41716
  • Tovi
    #36115
    Igen, mindig crash, valami miatt nem lép ki magától, a task managerben kell kilőnöm. AZt hiszem akkor bajban vagyok :-)
  • koschwarz
    #36114
    hogy lép ki a játék? crash? mert akkor nem menti el.
  • Tovi
    #36113
    Nem tudja valaki, hogy frissen telelpitett játék miért nem menti a beállításait el az oblivion.ini fájlba?
    Beállítok mindent a főmenüben, de ha újraindítom mindig alapon van, nem menti bele a változásokat.
  • grebber
    #36112
    Na ilyen kéne magyarul is!
  • SaGa
    #36111
    Itt minden kérdésre megtalálod a választ.
  • grebber
    #36110
    Ezzel az a baj sokan kérdezték de annyi minden változtat soha senki nem irja le miket is :(
  • remus500
    #36109
    Szeavsztok ! Szeretném megtudni mi az a OOO mod ? Le akarom tölteni,csak nem igazán ismerem.
  • Madi92
    #36108
    Köszi! Akkor megpróbálom érthetően leírni az elgondolásaimat, hátha úgy tudtok segíteni! Mert én hiába is nézegetem a sok-sok módot, angoltudás hiányában, nem tudom megtalálni a nekem kellőt! Most leszedtem az OOO-t abból úgy ahogy ki tudtam hámozni hogy elég nagyot változtat a világon, de ez mind csak a realisztikus hatást növeli, ami tetszik:) (Esetleg valaki nagy vonalakban leírhatná hogy mik vannak benne, mert én egy weblapforditóval dolgoztam, így nem minden részlet világos:D)

    Szóval most már csak a grafikai tuningra lenne szükségem! Pl az alább belinkelt E5 2005-ös vidiben volt árnyék, namost ez nálam nincs, és úgy tudom, hogy ezzel nem csak én vagyok így! Szóval ezt vissza lehet valahogy rakni a gamebe? Illetve régen olvastam olyat is, hogy sokkal többet ki lehet hozni a grafból, csak kicsit turkálni kell az ini. fájlban. Ehhez megint csak halvány lila gőzöm nincs hogy mit hogyan, és hogy lehet-e egyáltalán!
  • Fantusz
    #36107
    Vásárolni nem lehet, de éppen a Mundane Ring az aminek 90% eséllyel lehet tudni a helyét, de ennek az ára, hogy elkezdenek rajzani az Olbivionlakók Cyroddil-szerte nyílnak az Oblivion kapuk.

    Oblivionban is sok gyűrűt, medált lehet lootolni, bár többségük csak alacsony mágiával bír, alkalmanként erős darabok is előkerülnek (Sorcerer Ring, Rig of the Iron Fist, stb).

    Oblivionba 17-es szint alatt nem érdemes bemenni, éppen azért, hogy "ne nője" ki a karakter a lootolt, talált dolgokat - 17-es szint fölött már a legerősebb Sigil köveket lehet megszerezni.
    Nem harcedzett karakternek nyűgös lehet a kapuk zárkolása, de az Ayleid romokban, erődökben is sok hasznos dolog rejtőzhet - bárhol is kutakodsz türelem kell, célzottan nem érdemes egyetlen tárgyat sem keresni, ha az egyébként nem küldetési tárgy.

    (Deadra küldetések teljesítéséért is sok hasznos jutalmat lehet bezsebelni)
  • grebber
    #36106
    És ilyen Mundane Ring árusoknál nemigen vásárolható igaz?
  • Fantusz
    #36105
    Random...
    Gyűrűk, amulettek véletlenszerűen kerülnek elő, és akár több darab is lehet egy-egy példányból.

    A Mundane Ring (Reflect Spell 35, Resist Magic 50) általában akkor kerül elő, amikor a főküldi során Baurussal a csatornában kutakodva "leesik" a Mythic Davn- hívő ujjáról, de biztosra itt sem lehet menni, volt már több karakterem, amelyik kénytelen volt beérni sokkal silányabb karikákkal (Resist Paralyse, Chameleon)

    Talán a játék figyeli milyen cuccokat visel a kari, s kb. 20as szintig nem engedi, hogy minden ékszere fullos legyen - később meg akár ékszerkereskedést is nyithatna.
    (lehet persze, hogy ez nem így működik, de a Mundane Ringet általában olyankor nem kaptam meg a csatornában, amikor erős, Reflect Spell, Reflect Demage cuccaim voltak)
  • remus500
    #36104
    Hát én amikor elsőnek találkoztam vele , akkor nyírtam ki :D ! De akkor még nem tudtam h be akarok lépni. De az az igazság , h emiatt nem akarom újrakezdeni a game-t, mert már lvl 26 os High Elf -em van ! Azért köszönöm hogy hozzászóltatok .
  • grebber
    #36103
    Erre #36092 valaki?
  • Fantusz
    #36102
    Amikor Lucien megjelenik, s invitál a bérgyilkosok közé, megölhető, a Dark Brotherhoodba viszont nem lehet ezt követően belépni.

