41716
  • Fido4life
    #36035
    Na megérkezett a játék A Rettenhetetlen című Mel Gibsonos filmel karöltve :D Major Skilljeim a következők:
    Hand To hand (de noob lehettem ha képes voltam ezt berakni)
    Heavy Armor
    Destruction
    Illusion
    Restoration (alap minor healt wounds-ot használom kezdetek óta, mégis alig dob valamit)
    Light Armor
    Mercantile (szinte mindig alkudozok, ha van rá lehetőség, mégis itt is alig-alig van látható fejlődés)
  • SaGa
    #36034
    Semmilyet. Többet is kipróbáltam, de mindegyiknek volt valami baja...
  • PiszkosFred
    #36033
    Nem szunt meg, csak epp feluton van a regi es az uj webserver kozott, igy neha van, neha nincs... :) Talan a jovo heten lesz annyi idom, hogy rendberakjam (ha nem, akkor legkesobb januar elso heteben muszaj lesz, mert a regi server az megszunik mindenkeppen)
  • Carmang
    #36032
    Hotkey módosítót milyet használtok? Találtam néhányat, de nem igazán tudok választani közülük...
  • Carmang
    #36031
    Köszi az infókat. Szóval mágiában képzetteb egyénnek máshogy alakul a mana/hatás arány ugyanannál a varázslatnál.

    Én elérem az OblivionHQ-t, most is meg van nyitva.

    Night Eye-ra ezt használom.
  • Fantusz
    #36030
    Varázslatok skill-szinthez kötöttek: novice, apprentice, journeyman, expert, master szintű spellek vannak, használhatatlan olyan spell, amihez a karakter képzettsége kevés.

    Érdekes, hogy egy-egy varázslat mana költsége nem állandó, a skill-fejlődéstől függően csökken, a páncélzat pedig a hatékonyságot is befolyásolja.
    Harcosnak a mágia csak kiegészítő segítség, megfelelő képzés után használhat akár mester fokozatú varázslatokat, de manából szűkösebb lesz egy vérbeli mágusnál (akinek a magas willpower, intelligencia mellett még faji, és csillagjegy bónuszból is lehet plusz magicka, az enthantokat figyelmen kívül hagyva)

    Tányérokat, poharakat ki lehet dobni, csak akkor rendeződnek vissza, ha pl. leborítasz egy asztalt, vagy elmozdítasz tárgyakat, de az investoryba nem rakod be .

    Az Oblivion HQ megszünt? - napok óta elérhetetlen.

    Khajit karakterem még nem volt, többek között éppen a "gyári" Night Eye zavart.
  • Carmang
    #36029
    Most Khajit közelharcossal nyomulok, és bizony a kezdeti magas Agility nagyon hasznos. Szinte nem tud senki ledönteni a lábadról, akármekkora ütést kapsz. Mert ha ellöknek, akkor ugye nem rest az ellenfél néhány ütést bevinni, míg összeszeded magad. A Night Eye pedig egyenesen egy áldás :) Persze nem az eredeti félperces gagyi, hanem moddal, amivel "on/off" módon működtethetem.
  • Carmang
    #36028
    Helló, lenne néhány kérdésem:

    A cheydinhal-i DB Sanctuary-ban nekem van saját ágyam, és ládám? Valahogy nem találtam, pedig sztem logikus lenne.

    A varázslatok erejét, befolyásolja a "tápoló" Attribútum értéke? Valahogy nekem az is furcsa, hogy erősebb varázslatok úgy vannak összerakva, hogy (például) +60%-os magicka használatért cserébe csak +25%-os sebzésnövekedés/gyógyítás/stb a hatása (az eggyel gyengébb verzióhoz képest, a "bolti" értékeket figyelembe véve). Namost ez azt jelenti, hogy harcos karakterrel a minor varázslatokkal kell szüttyögni egész végig, mert ugye nem Intelligenciára, Willpower-re költöm alapból a skill pontjaimat.

