41716
  • Fido4life
    #36235
    nekem már "csak" 40-et kell vinnem és meg kapom a Big változatát a lötyinek. bár sok hasznát nem vettem észre, de szerintem ezzel legalább levehetem az aktív küldetésekről.
  • Fantusz
    #36234
    Nem tudom mennyi pontosan a Nirnrootok száma (az említett helyen van belőle egy góliát), de 100-nál több lehet.
    Azt sem tudom van-e ennek a gyűjtögetős küldetésnek a végén valami poén, 10-20-30 gökérért kapott lötyiket beraktam a vitrinbe, a saját koktéljaimat iszogattam...
  • Fido4life
    #36233
    Persze szerintem ezek adják az életet a játékba, hogy bárhová mész mindig belebotlathatsz egy küldetésbe. Amúgy Nirnootból mennyi van ? Mert eddig én úgy gondoltam hogy 100, de most egy út alatt minimum 20-at is összeszedtem (azaz egymástól kb 5 méternyire voltak).
  • Fantusz
    #36232
    No ezt majd megszakértem alkalomadtán, ez valahogy mindíg kimaradt, pedig jártam a fogadóban jónéhány karival a macskától pofozkodást tanulni.

    Vannak eldugott helyeken is küldetések, bár többnyire egyszerűbbek.
    Skingrad - Kvatch között (az úttól északra) van két farm, ahová szinte csak véletlenül tévedtem anno.
    Az egyiknél egy kis medvevadászat a feladvány, a másik tanya kihalt, egy kis nyomozás után kiderül a titok...
  • Fantusz
    #36231
    Újabb bug lehet, a cheap vine personality csökkentő hatása csupán 2 perc (amíg "részeg disznó" a kari).

    Attribute sérüléssel járó kórt, fertőzést élőhalottak (vámpír!), állatok terjesztenek - ezeket oltároknál, lötyiivással varázslattal lehet elvileg kúrálgatni.

    50-es restoration tudás fölött érdemes egy Cure Disease varázslatot beszerezni, retore italok csak akkor hatásosak, ha erősebb, mint az attribute sérülés (pl. 5 pontos Restore Personality nem gyógyít 10 pontos sérülést, akármennyi is a hatóideje)
    Templomok, oltárak modtól függően (Francesco) nem minden nyavalyát gyógyítanak, de valamelyik oltárnál kell lenni gyógyírnak...

    (ha nem bugról van szó)
  • Tovi
    #36230
    Az egyik shrine-nál kellett innom cheap vine-t, hogy a personality lemenjen (így sem ment le a kellő szintig mondjuk), és azóta a personality, az agility és az endurance csökkent 3 szinttel.
    Viszont sehogy sem tudom eltüntetni a cheap vine negatív hatásait, már körbeimádkoztam az összes templomot, ittam az összes szóbajöhető restore potiont, de nem múlik el a dolog.
    Valamit biztos nem csináltam meg, de mit?? :-)
  • SaGa
    #36229
    A repair factions akkor kell, ha már játszottál egy ideje és úgy raksz föl olyan modot, ami módosít a különböző frakciók tulajdonságain. Hozzáigazítja a mentett állásodat az aktuális játék jellemzőkhöz. Ha nincs eltérés, nem csinál semmit. Érdemes a Wrye Bash lehetőségeit végignézni, sok mindent tud úgy piszkálni, hogy nem kell mod mégis változtat a dolgokon. Pla a fellehető, kilőtt nyílvesszők aránya, a kilőtt vesszők m"megőrzési ideje", látszanak az amuletek a "robe"-ok fölött, stb. Van olyan, ami ront. Pl a "robe"-ok és a nadrágok láthatóságát szabályozza, de rosszul. Itt-ott áttüremkedik az alsóruházat a palástokon...
  • Tovi
    #36228
    Köszönöm Saga, hasznos volt.
    A repair ABomb és a Repair Factions (nekem ez van a repair Fbomb helyett) funkciót nem nagyon mertem használni, mert ha jól értettem az a szereplőkön állít valamit, ki is írta, hogy ooo modot talált, és módosítja beállításokat...
    De ha az mondod, hogy érdemes, akkor kipróbálom.
    Lényeg hogy már hasít a játék.
  • Fido4life
    #36227
    A küldetés itt található, én is csak nemrég fedeztem fel, jól el van dugva ez az Inn.
  • SaGa
    #36226
    Amit nem érdemes tömöríteni, az a .bsa. Gíorstalpaló oblivion fájlokból:

