41716
  • Fido4life
    #35995
    talán mert nincs kedvem, évente 100+ ezret költeni arra hogy az éppen aktuális sikerjáték egyáltalán elinduljon a masinámon.. nekem tökéletesen meg felel az hogy egyszer megveszem aztán a legnagyobb problémám az hogy a bőség zavarában nem tudom melyik játékot válasszam éppen.

    Fantusz:
    Köszi az ötletet, de mivel már tényleg elég rég óta nem nyúltam a játékhoz már nem is nagyon emlékszek mik voltak majorban.. mondjuk 3500 forint vételárért nem lesz ez így sokáig :)
  • Fantusz
    #35994
    Bocs, az Xboxról lemaradtam.

    A 20-as szintet még úgy is el lehet érni, ha majorban csak alig használt skilleket raktál, sőt így még irányítani is tudod a szintlépést.
    Alchemy a fő skillek között van? - kotyvassz lötyiket, s ha eladod még a mercantile is fejlődik
    Használd ki a trénereknél a tanulási lehetőséget - ha lassú a fejlődés fő skillket fejlesztess velük.
    Mágikus skillket a legkönyebb fejleszteni, egy olcsó varázslattal könnyen powertrénelhetők.
  • SaGa
    #35993
    Esetleg indíts egy új karaktert és jobban egyensúlyozd ki a fő és a mellék skilleket. Ha csak olyanok vannak a fő skillek között, amelyeket folyamatosan használsz, nagyon gyors lesz a fejlődésed, de kiegyensúlyozatlan lesz a karakter és magasabb szinten lenyomnak az ellenfelek, ha meg csak olyanok, amiket nem, akkor lassú a fejlődés.
  • SaGa
    #35992
    Nem tud modot felrakni, mert xbox-szal szenved.
    Ezt egyébként sosem értettem, miért jó az embernek, ha csökkent értékű cuccal küzd, de mindenki magánügye...
  • Fantusz
    #35991
    Tedd fel talán a Francesco modot...
    Azért javaslom ezt, mert a Koscwarz által említett Oscuro nagyon megnehezíti, átformálja a játékot, ami most úgy érzem, hogy neked még nem célod.
    A Francesco használatával is meg kell tanulni az alapjátékban viszonylag ritkán alkalmazott képességet használni: időnként el kell futni, ha túl erős ellenféllel találod magad szemben.
    Nem mindennapos, hogy legyőzhetetlen ellenfelekbe botlasz, de előfordulhat.
    Másik oldalon viszont megmaradnak a megszokott lények, magasabb szinten is találkozhatsz farkasokkal, rákokkal, a banditák, martalócok nem lesznek lovag-kinézetűek, de néhány rangosabbnál alacsony szinten is lehetnek jó cuccok.

    Később, amikor kiismered igazán a játékot, az lesz a célod, hogy nehezebbé tedd (Oscuro, TIE), ahogy Koschwarz említette is nemrég, legyőzhetetlen istenként mászkálni unalmas, jó az, ha van ellenfél, aki megizzaszt a csatában, s ha más megoldás nem marad el kell futni.
  • Fido4life
    #35990
    E fórumon már sokszor említettem hogy Xboxon játszom, és ott nincsenek ilyen és ehezz hasonló játékélmény fokozó modok, tehát bekell érnem azzal amit a fejlesztők elképzeltek. (másrészt szerintem az sg 90%-a PC-n tolja a játékot, a fennmaradónak meg felesleges lenne topikot nyitni, a játék ugyanaz) Lehet hogyha az ember hamar fejlődik és az első 15 óra után már találkozik ilyen lényekkel jobban hozzászokik, de nálam az első 110 óra goblinokkal, banditákkal (akik még véletlenül se elven és glass cuccokban támadtak), farkasokkal meg patkányokk írtásával telt el, és ennyi játék idő után már furcsa lessz hozzá szokni, már ha egyáltalán elfejlődök odáig..
  • koschwarz
    #35989
    igen, pl. ooo-val, tie-jal bármelyik szinten találkozhatsz bármivel. ugyanakkor pl. 20-as szinten a banditák nem fognak glass-ben mászkálni, de a farkasok, patkányok, mezei goblinok sem tűnnek el. sajnálatos, hogy az oblivion esetén az igazi, realisztikus, immerzív, vagy akárhogy is hívja az ember, de a JÓ játékélményhez alapból kell egy ilyen mod. persze nagyon sokan játszanak ilyenek nélkül, és ugyanúgy élvezik. én nem tudnám.
  • SaGa
    #35988
    Ez érdekes, mert szinte mindenkinek az a baja az Oblivion alapjátékkel, hogy egy idő után semmiféle kihívás nincs a játékban, túl gyengék az ellenfelek. A modok nagy része pont azt célozza, hogy már korán is találkozz erős lényekkel, amelyek elől cak elmenekülni tudsz, ileltve később is legyenek gyenge és erős ellenfeleid vegyesen. A patkányok, goblinok, mezei rablók ne fejlődjenek magas szintre veled együtt, de azért egy dremora lord igenis izzassza meg a játékost és az erdő 20. szint után se váljon sétatérré...
  • Fido4life
    #35987
    meg ilyen nagy szörnyek ha főellenségként vagy külön questbe jelennek meg addig nem zavarnak, de minden egyes bokorból már felettébb idegesítő lehet..
  • Fido4life
    #35986
    túl méretezett pókók, kentaur, akkor eltünnek a farkasok ami adott egy kis reális hangulatott a játéknak..
  • koschwarz
    #35985
    "késöbbi szinteken már olyan szörnyek várnak rám amík hihetetlenül eltudják rontani a hangulatot (számomra)"

