41716
  • koschwarz
    #35875
    vélemény?
  • sirdond
    #35874
    igen,azóta én is rájöttem és letöltöttem, már benne vagyok ezerrel :)
  • SaGa
    #35873
    A tesnexus londoni szervere lassú, a texasi tud 80-100 kbps-t is...
  • sirdond
    #35872
    hát, nekem 10 kbyte/s -el csordogál átlagban :(
    lehet, hogy ma nem tudom kipróbálni
  • koschwarz
    #35871
    másról én sem tudok, de nekem hamar lejött, amikor pár napja töltöttem
  • sirdond
    #35870
    hm,jöhetne egy kicsit gyorsabban is. nincs valami alternatív letöltési hely?
    már csak azt kellene kitalálnom, hogy milyen típusú karakterrel kezdjek neki...
  • koschwarz
    #35869
    egészen addig amíg el nem éri az 50 Mb méretet, akkor végleges lesz, és azt telepítve el lehet felejteni, és ha még tesznek hozzá újdonságot, indítanak egy új WIP jelzésűt. szerintem jó ötlet.

    egyébként pedig csak a fő .ESM file-t kell letölteni ha frissítés van. illetve a CUO esp-ket. leírva sokkal bonyolultabb :) egyébként marha egyszerű és világos hogy kell telepíteni.
  • SaGa
    #35868
    Kiegészítő: a resource pack fejlesztése érdekes. Több zip-et kell letölteni és ebből a 6-os, WIP jelzésű az, amit alkalmanként cserélni kell...
  • koschwarz
    #35867
    csak mondom, hogy a tesnexuson két részre van osztva: van egy cyrodiil upgrade overhaul (csak esp-k és extrafrissen új hang file-ok hozzá) és külön egy ehhez szükséges resource pack. végső soron ez is ad hozzá újdonságokat, amelyeket más modderek készítettek (pl. háziállatok, parasztok (tényleg!), pókok, pókhálók a régi romokban (nagyon hangulatos!), új fegyverek, stb. stb.).

    de - legalábbis egyelőre, remélem így is marad - nem viszik túlzásba, és az elsődleges szempont, hogy "lore-friendly" legyen az egész. az új különleges fegyverek is csak a "speciális" NPC-knél találhatók meg, mint pl. a hősöknél, akiket ugye először le is kell győzni, tehát nem találsz minden második romban valami extrabrutál felszerelést, mint más overhaulokban.

    ettől függetlenül minden loot véletlenszerűen fog feltűnni, tehát egyes szintűként is találhatsz brutálabb fegyvert, persze az még semmit nem jelent, ha egyébként gyenge kis senki vagy, tehát a felszerelés önmagában nem fog istenné tenni. ahogy néztem a videókat, eléggé megnehezíti a játékmenetet is az overhaul: bármivel találkozhatsz bárhol.

    cyrodiil upgrade overhaul

    cyrodiil uprgrade resource pack

    első videó a youtube-on, ebből azért megtudható, mire lehet számítani
  • sirdond
    #35866
    komolyan mondom,én kedvet kaptam ehhez az új modhoz a kis leírásod elolvasása után! Holnap délután fel is pakolom újra a játékot és kipróbálom! Köszi
  • koschwarz
    #35865
    szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy új overhaul modot. giskard készítette (origin of the mages guild, fighters guild contracts, the elder council stb.) és nagyon ígéretes.

    több infot ITT.

    én az OOO-val kezdtem (jónak indult, de...sok minden nem tetszett végül), majd sokat toltam francesco-val (szerettem, de valami új kellett). fcom-ot nem bírtam megszeretni, egy ostoba hack'n'slash letta játékból, ráadásul egy átlag játékosnak problémás a telepítése és ctd-k tömkelege...

    azóta a TIE-t használtam, ami egyszerű és nagyszerű. ehhez "hozzátelepítettem" giskard Cyrodiil Upgrade Overhaul modját, és KIBXXOTT jó lett! a CUO filozófiája: csak olyan dolgokat tartalmazzon a játék, ami hű a világhoz, a "lore"-hoz.

    továbbá a necromancerek minden ízükben necromancerek, ugyanúgy Az összes többi frakció. pl. egyedi az öltözködésük, a loot-juk, a harcstílusuk, minden. nagyon eltalálták!

    vannak benne gonosz hősök: olyan 40-es 50-es szintű ellenfelek, akiknek nagyon egyedi cuccaik vannak.