    .OMOD: az Oblivion Mod Manager által használt "forrásfájl". Tulajdonképpen a mod által használt fájlok összessége (esp- és esm IS!), egy speciális formátumba tömörítve. A 7zip-re hasonlít leginkább. Lényege, hogy az OBMM a benne lévő féájlokat naplózza a telepítés során, így amikor leveszed a modot (szintén az obmm-nel), akkor minden alkatrészét leszedi és ha telepítés közben valamit felülírt, amit egy másik mod telepített, azt vissza teszi. Mivel az omod fájlt csak az obmm használja, a játék szempontjából mindegy, mennyire tömörített.

    .BSA: Bethesda Softworks Archive. Ezekben tárolja a játék erőforrás fájljait (textúrák, hangok, modellek, menük, stb...) a cég. Ez lehet tömörített vagy csak simán "összepakolt". Ez utóbbi esetben a fájlok mérete nem változik, csak simán belekerülnek szépen egymás után a .bsa-ba, emiatt betöltéskor nem kell a kitömörítésre is CPU időt fordítani. Mivel a .bsa-ban a fájlok biztosan egy helyen vannak (ha nem fragmentálódótt a fájl), a leggyorsabb elérés a tömörítetlen bsa-ból való kiolvasás. Ez után jön a tömörített bsa, majd a normál könyvtárakból való kiolvasás. Ez utóbbi azért lassabb a másik kettőnél, mert fájlonként kell meghívni az oprendszer fájlrendszer kezelőjét, míg a bsa-ból való kiolvasáskor csak egyszer.
    A BSA Commanderrel lehet bármely mod erőforrás fájljait BSA-kba csomagolni. Ki kell bontani valahová, olyan struktúrában ahogyan a játékba kerül (azaz érdemes valahol egy data könyvtárat csinálni, oda bemásolni a mod erőforrás fájljait (az esm, és esp fájlokat nem!!!), majd ezt a data könyvtárat megadni a bsa commandernek forrásként.
    A játék minden olyan bsa fájlt automatikusan beolvas, aminek a neve megegyezik egy aktív esp nevével. Vigyázat, esm nem jó, esp kell. Ha egy modban csak esm van akkor létre kell hozni egy üres esp-t (a Wrye Bash tartalmaz ilyet) azonos névvel, hogy a bsa-t is beolvassa. Másik lehetőség: beírni az oblivion.ini megfelelő sorába a bsa nevét. Ennek hátránya, hogy a sor maximális hossza 256 karakter lehet, és jó részét már az alap bsa-k elfoglalják.
  • SaGa
    #36225
    Az omod creator mindegy milyen tömörítést használ (pontosabban nem, mert kissebb lesz az omod fájl, illetve lassabban készül el, ha jobban tönörít), mert a játékban nem azt használod. Azt csak az OBMM használja. Amikor telepíted az omod-ot, abból kibontja a fájlokat a Data könyvtárba, ahonnan a játék betölti.
  • SaGa
    #36224
    Látom, már megtaláltad...
  • SaGa
    #36223
    Látogass el a Wrye Bash oldalára, töltsd le, telepítsd (kell hozzá python is, minden ott van a telepítési leírásban), és a mentett állásodon használd a Remove Bloat, Repair ABomb és Repair FBomb opciókat. (elmenti előbb). Ismert Oblivion hiba, hogy bizonyos számú mentés után valami felesleg is bekerül a mentésbe, amitől nagyon belassul az egész.
  • Tovi
    #36222
    Megtaláltam a belassulás okát, napokat túrtam a netet, de végre megvan.
    Valóban a shivering island okozta, ezt a hibát elvileg javította a patch, de a GOTY verzióban ezek szerint benne maradt.
    Itt a hiba leírása, és a megoldás is:

