmmm
    #33423
    Nekem is kéne gy kis segtség. Valami deepscren hollow küldetésnél (knights of the nine) megtaláltam a hejet és megvettem azokat a kellékeket amiket az inn-ben vettem. A küldetés nem firssül. Ugyanúgy azt írja hogy vásásroljak. Most mit kéne vele csinálnom?
  • Fantusz
    #33422
    Ilyen küldetésre nem emlékszem.

    http://www.uesp.net/wiki/Shivering:Quests
  • zsilike
    #33421
    Sziasztok!egy kis segítség kéne!Az uj szigeten/shivering i/van 1 küldi ,a kalapács-ügy,megtalálom a kalapácsot de nem vehetem fel ,csak a kiválasztottak,előtte van egy oltár is.?hátha tudjátok.irjatok,ja és nem tudna vk egy oldalt javasolni,ahol a kiegészitőknek a végigjátszása fenn van ?vagy valami rövid útmutató.köszönöm.
  • adammmmmmm
    #33420
    Mostmár mindegy mert ki lett maxolva.
  • LoCk
    #33419
    Bocsi, hogy csak most írok.
    Nagyon köszike a segítseget.
    Már privben megkaptam a forumbeírás után egy 7 percre.., de te vagy a második helyezett.
  • adammmmmmm
    #33418
    Kösz mindenkitől a segítséget. Használom a jobb egérgombot. A restoration skillemet jól fel vittem csak az a gond hogy sok az életem és nem elég a manám. Egyszer vettem egy varázslatot ami a fele manámat elhasználta és alig gyógyitott jobban mint az első varázslatom.
    A Boethia küldetés már meg van. Csak az utolsó deadra maradt. A light armor skillem nem tuom már menyin van de aszthizsem az sem alacsony. Egyépként a mikor fejlődik? Eddig csak ki írta hoy fejlődött.
  • Fantusz
    #33417
    Az nem igazán jó dolog, ha 20-as szint fölött is mérhetetlen mennyiségű Healt potiont kell meginnod.

    Erős Achemy skillel gyárthatnál magadnak is Restore Healt italokat, de gondolom a nordod nem egy gyakorlott méregkeverő.

    Van egy küldetés, amit csak 20-as szint fölött lehet megcsinálni, töménytelen Healt, Magicka potiont, páncélokat, fegyvereket lehet lootolni, s ha élve kijösz jutalmul megkapod a Goldrbandot is.

    Keresd meg Boethia szentélyét, vigyél magaddal egy deadra szivet áldozatnak (no és készülj fel a harcra)
  • haxoror
    #33416
    Ja és még egy tipp, ha nehéznek találod a fő küldetést akkor még nem vagy igazán felkészülve, lazításnak járd körbe az Imperial City-t és fosztogasd a romokat, 20 szint fölött egy csomó pénzt szerezhetsz így és legalább a fegyver és páncél szkilled is fejlődni fog, a legjobb páncél sem ér semmit ha a hozzátartozó szkilled alacsony.

    Ja és használd a jobb egér gombot is.
  • haxoror
    #33415
    Venni sehol sem lehet sokat viszont sokat lehet találni necromanceres vagy conjureres romokban, fejenként legalább 2 szokott náluk lenni, persze csak ha elég gyorsan ölöd meg őket ahhoz hogy ne legyen idejük felhasználni.

    btw tökmindegy mert ha lötyikkel gyógyítod magad akkor ott is többet fogsz elhasználni mint amennyit találsz

    RESTORATION <- Az ilyen varázslatok többsége arra való hogy gyógyíthasd magad ééééés a varázslatok INGYENESEK és jóval hatékonyabbak mint bármilyen lötyi amit vehetsz vagy találhatsz a játékban!

    Potionért, scrollért, recharge-ért vagy repair-ért teljesen fölösleges (és szerintem értelmetlen is) fizetni, legyél önellátó, az ingyen van.

    A játékban az egyetlen tárgy amit megéri megvenni az a repair hammer és azt is csak 25-ös armorer szinting, onnantól ritkábban törnek és abból is többet találhatsz majd mint amennyi elmegy a használattal (természetesen a páncélodat is jobb ha te javítod).