    a CUO team állítása szerint az ő overhaul-juk ráadásul kompatibilis minden más overhaul-lal is. erről persze hatalmas vita kerekedett a a hivatalos fórumon, az fcom-osok ezt lehetetlennek tartják, ugyanakkor egy csomó játékos egyszerre tolja az fcom-mal a cuot és állítólag gond nélkül működik. ugyanis a cuo több részre van osztva.

    a CUO-nak van olyan része pl. ami teljesen randommá teszi az összes ellenfelet vagy olyan is ami csak a loot-ot...(hasonlóképp a TIE-hoz). de ha ezt nem akarod, és azt akarod hogy továbbra is pl. az OOO rendszere működjön, akkor egyszerűen NEM telepíted ezeket az esp-ket. viszont megmaradnak a specializált frakciók, stb. attól függ melyik esp-t akarod használni. EGYSZERŰ ÉS NAGYSZERŰ!

    komolyan mondom, ez tűnik az első olyan overhaulnak, ami tényleg minden ízében olyan, amiről mindig is álmodtam. nincsenek szinttől függő ellenfelek (természetesen), és nem pakolja teli plusz 500 fegyverrel, 1200 pajzsal és lehetetlen szörnyekkel a játékot, viszont nem is annyira a tolvaj karakterekre specializált, mint pl. a TIE, amit használok most.

    máris iszonyat sokan letöltötték, és jelenleg a hónap modja címért verseng egy hét alatt a tesnexuson.

    mellesleg a második hónap modja is rohadt jó: imeREAL city. egyedivé varázsolja az IC kerületeit.
  • BBird
    #35864
    Ezt én is tapasztaltam már a Shiveringben. Szép is, jó is... de valahogy nem tetszik. Már számtalan hibát találtam benne, jóval több rosszul bepozicionált objektumok (levegőben a fa, többször fordul elő, mint az Oblivionban), és mintha több helyen láthatatlan fallal is találkoztam volna.
    Az ötletek jók lennének, vannak egész mókás küldetések... de már alig várom, hogy kivégezzek itt minden barlangot, küldetést... és mehetek vissza a jó öreg pacimhoz, akit a parton hagytam, mielőtt átjöttem Shivering Isle -ra. :-)
    Valahogy érződik, hogy ezt kicsit "összecsapták" a fejlesztők. Nem is a történetírók.
  • Fantusz
    #35863
    Vannak, akiknek nagyon bejön a Shivering világa, másoknak kevésbé....
    A kiegészítő összességében mókás, de vannak részletek, amik elég kidolgozatlanoknak hatnak, ilyenek például az Obeliszkek is.
    Ellentétben az oblivion kapukkal, melyek hasonló rendszertelenségekkel nyíltak, az obeliszkekkel (igazodva a Shivering logikai világához) nem igazán lehet mit kezdeni.
    Az obeliszken át érkező, körülötte sétáló katonák szívével túl lehet ugyan tölteni, de az egésznek semmi értelme nincsen, kivéve azokat az eseteket, amikor a küldetés célja ezek megsemmisítése.
    Az oblivionkapuk körül kószáló lények megtámadják az arra járó NPCket, a kapun átlépve megvan a módja, és jutalma egy-egy ilyen kapu bezárásának, a szigeten mindez érdektelen.
    Idegenek nem járnak az obeliszkek közelében, magasabb szinten legfeljebb edzeni lehet a körülöttük ólálkodó katonákkal, papokkal, valami nagyon hiányzik onnan, hogy akár csak érdekessé tegye az egészet (én sokszor otthagytam, ha nem kellett a küldetéshez a túltöltése)

    Szerzetesek: ezeknél kb ugyanazt a hatásmechanizmust tapasztaltam, mint magas personality érték mellett Ciirodylban a marudereknél: disposition 100, vigyorog, megkérdezed mizújság (mert mást nem lehet) erre rád támad.
    Nem állítom, hogy katasztrófális hiba, sőt inkább azt mondom, valahol erre vezet majd a szerepjáték jövője, amikor elérsz egy bizonyos szintet az ellenfél "jobb a békesség" jelszóval nem támad ész nélkül, csak ez jelenleg tökéletlen még, pláne a Shiveringben.