    Az OblivionHQ-n a lakberendezés leírásánál említve van, hogy a saját házakból nem lehet a felvehető cuccokat (tányérok, poharak, stb) eltünteni, mert mindig visszakerülnek. Ez valamelyik peccsben megszűnt, vagy valamit félreértettem, mert én felvettem a cuccokat, bepakoltam őket az egyik szekrénybe, de napok múlva sem "termelődtek újra" az eredeti helyükön (csak a gyümölcsök).
  • Fantusz
    #36027
    Az életszerű az, ha kisebb-nagyobb eséllyel bárhol, bármikor találkozhat a kari nálánál jóval erősebb, és gyengébb lényekkel is - az sem életszerű, ha csak erősebbek vannak nála.

    Francesco, Oscuro, vagy a TIE használatával ez részben megoldható - tökéletes megoldás nincs...

  • steweee
    #36026
    sztem nem jó a tisztán harcos karakter az elején. én is harcos vagyok mindig, de rájöttem hogy ha major-ban csak 1-1 fő attribos gyakran hazsnált skill van, többet ér mint a gyors szintlépés. meg jobban lehet játszani a szorzókkal is

    alchemy, illusion, destruction, restoraion, security is jó majorba, legalább kezdőként is használhatóan magas a skill értéke. amit változtatnék a játékon, hogy a helyszíneknek lehetne alap szintje. ezt úgy értem, hogy pl: XY rom minimum 16-os szörnyek vannak benne

    vagy YZ romnál vagy területen a térképen karakter szintje +/- 4 leveles szörnyek

    ha ezt alapba így állítaná be a jéték, sokkal életszerűbb lenne sztem
  • Chipii
    #36025
    Nekem a redguard jött be nagyon (ha valaki nem mágus karit akar), 50 erő, 50 endurance induláskor.
    Az adrenaline rush igazi életmentő alacsony szinten. 100 erő, 100 endurance level1-en 1 percig? Valami iszonyat magas hány hpja volt így, és mindent letarolt:), de magas szinten se rossz (a speed még 100 fölött is gyorsult, ha jól emlékszem)
  • Fantusz
    #36024
    Az a legritkább, amikor valakinek majdnem tökéletesre sikerül kreálni az első karaktert, a tapasztalatok segítenek, hogy a következő lehetőleg jobb, kiegyensúlyozottabb legyen.

    A nord alapvetően harcos, ehhez képest az argorian inkább tolvaj, assassin, ezekhez kap bónuszokat induláskor.
    Idővel megtanítható bármire, csak az első szinteken az alacsony endurance miatt kevésbé alkalmas közelharcra, mint egy nord, ork, imperial, vagy redguard (ezek viszont a tolvaj szakmában képzetlenebbek).
  • PiszkosFred
    #36023
    dokuszettingsz/mygames/oblivion/saves vagy valami ilyesmi
  • priluki
    #36022
    sziasztok,megtudná mondani valaki hol vannak a mentések,ujra kéne raknom a wint,kösz!
  • Fido4life
    #36021
    na ha minden jól sikerül, hétfőn már megérkezik az én példányom a játékból.. már csak azt kell eldönteni hogy az eddig 100 óra játék időnek búcsút mondjak és kezdjem újra egy Argoniannal, vagy maradjak Nord.
  • tomfucius
    #36020
    érdekel valakit a duplicálo segitség
  • tomfucius
    #36019
    hello ha valaki elakadt egy küldetés alatt az látogassa meg az oblivion pédiát .
  • do2
    #36018
    én amúgy az uccsó kiegészítőt se tettem még fel, annyi küldetés van amit még nem csináltam meg, hogy nem akartam amgam még azzal is terhelni.... persze lehet sok spéci cuccokról amradok addig is le:D
  • priluki
    #36017
    oké kösz megnézem :)
  • koschwarz
    #36016
    érdekes, nemrég volt pont ugyanilyen problémája valakinek, csak az oblivionnal. írtunk is pár ötletet, egy keveset lejjebb kell keresni.
  • SaGa
    #36015
    Nincs. jönnek-mennek a jószágok és inkább szint, mint terület függő a dolog. Azért az északon lévő városok közelében, a hegyekben kicsit sűrűbb a medve populáció, mint másutt...
  • priluki
    #36014
    Sziasztok bocs ,hogy ide is beirom a problémám de a saját forumot nemsürün látogatják.

    Most tettem fel a Morrowindet semmi kieg nélkül,rá a magyaritást és ezt irja ki ahol bejönne a menü a játékban.