    Az első találkozás az egyetlen lehetőség, később Lucien koronás NPC lesz (ha belépsz a DB-ba), vagy pedig nem látod többet (ha nem leszel tag)

  • obe
    #36101
    ok, megoldódott, az x-dik ujratöltés után egyszerre csak bezárta a kaput
  • obe
    #36100
    ..sajnos nem záródik be ha kiveszem a követ:(../eredeti a game/
  • steweee
    #36099
    be kellene záródnia amikor kiveszed a követ
  • JethroHUN
    #36098
    Ha jól emlékszem Luciennek hívják. Hogy nyírtad ki? Nem lehet, majdnem biztos. Hm érdekes.
  • remus500
    #36097
    Már sejtem hogy mért nem jön a Dark Brotherhood os ember ! Valószínűleg azért mert a játék elején már a felkelésem után ott volt és én meg megöltem ! Nem lehet így már belépni a szervezetbe ?
  • remus500
    #36096
    Szevasztok ! Lenne 1 kérdésem ! A Dark Brotherhood - ba szeretnék belépni, de sehogysem sikerül ! Ahogy a leíásban is van úgy csináltam, miszerint meg kell ölnöm valakit , jelen esetben ez egy paraszt ember volt , és utánna el kell mennem aludni. Mikor felébredek ott kellene lennie 1 DB -os fickónak . Vagy nem ? Vagy hogyan kell csinálom , és kit öljek meg , hogy bekerüljek ebbe a csoportba ? (DB) !
    Előre is köszönöm a segítséget !
  • SaGa
    #36095
    Natural_Weather_by_Max_Tael.esp
    Natural_Weather_HDR_by_Max_Tael.esp

    Ezek közül szigorúan csak az egyiket használd.

    Harvest [Flora] - DLCVileLair.esp
    Harvest [Flora] - DLCFrostcrag.esp

    Mivel a két DLC nincs fent, ezeket ne használd, nem is indul a játék, míg aktívak, mert nem találja a szükséges esp-ket...

    Az OOO modok sorrendje nagyon fontos, állítsd be a telepítési leírás szerint.
  • Tovi
    #36094
    Bétának béta, de nem szar, viszont ebbe ne menjünk bele.
    Közben megoldódott a probléma, az OOO mod egy elemével (Harvest) volt gondja a játéknak, ha letiltom a betöltődését, elindul.
    AZ ooo mod-nál normális, hogy ennyi minden töltődik be? Érdemes mindet engedni? Még csak 2 mod van fenn (natural enviroment és ooo), de itt a lista:

    Oblivion.esm
    Oscuro's_Oblivion_Overhaul.esm
    Knights.esp
    DLCShiveringIsles.esp
    Natural_Weather_by_Max_Tael.esp
    Natural_Weather_HDR_by_Max_Tael.esp
    Natural_Water_by_Max_Tael.esp
    Oscuro's_Oblivion_Overhaul.esp
    Natural_Habitat_by_Max_Tael.esp
    Natural_Vegetation_by_Max_Tael.esp
    OOO-DLT_Remover.esp
    OOO-Water_Weeds.esp
    OOO-Map_Markers_Stock.esp
    OOO-Magic_Script_Effect_Fix.esp
    OOO-No_Guild_Ownership.esp
    Harvest [Flora].esp
    Harvest [Flora] - Shivering Isles.esp
    Living Economy.esp
    Harvest [Flora] - DLCVileLair.esp
    Harvest [Flora] - DLCFrostcrag.esp
    Living Economy - Items.esp
    Cutthroat Merchants.esp
    OOO-Container_Trap_Instant_Effects.esp


  • obe
    #36093
    buék srácok..a főszálon haladok épp, a bruma előtti kaput zárom épp, a brumai kapitánnyal, de hiába veszem ki a sigil követ a kapu nem záródik be, valami bug lehet!?..vagy mindenkit ki kell irtani a toronyban?
  • grebber
    #36092
    Nincs valami olyan térkép ami a gyűrűket jelzi mi hol merre?
  • Ombika
    #36091
    Minek kell eroltetni meg a nagyon beta szart? :O
  • Tovi
    #36090
    Próbálta valaki Windows7 alól futtatni? Nekem nem akar sikerülni kompatibilis módban sem....
    A legújabb driverek vannak fenn, + feltettem a Dx9-et is, de csak a fekete ablak villan be az elején, és utána semmi.
    Eléggé bosszant a dolog, most vettem meg a GOTY verziót. Ha valaki tud tippet, örülnék neki..
    Köszi
  • Carmang
    #36089
    Meglepetést okozott az Obli (persze már régebben is okozta az első, rendesen tápolt karakteremnél) -nem lehet szintlépésnél az Attributokra 1-et rakni. Pedig tápoltam a vonatkozó skilleket. Mondom "ejnye pont nem lett meg a Speed, és az Endurance +5-re (csak +4-re), így csak 99-es lesz a két Attrib, nem baj, majd a következő szintlépésnél, kevés tápolás is elég lesz rá".
    Hát nem... És semmilyen logikus érvet nem találok arra, miért nem ajánlt fel +1-et, szóval kénytelen voltam cheat-tel "korrigálni" a két Attributot.
  • Kipe
    #36088
    Megvan a megoldás! Aki xp-n játszott vele és áttér Vista-ra, NE másolja át a dokumentumok\my games\oblivion-ba a régi config fájlokat mert nem fog elindulni a játék.
  • Kipe
    #36087
    Ezt tudom, de pl a starcraft simán megy minden trükközés nélkül(pedig nm mai játék), ez meg akármit csinálok, mindig visszadobál az asztalra a szokásos programösszeomlásos hibával. Xp-re pedig már biztosan nem térek vissza, mert már lassan egy éve használom a vista-t és eddig csak a LOTR - BFME 2 csinált hasonló kilépkedést. Majd csak találok rá megoldást.
  • Fantusz
    #36086
    A Vistának sok játékkal, programmal van baja, elcseszett OP rendszer - talán hamarosan le is váltja a Windows7.

