41716
  • SaGa
    #36075
    Van egy jópofa mod, Player Hunters, Fame and Infamy. Ezzel, ha nő a fame vagy infamy értéked, vagy bérgyilkosok, vagy egy irodalmi megtoró osztag indul a nyomodba. Pont úgy, ahogy a Fallout 3-ban a Talon ompany, vagy a másik csapat. Gondolom innen vették az ötletet.

    Minden alkalommal, amikor feljebb lépsz a "ranglétrán", indul egy csapat, 3-4 fő. A legélesebb helyzetekben esnek a nyakadba még ők is...
  • koschwarz
    #36074
    ha "jó" vagy, akkor fame-pontokat kapsz, a rossz cselekedetekért infamy-pontokat. ha magasabb az infamy mint a fame, az "hátráltathat" (nem tudsz oltárnál gyógyulni, nem kapsz meg bizonyos küldetéseket, az emberek nem szeretnek, az őrök csesztetnek, stb.). mondjuk úgy, hogy a magas infamy a városi életedet nehezíti meg.

    mondjuk az is egy jó elgondolás lehet, hogy - a börtönből szerencsésen kiszabadulva - folytatod bűnöző pályafutásodat, majd azután javulsz meg és leszel cyrodiil hőse. lehet hogy legközelebb így csinálom, így még nehezebb a játék, mert alacsony szintnűként kénytelen lehetsz lemondani egy csomó "segítségről".
  • Nyugis
    #36073
    wow! ez az ötlet tetszik! igen jó elgondolás!!!
    már csak az a kérdésem, hogy nem jár érte semmilyen "bünti" levonás, stb? mert ha nem akkor nekem is ez a megoldás lenne a szimpatikus.. ;)
  • koschwarz
    #36072
    én meg úgy vagyok ezzel, hogy azt az egy karaktert viszem végig, de először jófiúként, harcos és mágus guild-tagként, megcsinálva a főküldetést, majd egyre megromolva, kiégve válok...egyre gonoszabbá (úgymond átállok a rossz oldalra), a tolvajok, majd a dark brotherhood tagjaként, végül hatalmas erejű vámpírlordként "fejezem be" pályafutásomat.
  • Fido4life
    #36071
    amúgy vámpírnak lenni jó móka, én akaratlanul lettem az, az Anvili Fighters Guildben szunyókálva, és azóta is népesítem Cyrodill fogyóban lévő vámpír népessségét :) sun damagenek meg hátránya nincs ha nem alszol (max szintlépéskor de egy vérszívást mindenki kibír) Csak ugye itt is bökkenő nálam, hogy van ugye egy vámpír ellenes szekta "Brothers of Virtuos Blood" vagy valami ilyesmi, és oda elég gyakran visszem a vampire dustokat 250-ért. közben észre se veszik hogy én is az vagyok.
  • Fido4life
    #36070
    nem, utána is bármikor az lehetsz, csak a löttyöt könnyebb megszerezni.
  • steweee
    #36069
    ugye ha vki 1x végigszenvedi a kigyógyulást a vámpírságból, akkor már utána immunis lesz?

  • Flora2
    #36068
    Nahát, micsoda életpályát hagytam ki eddig! Tényleg ez lesz a következő. :) És igazad van, dark elf lesz.
  • Fantusz
    #36067
    Vámpírok kapnak elég sok pozitív és negatív módosítót.
    Pozitív módosítók a teljesség igénye nélkül: resist paralyse, resist disease, fortify sok attributera és skillre...

    Negatív módosítók közül a legfontosabb: weakness to fire.
    A dark elf faji bonuszként kap 75% tűzellenállást, a vámpírsággal kapott érzékenységet ez elég jól ellensúlyozza, ráadásul a "gyilkos hajlam" is a vérében van

    A Sun demage a legveszélyesebb - vámpír formában nem mászkálhat a karakter a napon, a fény elszívja az életerőt.
    Vér ivás után 24 óráig védett a fény-sebzés ellen, ilyenkor emberekkel is szót tud érteni, különben elég nehezen nyílnak meg előtte az NPC-k.

    Vámpírság
  • Flora2
    #36066
    Jó ötlet, vámpírrá váló karakterem még nem is volt! A következő majd az lesz! :)) Igazi gyilkos hajlamú karakter lesz, aki a harcban nem a győzelmet élvezi, hanem a másik megölését... Hmmm melyik fajhoz illene egy ilyen jellem...?
  • Fantusz
    #36065
    Nem tudsz mit tenni, xboxon marad az eredeti játék, modok nélkül.