    "you need to load at least one.ESM or ESP file to run Morrowind" valaki segitsen pls!!
  • do2
    #36013
    már nagyon várom a magyarítást.....
    amúgy sikerült megoldanom úgy volt a sorrend hogy isntal játék, aztán kimentett állás beásolása, aztán instal nine, és aztán rá az 1.1 peccs..
    nincs olyan térkép ahol jelzi melyik állatból merre van sok ? nekem most 20 medvelábra van szükségem, és még 8 kellene.
  • do2
    #36012
    azt hgyo tudom megnézni hgoy melyik patchal játszottam ?
    csak a save könyvtáram van meg amit a cre a my game könyvtárba csinált, ez alapján meg lehet vhogy tudni ?
    olyan rég játszottam már vele, hgoy elfelejtettem mi a sorrend az összes cuccom látható legyen... az alap játék a nine kieg volt fent és vmelyik patch a kettő közül...
    Most ahogy felraktam a ruhim nem votlak meg.
    Vkinek van 5lete hogy telepítsem fel sorrendbe, és a kimentett állásaimat mikor tegyem a másik helyére ?
  • SaGa
    #36011
    Én a helyedben nem tenném fel azt a gigapatch-et. egyrészt nem egy patch, hanem egy durván kiegyensúlyozatlan mod, amiben van jó pár hiba is, a leírása szerint.

    Kötelező patch az oblihoz a Bethesda által kiadott rendes patch.
    javasolt foltok az un Unofficioal Oblivion, illetve Unofficial SI patchek. Ezek is valódi javításokat tartalmaznak, nem pedig modok.

    Ha modokat is akarsz, akkor tessék eldönteni, mit vársz a játéktól és az ahhoz szükséges modokat szedd össze.

    Az un grafika javítók (texture packok és társaik) nem modok, csak a világ kinézetét javítgatják, cserébe némi 8esetleg jó sok) fps vesztésért.

    Mindenképp kötelező kiegészítők: Oblivion Mod Manager (obmm), Wrye Bash, Elly's Pluggy (ez csak akkor, ha valameyl modnak szüksége van rá), Oblivion Script Extender (OBSE). Ezek nem modok, hanem a modok használatát teszik könnyebbé, lehetővé...
  • PiszkosFred
    #36010
    Ezt torolje egy moderator, koszi.
  • steweee
    #36009
    igen

    http://torrent-finder.com/show.php?q=fighters+stronghold&Browse=tabs&PageLoad=loadall&select=13&sids=1-23-314-36-2-4-3-6-35-10-9-276-24-18-12-30-316-19-28-29-20-37-38-44-253-41-108-252-48-60-54-264-305-55-56-307-308-14-57-58-313-51-246-306-245-52-64-65-303-273-67-15-68-7-226-21-22-17-16-5-238-72-78-79-80-258-77-254-97-249-279-105-87-319-320-89-93-99-100-318-104-124-287-283-299-298-109-262-268-113-114-293-274-119-263-322-120-315-140-282-267-110-111-300-292-244-49-131-133-122-125-257-277-144-284-103-137-139-311-312-304-149-151-152-123-132-259-295-143-142-85-135-141-288-147-153-154-280-317-269-155-156-157-321-162-163-164-166-169-

    gondoltam hátha vkit érdekel
  • Fantusz
    #36008
    A Fighters Strongold hivatalos mod, ami anno a Knight of the Nine lemez modgyűjteményéről lemaradt (még akkor nem létezett), a Battlethorn Castle lehet a karakter lakhelye, ami már a játék elején megszerezhető némi küzdelem után. - erről lenne szó?
  • steweee
    #36007
    figyelem, fighter stronghold torrentről szedhető.....
    igen, jó lenne tudni miket tartalmaz letöltés előt....
  • obe
    #36006
    srácok, csak nekem nem hozza be pár napja az oblivion hq-t ?
  • Fantusz
    #36005
    Van rá némi esély, hogy az ismét letöltött Shiveringben is megvan a hiba, ha ugyanonnan töltötted le.

