41716
  • skyman14
    #36155
    Már tudom h a Tolvajok Céhébe kéne tagságot nyerni csak hogyan? Hol tudnák jelentkezni?
  • skyman14
    #36154
    Mondana nekem valaki olyan árust, akinél mindenféle lopott szajrét eltudnék adni jópénzért.
  • skyman14
    #36153
    Köszönöm szépen a váalszt. Ha akad még kérdésem akkor írok.
  • Fantusz
    #36152
    Az intelligencia a legkönnyebben fejleszthető attribute: alkímia, idézés, és a miszika fejleszti.
    Intellidenciánt enthantolni nem érdemes, ha szűkében vagy a manának akkor inkább Fortify Magicka cuccokat érdemes csinálni, viselni - 17-es szint fölötti Sigil kövek +50 manát adhatnak.
  • skyman14
    #36151
    Intelligence-ra hogyan tudnék szert tenni? Vagyis fejleszteni. A csatamágusommal szeretnék idézgetni. Remélem tudtok segíteni
  • SaGa
    #36150
    Nem egészen. Arról van szó, hogy az esp fájlok egy-egy objektumról (npc, tárgy, varázslat) komplett rekordokat tartalmaznak, az összes adatukkal. Ha több esp is módosítana ugyanazon az objektumon, akkor csak a legutoljára betöltődő adatai érvényesek, amelyek korábban töltődnek be, elvesznek. Abből aztán van kavarodás rendesen.

    Egyszerű példa: esp 1 az egyik boltosnak ad plusz 1000 aranyat.
    esp 2 meg megváltoztatja a ruházatát. Ha az esp 1 töltődik később, marad a ruhája az eredeti, de lesz plusz 1000 aranya, ha a másik, akkor új ruhája lesz, és annyi aranya, amennyi eredetileg lenne. Ha a egy több részes (pl az ooo) mod a másik helyzetre készült fel, mint ami ténylegesen lesz, jönnek a hibák...
  • koschwarz
    #36149
    meg a tököt, dinnyét, és egyéb ilyen gyümölcsöket is, mert azok is nehezek. :9
  • Fantusz
    #36148
    Restore Healt lötyikhez viszonylag sok alapanyagot lehet találni, de többségük mégsem használható igazán a magas tömeg miatt.
    Az italok súlyára hatással van miből készült, egy daedra heart+venison párlatot nem éri meg cipelni.
    Lehet csinálni gazdaságos, könnyű lötyiket, melyeknek ugyanolyan hatása van, mint a jóval nehezebb koktéloknak.
    Igazán hatékony Restore Healt italok előállításához azonban kell legalább Expert alkimista készlet és tudás...

    Lejobb életfeltöltő alapanyag a Cairn Bolete Cap, ez a gomba főleg barlanban található, mester skillel egyetlen gombafejből lehet Restore Healt italod, elésző a súlya, 30-40 darabot nyugodtan vihetsz magaddal.


    Itt megtalálod milyen alapanyagokat kell összeszedned, sőt, ha a névre kattintasz azt is meg tudod nézni hol találod azokat.

    Sok növényből is lehet életfeltöltő italod, a húsokat felejtsd el
  • skyman14
    #36147
    Nah kigoogleztem egy oldalt és már megvan hol találom csak gőzöm sincs, h néz ki. Megyek szerencsét próbálni. ^^
  • grebber
    #36146
    Növények szerte a világban farmokon ,esetleg venni is lehet.
  • skyman14
    #36145
    Köszönöm szépen! Most már csak 1 gondom van. Hogy tudnám megtalálni a hozzávalókat? Van valamilyen táblázat?
  • grebber
    #36144
    Csak ilyeneket találtam nagyhirtelen!