    mint például? csak kíváncsiságból, mert ez érdekes megállapítás.
  • Fido4life
    #35984
    Akkor némileg megnyugodtam, úgyis ahogy elnéztem késöbbi szinteken már olyan szörnyek várnak rám amík hihetetlenül eltudják rontani a hangulatot (számomra), már csak a mágia hiánya zavar, hiszen olyan jó és látványos varázslatok vannak a játékban amiket alacsony karakterrel nem nagyon lehet kihasználni..(nem is beszélve a saját készítésű varázslatokról) De sebaj maradok kardos :D
  • SaGa
    #35983
    Esetleg a Dokumentumok\My games könyvtárban keresd meg az oblivion.ini-t és töröld le. Az is mutathat rossz helyre, ha eredetileg máshol volt a játék...
  • SaGa
    #35982
    A jó telepítési sorrend:
    Oblivion, Shivering Isle, utolsó patch, KotN, egyéb DLC-k, unofficial patchek, egyéb modok...
  • koschwarz
    #35981
    nézd meg, a jó régiójú peccset telepíted? van egy csomó.

    az biztos hogy a shivering a településkor módosítja az oblivion.esm-et. de ez alapból normális. nézd meg a települési könyvtárban, a DATA folderben hogy konkrétan van-e ott egy sima oblivion nevű file ("master data file"). ha nincs ott (furcsa lenne), akkor az a baj.

    aztán: az oblivion indítóképernyőn katt a data files-ra, nézd meg hogy eb van-e jelölve az esm. ha nincs x, tegyél.

    egyelőre nem jut más eszembe.
  • Solas
    #35980
    na megin én most leteszteltem külön külön
    sima oblivion fut
    utáána kings of the ninével fut
    nem raktam fel az 1.1 es pecsh et
    felraktam a SIlvering Islest nem fut ugyanugy oblivion.esm hiba...
    az 1.2 es hiba javitást nem tudom feltelepíteni... ERROR kapsból valamit nem talál a telepítő...
    Szóval a Silvering Isles emel van a bajj, de hogy oldjam meg??
  • Fantusz
    #35979
    Nem kell az 1.1 patch, csak a végén az 1.2 Shivering javítás - bár tartok tőle, hogy ettől sem lesz biztosan jó, a hiba maradhat sajnos, lehet játékon kívüli akadás, vagy lemezhiba, de akkor általában a telepítés is sikertelen.
  • Solas
    #35978
    Na nem igaz már:
    -Sima oblivion telepítve
    -utána Kings of the Nine a modokall
    -utána az 1.1-es petch
    -utána Silvering Isles
    -utána jött az 1.2 es petch
    -ezután elindítom és még mindig Oblivion.esm hiba h bassza meg az a csámpás k élet!!!
  • Solas
    #35977
    És ha felrakom az 1.1 es pecset majd a2.2 est talán jó lesz? :S:S
    amm találtam valami szaftosattt..1.8 GIGA 1.8 a mod pecs csomag magyar fejleztők álltatll:http://www.oblivionpatchs.extra.hu/files%20and%20images/Download.html
    Több midn 600 uj fegvyer uj váárosok, lebegő kastély és ami a csövön kifér !!
  • Solas
    #35976
    De máááár ujra raktam 2 szer xD:S:S:S:S
  • Fantusz
    #35975
    v1.2.0416 patch?

    A számítógépek csinálhatnak megmagyarázhatatlan dolgokat, nálam is volt, hogy leállt az Oblivion, gondoltam, ha más nem a Windows újratelepítés megoldja a problémát...
    Újra telepítettem az XP-t, felraktam az Obliviont - nem indult.
    Felraktam a Vistát, majd az Obliviont, ami el is indult, de a Vista más bogarai miatt két nap múlva ismét XP volt a gépemen.
    Oblivion install (ugyanarról a lemezről) - indult, s gond nélkül futott a játék.
  • Fantusz
    #35974
    Nem hiszem, hogy hátrány lenne, de azért időnként jó érzés elmélkedni a tanultakon

    Sokszor volt már szó a szintlépés körüli nyűgökről: ha gyors a karakterfejlődés, kevés az attribute szorzó, az ellenfelek a fejedre nőnek, ha a major skillek között valóban csak nem használt skillek vannak, akkor viszont a lassú fejlődés miatt (modok nélkül) sokaknál unalmassá válik a játék.