    Nem ismerem ezt a Giga Patch-t, mennyire lett letesztelve, ekkora méretű modgyűjteményben is lehet nem kevés hibalehetőség.
  • Carmang
    #36004
    "igenr e nyomok és nemtörténik semmi"

    Lehet, hogy hülye kérdés, de a géped megüti a minimális konfigot?
  • Carmang
    #36003
    Értem. Hát akkor így jártam... :)
  • Solas
    #36002
    jah az SI rosz volt leszetem netről egy másikat. És felraktam az English patchet az 1.2 est de az SI is english verzióju.
    Meg utna raktam fel egy 18. as GIGA patchet ami egy nagy mod csomag!

    http://www.oblivionpatchs.extra.hu/files%20and%20images/Download.html
  • Fantusz
    #36001
    Eredeti a játék?
    Nem lehet, hogy rossz patchet használtál?
    Európai kiadáshoz európai, amerikai verzióhoz amerikai javítás kell, függetlenül a játék eredetiségétől.

    Most felraktad a Shivering Islest is?
    Írtad, hogy abban volt ezidáig valami bug - nélküle elindult a játék, tudtál új karaktert indítani?
    Lehet azon a lemezen is a hiba forrása...

  • Solas
    #36000
    Hali all ujra én vagyok, sikerült megodlanom az oblivion.esm problémát..
    De sajnos egy uj ll fenn.

    Amikor elinditom belép rá akkarok menni hogy ujj jték ugye kérdezi hogy biztosan uj játékor akkarsz kezdeni?? igenr e nyomok és nemtörténik semmi... ha valaki tudja a megoldst kérem irjon, köszönöm
  • SaGa
    #35999
    Az, hogy mit látsz és az, hogy mit tudsz kiszedni a "hátizsákból" semmiféle összefüggésen nincs sajna. A nyílvesszőidet látod, de visszaszerezni csak annyit tudsz, amennyit a program akar. Lehet állítani, hogy mekkora arányban lehessen visszaszerezni a vesszőket, illtve mennyi idő után tünjenek el a mellément vesszők a cellából. A Wrye Bash "0 bashed patch.esp" generálásakor lehet egy csomó opciót állítani, azok között vannak ezek is.
  • Carmang
    #35998
    Meg tudnátok mondani, miért nem tudok néha tárgyakat kivenni halott ellenségektől?

    Konkrétan a következő esetekről van szó:
    telepumpálom íjjal az ellent, úgy néz ki mint egy sündisznó, de mikor meghal, néha nem tudok egyetlen vesszőt sem visszaszerezni. Realistic Arrow Flight modot használok, ez bekavarhat, vagy "alap" a jelenség?

    A másik: Kinyírom a banditát, felveszem a földről a Dwarven Warhammerét, meg elveszem tőle a ruházatát, javítás (Armorer fejlesztése) céljából. Egyből túlterhelt leszek de ez nem izgat. Megjavítom a cuccokat, aztán a Warhammert "visszaadom" neki a loot képernyőn, meg kapásból egy Silver Warhammert is. Mondom úgy is itt van a város egy köpésre, elszaladok oda, eladom az egyebeket, a 2 pörölyért meg visszajövök utána.
    Miután visszajöttem, csak a Silver Warhammert tudtam elvenni tőle, a Dwarvent fel sem ajánlja, pedig ott van a hátára vetve, kirajzolja!!!
    Mi történhetett?
    Még a játék elején is csinált egy ilyen cselt, hogy egy bányából kihoztam egy csomó lootot (rögtön az ajtó elé, ki a mezőre), hogy majd több fordulóban a város, meg a bánya közt beviszem eladni. Eladom az éppen nálam levő cuccokat, megyek vissza, loot sehol.
    CURO csinálhat ilyet? Még talán tavasszal, másik karakterrel simán megcsináltam, hogy 5-6 fordulóban hoztam el a bánya elöl a cuccokat, és nem tűnt el semmi közben. Igaz akkor nem is volt nagyon modolva, talán csak a térkép, meg a BT volt fenn.
    Ötletek?
  • Fido4life
    #35997
    Jogos, Blessings of Akatosh Upon Ye.
  • koschwarz
    #35996
    hehe, ne kezdjük itt ezt a konzol-pc vitát :))) van erre is külön topic.

    (bár nekem is megvan a véleményem, és az a pc felé húz)