    NOVICE szinten

    * Restore Magicka:
    Flax Seeds, Steel Blue Entoloma
    * Restore Health:
    Cairn Bolete Cap, Lady's Smock Leaves
    * Damage Health:
    2x Wisp Stalk Cap, Stinkhorn Cap, Nightshade vagy Spiddal Stick

    APPRENTICE szinten

    * Feather:
    Flax Seeds, Venison OR Flax Seeds, Sacred Lotus Seeds
    * Cure Disease:
    Mandrake Root, Elf Cup Cap
    * Cure Poison:
    Ginseng, Redwort Flower
    * Dispel:
    Bergamot Seeds, Ectoplasm
    * Restore Health:
    Lady's Smock Leaves, Aloe Vera Leaves
    * Night Eye:
    Carrot, Viper's Bugloss Leaves
    * Detect Life:
    Rat Meat, Bread Loaf
    * Water Breathing:
    Onion, White Seed Pot
    * Silence:
    Vampire Dust, Rice
    * Damage Speed:
    Green Stain Cup Cap, Peony Seeds
    * Damage Health + Damage Magicka:
    Harrada, Spiddal Stick


    JOURNEYMAN szinten

    * Water Walking:
    Grapes, Tiger Lily Nectar, Stinkhorn Cap
    * Fortify Strength:
    Arrowroot, Elf Cup Cap
    * Chameleon:
    Radish, Bloodgrass
    * Invisibility:
    Tinder Polypore, Wormwood Leaves
    * Reflect Damage:
    Scamp Skin, Green Stain Cup
    * Fire Damage:
    Fire Salts, Steeel Blue Entolima
    * Frost Damage:
    Milk Thistle, Vampire Dust
    * Paralyze:
    Clannfear Claws, Daedra Venin
    * Damage Health + Damage Magicka + Silence:
    Harrada, Spiddal Stick, Rice
    * Damage Health + Damage Magicka + Damage Speed:
    Harrada, Spiddal Stick, Peony Seeds, Pear
    * Damage Health + Damage Magicka + Fire Damage:
    Harrada, Spiddal Stick, Steel Blue Entoloma
    * Damage Health + Damage Magicka + Fire Damage + Silence:
    Harrada, Spiddal Stick, Blue Entoloma, Rice

    EXPERT szinten

    * Fortify Speed (+ Damage Health):
    Pear, Wisp Stalk Cap
    * Reflect Spell:
    Glow Dust, Cinnabar Polypore Cap Yellow
    * Fire Damage + Shock Damage + Damage Health:
    Spiddal Stick, Imp Gall, Ectoplasm, Fly Aminata Cap
    * Fire Damage + Shock Damage + Damage Health:
    Imp Gall, Ectoplasm, Fire Salts, Ogre's Teeth
    * Paralyze + Frost Damage:
    Dryad's Saddle Polypore, Milk Thistle Seeds, Tennel Seeds
    * Paralyze + Frost Damage + Silence:
    Harrada, Milk Thistle Seeds, Vampire Dust
    * Paralyze + Frost Damage + Damage Magicka + Silence:
    Fennel Seeds, Harrada, Milk Thistle Seeds, Vampire Dust
    * Paralyze + Fire Damage + Damage Magicka + Damage Health:
    Steel Blue Entoloma, Imp Gall, Harrada, Fennel Seeds
    * Paralyze + Damage Health + Damage Magicka + Damage Intelligence:
    Fennel Seeds, Harrada, Wisp Stalk Cap