    Legkézenfekvőbb megoldás az XP használata, ha régebbi játékokat, programokat is használnál.
    Crackelt, vagy nem eredetinek vélt szoftverekre különösen haragszik a Vista
  • Kipe
    #36085
    Van megoldás arra h a játék vista alatt is menjen, mert indításkor mindig kifagy a játék?
  • Carmang
    #36084
    A linkel Elven Map Redux nekem tökéletesen bevált. Igaz ez csak a világtérképet színezi át, illetve az ahhoz tartozó ikonokat, a belső helyszínes térképeken nem változtat.
  • Fido4life
    #36083
    én is kb ezzel az elképzeléssel játszok. A börtönből kiszabadulva karakterem megtartja magának az Amulet of kings-et és elkezd keresgélni a legjobban fizető munkák után, ám egyik nap amikor vámpír lett belőle belép a Dark Brotherhoodba, ahol iszonyatosan embertelen dolgokat művel kizárólag az aranyért, majd mikor a nyanyától kapott löttyel visszaváltozik emberré, eszébe jutnak e dolgok amiket vámpírként tett és elhatározza hogy teljesíti az ex király kérését.
  • SaGa
    #36082
    9-ért rögtön kettőt is, a második már csapat lesz.
  • koschwarz
    #36081
    detto.
  • Fantusz
    #36080
    Az eredeti világtérkép valóban nem a legszebb, de a megbízhatóbb...
    Kipróbáltam néhány szinesebb, hangulatosabb változatot, de értek kellemetlen meglepetések: rendszeres hiba volt, hogy eltüntek a térképről a jelek, csak egy sima, üres lap maradt - egy labirintus közepén ez kellemetlen lehet.
    Nem tudom most létezik-e megbízható világtérkép-mod, kb 1éve felhagytam a kisérletezéssel, inkább nézem a csúnya, de megbízható eredeti térképet...
  • Carmang
    #36079
    Hehe :)
    Én az előző Ork barbárral jófiúként végigtoltam a főküldit, az Arénát, és a Fighters Guild küldetéseket, szögre akasztottam (igazából beraktam a szekrénybe :)) a cumót, magamra vettem valami elegáns polgári ruhát, és úgy fejeztem be, hogy ülök az anvili házam teraszán.
    Most a Khajittal kettős életet élek, csinálom a Fighters Guild küldetéseket szorgalmasan, Arénában nemrég lettem Grand Champion, néha lekukkantok egy bányába, vagy Ayleid romba, illetve mellette a sötétebbik énemmel a DB küldetéseit nyomom.
  • Carmang
    #36078
    Nem tudom ilyen kell-e neked: Real Lights.
    A házakban nappal világos van, tényleg mintha az ablakon sütne be a nap (a templomban marha hangulatos lesz így), illetve a gyertyák is nagyobb fényerővel fognak rendelkezni.
    Színes világtérkép amit még tudok ajánlani.
    Aztán persze létezik még egy rakat más hasonló mod, ezeket igazából neked kell felkutatnod, és eldöntened tetszik-e.
    Itt kereshetsz: tesnexus.com
  • Fantusz
    #36077
    Vannak modok is, ahol számít a fame-infay.
    A Lost Paladins of the Divines főleg harcosoknak lehet érdekes.

    IC könyvesboltjában vásárolt könyvből szerezhet tudomást a karakter a sír hollétéről.
    A helyet fölkeresve elég sok werewolf (farkasember) legyőzése után a Paladin tárgyait csak akkor veheti magához a kari, ha nincsen infamy pontja.
    A díszes páncélzat, és fegyver mellett sok érdekes apróság is található itt, az enchantok nincsenek eltúlozva, inkább hangulatfokozók: a kard lángol, fáklya helyett is használható, minimális tűzsebzést ad, de több másodpercen keresztül - találat esetén lángol az ellenfél is.
    A páncélzat kapott egy gyenge light enchanot is, a Szentéletű Paladin minden lépését fény kiséri...
  • koschwarz
    #36076
    érdekes.

    az új karakteremmel most van 9 fame pontom. akkro rögtön jön néhány morag tong a nyakamra?