    Volt karakterem, amivel végig játszottam minden guildos küldetést, de az úgy valóban faramuci lehet. (pl Arch Magusként kezdenei a tolvaj küldetéseket, s a saját staffodat kell ellopni)

    Sok karakterem volt már nekem is, (wood elf: tolvaj-bérgyilkos, breton: mágus, dark elf: harcos-boszorkánymester)
    A vámpírkodás is egy lehetőség a játékban.

    Az alapjátékban valóban nehéz gonosznak lenni, ha minden guildot egyszerre játszol, de nézd meg hogyan viszonyulnak az emberek egy bérgyilkos-tolvaj, netán vámpír karakterhez.

    PC-n játszva, modokkal fokozható a "gonoszság", maruder, vagy akár még necromanta is lehet a karakterből, az Oblivion valóban az a játék, amelyiken a modok sokat javíthatnak.
    Javíthatnak a jól megválogatott modok, a több tízezer mod között van elég sok idiótaság is, viszont szerencsére a játék világába jól illeszkedő, szinvonalasan megcsinált modok is léteznek.

    Madi92: neked kell eldönteni először is, hogy pontosan mit szeretnél moddal változtatni az alapjátékon, az másoknak megfoghatatlan, hogy "szebbé teszi a játékot, de ne legyenek olyan eget rengetően nagy változások"

    Házak ablaka világít: Illumination Within
  • Vlala #36064
    Nekem is csak egy karakterem volt, azzal mentem bele mindenbe...
  • Flora2
    #36063
    Miért, te úgy játszol, hogy ugyanaz a karakter csinálja végig a játék összes küldetését? ("túl sok faction vezetője")
    Mert én (és ebből a topicból úgy látom, sokan mások is) úgy játszom, hogy egy karakterrel csak bizonyos, a karakter jelleméhez illő küldi-sorozatokat csinálok végig, és ha úgy érzem, ennél csúcsabb már szinte nem lehet, akkor új karaktert kezdek a 0-ról, és azzal más küldi-sorozatnak megyek neki. Így sokszor újra lehet kezdeni, és mindig más stratégiával.
    Például, a komoly breton kiscsajjal elkezdem a Mágus céh-sorozatot, mellette meg - Szent Johannaként - megcsinálja a főküldetést is. A következő karakter egy vörös imperial szajha, aki a Tolvaj-céhet csinálja végig, mellette pedig a daedra küldetéseket (nem hisz a Kilenc Istenben, a Daedrában viszont nagyon). Aztán volt a szőke kis törékeny wood elf csaj, aki a Bérgyilkos céhbe keveredett, mellette pedig egyre inkább elszívta őt a Shivering Isles varázsa, amit szintén végigvitt. Most éppen vár rám, hogy folytassam, egy izmos redguard hölgy, aki az Arénában kezdte a 0-ról, de annyira vitte ott, hogy belépett a Harcosok céhébe, és éppen azt csinálja, de már beszélt a prófétával is, tehát ha már a céh vége felé jár, bele fog vágni a Knights of the Nine sorozatba is, mert ő harcolni imád.
    Bocs a sok szövegért, csak azt akarom elmagyarázni, hogy nekem ez nem csak egy "hatalmas világ tengernyi küldetéssel amiket elvégzel" sorban, hanem a saját fantáziáddal azt tudod ehhez hozzátenni, hogy minden karaktered más oldalát látja ennek a világnak, más módon él benne, más küldetéseket választ, más döntéseket hoz. Ezért én ugyanezt a világot mindig más oldaláról ismerem meg. :)
  • Madi92
    #36062
    Hali!
    Lenne olyan jó valaki, és leírná nekem hogy milyen modokat érdemes felrakni? FAQ-ban olvasgattam, de igazából nekem olyan kéne ami a hangulatot javítja(pl: Házak ablaka világít, meg ilyenek) vagy szebbé teszi a játékot, de azért ne legyenek olyan eget rengetően nagy változások!
    Előre is Thx!!
  • Fido4life
    #36061
    egyre szomorúbb a tény hogy a játékot xboxon tolom. más játékoknál néha inkább ront a modolás, minthogy ekkorát javítana a játékélményen. amúgy rájöttem hogy a legnagyobb problémám ezzel a karakterrel (mármint a nord akiről már sokat meséltem)hogy már túl híres, túl sok faction vezetője és így elmegy az élmény hogy kis ismeretlen senkiként próbálok a napibetevőért pénzt keresni. így hogy az ember sorozatosan csinálja a guildeket egyre jobban erősödik az az érzés hogy végülis az egész játék lineáris, mindössze rád van bízva hogy mit milyen sorrendbe végzel el. nincs jó és rossz a legtöbb esetben nem a döntéseiden múlnak a dolgok, egyszerűen "csak" van egy hatalmas világ tengernyi küldetéssel amiket ha elvégzel (valamikor, pár év játék után) nincs semmi érv arra hogy újra kezd hiszen a játékélmény (néhány faji megkülömböztetésen kívül) ugyanaz marad. legalábbis én így látom.
  • koschwarz
    #36060
    igen, mert asszem meghatszorozza (!!!) az ellenfél sebzését, míg a tiédet leviszi. szerintem nem érdemes a nehézségi szinttel vacakolni, máshogy kell nehezíteni a játékot. mármint moddal, pc-n persze.