  • skyman14
    #36143
    Üdv! Tudnátok élettöltő potion receptet nekem írni? Előre is köszönöm.
  • koschwarz
    #36142
    nem biztos. ha csak négy modról van szó, ami egyébként sem nagyon akadna egymással, akkor elég lehet a datás megoldás is. ha már többet használsz (én elég "keveset" haszálok, alig 30-at :))), akkor KELL a mod manager.
  • grebber
    #36141
    Ezt nem értem hogy hogy abc sorrendben berak pl 4 modot akkor azoknak ugyanúgy meglesz a hatása nem? (datás megoldás)
  • koschwarz
    #36140
    nem egészen. sajnos a datában nem nagyon lehet variálni a sorrendet, az egyszerűen ábc sorrendben tölti be a modokat. az pedig nem jó. egyébként nem kell félni az OBMM-től, nem bonyolult telepíteni sem, meg használni sem.
  • grebber
    #36139
    Ezzel az oblivion mod managerrel a modok berakása ugyanaz tulajdonképpen mintha a laucherbe a datánál állítanánk be a modokat?
  • koschwarz
    #36138
    én sokat használtam régebben az OOO-t, és alapvetően tetszett is, mert jót nehezített a játékon. ugyanakkor pont ez is volt vele a problémám, nekem nem tetszett az a mód, AHOGY nehezít. egy kezdő karakterrel is simán ki lehet(ett) pucolni egy dungeon első egy-két szintjét, de persze egyel lejjebb meg rögtön kicsináltak.

    nem tetszett az sem, hogy a lentebbi nehezebb szinteken, ha volt conjurer ellenfél, akkor abból volt vagy 3, akik még idéztek egyenként egy-egy szörnyet...

    a másik ami nagyon nem tetszett, hogy annyi lootot szedtem össze egy sima goblin-barlangban is, hogy nem győztem kicipelni. nem tudom, hogy a legutóbbi változatban hogy van ez (ahogy fantusz is említette, most már az egyes ládákhoz is kellő security skill kell), de én annak idején eli voltam mindenféle cuccal.

    szóval nem szerettem azt, hogy vagy úgymond könnyű maradt a játék, vagy iszonyat nehéz volt.
  • koschwarz
    #36137
    különösen a knights of the nine küldetés esp-jét kell utolsónak tenni, ha megvan, mert az eleve érzékeny valamiért a sorrendre.
  • koschwarz
    #36136
    próbáld ki ezt, bár kell hozzá egy-két segédprogram.

    egyébként, ha vannak modok telepítve játékodhoz, akkor a sorrenden próbálj változtatni, mert nekem akkor crashelt mindig kilépésnél, amikor rossz volt a sorrend.
  • SaGa
    #36135
    A texture probléma az archiveinvalidation használatával megoldódik. Vagy keresel olyan programot, ami ezt megcsinálja, vagy letöltöd az oblivion mod managert (OBMM) és az abban lévőt használod. Ez utóbbi a jobb megoldás, mert a modokat is jobban átlátod ezzel, plusz a betöltési sorredet is tudod állítgatni vele.

    Amúgy az OOO-val az az egy nagy bajom van, ami neked most segíthet. Az összes barlang, erőd úgy van "berendezve", hogy minél mélyebbre mész, annál keményebb ellenfeleket kapsz. Alacsony szinten elég az első szintet kipucolni, majd később visszajönni. Úton mászkálni, erdőbe mélyen nem bemászni, fakasnál komolyabb ellenfél elől elfutni...
  • Fantusz
    #36134
    Major skillekkel semmi gond, elég kiegyensúlyozott.
    Két legfontosabb attribute, a speed és az agility is jól fejleszthető így.
    A harmadik attribute elvileg a personality lenne egy tolvaj karinak, de Oscuroval érdemes a kitartásra.(endurance) gyúrni inkább a magasabb HP érdekében.

    Wood elf legerősebb támadó skillje az íjászat, ha sikerül szerezni a Doznot Cave matrónáitól egy speciális íjat (Bloodthorn) azzal már bátrabban kalandozhat.
    Ezek enthant nélküli fegyverek, szellemek ellen ezüst nyílvessző kell hozzá, alkalmanként Bloodthorn nyílvesszőket is lehet lootolni - brutális a sebzése, de a szellemek ellen nem tudom hatékony-e mágussal nem igazán nyilaztam.

    Oscuroval játszva felértékelődik a Skeleton Key szerepe, megfelelő képzettség híján nem lehet zárnyitással kisérletezni (próbáld meg kinyitni az Aréna előtti kincsesládát).
    A Skeleton Key az alapjátékkal ellentétben elvileg már a második szinten megszerezhető.
    Elvileg... A barlang tele van mágikus trollokkal, és más barátságtalan lényekkel, jobb békén hagyni a csapatot, csak a Daedra szemét visszalopni.