    (TIPP: Bravil-i templomban Marz nevű argonian csaj egy Restoration trainer, inkább ott költsd a pénzed, sokkal jobban megéri mert a tudás örök, a pénzért vett lötyik viszont csak egyszer használatosak)
  • adammmmmmm
    #33414
    Én most 20-as szint felett vagyok és már túl nehezek az oblivion kapuk. Egy csomó strong health potion kell. Hol lehet sokat kapni ezekből? Mert ha körbejárom a legtöbb boltot úgy 15-öt szerzek ami ezen a szinten nem elég. Főleg hogy folytattam a fő küldetéseket és egy halom baromi erős szellemmel meg csontvázzal akadtam ösze. Kénytelen voltam azt a duplikálást (vagy mit) használni pedig nem szeretek "csalni" a játékokban.
  • Fantusz
    #33413
    Ez nem az a fajta játék, ami a főlüldetés után kiírja, hogy Game Ower, a főküldetés lezárásával mindössze annyit érsz el, hogy bezáródnak az Oblivion kapuk, újabbak nem nyílnak.

    Lényegében a játéknak soha nincsen vége, melléküldetések, guildos küldetések lezárása után is szabadon lehet kalandozni, a játékos türelmétől függ, hogy meddig bírja a "céltalan" kalandozást, új karaktert indít, esetleg szünetelteti az Oblivionozást.

    Főküldetést nem lehet aznélkül tovább vinni, hogy Martinak ne adnál oda valamilyen deadra kegytárgyat, de vár türelmesen.
  • Rambo888
    #33412
    aha már értem.köcce szépen a sok segítséget.
  • Fantusz
    #33411
    http://oblivion.gumininjahq.hu/modules.php?name=Vegigjatszas&funkcio=megmutat&pid=197

    Ami neked kell: A Deadra szentélyek (bal oldali menüsor)

    15 szentély található a vadonban, szinttől áldozattól függ, hogy a deadra szóba áll-e veled, s ha elvégzed a feladatot ad egy jutalomtárgyat.
    Martinnak ezek közül a tárgíak közül kell egy, de nem feltétlenül az Azura Star. (én általában egy mágus botot adok neki)

    Az Azura Star egy sokszor felhasználható lélekkő, mágikus fegyvereket lehet vele újra tölteni, kár Martinnak odadani.
    Megszerezni némi vámpír-öldöklés árán lehet, úgyhogy, ha nem vagy tisztában a vámpírharapás veszélyeivel az akció kezdete előtt azt is tanulmányozd át.
  • Rambo888
    #33410
    vagy azt nemtom megcsinálni hogy kihagyom ezt a küldit és tovább csinálom a föszálat a másik küldikkel?ugy nemtom kivinni a játékot?
  • Rambo888
    #33409
    aha ok köcce fantusz.még elég kezdő vok.és hol találok daedrákat akiket ha kinyírok akkor 1 cuccát elviszem martinnak.vagy rosszul mondom?bocsi te már biztos nemvagy kezdő és leeht hülye kérdeseknek tartod de ha tudna vki válaszolni megköszönném.
  • Fantusz
    #33408
    Will-o-wispek sárga maradványa kell a deadrának, de miért adnád pont az Azura Start Martinnak?
    Adjál neki valami haszontalanabb deadra cuccot, az Azura Star jó szolgálatot tehet nálad az investoryban.