    Serious bug

    A Wrye Bash progi, ami a savegamet javítja ki talált nálam 16000 fáklyát, és legalább 14000 ayelid statue-t. Nem csoda hogy belefagyott a visszatöltésbe.
  • Fantusz
    #36221
    Így már értem ... ha a külsőségek ennyire számítanak, sisak helyett hordhatod a Black Hand Hood-ot.

    A menyecske melyik küldetésben kerül elő?
  • Fido4life
    #36220
    Mi nem érthető ? Eddig a vámpír feeling miatt a Black Hand Robe-ot viseltem, de mivel meguntam hogy nem fejlődök, leváltottam ezt egy Elven páncélra (ugye light armor benne van majorban) Eddig is tisztában voltam vele hogy light armor használata nélkül nem fejlődik a képesség. Viszont az a vinnyogó mennyecske ott volt, mindenféle módosítás nélkül (ugye xbox). Most attól félek hogyha majd megiszom a Vampire Cure-t, (mert megkell így tervezem folytatni a storymat) akkor mennyire fog megizzasztani a játék.
  • Fantusz
    #36219
    Ebben a kérdésben SaGa, aki jobban otthon mozog, de ha visszaolvasol talán a múlt héten éppen volt is erről szó - ha az OMM betömöríti az adatokat a játék lassul(hat), bár a hatalmas mentés-fájlokra ez nem magyarázat.
    Elvileg az lenne a legjobb, ha a modok tömörítés nélkül kerülnének a játékba (így akár 15 Gb is lehet az Oblivion mappa), viszont alaphelyzetben a BSA-kban keresi az adatokat a játék.
  • Tovi
    #36218
    Megpróbálom letiltani a OBMM-ben, mert ez GOTY edition, magától felteszi ha kell, ha nem....
    Egy kérdés, az OBMM-ben az omod creator részben a kompresszió very high-ra van állítva, ez nem lehet baj? Gyanítom nem, de meg kellene próbálni low tömöritéssel....
  • Fantusz
    #36217
    Próbáld ki a játékot a Shivering Isles feltelepítése nélkül...

    Jellemzően a Shivering hibája volt a belassulás, ami viszont nálad még ráadás, az a mentések gigantikus mérete - karakter fejlődésével a mentéseid méretének nem kellene számottevően növekedni.
  • Tovi
    #36216
    Nem sikerül megoldást találnom a mentett állás visszatöltésének a belassulására, 2 napja a netet túrom, de hiába.
    Érdekes módon a lvl 1 és 2 szintet néhány másodperc alatt visszatölti, de a lvl 10-est, ami most 51 Mb méretű azt nem, vagy csak 10-15 perc múlva.
    Próbáltam teljesen új, szűz telepítést is mod-ok nélkül, igaz a régi mentett fájlokkal tesztelgettem, de ugyanez a helyzet.
    Ha megnyomom a load gombot, akkor csak áll, mintha ki lenne fagyva, a taskmanagerben "nem válaszol" státusza van. Tehát kifagyott.
    Viszont 10 perc múlva egyszer csak betölt, és vígan megy tovább.....

    Itt már csak a woodoo mágia segíthet
  • Fantusz
    #36215
    Nem igazán tudom pontosan értelmezni: ha a Shrouder Armort viselted, ami valóban könnyű páncél a skillednek fejlődni kellett volna, ha viszont a Black Hand Robe volt rajtad mitől fejlődött volna a light armor skilled? - az nem páncél.