    Tolvaj maradjon lopakodó-lesből támadó karakter, magasabb szinten sem lesznek könnyen legyőzhetőek az Oscuro lényei.
    A mágusommal sokszor mozgalmas dungeon-csatákban győztem le az ellenfél csapatát (Command Humanoid, Summon Ebony Golem, Fire deamge, Shock demage, Paralyse)
    Sok az idéző dungeonlakó, summonok között lehet akár Storm Atronach, vagy Xivilai, lehetőleg az idézőt kell jobblétre szenderíteni, vele hal a lénye is (nem mindíg könnyű feladvány a summon sokszor elállja a gazdája felé vezető utat, ráadásul ugye sokan vannak)
  • Tovi
    #36133
    Ez kimerítő válasz volt, köszönöm. Egyelőre próbálom felfedezni a kisebb erődöket, és ha erővel nem is, de taktikával lehet sikert elérni.
    A karim valóban egy íjász-tolvaj beállítottságú custom karakter, azt hiszem meg fogok szenvedni vele :-) Főleg hogy a major skilleket nem a gyors fejlődést szem előtt tartva vettem fel, hanem a kiegyensúlyozottságra. Viszont az itt nem nyerő, ezt már látom.
    A Herom egy Wod elf, Thief csillagjeggyel, a major skillek: marksman,athletics,security,speech,restoration,blade,alchemy

    Más: Valamelyik mod eltüntette a farkasok textúráját, csak egy kis lila pötty van helyettük. Nem lehet visszaoperálni kézzel? Nem kicsit zavaró :-)
  • Fantusz
    #36132
    Milyen karaktered van?

    Harcossal, esetleg erős mágiát birtokló varázslóval lehet küzdeni az arénában, tolvajjal viszont öngyilkosság.
    Restore potionok nem töltik azonnal vissza az életerőt, manát, az Arénában is lehet futni, de nem lehet a végetlenségig menekülve győzni.

    IC környékén van néhány kisebb erőd, rom, ahol viszonylag gyengébb lények tanyáznak (Fort Virtue, Fanacasecul) ezekbe esetleg le lehet merészkedni, de a többszintes dungeonokban biztos halál vár, ha nem fordulsz vissza időben.
    Ízelítőnek ott van IC főbejáratától nem messze egy vízparti barlang, a Dzonot Cave, tele harcias amazonokkal (hasonló hölgyeményeket több barlangban is találhatsz OOO-s küldetés).
    Amikor már kibír a karaktered egy-két ütést, vagy lövést (hatalmasat sebeznek) az első szintről ki lehet őket csalni Weye közelébe, ahol az őrök segítenek, de a barlang végében tanyázó Storm Atronach-ot idéző csapatot egyedül kell majd legyőznöd ( nekem kb 18as szinten sikerül Ebony Gólemeket idézve + paralise-destruction combo, sok futással füszerezve).
    Amennyiben Light armoros, leányzó a karaktered erős páncélod lehet az amazonoktól, férfiként sajna használhatatlan.
    A védelmet a páncél és a skill adja, erős páncélban kevesebb HP-val is biztonságosabb.

    Trénerek sokkal több pénzt kérnek az oktatásért, de minden szinten érdemes kihasználni a lehetőséget, s valami hasznosat tanulni.

    Nappal az utak közelében viszonylag biztonságos a közlekedés, ha mégis valami legyőzhetetlen ellenfélbe botlanál - futás, lehetőleg a legközelebbi őr felé.
    (nevesített, de nem koronás NPC-ket kerüld ilyenkor, ha szimpatikusak)

    El lehet menni Nirnrootot gyűjtögetni, közben rákokat, farkasokat pofozgatni, barlangok közelében figyelj a kóbor goblinokra, (mystic) impekre.