    pl. a TIE-ban nehezítés - mármint azon kívül, hogy minden szörny rögtön "elérhető" 1-es szinten is - hogy az ellenfelek sokkal skillesebbek, azaz magasabb a skilljük. pl. egy bandit sharpshooter (ez TIE-féle karakter, íjász) simán kiüt ha eltalál, és a kezdő karaktert lesebzi nullára 2-4 találattal. ezeknek 100-as a marksman skilljük.

    ...vagy, nem találok nyakra-főre mindenféle értékes loot-ot, egy csomó láda üres, egy potion of healing-nek is örülök mint majom a farkának, és akkor is le kellett valami ellenfelet gyűrnöm előtte.
  • Fido4life
    #36059
    de úgy meg túl könnyű :D komolyan mondom még Hand To hand-nél se izzadok meg, ha picit fölviszem akkor meg már két troll chorrol karddal is kikészített.
  • koschwarz
    #36058
    hát az ideális biztosan az alap, azaz amikor középen van. én soha nem nyúltam ahhoz a csúszkához.
  • Fido4life
    #36057
    Szerintetek mennyi az ideális nehézségi szint ? Mert azért elég nevetséges hogyha valami ellenfél túl nehéznek bizonyul a csúszka levezetésével pár ütéssel lerendezhető.
  • koschwarz
    #36056
    meg van olyan is hogy mannimarco revisted. ez egyszerűbb mod, csupán hangulatosabbá, félelmetesebbé teszi mannimarcot. speciel én ezt használom.
  • Fantusz
    #36055
    Kösz

  • koschwarz
    #36054
    mannimarco resource? nem resurrection? az egy külön mod.
  • Fantusz
    #36053
    giskarduk
  • Fantusz
    #36052
    Cyrodiil Upgrade Overhaul - giskarduk által készített színvonalas mod csomag.
    A játékba úgy illeszkedik, hogy tulajdonképpen folytatja a történetet, pl a Kvatch Aftermath Kvatch romjait tünteti el, újjáépül a város, visszatér oda az élet (karakter Count lehet), vagy az Origin the Mages Guild is újabb feledatokat ad, nem tétlenkedő Arch Magusként unatkozik a kari.

    Nos nekem is volna egy kérésem: Karácsonykor elszállt a vinyóm sok gigányi moddal, próbálom megkeresni a beváltakat, de néhányat sehol sem találok.
    A Manimarco resource benne van a Giskard-csomagban, vagy az most elérhetetlen?
  • marcinger
    #36051
    De ott csak egy darabig van leírva. Azokat megcsináltam de annak még van folytatása.
  • Carmang
    #36050
    A banner alatt kattintasz az "Oblivion HQ" -ra, ott van leírás.
  • Carmang
    #36049
    Köszi.
  • marcinger
    #36048
    Sziasztok! A SI-hez létezik vhol magyar végigjátszás?
  • steweee
    #36047
    ezekről a modokról vki bővebben? és mi az a CUO?
  • SaGa
    #36046
    Itt megtalálod
  • Carmang
    #36045
    Eltünt a TESNexusról a CUO???
    Kereséssel nem találok semmit, és a néhány kommenttel ezelőtti linkek sem működnek.
  • Fido4life
    #36044
    Gondoltam észreveszitek hogy Chapter One, és a related videosnál megnézitek folytatásait. Na de segítek: link Chapter Five a kutyás jelenet.
  • koschwarz
    #36043
    mármint hogy jött a belinkelt videóhoz az AI?
  • Fido4life
    #36042
    az AI is ? Mert ilyen inteligenciával még nem találkoztam, se kutya vagy ember részéről..
  • koschwarz
    #36041
    ilyen az én gépemen is :)
  • Fido4life
    #36040
    Mellesleg ezeket már láttátok ? "Kicsit" szebb a játék.
  • Fido4life
    #36039
    Maradt a régi Nord-om, ha újra kezdeném biztos Tolvaj lennék.(és Argo) De erre nincs sok remény, hiszen megint újra menni végig az összes Guild-on kissé fárasztó lenne. Mondjuk elég feeling romboló hogy egyszerre minden a karakterem (van ez a vámpírírtó társulat akik 250-et adnak Vampire Dust-ért, na ebben is benne vagyok, vámpírként...) de ha egyszer a játék lehetőséget ad rá, akkor benne van az emberben az hogy mindent kimaxoljon...
  • koschwarz
    #36038
    de ha mondjuk egy olyan overhaul-lal játszik, mint pl. TIE vagy OOO, akkor én azt mondom, hogy a (legalábbis kezdeti) túlélés érdekében csak használható/használni kívánt skilleket kell majorba rakni. ezekben az overhualokban ugye mindennel találkozhatsz a börtönből kiszabadult senkiként is, így nincs értelme "trükközni" a skillekkel, hogy mi menjen majorba vagy minorba, stb. és érdemes specializálódni, legfeljebb két területre (mittomén harcos-mágus - de pl. már nem tud annyira tolvaj lenni).