    Teleportálós, csoportokat idéző, vihogó menyecske az alapjátékból nem rémlik, moddal meg bármi elképzelhető...
  • Fido4life
    #36214
    Nos mivel már nem a Dark brotherhoodos köpenyemben mászkálok (light armort fejlesztem, azóta a szint is hamarabb jön) a játék hihetetlenül bekeményített. Meg valahogy az egész játék változik egy kicsit. Pl az egyik barlangban volt egy küldetés, ahol egy high elf elveszett jegyzeteit kellett megkeresni. Szépen lopakodva csapom le a trollokat, erre mire megtalálom a jegyzetet elém teleportál valami csaj, elkezd nevetni (igen nevetni, de ilyen kíséreties hangon) aztán megidézett rám vagy hat szörnyet. na itt mondtam hogy vámpírság ide vagy oda, futni kell :D
  • koschwarz
    #36213
    a mágus recommendation küldetés lehetne specifikusabb, de pl. bruma gate eléggé megfingatja a gépet, lehet hogy egyszerűen "kifogysz" a memóriából. de ez csak találgatás.

    én a helyedben csinálnék egy uninstall-reinstallt.
  • Dobronski
    #36212
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám!Van 2 hely ahol a gép egyszerűen csak újraindul.A brumai kapunál amikor feláll a hadsereg hogy bemennyünk Paradise-be meg egy mágus recommendation küldinél.Nem tudom mi lehet a gond.Elvileg ez a 2 fájl okozza a hibát.
    C:\DOCUME~1\DJ\LOCALS~1\Temp\WERa0b4.dir00\Mini011109-01.dmp
    C:\DOCUME~1\DJ\LOCALS~1\Temp\WERa0b4.dir00\sysdata.xml
  • Tovi
    #36211
    Google-n megtaláltam.
    Ha minden igaz, ez egy mod, nem az alapjáték része a fegyver és a sanctuary.
    Ha fennvan a mod, akkor idézem: "far left of Bruma" erre keresgéld..
  • Quler
    #36210
    Senki???:((
  • Quler
    #36209
    Hi
    Meg tudná valaki mondani pontosan,hogy a Frostmourne sword-ot hol lehet megtalálni?Elméletileg Frost Sanctuaryban,de azt a helyet sehol nem találom,semmilyen térképen!
    Előre is köszi.
  • Fantusz
    #36208
    Nem normális dolog, ha a hullák nem tünnek el néhány nap elteltével, nem tudom ezt pontosan mi okozza, de nem közvetlenül az OOOval van összefüggésben, nekem a Francesconál volt ilyen gondom, sőt a leszedett növények sem nőttek vissza soha - ami még érdekesebbé tette a helyzetet másik karakterrel meg minden működött rendesen.

    A mentéseid mérete is furcsa, nem hiszem, hogy egy 25 Mb-os mentés átlagos.


    Ui:
    Látom sikerült rendesen magadra haragítani a Doznot Cave amazonjait
  • Carmang
    #36207
    bPreemptivelyUnloadCells=1

    Itt van: http://www.atomicmpc.com.au/Feature/36546,optimising-oblivion-v20.aspx/1
    Az 5. oldalon, de kevés memóriával rendelkező gépekre ajánlják.
  • Tovi
    #36206
    Nem tudod véletlenül melyik az az érték, amit meg kell változtatni?
    Valószínüleg a cache fájlt kellene törölni, sok ilyen gondot találtam a google-t böngészgetve. (XBOX360-on is)
    Lehet hogy nem normális dolog, hogy még a 6 szinttel megelőzően megölt ellenfelek nem tünnek el, Weye környékét amazonhullák borítják....
    Két értékre gyanakszom:
    iPreloadSizeLimit=157286400 (ez mondjuk csak a méretét állítja be)
    bSelectivePurgeUnusedOnFastTravel=0