  • Tovi
    #36131
    Nagyon nehéz a játék a kezdetekben az OOO moddal, a legutolsó rákocska is veszélyes tud lenni. Elkezdtem pár küldetést IC-ben, de ezen a szinten (lvl 4) még lehetetlen befejezni, pl a kriptában egy ütéssel levernek.
    Megnézem az arénát, de félek az is hasonló lesz, nem marad más mint tápolni valahol a prérin amig a hero megerősödik.
    Anno az Oblivion megjelenésekor játszottam végig mod nélkül az alapjátékot, az nem okozott problémát sehol. Most azonban többet futottam pár óra alatt az ellenfelek elől, mint régen a több hétig tartó játékidő alatt.
    Szóval igazi kihívás így a játék.
    Esetleg ha valaki régi OOO motoros, valami tippel megajándékozhatna, hol-mit érdemes csinálni a kezdetekben.....
  • Fantusz
    #36130
    Minden guildos küldetéssorozat véget ér, amikor a karakter céhvezető lesz, ezen kefeljebb csak moddal lehet változtatni, bár nem tudom a DB-hoz készült-e valami plusz küldetéseket adó mod.

    Harcosoknak a Fighters Guild Contract sem kimondottan magas szintű feladatokat ad, sőt inkább kezdőként jön jól a szarvas, vagy farkasvadászatért bezsebelhető 500 arany (ugyanennyi a jutalom körözött vámpír, conjurer legyőzésért is)

    Tolvajoknak a Thieves Arsenal ad feladatokat, s hozzá speciális felszerelést, küldetések közben gyilkolni tilos.

    Origin the Mages Guild + Mannimarco Resurrection az unatkozó Arch Maget mozgósítja, küldi újabb kalandokba, sőt lehetőséget ad a gonosszá válásra.
  • Carmang
    #36129
    Bár nem nagyon találok rá magyarázatot, hogy ha Mother szerint is űber kaliberű lopakodó, és gyilkológép vagyok, akkor miért kerülök a végén "adminisztrátori" szerepbe :)
    (jó tudom, persze nem volt több ötletük a játék dizájnereinek, meg le akarták zárni valamivel a DB-n belüli pályafutást is, mit pl az Arénában, meg a Fighters Guildben)
  • Carmang
    #36128
    Huhh... végégcsináltam a DB küldetéseit.
    Hát nem mondom, hogy nem volt izgalmas. :) Főleg a vége.
  • obe
    #36127
    pl..: phinix waterfix..van más is, én ezt használom
  • Fantusz
    #36126
    Egyetlen ilyen modot próbáltam, de már a nevét sem tudom...
    Az eredeti vízfelület sem csúnya, a modderek többsége a víz átlátszóságának javítására törekedett, ami szerintem nem realisztikus.
    A víz alatt lévő tárgyakat, romokat a partról lehet látni - ez így elég illúzióromboló.

    Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy minden víztükröt változtató mod ilyen, lehetnek köztük valóban hangulatosak, de megnevezni egyet sem tudok
  • grebber
    #36125
    Melyik az a mod ami a vízet teszi szebbé?
  • Fantusz
    #36124
    Az OOO-nak van telepíthető verziója, amelyik, ha minden jól megyen az Oblivion Data mappába csomagolja ki magát.
    Akkor sincsen nagy baj, ha máshová csomagolod ki, de nem csak az esp fájlt kell átmásolni a játék Data mappájába, hanem az Oscuro mappáit is (Meshes, Textures, stb)

    Oblivion Mod Managert érdemes, használni
  • Fantusz
    #36123
    Az Atmospheric weather számomra ismeretlen, de ha az is az időjáráson variál, akkor biztosan akadni fog a Natural Environmentsel.

    Az Illumination Within hangulatos modocska, éjszaka világítanak az épületek ablakai, másra nincsen befolyással.
  • Madi92
    #36122
    Köszi! Azért így is elég sokat segített!:)
    Azt hiszem akkor nem ártana ha előkeresném a jó öreg szótáramat, ha meg akarom csinálni az új küldiket!:D(Bár gyanítom hogy nem ártana a térképpel jelzett küldiket is értelmezni...)