    kedvenc redguard-om most a TIE-jal, aminél elkel a lopakodás (harcos-tolvaj): sneak, marksman, light armor, blunt, blade (soha nem tudok választani a két közelharci stílus közül, úgyhogy mindkettő), armorer, block. ezzel a karakterrel nagyon jól lehet éldegélni a TIE mindent unlockoló világában. ha kell oda is tud csapni, de a kedvenc fegyverem lassan az íj lett. sneak és íjászat, halálos kombó.

    az elején nagyon szenvedtem a TIE-ban, mert erőltettem a kedvenc közelharcos karaktert, de mindig levertek a brutális skilles ellenfelek, de végül egy ilyen vegyes karakterrel már néha könnyűnek is gondolom a játékot. de az a jó, hogy még így is egy csomószor futok egy lich vagy deadra lények elől, de ha két-három bandita egyszerre támad, akkor sem sok esélyem van. ugyanakkor jó lopakodással, minden elérhető eszköz (ital, scroll, képesség, "napi erő") felhasználásával már én is ellenfél vagyok még alacsony szinten is.

    de a lényeg, hogy most egyáltalán nem törődök azzal, milyen skillek növekednek, nem számolgatok, nem trükközök, egyszerűen csak játszom.
  • Fantusz
    #36037
    Ez a régi karaktered, vagy újat kezdtél?
    SOHA nem használt skilleket ne tegyél majorba.

    Argoriannak én ilyen major skilleket javasolnék:
    1: Speechraft, vagy Mercantile - a beszélgetés koordinálható, ott van minorban az illusion, aminek vannak spelljei mások meggyőzésére.
    2: Athletics - jó dolog a futás, az acrobatics és a light armor minorból erősíti a Speedet.
    3: Security - nem állandóan használod, de jól kordában tartható (Skeleton key)
    4: Marksman - csak akkor ha használod is, de egy argoriannak illik alkalmanként nyilazni - a sneak marad minorban, de használd, így az agilityra nem 2 pontocska juthat szintlépéskor.
    5: Restoration - alkalmanként egy kis gyógyító mágia a fejlődéhez (esetleg a Destruction helyette)
    6: Blade - ez egy kényes pont, trénerekkel érdemes a bluntot, vagy a hand to handot fejelesztetni, (ha nem használod azokat), amikor az erőre gyúrsz.
    7: Alchemy - csak, ha nem használod gyakran a méregkeverés tudományát.
    Az alkémia nagyon könnyen fejleszthető, ha sok lötyit szeretnél keverni, minorból korlátozás nélkül használható, helyette a Block lehet a hetedik fő skill.

    Természetesen egy custom karakter nem indul olyan előnyökkel, mint egy előre beállított "gyári" kaszt, de később kiegyensúlyozottabb lehet.
  • SaGa
    #36036
    A HtH és a Heavy Armor meglehetősen ellentmondóak. Úgy, hogy fel vetted mellé a Light Armort méginkább. HtH-hoz az Unarmored illik, igaz, ahhoz talán mod is kell.
    A mercantile akkor fejlődik, ha sok darabot adsz el. Azaz, ha van egy köteg nyílvessződ, add el egyesével, akkor fejlődik a Mercantile. Nagy hülyeség, de ez van. Van mod, ami javítja és az eladott/megvett cuccok értékét számolja össze a fejlődéshez. Az alkudozás sajna nem mérvadó.