  • BBird
    #35862
    Obeliszk: és van sorrendje, hogy melyiket kell először bezárni? Vagy amelyiket gondolom, azt már zárhatom?
    A másik kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a papot eddig nem tudtam megölni, mert valamilyen elektromos védőpajzs védi a testét, amíg fekszik. Idővel pedig újra feltámad és elsétál. :-) Gondolom csak valamilyen varázsfegyverrel lehetne végleg elintézni.

    Heretic szerzetesek: Arra gondoltam, hogy vannak ugye ezek a kék ruhás szerzetesek, akik az egész sziget-világ területén élnek, s támadnak. Pár lakó azonban már adott tanácsot, hogy ha az ő ruhájukban megyek közéjük, szóba állnak velem.
    Megtettem. Megöltem egyet, felvettem a ruháját és odamentem az egyikhez... nem túl közel. Próbáltam vele beszélni, de semmit nem szól, csak áll a párbeszéd. Van valami értelme beszélni velük, lesz később valami komoly szerepük? Vagy felejtsem el ezt a heretic ruhába bújást és csak öljem őket? :-)
  • Vlala #35861
    Obeliszk: Néhány Rendlovag-szívvel túl kell terhelni, ezáltal bezáródik. Vigyázz, a Rend papja újra tudja nyitni, tehát először őt kell jobblétre szenderítened.
    A második kérdést sajna nem értem.
  • BBird
    #35860
    Azt hittem könnyű kérdéseket tettem fel... :-)
  • BBird
    #35859
    Üdv!

    Két apróbb kérdés, mindkettő Shivering -hez kapcsolódik:
    - Obleszikek. Ezekkel mit kellene csinálni? Bizonyos sorrendben bezárni őket? 3 ilyen "kőszívvel"?
    - Mondta már pár lakó, hogy ha Heretic csipetcsapat ruhájába öltözöm, dumcsizhatok a Heretices arcokkal. Ezt megpróbáltam, de azon kívül, hogy nem köszöntöttek, csak kilépni lehetett a társalgásból, vagy növelni a szimpátiát... illetve azt sem, mert 100% -n áll, nem láttam hasznát ennek a dolognak. Vagy valamit elszúrtam? :-)
  • Fantusz
    #35858
    A kvatchi kaput nyugodtan be lehet zárni, sőt a várost is meg lehet tisztítani az oblivionlakóktól.
    Mindezt meg lehet úgy oldani, hogy Martinhoz egy szót sem kell szólni (ha az amulet nálad van, elvileg azt sem tudhatod ki is Martin valójában), a többi kapu csak azt követően kezd nyílni miután Martin visszatér az apátságba.
  • Chipii
    #35857
    Szerintem csak akkor lesz több kapu, ha a Kvatch küldit megcsinálod. Mondjuk volt amikor úgy toltam végig, hogy bezártam az összeset, volt vagy 50 :)
  • smusher
    #35856
    Nem az történik ilyenkor, hogy egyre több lesz a kapu, és nem lehet normálisan mászkálni a tájban gyönyörködve? Van egy mod a Tesnexus.com-on, sőt nem is egy, "main quest cut off", asszem ez a címe, csupán egy esp fájl, és ha alkalmazod, csak a Kvatch kapu létezik, és ha azt bezárod, nincs több utalás a Main Questre. És nem rondítják el a természetet az Oblivion kapuk.
  • SaGa
    #35855
    Így igaz. Egyszer mindenképp érdemes végigmenni a fő küldetéssoron, de mindenki eljut egyszer oda, hogy azt szépen kihagyja és csak úgy éldegél, mint egy közönséges kalandor, vagy polgár, kinek-kinek a stílusa szerint...
  • Chipii
    #35854
    Sőt, akár a fő szálat hanyagolhatod is, és foglalkozhatsz a saját megélhetéseddel :) Majd a birodalmat megmenti más ;)
  • SaGa
    #35853
    Nincs vége. Pontosabban akkor van vége, amikor Te akarod. Ha végigviszed a fő történetet, várnod kell 1 hetet (addig jössz-mész, ahogy tetszik), mire megkapod a jutalmad, de az után is folytathatod, mint Cyrodiil hőse. És ott vannak még a modok...
  • Fantusz
    #35852
    Az Obliviont végig lehet játszani?
    Legfeljebb a küldetésekből lehet kifogyni nem kevés játék után (modok nélkül)
    Szigorúan a küldetések teljesítéséhez jónéhány barlangba, romba be sem kell tenni a lábad, modokat felrakva pedig meglehet, hogy vissza kell menned oda, ahol már jártál. (elég csak a Fighters Guild Contracts conjurer- vámpír- vagy banditavadász akcióira gondolni.)
  • Ficok
    #35851
    na megvan nekem is.:) 4db A4es lapból kirakósoztam egy hatalmas térképet.
    ti ezt mennyi idő alatt játszottátok végig? hát nem egy 1napos játék :D
  • Morlan
    #35850
    Hali, én kinyomtattam a Cyrodiil-i térképet, amin minden barlang, rom, stb rajta van, és zöld filccel jelölgettem be, amiben már voltam.
  • PiszkosFred
    #35849
    BT3ban, a taborbol csukott szemmel lejutok Brillhastihoz mai napig, keresztul a vadonon, varoson es a katakombakon :)
  • Chipii
    #35848
    Persze, a gép jegyezzen meg helyettünk mindent:) Érdekes módon anno Bard's Tale-ben nem volt gond kockás füzetet (tudom, négyzetrácsos:D) telerajzolni térképekkel, szerintem most is működne a dolog :) Kell egy nagy lepedő a világtérképnek, meg egy-egy kisebb a városoknak, és akkor tetszőleges infókat is felírhatsz, kezdve lelőhelyektől, ami csak jólesik ;)
  • Ficok
    #35847
    Ez jó :D
    Telerakom majd dinnyével a bejáratot. Azé térképen jelölhetné,hogy mibe voltam eddig bent mert nem mindig van kedvem bemenni az újonnan felfedezett lyukakba de felkerül a térképre és onnantól kezdve nálam úgy szerepel mintha már jártam volna ott.
    Hát ez a megjegyzem, hogy hol jártam szerintem nem nekem való. Nem vagyok memória.
  • PiszkosFred
    #35846
    Haha, nem rossz megoldas. En almakat meg mindenfele gyumolcsot dobalok az ajto ele :D
  • Fantusz
    #35845
    Gondolom valamilyen modra gondolsz - ilyenről nem tudok.