    Amúgy akkor már azt is megkérdezem - bár ebben majdnem biztos vagyok - de ugye az OOO-t úgy kell használni, hogy az OOO-full mapából átmásolom az esp. fájlt a Date-ba, majd a lanucherben pipa, és ennyi? Mert van ott még egy csomó másik fájl is,amit nem nagyon tudok hova tenni, viszont én a readme szerint úgy értelmeztem hogy így kell!
  • Fantusz
    #36121
    A Natural Environments inkább ront a játékélményen, mint javít.
    Túl gyors az időjárás változás: 5 perces záporeső után jön néhány perces napos időszak, amit esetleg hóvihar követ.
  • Tovi
    #36120
    Szebbé teszi a városokat, jobb textúrákat használ.
    Nem tudom jó sorrendben teszem-e fel, először a better_cities_333a, utána a sokkal nagyobb better cities resource 3.3.3 csomagot. Gyanús hogy ez így nem igazán jó sorrend, de elvileg így engedi a telepitést.....
  • grebber
    #36119
    Ez a 3 mod nem akad össze egymással?

    Atmospheric weather
    Illumination Within
    Natural Environments

  • Fantusz
    #36118
    Volt már többször szó itt is az OOO-ról.

    Teljesség igénye nélkül:

    Az Oscuro elég mélyen belenyúl az eredeti játékba, már a karaktergeneráláskor módosított faji, és csillagjegy bónuszokkal szembesül a játékos.
    Skillfejlődés lényegesen lelassult, az ellenfelek viszont erősek, más lesz a játékstílus, a játék elején felértékelődnek a majorban lévő, hatékonyabb skillek.
    Fel kell készülni a sok futásra

    Megváltoztatja a mágiarendszert, erősebb, és új varázslatokat ad a játékhoz, de a manaköltségük is magasabb, hatékonyan varázsolni csak a valóban mágus karakterek tudnak.



    Az OOO világa: Városokban, utak közelében viszonylagos biztonságban van egy alacsony szintű karakter, de de egy nagyobb dungeont bejárni képtelenség, biztos halál - főleg az Oscuro Ayleid romjainál, már a közelbe érve támad két erős őr...
    Ez így nem teljesen realisztikus, de az OOO lényei dungeonokban tanyáznak, minél mélyebbre hatol a kari egy romban, annál erősebb lény-csoportokat talál.

    Mágián belül az idézés jelentősége érzékelhetően felértékelődött, az ellenséges NPC-k is többet, és főleg erősebb lényeket (Storm Atronach) idéznek.
    Az is Oscuros sajátosság, hogy az Alteration iskolában jártasak is idézhetnek néhány lényt (Gólemek)

    Zárakhoz megfelelő képzettség hiányában nem enged hozzányúlni (paradox- hogyan fejlődjön a skilled, ha nem használhatod), csapdás zárakat biztonságosan varázslattal lehet kinyitni (Alteration - Open Lock)

    Tilos a guildok, városi tárolók többségének büntetlen kirámolása - ez realisztikus.

    Küldetések: az OOO jónéhány küldetést is ad, de ezeket angol nyelvtudás nélkül nem lehet megcsinálni, kizárólag csak szöveges útmutatás kap a karakter, soha nem jelzik hová is kellene menni.
    Küldetések az OOO lényeihez kapcsolódnak, melyek főleg NPC-k, néhány szellem formációval kiegészítve.
    Legyőzött ellenfelektől rengeteg cuccot lehet lootolni, a ládákban rejzőző kincsek viszont elérhetetlenek maradnak 70-es Security skillig (Skeleton key!)
  • grebber
    #36117
    Ez a Better Cities mod csinál nem sikerült infot találnom róla?
  • Tovi
    #36116
    Az nem világos, hogy pl. a game settings és az audio beállításokat simán elfogadja, módosítja, csak a video settings a mumus neki.