    Will-o-wispeket bizonyos szint fölött lehet találni barlangokban, de lent délen Bravil és Leyawiin között még az út mellett is támadnak (kellemetlen elllenfél tud lenni)
  • Rambo888
    #33407
    Helló mindenkinek!Nekem lenne 1 kérdésem mindenkihez : eljutottam az oblivinba a daedra vére fő küldetéshez.és ugye annál a küldinél elkell menni ahoz a szoborhoz ...és felkell áldozni 1 glow dust-ot amelyet a környéken találok.én az egész környéket már bejártam mindent amit csak lehetett de olyan lidércet 1-et se találtam.mert ugye ha azt a lidércet egölöm akkor lesz vmi fehér por belőle és azt kell feláldoznom. vki légyszives segítsen!vki légyszi mondja meg hogy hol találom meg azt a lidércet.nagyon megköszönném
  • adammmmmmm
    #33406
    Már 20-as szinten vagyok és a legjobb sigil köveket kapom. Egy időre hanyagoltam a thief guild küldetést és oblivion kapukat csukok. Egyre tobb van azokból a kő kupacokból és ráadásul a kardom is elektromos sebzéssel bír. Most kénytelen vagyok öszerakni egy tűzkardot.
  • adammmmmmm
    #33405
    A thief guild-nek van egy küldetése amit nem tudok meg csinálni. Elkéne lopni egy gyűrűt egy counttól. Elvileg csak este ceszi le és berakja egy dobozba. Elmögyök úgy éjfél körül a titkos járaton a szobájába. Ő alszik. Megnézem egy dobozt (az ágy mellet) de ott csak egy nyaklánc van meg egy levél. Nincs benne a gyűrű és még a nőn sincsen a gyűrű. Mért nincs a dobozban vagy roszkor jöttem?
  • Randelz
    #33404
    kösz.
  • adammmmmmm
    #33403
    Igen tudod játszani. A Shivering Islesnél lesz egy kapu ami át visz egy másik területre. Te döntöd el mikor mész oda vagy ha már ott vagy mikor mész vissza.
  • Randelz
    #33402
    Helo! Ha felteszem valamelyik kiegészítőt a játékhoz pl.: The Shivering Isles, akkor ezentúl még tudom játszani az alapjátékot? Mert azt még nemvittem végig.
  • zsilike
    #33401
    ezért az a biztos,ami hivatalos kieg+max pár biztos mod.
  • Fantusz
    #33400
    Rengeteg mod létezik a játékhoz, köztük sajnos sok olyan, ami egyeltalán nem illeszkedik az Oblivion világához, és a kidolgozatlan modok száma sem kevés.

    Minél több mod van bent a játékban, annál nagyobb az esély az összekakadásukra, bugokra, telepítési hibákra pedig sokszor csak akkor derül fény, ha (esetenként sok-sok óra játék után) ott áll a karakter egy sárga felkiáltójeles-rombuszos valami előtt.

    Feldobják a modok a játék hangulatát, de nem szabad túlzsúfolni, elég nehéz elkerülni, hogy a sok mod közül néhány esetleg pont ugyanazt változtatná meg.
  • adammmmmmm
    #33399
    Aszem itt a videó végén írják honnan lehet letölteni a modot:
    http://www.youtube.com/watch?v=jsoSDqL0Kgo
    (még nem próbáltam)
  • fatsy
    #33398
    Szisztok!

    A twohandfightning modot próbálta már vki? az szinthez van kötve?
    Láttam a múltkor a neten egy trailert amina csávó egy sárkány hátán repkedett cyrodill felett...csak pislogtam.tudja vki ennek a nevét?
  • adammmmmmm
    #33397
    Azt tudtam hogy a Nord karakternél nem a varázslat a legjobb. Eddig az öszes szintlépéskor raktam egyet az erőre és egyet a kitartásra. Mostanában az inteligenciára is rakok egyet mert jól jön a gyógyításnál.
    Már lassan az a bajom hogy most 15 szinten már ilyen krokodil is van a sigil köveknél és azt nagyon utálom. Ha jól emlékszem az elenségek is fejlődnek az én szintemnek megfelelően.
  • Fantusz
    #33396
    Nem baj az, ha nem fejlődöl gyorsan - amikor a major skilljeid összes 10-el emelkedtek akkor léphetel szintet.

    A Nordod valószinű harcos, így neki a legfontosabb attribute az erő és a kitartás, nem lenne előnyös, ha ezekre minden szintlépéskor csak 1-2 pont jutna.
    Az illuzioval semmi gond nincsen, hogy beraktad és nem használod, sőt akár segíthet is a pontosabb szintlépésben, ha ez a vágyad (az elzőleg leírtak miatt azért óvatosan tréneld a karit).

    Amikor a minor és major skillekből összejött at erőre és kitartásra adható 5-5 pont, de még nem vagy a szintképésnél, esetleg néhány starlight varázslat használatával meg lehet lépni a szintet.

    A főküldetésről: a legjobb Sigil köveket 17-es szint fölött kapod,de ha végigviszed a főküldit nem lesz több Oblivion kapu.
    A countok annyit árulnak el hol van a város közelében kapu, nem segítenek Brumánál sem, Jauffre csak egy kis plusz szivességre kért, hogy bezárhatod a kapukat, ha van hozzá kedved, egyeltalán nem kötelező, a lényeges feledatokat Martin adja.

    Néhány csúcs Sigil kő az enchantoláshoz jól jöhet, a főküldetés lezárása ráér legalább 20-as szint körül is (persze 10-es szinten is be lehet fejezni)