    Városokban NPC-kel beszélgetve is jelölhetnek be azok különböző helyeket a térképen, amíg nem jártál ott vörhelyes, pírszerű az ikonjuk a térképen.

    Játékstílustól függően sokféleképpen lehet egy-egy területet átkutatni, ha nem szökdécselsz össze-vissza (villámutazás) a térképen, kb meg is lehet jegyezni hol jártál már.
    Az sem gond, ha már régebben voltál a romban, idővel az ellenfelek, és a tárolók tartalma is újratöltődik, de az ajtón belépve a részletes térképre tekintve azonnal látható, hogy a hely fel van-e már fedezve, s ha nincs kedved továbbmenni kijössz onnan.
    (ha nem villámutazással szökdécselsz még időt sem vesztettél sokat)


  • Vlala #35844
    Íj + nyíl :)
  • Ficok
    #35843
    Tudnátok egy olyan kütyüt ajánlani, amivel láthatom, hogy mely épületekben jártam már bent.
  • Vlala #35842
    Nekem ez a Shivering Islesben jött elő, amikor túladagoltam a felldew-t.
  • Ficok
    #35841
    köszi a segítséget mgoldódott. de azt nem értemh,ogy már régóta fent van a mod és miért csak most jött ki...
  • Fantusz
    #35840
    Soha nem használtam még ilyen modot, de itt a fórumon volt már téma, igaz hónapokkal ezelőtt, akkor is kb ilyesmi gondok merültek fel, s ha jól emlékszem nem is volt rá megoldás, ki kellett kapcsolni a modot, nem sikerült optimálissá tenni.

  • Ficok
    #35839
    most már az éhség mellé jön a fáradtság és az erő csökkenése is.
  • Ficok
    #35838
    meg van egy olyan apró problémám is,hogy nemtudom átírni a billentyűzetkiosztást. miután bezártam a játékot visszaáll olyanra amilyen volt. és mindig lehet átírni játék kezdés előtt.
  • Ficok
    #35837
    Mitől van, hogy kb 5percenként éhes vagyok? Megkajálok és 5perc múlva megint jön az éhes vagy kiirás.Pedig nem lettem vámpír.
  • SaGa
    #35836
    Nem egészen igaz, hogy fizetősek, mert van amit kirakott közülük, van amit nem. Ezek csak a saját oldalán érhetőek el és a private letöltések között. Lehet, hogy később kirakja azokat is...