    20-as szint fölött minden elérhető, amit adni tud a játék, a további szintlépéssekkel lényegében csak a HP növekszik, a 20-as szint pedig ha máshogy nem is, de trénerek segítségével, skillnövelő könyvek olvasásával nem elérhetetlen.
  • Solas
    #35973
    Újra én vok, ujra raktam Sima oblivion utna Kings of The Nina cucok majd SI most semmit se raktam, se mod se semmi.. d eigyis ugyan azt irja Unable find or oblivion.esm és kilp ...:S magyarul az oblivion.esm file nem jó hibás blabla de ht megvan a hején meg midnen... szal PLS HELP!!!
  • Fido4life
    #35972
    Üdv ! Már kb. fél éve nem Oblivionoztam mert a lemez túlságosan karcos volt ahoz hogy akadás mentesen játszak így továbbadtam.. Viszont egyre inkább hiányzik Tamriel, és Fido Yamir akit pont egy Oblivion kapu közepén hagytam magára. Ebbe a topikban már írtam hogy a rosszul fejlesztett karakternek köszönhetően szinte 10 óránként fejlődtem 1 szintet, így 110 óra játékidő után lettem 10-es (és még mindig a mellék küldetéseknél tartottam) a kérdésem tehát az hogy ha kizárólag a küldetésekre hajtok akkor mennyire hátárány az ha 200 óra után leszek 17-es ? Célom végülis "csak" annyi hogy a main questet, a guild, és a két kiegészítőt végigjátszam..
  • Solas
    #35971
    Hali all felraktam ujra az oblivion t + SI+ KTN t felraktam a magyaritst (részlesgest)meg egy Si pecset semmi más mod még nicns fenn d emaikor elinditom azt irja k h
    unable te oblivion.esm file és kilép...::S:S:S mit kell csinálni?? PLS HELP ME!!
  • koschwarz
    #35970
    "tervezik". megláttyuk :)))
  • MerlinW
    #35969
    Már 4 évesek?:) 2010 végére 11 elejére tervezik az új Eldert. (IGN-en olvastam még ősszel egy Fallout cikkben)
  • koschwarz
    #35968
    már van info róla, hogy tervezik, bár lehet hogy addigra a lányaim már iskolába fognak járni :))))
  • Fasiszta
    #35967
    Jöhetne egy the ejders scrolls öt
  • SaGa
    #35966
    Tedd föl a Midas magic modot. Abban a kövekből kivonható az "esszencia" és ezek kombinálásával, meg egy-egy aranyröggel és egyéb kiegészítőkkel készíthetsz újabb spelleket...
  • Fantusz
    #35965
    17-es szint fölött kapod a legerősebb köveket, mindegy, hogy 17-es, vagy 40-es szintű a karakter.

    Lehet picit csalni. mielőtt a követ elveszed, mentés (F5), ha nem tetszik a kavics visszatöltöd, kapsz másikat...

    Oblivionban jó cuccokat lehet lootolni, páncél, fegyver, master alchemiai felszerelés, alapanyagok, de a sokadik kapuzárás már unalmas, rutinfeladat.
    Volt karakterem, amelyik 47 kaput zárt be, ennyi követ képtelenség felhasználni.
  • steweee
    #35964
    van értelme mindegyiket kipucolni? ugye a kövek a lényeg belőle, amivel enchantolni lehet fegyvert. erősödnek azok is idővel?
  • Fantusz
    #35963
    Véges a számuk, de elég sok nyílhat, ha adsz időt a Mythic Dawn híveknek..
    Pontosan nem tudom, de kb 100 Oblivion kapu is lehet Tamriel-szerte.
  • steweee
    #35962
    a megnyíló oblivionkapuknak véges a száma vagy csak a sztori előrehaladtával nem jelenik meg több idővel?
  • vizmagus23
    #35961
    kösz
  • haxoror
    #35960
  • vizmagus23
    #35959
    segitsetek! Morrowinndben nem találom a dreamer puzzle boxot légyszives segítsetek a magyar végigjátszás azt mondja, hogy az üreges kézben van de ott nincs. Nagyon kérlek benneteket segítsetek az Oblivion megy de ez nem.
  • obe
    #35958
    fred, fantusz, köszi...inkább hagyom még a főszálat
  • Fantusz
    #35957
    Nem, ha Martint békén hagyod...

    A kaput nyugodtan be lehet zárni, sőt a várost, a kastélyt is ki lehet takarítani az oblivionlakóktól, de Martinnal ne beszélj.
    A kaput úgy is be lehet zárni, hogy az amulettet sem adtad oda Jauffrenak, (ekkor azt sem tudhatod, hogy Martin kicsoda)tulajdonképpen ez egy mellékküldetés, ami csak kapcsolódik a főszálhoz, mert Martin addig nem hajlandó veled menni, amíg a várost meg nem szabadítod az oblivion-lényektől.

    A kvatchi kapu bezárása után, ha Martinnal beszélsz ő követni fog, s csak úgy tudsz tőle megszabadulni, ha visszakiséred az apátságba - ez az a pillanat, amitől beindulnak a kapunyitások.
  • PiszkosFred
    #35956
    Igen.