  • Tovi
    #36205
    Nem a mappa annyi, csak az egyik mentésfájl. De akkor ezek szerint ez nem extrém nagy, nem okozhatja ezt a visszatöltési belassulást.
    Kikapcsoltam az összes mod-ot, még az official modokat is, akkor is ugyanaz a helyzet. Nincs tippem, visszatöltés helyett kilépek az asztalra, és újra indítom a játékot.
  • obe
    #36204
    lvl 9-en 25 mb-nyi mentésed van csak?..basszus nekem lvl 18, 1,95 gb-nyi a save mappa
  • Carmang
    #36203
    Nekem is egy egy idő után marhára belassult bármilyen töltés, pedig 1.2 fenn van.
    Hozzá kell tenni, hogy low-end gépem van. Ha kiléptem Obliból vagy 2 percbe került mire visszakaptam a desktopot, "Az Oblivion.exe hibát észlelt, ezért leáll" jól ismert üzenettel.
    Aztán találtam egy optimalizációs leírást a neten, hogy az iniben át lehet állítani, hogy a bejárt területeket egy idő után törölje a cache-ből. Azóta gyors töltéseim vannak, és Quit után kb 10-15 másodperccel visszakapom a desktopot.
  • Tovi
    #36202
    Fenn van a patch, az enyém eredeti GOTY verzió, abban alapból benne van.
    Az elején pár másodperc volt csak valóban, most lassult be nemrég, biztos valamelyik mod okozza. A mentés mérete is megugrott nagyon, eddig 2,3 MB volt, most 25 MB-nál tartok....
  • Fantusz
    #36201
    1.2-es patch van fent?
    Ennyire hosszan nem kellene várni a betöltéssel, néhány másodperc után újratöltődik a játék.

    Az összes bejárt helyszínt, minden megölt ellenfelet nyílvántart a gép, kezdetekkor ez vezetett a sok óra játék utáni belassuláshoz, amit a v.1.2-es patch elvileg javít.


    Lassulás másik oka lehet a sok mod, az azokban lévő adatokat be-ki lépéskor fel kell dolgozni a gépnek.
  • Tovi
    #36200
    Tapasztalta valaki, hogy a játék visszatöltésnél nagyon belassul?
    Ha meghalok, vagy megnyomom az F9-et, akkor percekig nem csinál semmit, a winchester nem világít (tehát nem tölt vagy swappol), egyszerűen csak áll a játék nagyon sokáig, aztán megjelenik a töltőképernyő, megint némi várakozás, és utána kezdi el a visszatöltést.
    A játék kezdetén nem csinálta, mostanában kezdte el, lvl 9 környékén.
    Ez jött elő anno a megjelenésekor is a gépemen, azt hittem hogy ez már orvosolva van. Vagy csak engem boldogít?
    A gépem igen erős, szóval nem ez lehet a gond.....
  • skyman14
    #36199
    Igen az lehet, hogy valamelyik küldetést nem igazolta vissza az 1ik céhvezető. Holnap majd utánna járok.
  • Fantusz
    #36198
    Amikor az utolsó raccomendationt megcsinálod beszélni kell a céhvezetővel, aki Raminus Polushoz küld - őt napközben az egyetem bejárata előtti épületben találod.

    Besétálhatsz bármikor Polushoz, de, ha nincsen meg minden küldetés elküld.

    (küldetéseket nem csak megcsinálni kell, a teljesítés után szólni a céhvezetőnek, hogy teljesítetted a feladatot, akkor adja az ajánlást - Complet Quest)

  • skyman14
    #36197
    Szintesednem kellene vagy mifene?
  • skyman14
    #36196
    Van ötletetek mért nem tudok még mindig bejutni az Arcane egyetem kapui mögé? Minden ajánlást elvégeztem de senkitől se kaptam még kulcsot a kapukhoz.